Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
4. srp 2012

@mihaji no to musí být strašný... ale plno holek mělo blbý screening a pak bylo vše v pořádku.... musíš jen věřit doufat... 🙂 určitě to bude dobrý...

mihaji
4. srp 2012

@fori To jo, docela mě tu holky uklidňovaly a dokonce mám i kamarádku, která to měla podobně, ale člověk nikdy neví. Dokud nebudou výsledky v ruce, nebudu mít klid. Ale jak říkáš, věřím a doufám.

fori
4. srp 2012

@mihaji jasně.. dokud nemáš výsledky.. tak není nic jisté... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

koliba2
7. srp 2012

@fori Ahoj holky, mám prosím dotaz ohledně té Malíčkové. Pokud bych tam šla na vyšetření, je nutné, aby šel se mnou i partner ? Odebere mi krev, předpokládám. Můžu tam jít teď, když užívám Prednison a do Podolí mám jít na kontrolu až 1.10. ? Myslíte, že to není problém ? díky

fori
7. srp 2012

@koliba2 k ní můžeš jít až po 3 měsících co jsi byla v Podolí.... kvůli pojištovně.... já jsem k ní šla a byla na jsem na Prednisonu... ten mi vysadila, a nemá zkreslené výsledky a krev mi nabrala až po 5 nedělích .... jinak partnerovi se bere jen krev.... ale jinak tam s tebou nemusí....

fori
7. srp 2012

jinak já mám zpátky Clexane..... asi až do konce těhu... pro jistotu.... když mi vyjde Anwxin za 10 dní v pořádku mžná mi ho vysadí.. zatím nevíme...

@mihaji jinak dneska mi to jasně řekla znova.... Anopyrin se musí vysadit do 28tt, proto mi dala zpátky ten Clexane... mám trochu malinko zvýšené D dimery.... uvidíme co ten Anexin...... jinak prý Anopyrin může poškodit ke konci vývoj plodu, působí i na srdce plodu, děti se nechtějí narodit, přenáší se.... ... jsou to prostě nežádoucí účinky... neznamená to, že to budeš mít.... ( celkově to má negativní vliv na miminko) Clexane je zcela neškodný pro matku i dítě... akorát do břicha už to asi nebodnu tak musím někam do stehna.... no to je vopruz....

mihaji
7. srp 2012

@fori No to je teda fakt na pytel, že to v tom Podolí nechávají takhle dlouho, zeptám se na to jak v Gennetu, tak v tom Podolí, až tam půjdu.

fori
7. srp 2012

@mihaji jo jo zeptej.....

mihaji
7. srp 2012

@fori Stejně mě ale sejří, že by tam klidně dali něco, co může ublížit miminku 😠 ☹

jasmi
10. srp 2012

ahoj holky,hlísím se po delší době, ale pravidelně sleduju🙂
@mihaji ...a co jsi tam měla za špatné výsledky na tom screeningu?Myslím, že hodně holek zbytečně straší, znám ze svého okolí..takže neboj, bude to dobré...
@fori ..ty už jsi teda daleko s těhotenstvím, to je paráda...ale i mně to teda letí..Prosím tě, tobě sledují průtoky pupečníkem?To se sleduje v každém těhu nebo jen u nás, co máme miniheparin?Napiš mi prosím, na jakých utz jsi byla, kromě těch běžných..
Já byla dnes na hemato a antiXa jen 0,09 - tak mi zvýšili dávku z 0,3 na 0,4 (tu jsem měla i zpočátku)...nevíte, co se může stát, když je hodnota tak nízká?A jak léčí, když jsou např. d-dimery vysoké??jsem už ze všeho jelen🙂
Ale jinak u mě vše Ok, prvotr.screening dopadl dobře, koncem srpna pojedu za malíčkovou, asi po 3 měsících...

fori
10. srp 2012

@jasmi ahoj... prosim tě průtoky, mi sledují od 20tt.... a potom každý měsíc.. je to lepší.... já ted byla 2 měsíce bez Clexanu... ted mi vyšly D dimery cca 380... ve 3 trim. což jsem já... je hodnota až 700 v pořádku... u tebe by byla třeba trochu hraniční.... ale žádné obavy... ten Clexane ti vše jistí.... já když píchala Clexane měla jsem D dimery na 77 🙂 ... jinak ty průtoky by ti měl kontrolovat tvůj gynekolog... jinak Annexin se mi ve 2 trim. úplně srovnal.... těd zrovna čekám na nový výsledek.... a jinak to antiXA ted nevím co je..... hele bud v úplném klidu.... já už ted akorát nevím kam mm píchat ten Clexane... do břicha už ho za chvilku asi nedám....

mihaji
10. srp 2012

@jasmi Nevím, co konkrétně, prostě screening vyšel pozitivní.

jasmi
10. srp 2012

@fori ..díky..hele mi dneska na hematologii řekla dr. (tu mi mimochodem doporučila dr. Malíčková, že je to nej hematoložka na Moravě), že můžu píchat miniheparin do boku i do zadku, teda nad hýždě, tam, kde si nahmatáš špek🙂, že je to jedno a taky ruky, pod rameno. A že do nohy a´t nepíchám, že se tam dělají zduřeniny,, infekce atd....tak se zkus na to Malíčkové zeptat, zda to jde do hýždí a pak mi to prosím napiš, co řekla🙂..no,já budu píchat do boku, na břiše nemám fakt žádný špeky a hlavně tam mám jizvy, takže přes ně jde těžko kožní řasa...
@mihaji ..hlavně se tam sleduje ta kožní řasa a nosní kůstka - a to právě znám spoustu holek, co ji mělo více než 3 mm a strašili je a všechny to měly nakonec Ok🙂..a kdy budeš mít nové výsledky?

Holky těhule držte se a ty, které se snaží, ať to vyjde...nakonec to dáme všechny, musíme!!!!Já už teď pomalu taky začínám věřit, že to snad bude OK....

fori
10. srp 2012

@jasmi no jasně, tak budu píchat do špeku na straně... ptát se jí asi nebudu... jasně mi řekla... břicho a stehno... 🙂

mihaji
10. srp 2012

@jasmi To sijove projasneni NT mam 2,6 a nosni kustka pritomna. Na odber plodovky jdu v utery, jedny vysledky by mely byt do dvou dnu a zbytek pak do 3 tydnu.

jasmi
11. srp 2012

@mihaji ..aha..tak to máš vše Ok, tak teda nevím, proč ti napsali pozitivní..tak hlavně ať vše dobře dopadne!!Základní výsledky máš Ok, tak to bude určo Ok..drž se..no, je to mazec, pořád nějaký stresy, co?
@fori ..aha, břicho, stehno...každej fakt říká něco jinýho..no, já budu taky raději píchat jen do boku a na hýždě se vykašlu🙂

fori
11. srp 2012

@jasmi
@mihaji to šíjový projasnění je do 3mm co si pamatuji... my měli at ted nekecám 1,3.. podívám se pak do papírů...

fori
11. srp 2012

@jasmi no ve čtv. jedu na ult.. tak se zeptám toho doktora kam mám píchat.. uvidím co mi řekne... ale ty bůčky by byly dobrý.. zatím dneska jsem to dala do břicha...

mihaji
12. srp 2012

@jasmi, @fori Většinou mají normu do 2,5 , ale už mi pár holek psalo, že u nich je norma 3. Každopádně ty výsledky se kombinují ještě s krví, nejde jen o to projasnění. No, modlím se, aby to bylo v pořádku.

mihaji
14. srp 2012

Ahoj holky, tak mám odběr za sebou a teď jen čekat na výsledky.
@fori Ptala jsem se na ten Anopyrin a genetička říkala, že z hlediska vývojových vad ten Anopyrin nevadí. Že jedině, kdyby hrozil předčasný porod, tak by se musel ten Anopyrin vysadit dřív, kvůli krvácení při porodu.

mihaji
16. srp 2012

@fori, @jasmi Ahoj holky, tak předběžné výsledky z odběru plodovky jsou v pořádku, tripply vyšly taky negativní, tak doufám, že bude v pořádku i ten zbytek. A čekáme holčičku. 😵

tinara23
16. srp 2012

@gerdusha ahoj, prosím ťa tá doktorka Maličková, kde pracuje, kde na ňu nájdem kontakt ?
a @cory75 prosím ťa, to akože tá dok. MUDr. Girovska z Medirexu robí tiež takéto vyšetrenia na imuno ? vďaka baby 🙂 čakám na výsledky z genetiky a hematky a rada by som to mala na komplet, len do Prahy sa mi moc nechce, radšej by som niečo bližšie 😖

fori
16. srp 2012

@mihaji no supeeer, vidíš že je to v pohodě.... bud v klidu... nám dneska taky do 3 potrdili holčičku ale vy s té plodovky to máte na 1000% ne....

mihaji
16. srp 2012

@fori Pokud někdo neudělal chybu nebo se nepřekoukl, tak ano, to by měla být tutovka. 🙂
Jak se bude vůbec vaše holčička jmenovat?

gerdusha
16. srp 2012

@tinara23

staci si dat do googlu mudr. karin malickova

gerdusha
16. srp 2012

@tinara23

ta girovska to VRAJ ma zacat robit od septembra...otazka je, ci je uz dostatocne vyskolena a skusena...predsalen v tej prahe to uz robia dlhe roky...

tinara23
16. srp 2012

@gerdusha ďakujem 🙂 a nevieš koľko takéto vyšetrenie stojí ?

fori
16. srp 2012

@mihaji no my budem mít Elišku... ale chci aby byla psaná jako Ella, ale nějak mi to zatím neprochází.....🙂.... chjoooo, už jí chci mít venku u sebe...🙂

mihaji
16. srp 2012

@fori Tak to je krásný jméno, jak Eliška, tak Ella. Já chtěla mít psanou Báru a taky mi to neprošlo, tak to bude klasicky Barbora a stejně jí budou všichni říkat Báro. 😀
Vydrž, jen ať se tam Elinka ještě pěkně dopeče. 😵

fori
16. srp 2012

@mihaji jooo to určitě..... už máme skoro 1.5 kg... řeknu za 6.5 mesíce a ted za 2,5 měsíce musí nabrat to samé.... to je mazec.... Bára je taky hezký jméno... ale v kalendáři není ne?? Ela je i v kalendáři...