Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

coralin
19. únor 2014

@lenocka004 Děkuju, písneš mi jak budeš reagovat na ty intralipidy? Měla bych je pak mít taky. Vím, že každá to budeme mít jinak...že žádné tělo nebude reagovat stejně, ale ze zvědavosti... a držím palce, ať to klesá

zibi
20. únor 2014

@coralin ved to ..ale u mna tie intralipidy zaberu asi najvaic si myslim
prednison a medrol je len pomocny tomi povedala aj girovska
tebe klesli z coho ? len z predinosnu?
ja beriem aj agapurin a ten ryby olej

jessie222
20. únor 2014

@zibi
@coralin
@leonetka inak baby, neviete mi odpovedat na taku otazku, ci sa moze pozivat alkohol na prednison/medrol atd? Ideme s kamoskami v piatok vecer von, a teraz neviem, ci si mozem dat pohar vinka ci nie...

zibi
20. únor 2014

@jessie222 pohar vina asi neuskodi najma ked bereis 5mg ale neviem naisto... som hladala na nete tak tam jedna pisala ze pri 20 mg a alkohole uz mala reakciu ...skus pohladat na nete co pisu ine baby ..ale isto by som to s alkoholom neprehanala

leonetka
20. únor 2014

@coralin pri tych imunoglobulinoch mozno ta laka na injekcie preto lebo to mozu podavat aj ambulantne alebo ak su to nejake jednorazovky ako heparin, tak mozno si to mozes pichat aj sama. tie infuzky ti nie vsade mozu podat len na speci pracoviskach, napr. viem ze v Medirexe ani u Dr. Girovskej v ambulancii sa to neda. No mrzi ma, ze liecba nezabera, je to velmi individualna zalezitost.
zriadila som sukromnu skupinu, aby sme tu nepisali takto verejne, predsa su to len osobne informacie takze ak mas zaujem, mozem ta pridat. uz si piseme tam.
na knihu som tu davala link, pozri par prispevkov vyssie, v sukromke som odfotila strany kde sa pise o NK bunkach a cytokinoch.

radina
20. únor 2014

@zibi ja som mala negativne uz pri prednisone 5 mg :( .... busilo mi srdce az do rana, minulosti som to mala tiez, ale som nevedela, ze to je z prednisonu a vinka, potom to preslo, ked som ho uz nebrala, a teraz ako som si nasadila prednison a dala som si asi dva deci vinka riadne riedene mineralkou, mala som to opat. ☹

radina
20. únor 2014

@leonetka Ahoj, mozem sa k vam pridat do tej sukromnej temicky, beriem aj prednison a intralipid, a potrebujem sa radit, ale nechce sa mi takto verejne 🙂 dakujem.

coralin
22. únor 2014

@zibi Ahoj, mně klesly po nejdřív jen po prednisonu, pak jsem měla období, kdy už mi při druhém IVF nezabíral, tak jsme zkoušely ( s doktorkou ) injekce Dexamedu, taky nic, pendometr - také nic, navíc mi bylo po něm strašně špatně a pak zabral až metypred, kdy mi to kleslo z 67% na 41,2%

coralin
22. únor 2014

@leonetka Ahoj, určitě budu ráda, když mě přidáš. Mě překvapilo, že mi doktorka potvrdila, že léčba kapačkou je rychlejší a léčba injekcí je pomalejší, protože to nejde přímo do krve. To, že bych musela chodit do centra na kapačku mi nevadí a ani se mě na to neptala, jestli bych s tím měla problém, proto mě to zaráží a chci si s ní o tom ještě promluvit. To mě mrzí, že ti to nezabralo. A jak ti po tom bylo? Co vedlejší účinky? Byla jsi potom v pohodě? Hrozně jsem se bála, že to je z krve cizích lidí.....

coralin
22. únor 2014

@jessie222 Ahoj, alkohol by se při prednisonu neměl pít. Navíc to je uvedeno i v příbalovém letáku. Občas jsem si, ale skleničku dala, ze začátku mi to nevadilo, ale v minulém roce jsem nemohla ani skleničku jak mi bylo špatně.

zibi
22. únor 2014

@coralin a co je ten medypred?
ako ti bolo zle po tom agapurine?
ja som dnes zvracala aj ma boli hlava myslis ze to je z toho?

zibi
22. únor 2014

@coralin a ako dlho si ho brala kym ti to kleslo? a intralipid nic nezabral?

coralin
24. únor 2014

@zibi Metypred jsou kortikoidy něco jako prednison, ale v trochu šetrnější formě. Nehaprovala mi po něm např. tolik nálada jako když jsem brala prednison. Psala jsem, že jsem brala pendometr, anapurine jsem neměla. Po tom pendometru jsem strašně zvracela a měla jsem střevní potíže.... bylo to hrozný:(

coralin
24. únor 2014

@zibi Metypred? No já jsem měla celkově dlouhodobou tu léčbu asi půl roku s těma všema lékama a až potom mi klesly po Metypredu, cca po 3 měsících? nebo dýl? to už si moc nepamatuju, bylo to dlouho. Intralipid jsem neměla, měla bych ho mít prvně, až půjdu do dalšího pokusu

lenocka004
24. únor 2014

@jessie222 Chodim ku Girovskej. Na kontrolu mam ist o 6 tyzdnov.

lenocka004
24. únor 2014

@coralin Ja som Intralipidy uz uzivala. Nemala som ziadne neziaduce ucinky akurát som mala potom vela energie. Som bola trochu hyperaktivna ale to si myslim ze nebolo az tak zle. Tak snad ani tebe neburu robit problem ak nemas alergiu na soju a laktozu.

zibi
25. únor 2014

@lenocka004 a znizili to nk bunky tie intralipidy?

zibi
26. únor 2014

nasla som na nete pomoze mozno dakomu
Liečba
Moje výsledky boli:

protilátky proti štítnej žľazy = 308 (normálny rozsah je 0 - 50)
cykotine pomer = 54,4 (normálne rozmedzie je 13,2-30,6)
NK bunky 50:1 = 29,9 (normálne rozmedzie je 15)
CD56 = 25,7 (normálne rozmedzie je 2-12)
CD19 + CD5 = 60,8 (normálne rozmedzie je 5-10)
Zistil som, Intralipids, selén, meď, zinok, horčík a môže liečiť štítnej žľaze protilátky. Humira, Omega 3, Žihľava čaj / Tinktúra zo žihľavy, Olej z boráku lekárskeho, kurkumín (kurkuma), Fernblock, Boswelia, paradajková šťava a cvičenie môže liečiť cykotine pomer (tiež známy ako Th1/Th2)

Intralipids, prednizolón, Wobenzym, Omega 3 môže liečiť NK bunky. A intralipids môže pomôcť znížiť CD56, CD19 + CD5.

Pokiaľ ide o vás, váš poradca odporučiť aká liečba bude pre vás to pravé. Musíte poradca predpisovať "iba predpis" lieky.

buba08
27. únor 2014

@coralin ahoj, prosim ta, metypred je to iste ako prednison? Este som sa ta chcela opytat ci ti uz pichaju tie gamaglobulinove infuzky? To ti predpisala Malickova? Dakujem.

buba08
27. únor 2014

@lenocka004 ahoj, mozes aj mna pridat do sukromky? Vdaka. Prosim ta, kto ti navrhol liecbu - agapurin, medrol, vit. E?

coralin
27. únor 2014

@buba08 Ahoj, Metypred je hodně podobný prednisonu, říkají, že to je prý jen jeho jiná varianta.. novější ... pročpak? Taky ho máš mít?Každopádně mi snížil hodnoty a neměla jsem po něm tak strašné stavy jako po prednisonu.
K Maličkové jdu až 4.3. zatím ještě nic neberu....

buba08
28. únor 2014

@coralin ahoj, ja beriem prednison uz 6 mesiacov, 3 mesiace som brala v davke 5 mg a dalsie 3 mesiace v davke 10 mg, celkom dobre ho znasam, znizil mi NK bunky, ja idem na kontrolu k Madarovi o 2 tyzdne, tak uvidime ci zabera, no tehotna stale nie som ☹

coralin
28. únor 2014

@buba08 to mě mrzí, já také ne, řešíme to už 3 roky pomocí IVF:( jak dlouho ty?
Madar je fajn, také jsem k němu chodila. 6 měsíců je dlouhá doba, víš, že by se kortikoidy neměly užívat dlouhodobě?

buba08
1. bře 2014

@coralin ahoj, my to riesime uz 7 rokov ☹, ano viem, ze je to uz dlho a mala by som ich uz vysadit, ale chcela som este stihnut to vysetrenie a potom ich vysadit ako mam v papieroch. Co je horsie, som strasne chora, strasne ma bolia dutiny, hrdlo, ucho, nevies, ci mozem ist na vysetrenie do Prahy, ked som chora? Termin mame 12.3., mam taky pocit, ze chcoroba by mohla skreslit vysledky, vsak? Skusim tam v pondelok zavolat, ale to su este 2 dni a ja by som surne potrebovala zacat brat antibiotika a myslim si, ze po antibiotikach sa asi toto vysetrenie tiez nesmie. Ach jaj, dlho som cakala na termin a teraz nakoniec asi ho budem musiet zrusit. Normalne som z toho na nervy ☹

coralin
1. bře 2014

@buba08 Ahoj , tak to je hodně dlouhá doba, ale když to spočítám dohromady, kdy jsme se snažili ještě sami, tak jsme na tom tak nějak podobně, jen o rok míň.. je to strašný..ale pořád doufám, že se nějaký zázrak stane. Pokud jsi nemocná a bereš antibiotika, tak se to tam asi nějak ukáže, ale já bych to asi nerušila, protože pak budeš zase další a další měsíc čekat. Jestli chodíš do Podolí tak tam mají strašně dlouhé objednávací lhůty. Také jsem tam chodila. A na vyšetřeních u mé nynější paní doktorky se to vždy projeví, ale vidí to v nějakých jiných řádcích než jsou NK buňky, protože mi občas řekne, vy jste byla nějak nastydlá, nebo nemocná? a pozná to tam.. vím, že je to pak na nervy a ty dlouhé čekací lhůty jsou hrozný, ale drž se holka, uvidíš, co ti řeknou, zkus tam zavolat a rozhodni se, ale já bych do toho asi šla....no uvidíš a sama to zvážíš podle toho jak ti bude.

zuzu1108
3. bře 2014

Ahojte baby 🙂 . Citam ze ste riesili imunoglobuliny.
Ja ich beriem, mne ich odporucila dr.Maličková po prvom MA po KETE. Ale ja ich mam brat kvoli znizenej imunite. Znizena imunita voci infekcnym chorobam.
Aj ja som sa dost bala tych imunoglobulinov, ano je to z krvnej plazmy darcov. A pytala som sa na to dr.Malickovej a ona mi povedala ze je to uz velmi kontrolovane, ze ti darci su kontrolovani. A dokonca su to len europski darci plazmy, a tie globuliny co sa podavaju u nas sa vyrabaju v Rakusku. Napr.v Amerike je to ine,lebo tam je viacej etnik. A u nas sa pouzivaju len z Rakuska. U nas aj u mna, sa topodava formou injekcie, ale ta injekcia na to je specialna pumpa ktora ten imunoglobulin velmi pomaly vstrekuje do tkaniva, do brucha napr. Tak ak by ste niektora mali brat imunoglobuliny nemusite sa bat 🙂 . Drzim vam vsetky palce 🙂 .

crazy11
12. bře 2014

@jessie222 ahoj, chcela by som sa opytat, ci si niekde zohnala ten Intralipid. Tiez to mam predpisane, tak ma to celkom zaujima. Dakujem

dashi
13. bře 2014

ahoj holky, směle se k vám přidám. K Dr. Maíčkové jedu v dubnu, doufám, že mi pomůže..V Podlí mi pomolhi asi tak, jako všem holkám tady. Predison a gumsex. U nás žádný problém není, mám za sebou 3xiui, 1x ivf a 2x ket nic nedopadlo ☹ Před měsícem jsem se vrátila z lázní 😉 , takže velké naděje vkládám do paní doktorky 🙂 .

jessie222
13. bře 2014

@crazy11 ahoj, na SR nie, idem na to do Brna...

buba08
13. bře 2014

@crazy11 intralipid ti vie predpisat aj tvoj imunolog, len otazne je, ci bude mat odvahu ti ho aj pichnut