Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

slimca
5. čer 2009

Ahoj holky,taky mě přišli výsledky z podolí -sperma partnera 53% směs cizích 75% trofoblastu 65% tak nějak se v tom nevyznám 😢 Bi mírně pozitivní.to znamena že mám sníženou imunitu?

lucule
8. čer 2009

Ahoj slimca,výsledky znamenají, že máš sníženou BI a protilátky proti spermiím partnera. U výsledků mas taky napsanou doporucenou lecbu, bude to nejspis 5mg prednisonu denne, pouzivani kondomu a kontrola v Podolí za 2-3 mesice. Nevim zda trofoblast je v poradku, protoze si nepamatuji normalni hodnoty....

morryghan
8. čer 2009

ahoj bettynka, tak to je mi ľúto, čo si si musela vytrpieť ☹ aj ne zitili trobofíliu takže som si musela pichať heparín, ale ani to nepomohlo (zatiaľ 😉 ) my sme objedaní do Prahy na 24.6., tak som vážne zvedavá.

lucule
10. čer 2009

Ahojky holky, vcera mi po necelych 4 tydnech prisly vysledky z Podolí. Protilatky se mi zlepsily o cca 20%-na sperma partnera jsem uz jenom 1% pod normou a smes cizich mam v norme 🙂 Takze mame povolene snazeni v dobe ovulace, bohuzel jsem ovulaci propasla takze az pristi cyklus...
A co u Vas holky neco noveho? A Marki jak pokracuje Vase snazeni?

marki.la
autor
10. čer 2009

Lucule, no čekám na menzes....kdyby nepřišel, byla bych šťastná, ale moc tomu nevěřím.

pimpulka1
10. čer 2009

Lucule, tak to je skvělé 😀 Držím pěsti a hlavně buď v klidu a pořádně si snaženíčko užij 😉 Marki.lko moc ti to // přála.... na mě dnes sednul těžký splín, další mé kamarádky jsou těhulky, vesele to troubí do světa a já 😒 i když se jednou těch // dočkám, tak to stejně okolí nepovím, dokuď nebude za 12 týdnem.. po předchozích zkušenostech ☹

lucule
10. čer 2009

Marki urcite neprijde!! 😉 Budes nase dalsi tehulka. Ja tomu verim 😎
Pimpulka taky jsem v pondeli mela spatnou naladu, moje kamaradky zase porad rodi a posilaji fotecky miminek....

marki.la
autor
10. čer 2009

No je to hrozné, ajk vidíme ty kolem, jak jim to všechno vychází a my se trápíme jak hrom.l..ale o to více si toho bude vážit a užívat, aspo%n tak se musíme uklidňovat, nic jiného nám stejně nezbývá... 🙂

lucule
10. čer 2009

Jojo to mas pravdu, to si toho budeme vazit... Marki a kdy by jsi to mela dostat, resp. kdy to nedostanes? 😎

pimpulka1
10. čer 2009

Mám obavu, že s tím užíváním těhu to Marki nebude tak žhavé. Ale vážit si toho nového života budu opravdu moc - jen aby už tu pomalu byl a hlavně ať to nevzdá 😉 Mě docela deptá má hodně dobrá kamarádka, ví o všem čím jsem si prošla, teď je v druhém měsíci a pořád mi jen vypráví jak je jí zle a už aby to byla za ní a že už viděla srdíčko 😢 😢 😢 přijde mi to poněkud necitelné, já mám dost problém tohle ustát a pak to doma obulím.... Taky jsem s ní už minimalizovla kontakt.. asi jsem magor 😠

marki.la
autor
10. čer 2009

pimpulko, no těhu si asi užívat nebudeme, to budeme spíš ve stresu, ale potom toho malého....tak jsem to myslela 😉 , moje nejlepší kamarádka se taky začala snažit o rok později než já, a prošla jsem celým jejím těhotenstvím..dnes má její malá 3 měsíce, znám to, ale nic nenaděláme¨...a teď mi pořád mluví, kdy už začneme, kdy už budu atd...to mě nadnáší...takže jsem nikomu neřekla, že se už snažím, před všema se pořád ještě chráníme....jinak by byly neustále otázky, už jsi těhotná????zabít málo, ale ne jen od ní ale od všech, ti lidi koklem asi moc nepřemýšlejí......
no jinak to mám dostat v pátek.....asi dostanu v pátek ☹

marki.la
autor
10. čer 2009

dokonce jsem přestla měřit teplotu, to mě taky stresuje, tak uvidíme, uvidíme....každým rokem jsem otěhotněla 30. 5., letos jsem zase měla ovulku v tuto dobu, ale protože na to tak myslím, tak prdlačku.....

lucule
10. čer 2009

holky tak tohle znam bohuzel taky 😒 Moje kamaradky, pred kterymi moje problemy "uspesne" tajim, tak se me take porad vyptavaji tak kdy uz se konecne taky zacneme snazit a na co jako cekame. Vsechny otehotnely max. do 2 mesicu, neresily ovulaci, mereni teploty apod.... ach jo, preji jim to ale nechci s nimi o tom mluvit protoze by to ony nepochopily cim si prochazi kazda z nas co nemuze otehotnet ☹

ismail
10. čer 2009

Ahoj holky, lucule, gratuluju, tak sup, sup, at je zadelano 😉
Marki, drzim palce, aby to klaplo a ms neprisla 🙂
Mam pocity jako vy, vsem se dari, jen my porad nic. My uz muzeme druhy cyklus, dokonce jsme meli podstoupit uz inseminace, ale byla jsem prestimulovana a seslo z toho, no a z domaciho snazeni taky nic neni, navic mi stimulace rozhazela cyklus, dneska jsem 33 den, test negativni a ms nikde.
Netusite nahodou, jak dlouho se muze prednison brat? Nekde jsem slysela, ze rok, ale co potom, kdyz se do te doby neotehotni?

marki.la
autor
10. čer 2009

Ismail, nad tím jsem dneska taky přemýšlela, já nevím, jestli to není náhodou 6 měsíců.....musíme to pozjišťovat....

pimpulka1
10. čer 2009

Přesně tak, taky mlžíme vodu, že teď nic a že ještě nějaký čas vyčkáme a bla bla bla... no to jsou potom všichni chytří, jakože nemůže přece nechat Jiříka jedináčkem a že je nejvyšší čas, protože ty větší věkové rozdíly jsou na nic 😖 Já už mám někdy pocit, že ani nemám sílu se dál snažit, že třebas mi je souzený "jenom" malej, ale na druhou stranu... taky mě nadsenou takové zprávy v televizi, jak někde najdou pohozenou mrtvolku novorozeněte. Ty matky bych proliskala a nejen to 😠 Holky držím pěsti jako blázen, ať nám to tady všem vyjde a máme dětí jako smetí 😀 😀 😀

ladus77
10. čer 2009

Lucule, tak to je super, moc gratuluju, taky cekam na vysledky, byli jsme tam 28.5. tak snad se taky dockame 🙂 Jinak vam muzu presne rict, ze po 6 mesicich by se mel Prednison na 6 tydnu vysadit, bavili jsme se o tom s Madarem na te kontrole, rikal, ze pak ztraci na pusobnosti ale tou prestavkou, ze se zase vrati. Ale asi by bylo lepsi tam zavolat a domluvit se naprimo co dal a jak to vysadit apod.
No a s tim mlzenim pred lidma, taky me to hrozne stve, ty jejich dobre rady, jako ze aby pak uz nebylo pozde, a kdy ze my na to vlitneme a ze by nam bez deti bylo smutno... Vubec nechapu proc se staraj, co je jim do toho, nikdo jejich rady nepotrebuje.Nejhorsi jsou nektere drbny v praci. No a posledni dobou se taky zacinam vyhybat tehu kamaradkam, protoze nemam naladu nikomu nic vysvetlovat... 😒 Ale taky verim, ze nam to vsem urcite vyjde 🙂 🙂 🙂

lucule
11. čer 2009

holky dekuji za gratulace .... ale zatim jeste neni poradne k cemu, radeji bych Vam tady psala ze jsem tehotna a za tyden rodim 😎
ladus tak to uz by ti vysledky mohli prijit pristi tyden. Doufam ze budes mit vysledky taky uz v poradku 😉

marceta
11. čer 2009

Ahoj holky,
ráda bych se připojila k vašemu fóru. Mám stejný problém s buněčnou imunitou. 29.4. jsme byli v Podolí a minulý týden mi konečně dorazily výsledky. Tak jsem okamžitě začala baštit prednison a doufat, že to byla ta příčina opakovaných neúspěchů a že to díky tomu na počtvrté už určitě dopadne. Jsem už z toho pěkně na nervy. Snažíme se dva a půl roku a za tu dobu už porodilo pěkných pár kamarádek a teď přišla další přílivová vlna těch těhotných. Je to fakt děs. Člověk to všem moc přeje, ale už se s nimi nedokážu upřímně radovat a tak nějak podvědomě omezuji kontakt, protože nezvládám se dívat na to rostoucí bříško. To, že máme problémy moc netajím. Nesnesla bych ty opakované dotazy a blbé poznámky, jak o nich píšete. Nebo tak, všichni co jsou blízcí to vědí a nikdo cizí naštěstí nemá odvahu se zeptat.
Jsem moc ráda, že jsem narazila na toto fórum. Člověk se dozví spoustu věcí a taky je tu naděje jako třeba Janča, které dodatečně taky moc gratuluji.
Markéta

suvik
11. čer 2009

ahojky Marceto, Prednison baštím skoro 4 měsíce. Před 3 týdny jsme byli na kontrole v Podolí a teď čekáme na výsledka. Zkrátka jestli bylo to prednisonování k nečemu.
Jinak mi naprosto mluvíš z duše. Snažíme se 3 roky, blízké okolí to ví a ostatní to nejspíš zajímá, ale neptají se. Občas sice někdo utrousí něco o tom, že dnes každá žena odsouvá početí na pozdější dobu a pak když to nejde, tak se diví. Někdy na to něco řeknu, někdy ponechám bez komentáře, záleží na náladě.

ladus77
11. čer 2009

Suviku, my jsme na tom stejne, taky to bude za chvilku 3 roky. Ale nejvic me stve, ze ja jsem nikdy tehotna nebyla, Madar teda rikal, ze to se taky stava, ze zena s tim neotehotni, ale urcite je vas tu vic, ktere jste tehotne byly. No, ne ze bych zavidela, to fakt ne, ale aspon vite, ze to jde. Tak doufam, ze v Podoli budou s vysledkama rychli 🙂 a pak ze to bude taky rychle... 😉

lucule
12. čer 2009

Ahoj marcet, vitej mezi nami 🙂 To te na imunologii poslaly az po trech potratech a temer trech letech snazeni??!!!

Ladus ja jsem taky nikdy nebyla tehotna, ale stalo se mi 3x ze jsem mela pozitivni test, ale o den dva dny pozdeji jsem dostala menstruaci. Ted kdyz vim ze mam protilatky tak si myslim ze jsem mohla byt tehotna ale protilatky tomu "uspesne" zabranily 😒

barru
12. čer 2009

ahoj holky, nedá mi to abych vám nenapsala. Prednison beru už asi 5 měsíců (první kontrola nedopadla dobře) a bohužel teď také bojuju s žádankovým kolotočem ☹ Takže můj gynekolog mi odmítl napsat další žádanku do Podolí s tím, že si to jeho ordinace už nemůže dovolit a s tím, že to tak fungovat nemá. Musím říct, že se opravdu snažil a telefonoval s Podolím asi 40 minut přes pana doktora až po další lidi a odpovědi se nedočkal, proč to tak funguje ☹ takze zadanku proste nemam a sla jsem domu s tim, ze v nejhorsim si to zaplatime sami, nemate nekdo info kolik to vysetreni stoji?Jsem z toho hrozne smutna, po trech letech, potratech a vsem okolo a kdyz se konecne zjisti pricina, tak je problem jeden papir...

lucule
12. čer 2009

barru to je strasny ☹ Zkus jeste zajit za obvodni dr, ta ti tu zadanku muze taky napsat.

pimpulka1
12. čer 2009

To je ale vážně strašné... já nevidím do toho systému, to jako gynekolog něco z toho vyšetření v Podolí hradí nebo jak to je? Že barru píšeš, že si to jeho ordinace už nemůže dovolit, tak mi to tak přijde. Nevyznáte se v tom někdo náhodou? Třebas si myslíme, že doktor má vypsat jen papír a on třebas musí udělat mnohem více... vím, že si Madar ověřoval IČO mého lékaře i na razítku, že pak mají problémy při vyrovnávaní s pojišťovnou 😕 Jinak jsme se o tom již před časem bavily, že vyšetření vyjde na cca 5.000 Kč, jestliže si jej chceš hradit sama. A tobychom si třebas my nemohli dovolit... to už by byla jediným řešením adopce. Nás stojí nějaké peníze doprava, ubytování a přidat ještě 5litrů. ... No luculko, že marcet poslal až po třech potratech na imunolku je vlastně standartní postup. Mi to říkal lékař v nemocnici, když je měla podruhé MA. Čeká se klasicky až na třetí neúspěch. U mě navíc argumentoval tím, že když už máme jedno dítko, tak určitě žádný problém není. Můj gynekolog byl však jiného názoru, a poslal mě hned na kolotoč vyšetření. Je to dost těžké zvládnout psychicky potraty, nedávno jsem našla fotečku mého 9titýdenního andílka v bříšku, ještě než to vzdal a úplně se mi ty pocity bolesti vrátily.. a teď ta vyšetření, je to záhul pro partnery, to si vážně umí představit jen ten kdo to prožije a k tomu ta byrokracie... ☹
Včera jsem potkala tu mou čerstvou těhukamarádku, tak mi radostně zdělila, že už ji roste bříško, přitom je v 8mém týdnu, pomáhala jsem si od ní jak jsem mohla a ten kámen v žaludku,, no co vám mám vyprávět. Ten pocit, že se nedokážu bavit s lidma co čekají mimi mi není vůbec neznámý, koukám jen na jejich bříška a v hlavě jen otázka Proč ona ano a proč já ne? 😢
Holky strašně se bojím, ale jednou to přijde 🙂

ismail
12. čer 2009

ahoj holky, barru, to me mrzi, me sestricka rekla, ze bez zadanky to stoji 5000,- ale taky mi rekla, ze by mi ji mel napsat kazdy gynekolog, jenze ta moje taky nechtela. Ja uz chodim do Caru a tam mi ji bez problemu napsali.
Holky, me se nejak nezda to, ze by se prednison mohl brat 6 mesicu, protoze kdyz si spoctu, ze za cca 3 mesice se jede na kotrolu, pak se mesic cekat na vysledky a kdy se to podari napoprvy, a i kdyby ano, tak se ma brat az do cca 14 tydne. Me tedy o zadne lhute doktorka z Podoli nic nerikala, pravda, nebyli jsme ani jednou u Madara, ale pristi tyden ji zavolam a jsem zvedava, co se dozvim.

barru
12. čer 2009

lucul vidíš obvodní mě ani nenapadla, já do toho moc nevidím, ale pochopila jsem, že ičo je právě to, o co jde. V podstatě ten kdo píše doporučení pak hradí tohle vyšetření a normálně speciální vyšetření hradí speciální pracoviště a obvodní lékaři je dostávají zpět až když proběhne léčba. Můj doktor říkal, že by pak nemohl ostatním pacientkám hradit běžná vyšetření, protože tohle je moc drahé a že doporučení ke kontrole přichází z Podolí. Takže tam mám jít bez doporučení a pokud mě neošetří, tak se mám vrátit a on mě pošle do nějakého centra, které by se o mě mělo postarat co se týká náročnějších vyšetření. Jenže to je další protahování, další měsíce s prednisonem a je to takový začarovaný kruh.

Pimpulko já jsem naštěstí z Prahy, takže bydlení odpadá, no ale stejně, holt asi když tak obětujem výplatu, přece jen pro mimčo všechno a poprosím je, ať mi řeknou, jak to mám řešit dál. Mám totiž strach, že když se dostanu do nějakého centra, tak nevím na koho narazím a jestli to nebude zase všechno dokola. MNo určitě dám vědět...moje milá "Mojžíška" mi ještě dala tip na Plzeň, že tam se tak dlouho nečeká, tak kdyžtak budu zkoušet i to.

NO každopádně mě tohle vždycky úplně dorazí a holky vyšla jsem z polikliniky, stála tam paní s bříškem jak blázen a v ruce cigaretu...achjo, prostě to není fér, nemůžu si pomoct 🙂

barru
12. čer 2009

ismail on každý tvrdí něco jiného ☹ rozmýšlím, jestli se rovnou nemám teda objednat do Caru, nepamatujete si prosím, jak dlouho tam trvá se objednat?Možná by to bylo nejsnazší.

No jdu v červenci, tak to není zase tak dlouhá doba, dřív mi měsíc připadal jako věčnost, ale po těch třech letech...

lucule
12. čer 2009

pimpulka tak to je sila posilat na vysetreni az po 3. potratu ☹ Fakt to nechapu... K tomu uz neni co dodat.... ☹

barru jeste me napadla Viameda-imunologie v Brne. Delaji stjena vysetreni jako v Praze a zadanku dr. Lanikova nechce.

suvik
12. čer 2009

barru to je strašný, netuším kolik to stojí