Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mineate
18. kvě 2016

@tehulka1167 A bylo ti spatne hned jak jsi ho zacala brat nebo to trvalo? Ja ho beru teprve tyden a jen jednu tabletu denne.

tehulka1167
18. kvě 2016

@mineate bylo mi špatně skoro od začátku užívání. A to jsem brala jenom 2,5 mg

blauen
18. kvě 2016

@mineate také beru Prednison už cca dva měsíce a dokonce mi pomohl k miminku a stále ho zobu až do 15 tt, ale už jen půlku tabletky.

mineate
18. kvě 2016

@tehulka1167 Tak to mam fakt asi kliku a budu ho snaset dobre.

mispel
27. črc 2016

Ahoj děvčata, také jsem dostala Medrol od mého gynekologa jako náhradu Prednisolu 5mg, ten Medrol co mi dal je ale 16mg, říkal že je to stejná dávka účinných látek jako u toho 5 mg Prednisolu. Dočetla jsem se ale, že se dělá Medrol i 4mg a ten by měl být srovnatelný. Mám lehce pozitivní BI, jakou dávku máte nebo jste měli toho Medrolu vy prosím? Mám teď strach že ji mám vysokou ☹

tehulka1167
27. črc 2016

@mispel to Teda mas vysokou. Já beru 4 mg a ten se rovna 5 mg Prednisonu.

tehulka1167
27. črc 2016

@mispel takovýhle davky se dávají když má někdo pozitivní reprodukční imunologii. Tys někde byla na imunologii na vyšetření?

mispel
27. črc 2016

Tak co ted teda, zavolam mu co jsem se docetla, ale urcite mi rekne to same, jako kdyz mi to daval a to ze je to stejne 🙂 ach jo...

mispel
27. črc 2016

Ano, byla jsem v Podolí, ale jezdím ještě do Olomouce k odborníkovi na neplodnost, ten me poslal na tu imunologii a s nim jsem mela konzultovat vysledky, v papirech z Podoli mam Prednison 5mg, ale dal mi tento Medrol že s nim ma lepsi zkusenosti. S tim bych souhlasila, po tom co jsem cetla, ale ta davka teda me desi.

mispel
27. črc 2016

A brala jsi ty 4mg hned od začátku, nebo máš teď už sníženou dávku?

tehulka1167
27. črc 2016

@mispel ano Medrol je lepší. Já ted beru obden pul tablety už takže 2 mg

lussinka88
27. črc 2016

@mispel taky beru medrol 4mg misto prednisonu 5mg... Podle me 16mg je moc!! A jaky protilátky máš pozitivni? Jestli mas lehce pozitivni tak ti 4mg budou stacit. Ja mam snizeny ty indexy o 40% u spermii i trofoblastu a beru ty 4mg.

mispel
27. črc 2016

Podle me je prave taky tech 16mg moc. Ja mam nějakých 59 % u spermii, troboblast myslím 71% to je v poradku. Takze lehce snizena na spermie. Mudr. bude zitra odpoledne tak mu zavolam, snad mi nejak neublizi ta vetsi davka ☹

lussinka88
27. črc 2016

@mispel neublizi, jak dlouho to beres? Mel by se vysazovat postupne...

mispel
27. črc 2016

Zitra vezmu teprve treti tabletu, pokud mi posle recept na nizsi, tak ten prijde snad v pondeli, to budu brat tyden, tak nevim jestli pak hned brat o tolik mensi 4mg, kdyz to beru chvili...no uvidim co mi rekne. Jen se bojim ze mi rekne ze je to v poradku tech 16mg, tak to do sebe budu cpat skoro proti sve vuli ☹

mispel
28. črc 2016

@lussinka88
@tehulka1167
Tak jsem s ním mluvila, a říkal je 16mg je naprosto v pořádku, že to tak běžně dávají a léčba je pak účinnější. Každopádně jsem ale dnes po spolknutí pilulky zvracela, tak říkal ať snížím na půlku, tzn. 8mg. Děkuji vám za odpovědi 🙂 A ještě bych poprosila, ta pilule je strašně hořká, asi mám citlivější zažívání a proto to zvrcení, máte nějaký tip, čím ji zapít nebo hned zajíst, nepomáhá mi ani džus a ochucená šťáva. Ta hořkost se mi drží několik hodin po spolknutí. Přecejenom už to berete déle 😉 děkuji

tehulka1167
28. črc 2016

@mispel je horka jako prase. Nesnáším to jihi

lussinka88
28. črc 2016

@mispel ja mam taky citlivy zaludek, ale nevim cim to zapit ☹ ja se napiju predtim vody a rychle ho spolknu, pak ho jeste zapiju vodou...

mispel
4. zář 2016

Když se vám podařilo otěhotnět, zůstali jste při této diagnóze (snížená buněčná imunita) doma?

lussinka88
4. zář 2016

@mispel ja sice neotehotnela, ale nemyslim si, ze je duvod kvuli tomu zustavat doma....

mineate
4. zář 2016

@mispel Taky jsem jeste neotehotnela, ale urcite to neni duvod zustavat doma. Nema to na to zadny vliv. 😉

mispel
4. zář 2016

Díky 😉

monosana
8. zář 2016

Ahojte baby. 🙂 Chcem sa vás spýtať. Môj príbeh je trosku iný. Mám tiež bunečnú imunitu mierneho stupna. HOdnota MI trofoblastu 62,2 %. Ale tieto hodnoty mi zistovali pred rokom, ked som bola este vydatá. Teda mala som iného partnera. Odvtedy som to neriesila. Teraz mám priatela s ktorým sa snažíme o bábätko. Môj gynekolog mi povedal, aby som zabudla na tie výsledky (ktoré som absolvovala s iným parnterom) a máme sa normalne snažiť s terajším priatelom. Je tu niekto, u koho sa potvrdilo, že pri výmene partnera sa jej podarilo otehotniet? 😅 Napriek tomu, že dávnejsie jej zistili BI? Ďakujem za hocijakú odpoveď 😉

mispel
8. zář 2016

ja například měla tu buněčnou imunitu podobně špatnou jak na partnerovi spermie, tak i na cizi, testy se delaji i s cizimi... Ale je to jak pises jiz rok, takze to muze byt za tu dobu jinak. Pokud vám to nějakou dobu nepůjde, určitě bych na tu imunitu zašla, ať neztrácíte čas 😉

monosana
8. zář 2016

@mispel dakujem ti pekne za reakciu 🙂 Ja na spermie alergiu nemám, zistili mi len túto bunkovu imunitu na trofoblast, aj tú len mierne. Mala som 62,2 a norma je od 75. Nebolo to také vážne. Napísala som aj na moju imunologicku, ktorá tieto testy robila, ze co by som mala robit v tomto prípade. Som velmi zvedava. Potom napíšem, akú odpoved som dostala 😉 Ja osobne si myslim, ze to skúsime pár mesiacov, ci to pojde spontanne, bez liečby, a ak nie, pojdem za dr 🙄

any37
29. říj 2016

@adriadri Dobrý den, i když je diskuze staršího data, nedá mi to nezeptat se, jestli byla léčba paní Havlíčkové úspěšná? Mohla bych poprosit o kontakt na ni? Mám to k ní přes celou republiku, zkusila bych ty bylinky vyřešit aspoň poštou 😒 Děkuji!

sosicka
20. lis 2016

@mihaji ahoj prosim ta pri uzivani medrolu ste praktizovali oral alebo je aj ten zakazany?

brona110
4. kvě 2017

Ahojte, prosim neviete mi poradit, ci sa da v ČR momentálne zohnať imunoglobulínová injekcia Igamplia ? Na Slovensku máme výpadok, vďaka

monika19787
14. čer 2017

Holky chtela jsem vas trosku ujistit te to i bez pripravku jde - byla jsem na 3x ivf nekolikrat lecena na protilatky na embrya a nakonec jsem otehotnela spontanne bez jakekoliv pomoci a letos v unoru se nam narodil krasny zdravy chlapecek 😍 tak holky hlavu vzhuru a hodne stestiii

anetapegg
10. črc 2017

Holky MUDr. Malíčková končí už nebude ordinovat. Ke komu jinému se mám objednat? Muj Dr. po 2 ZT doporučil imunologické vyšetření..jenže u koho ? děkuji