Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

zvire
30. čer 2009

Ahoj,
to já mám pozitivní // test celkem rychle - nám se zatím 4x zadařilo nejdéle do 4 měsíců, bohužel ty poslední dva pokusy vydržely jen pár týdnů a díky mojí "alergii" na trofoblast šly rychle do kytiček. Tož ani ten pozitivní test není pro mně ta meta nejvyšší - jistota je zkrátka až to dítě v náručí (a ani to ne...ale to už jsou jiné storky).

S tím sluncem to je zajímavé, to jsem nevěděla, musím přibalit klobouk, abych nebyla hyena skvrnitá. I když jestli bude pořád takhle...

37 narozky jsou pěkné, já je mám za dva týdny, už se těšim, jak to oslavim pekelným koktejlem prednisonu s laktobacilem. Naštěstí moje Žofinka má za pár dní také narozeniny, ale teprve 3, tak to bude trošku radostnější oslava. Zdraví vás všechny chemická továrna Zviře (už mi to asi leze na mozek).

ladus77
30. čer 2009

Ahoj Jasminko, tak uz mi Madar odpovedel, dle neho mam Prednison na ty 2 tydny uplne vysadit a zacit brat az po dovolene. No tak ho poslechnu. Tobe to asi predepsala ta druha pani doktorka, ze? Musim mu verit, ze se nic nestane, kdyz to brat nebudu. Ale jinak mi taky napsal, ze vysledky z meho posledniho vysetreni - kontroly- jeste nejsou dobre a ze je BI porad mirne zvysena, tak nevim, fakt jsme vsechno dodrzeli a jsem dost smutna a zklamana, protoze jsme doufali, ze na te dovce u more uz budeme moct naostro. No, musim pockat az to dojde postou a snad se to zlepsilo aspon trochu. Jo a z dovolene se vracime taky 25.7. 🙂 🙂
Holky, ten laktobacilus berete kvuli cemu??? To vam nekdo doporucil???

zvire
1. črc 2009

Ne, ne, to jsem nechtěla dělat paniku - laktobacil nebo probiotika beru kvuli tomu, ze beru antibiotika. možná se vám stalo, že jste po atb dostaly kvasinkovou infekci. Aby člověk těmto negativním dopadům atb předcházel, měl by nasadit v průběhu ale zejména po ukončení atb léčby preventivně laktobacila, který je přirozeným osídlením ve střevech, v pochvě - no zkrátka viz všechny ty reklamy na Activii, Actimel apod. Jen jsem se obávala, jestli to nejde s Prednisonem proti sobě - jedním imunitu ubíjím, druhým povzbuzuji, toť vše.

jasmina309
1. črc 2009

Zvíře, ty jsi ale zvíře 😀 😀 😀 Raduj se raduj- vždyt ti to tentokrát určitě vyjde!Jsi léčená!
Na mozek to neleze jen tobě, neboj. 🙂 Já taky dodržuji vše (i když doted nevím, zda když sem bez vejcovodů, zda taky nesmíme při užívání Prednisonu sexovat 😀 😎 . Zatím sme to teda vždy dodrželi, ale to proto že to nevím jistě (možná sem to na konzultaci přeslechla) 😎
Ty probiotika taky uvažuju že začnu brát. Preventivně před dovčou. Na druhou stranu si říkám ale, jestli to není zbytečný
😨

marceta
1. črc 2009

Je fakt zvláštní, jak mají doktoři rozdílné názory na imunologii a hlavně prednison. Byla jsem minulý týden u své doktorky a ta mi řekla, že prednison v tomto množství neublíží ani mě a ani když otěhotním miminku. A na druhou stranu jsou tady holky, kterým doktoři prednison nedoporučovali, tak nevím. Každopádně ho budu dál baštit a věřit tomu, že to po této kůře konečně dopadne. Což mě doktorka, taky trošku zpražila, že to ještě pořád nemusí být ta příčina našeho neúspěchu. Když pak viděla jak jsem zbledla, tak se mě snažila uklidnit, že jsme se vydali správným směrem. Tak snad je to opravdu ten správný směr ☹ .

Dovolenkářkám přeji pěknou dovolenou. Pěkně si to užijte.

My jedeme stejně jako loni na maltu a zlaté písky 😀 . Opravujeme totiž domek. Doufáme, že se na podzim přestěhujeme a pak někam vyrazíme aspoň na prodloužený víkend.
Jsem moc ráda, protože starosti s domkem mě zachraňují od toho, abych moc přemýšlela a hroutila se.
Teď nám do rodiny přibude ještě koťátko, tak to bude taky veselejší.

ladus77
2. črc 2009

AHoj holky, tak uz nam dosly vysledky z Prahy ☹ a je to dost spatne. Misto toho aby se mi to zlepsilo, tak se to jeste zhorsilo, mam BI na sperma partnera 35, predtim to bylo 50, norma je 65-120. Takze pred branim Prednisonu jsem to mela snizene o 15 procent a ted to mam o 30. Na cizi spermie to zustalo stejne a trofoblast je ok, ale to bylo ok i predtim. Jsem z toho hrozne spatna, VSECHNO jsme dodrzeli, Prednison, gumsex, tak jak to ze se to nelepsi, kdyby aspon trochu, tak si reknu ze to jde pomalu, ale ze se to zhorsi... ja fakt nevim... Asi tam zitra zavolam a uvidim co reknou.
Taky si rikam jestli nejit do IVF s ICSI, ze by se to tim obeslo, co myslite, ne?
Fakt jsem jim strasne verila, ale ted teda nevim. Ve vysledcich mam napsano, vysadit na 4-6 tydnu, pak zase 5mg Prednison a zase dalsi kontrola... ale co kdyz to nepomuze a zase se to zhorsi. ☹ 😒
Je tu nekdo komu se to zhorsilo a pak zlepsilo??? A cim to muze byt???

ismail
3. črc 2009

ahoj ladus, to me mrzi ☹ slysela jsem o holcine, ktery prednison nezabaral,ale pokud vim, je to jen male procento. Podle me se to ISCI neobejde, rikala mi to doktorka v Podoli, doporucuji ti ji zavolat, je hodna a ochotna,jeji cislo maji na strankach a jmeno je Kadalenko nebo tak nejak. Vsechno s ni prober, urcite ti poradi

ladus77
3. črc 2009

Ismail, diky. To vis ze jsem tam volala, asi dneska 10x a nikdo!!! mi to porad nebral, tak teda nevim, jestli maji dovolenou nebo co. Napsala jsem Madarovi mail, snad odepise. A nebo se tam pokusim zavolat zase ten pristi tyden, po tom svatku. Prednison mam vysadit, tak si aspon odpocinu a jedeme ted pryc na ten prodlouzeny vikend, tak snad se mi to tam rozlezi v hlave a pak uvidime co dal...
Tak hezky prodlouzeny vikend 🙂

jasmina309
4. črc 2009

Laduss, vydrž!
Je to celé na hlavu, bohužel
Mě se to snižuje zase pomalu. Hodnotu sem měla původně 72- za 2 měsíce 58 a dr chce 40 ☹
Musíme bojovat 🙂 a nevzdávat to.

ismail
4. črc 2009

ladus, ja se tam vcera taky snazila dovolat, rekli mi, ze doktorka tam neni, ze bude az v utery, volala jsem na cislo, kde se mas objednavat. Co vim tak Madar na maily neodepisuje, ale treba budes mit stesti.
Taky vsem pekny prodlouzeny vikend 🙂 n

ladus77
6. črc 2009

Ahoj Ismail, dekuju, zkusim ji zavolat teda zitra. Asi se rovnou objednam na kontrolu, no uvidim co mi rekne...
Jasminko, co jsi to ted tam psala za ty hodnoty??? A hodnoty ceho? Protispermiovych protilatek? Ale tam to ma byt 65-120. Ja tady zase premyslim nad tim IVF, ale nevim, jestli by to vyslo a hlavne se toho dost bojim, injekci a vseho... Na internetu jsem cetla ze tim ICSI se ty protispermijove protilatky obejdou, ale v Podoli mi asi budou tvrdit, ze to nepujde dokud nebudou hodnoty ok.Tak potom komu verit...

lucule
7. črc 2009

Ahojky holky, ted jsem se dlouho neozyvala, byla jsem na dovolene....

Ja bohuzel pro Vas taky nemam dobre zpravy ☹ Pro nove prichozi holky, tak jsem se ted 4 mesice lecila se snizenou BI. Po kontrole v Podoli hodnoty BI vyskocily ze 43% na 64% coz je jenom 1% pod normu. Povolily nam snazeni v dobe ovulace, tento cyklus jsme to tedy zkusily bohuzel jsem vcera dostala menstruaci ☹ Jsme z toho strasne zdeptana, protoze ani ja ani manzel krome BI ktera uz by ted taky mela byt v poradku nemame zadne jine problemy, tak jsem doufala ze kdyz uz i ta BI je temer v norme tak uz to ted musi vyjit ☹ ☹

Ladus to me strasne mrzi ze vam to taky nevyslo ☹ Taky jsem cetla o holce, ktera mela BI po preleceni jeste horsi ale otehotnela....Napsala bych nevzdavej ale sama jsem ted z toho vseho spatna a zacinam pochybovat o tom ze lecba vubec byla k necemu a ze jsem promarnily par mesicu snazeni ☹

ismail a jak probiha dal u tebe lecba?? Byla jsi uz na IUI? Ja ted premyslim co dal...

Ladus taky si myslim ze ti v Podoli budou tvrdit ze se musis nejprve vylecit, ale cemu mame verit??

ismail
7. črc 2009

ahoj holky. ladus, urcite zkousej volat, ja budu take, potrebuji se na neco zeptat.
lucule, naprosto te chapu, taky jsem byla zdeptana, kdyz jsem po prvnim moznem snazeni dostala ms, jenze na druhou stranus si vezmi, kolika zdravym parum se podari otehotnet naporve? Nechci, aby to znelo jako utecha,a le podle me to je fakt. My jsme taky jinak oba zdravy. Vcera jsem podstoupila IUI, ale pochybuju, ze se zadarilo, minuly cyklus jsem byla prestimulovana, ted v nativu folikuly nic moc,ale aspon se neco deje....

lucule
7. črc 2009

ismail, ja to vim, ze se nemusi zadarit napoprve ☹ Ale je to tezky, verit ze se jednoho dne podari, ja vim nemusim ti popisovat moje pocity ☹
budu ti drzet palce aby ti uz konecne vyslo, musi ti to vyjit aby jsi nam dokazala ze to jde .... 😎

holky jeste jsem se chtela zeptat zda se vam nekomu po ovulaci stalo, ze by jste vas pichalo v podbrisku?? nebylo to takove to boleni vajecniku kdyz berete hormony, to uz poznam ze je to po utrogestanu, nekolikrta za den me kratce pichlo v podbrisku. Tyhle stejny bolesti jsem mela kdyz jsem se zacala snazit uplne poprve o miminko, pak jsem mela slabe pozitivni test ale o par dni pozdeji prisla menstruace. Premyslim nad tim jestli to nebylo temi protilatkami ze jsem treba byla tehotna ale protilatky s tim bojovaly....MOc dekuji za radu

ismail
7. črc 2009

lucule, tezke to je, take jsem byla znicena. co se tyce bolesti, me zhruba 4 den cyklu zacne pobolivat podbrisek a tak nejak boli skoro porad, hlavne okolo ovulace, ale stalo se mi, ze jsem mela priznaky podobne jako kdyz jsem byla tehu, tak si rikam to co ty, co kdyz jsem byla a kvuli necemu to nedopadlo? Ale ver mi, ze to je zbytecne se tim zaobirat, navic spousta tehotenstvi konci velice brzy na zacatku.

lucule
7. črc 2009

ja vim je to zbytecny se nad tim pozastavovat, stejne se tim nic nezmeni ☹ ted se musim zase zacit tesit na dasli ovulaci a doufat ...... Ale tobe budu drzet palce aby ti to vyslo!!!!!!!!! Uz to dlouho nebyla zadna tehulka, tak doufam ze to budes za 14 dni ty...

marki.la
autor
7. črc 2009

Ahojte holky, jsme na to m asi stejně, taky jsem již dostala podruhé od snažení menstruaci. Moc sem už nechodím, abych se nedeptala. Včrera jsem mrchu pěkně obrečela, ale co, jdeme dál, je to možná dobře, máme zaplacené Bulharsko a kdybych byla těhu, tak nevím, zda bych jela......jak jsme měli povolené první snažení, tak jsem byla u mé doktorky a ona říkala, abych si nemyslela, že budu těhu ihned. Prostě doufejme, že do půl roku od snažení se zadaří. Dnes ale chci volat do Podolí, zda už nemám prednison vysadit, beru ho od února.....

lucule
7. črc 2009

Marki mi mame zaplacene Chorvatsko 😎 Mas pravdu, aspon nemusime resit ruseni dovolene 😎 Me taky rikala dr. ze ted tomu nechame pul roku volny prubeh a pak se uvidi co dal... Pak se prosim te ozvy co rikali v Podoli. Diky

ismail
7. črc 2009

marki, ahoj, zrovna jsem si rikala, jak jsi na tom ty. Ja mam prednison od prosince, tak chci volat do Podoli. Kdyby ses dovolal drive, dej prosi vedet co a jak, diky.

marki.la
autor
7. črc 2009

Holky, užívejme si léta......vždycky může být ještě hůže, já bulila včera celé dopoledne, to jsem neměla vlastě ani mrchu, ale měřím si teplotu, a včera hnusně klesla, tak to bylo jasné.......a v obchodě, jak jsem viděla těhule, tak mi bylo na hysterický záchvat, manžel byl včera ze mě úplně mimo
...a teď mě tak strašně mrchovsky bolí břicho a pořád chodím na wc....hrůza.....
do Podolí se ismail snažím dovolat, ale nikdo to od rána nebere, tak nevím, zda tam není dovolená.....když se dovolám určitě pisnu a když se dovoláš tak taky pisni...to mě teda zajímá, zda to máme vysadit či ne.
No upřímě, moje dr. říkala, abych se už na to úplně vykašlala....ale pro nás je to pak jen dilema, jo či ne, že???Proč každý doktor tvrdí něco jiného, nesnášim zdravotnictví, je to jeden velký bordel,leč jsem to vždy odsuzovala, tak nyní věřím jedině přírodní medicině a už i léčitelům, protože nebýt jich, tak dnes ještě chodím s chronickým únavovým syndromem a oslabenou imunitoul, protože dr. tvrdili, že je to neléčitelné....

ladus77
7. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem se dovolala, primo te pani doktorce Kadkalenko, byla moc mila. Ptala se me, jestli jsem vse dodrzela a rikala ze je to divne, ze se to jeste zhorsilo, ale pak procitala zaznamy a zjistila, ze jsem mela gynekologicky zanet a tak pry ze to bude tim, ze jsem na to asi takhle zareagovala. No nic jineho to teda byt nemuze...ze se pry tomu mam vyhybat, ale to by me teda zajimalo jak? Jestli mi to rozhodi takhle kazdy zanet, tak je to v pr... protoze aspon 1x rocne neco takovyho chytnu.Navic holky co to maji prelecene, tak to muzou dostat a jsou zase tam kde byly nebo co?
No takze zaver, ted na 4 tydny vysadit, taky jedeme na dovolenou - Spanelsko, Mallorca. 🙂 Pak zase Prednison a na zacatku rijna se objednat na kontrolu, snad se to zlepsi...
A na to ICSI jsem se ptala a rikala, ze to nedoporucuje, protoze by se pak ta imunita mohla obratit proti embryu.
K tomu Prednisonu, Madar mi rikal, ze po 6 mesicich se Prednison musi vysadit, jinak ztraci ucinnost. Takze tam urcite zavolejte.
Uplne vas holky chapu, ze jste zoufale, kdyz se i po preleceni nedari, taky tak nejak doufam, ze to pak pujde hned, ale to bychom chtely moc. Ja jsem spis ted spatna z toho ze zase budeme 4 mesice cekat, a co kdyz stejne nic? A nebo se to zlepsi, ale jakykoliv zanetek, ktereho si treba ani nevsimnu to zase vrati tam kde to bylo a nebo jeste zhorsi. A jak vubec zjistime, ze jsme ok treba po 4 mesicich od posledni kontroly??? Ze se to treba zase nevratilo???

pimpulka1
7. črc 2009

Holky já to tu čtu a chytám pěknou depinu ☹ nějak začínám pochybovat o této léčbě... s tím zánětem je to divné Ladus, já taky občas nějaký dostanu, to bych pak ten prednison musela brát snad celoživotně... nějak přestávám téhle léčbě věřit..

ismail
7. črc 2009

holky, take se mi podarilo dovolat pani doktorce. Takze po 10 mesiccih prednison vysadit na 4-6 tydnu, v tu dobu dodrzovat kondomovou ochranu, pote se muze znovu brat. Ptala jsem se na nejakou kontrolu, tak rikala, ze je dobre po tech 10 mesicich pokud nedojde k otehotneni jit znovu k nim. Pak take rikala, ze pokud se jede na dovelnou na jih, tak take vysadit, pro zajimavost, byla jsem tyden u more(netusila jsem o nejakem vysazeni) a nic mi nebylo, kdyz jsem ji to rikala, tak pry mam dobrou imunitu.
Zoufalstvi je strasna vec, zdravotnictvi taky nesnasim, kadzy nesitale rika neco jineho v kazdym oboru

lucule
7. črc 2009

ladus tak s tim zanetem jsi me dostala. Ty jsi ten zanet mela v prubehu lecby? A i presto, ze beres prednison a dodrzujes gumisex, tzn. ze organismus neprijde do kontaktu se spermiemi tak i presto je to duvod aby se ti ty protilatky zhorsily? Ach jo, tak to je fakt divny. To by pro me znamenalo, ze cela lecba byla nanic protoze ja jsem méla zanet po 2.kontrole asi mesic pred snazenim... nejak moc spatnych zprav v jeden den ☹

marki uzivat si leta snazim ale ... ☹ Ja jsem vcerejsi dopoledne taky probrecela, manzel to taky uz nebral, cely 4 mesice lecby jsem byla v pohode, protoze jsem se tesila jak to vyjde a konecne prestanou stresy se snazenim... Je to fakt narocny, tohle muzete holky pochopit jenom vy.
JO a moje dr. me taky dostala, rikala me ze se ted mame snazit cely mesic bez kondomu aby jsme se nestresovaly ovulaci. NO a pokud za pul roku neotehotnim tak pak bychom se tedy snazily jenom v dobe ovulace bez kondomu. Uplne jsem nechapala, z Podoli napisi neco a moje dr. rekne neco jineho.... A pak co mame delat? Komu mame verit?

ismail
7. črc 2009

presne tak, kazdy rika neco jineho. Rikam si, ze v Podoli snad vedi co delaji, prece jen je to jejich obor, tak se snazim verit jim.

lucule
7. črc 2009

ismail taky se Podoli snazim verit, ono je to v podstate to jedine co ted mohu delat.

marki.la
autor
7. črc 2009

děvčátka, taky pomalinku začínám o této léčbě pochybovat.....nevím, zda se na to nevybodnu a nezačnu žít jako před tím, a jednou to snad vyjde, nevím, nevím...a opravdu je to stresující, čekat na ovulaci, můj manžel už to ale nechce dodržovat...pořád něco řešit, cvičení mojžíšovky, gumsex, prednison.....a furt nic......nejlepší bude to všechno vynechat a žít normálně a beztak bychom byly těhotné hned, jenže po našich zkušenostech nejde na to nemyslet....

kdyby nás tady apoň někdo potěšil novým těhotenstvím....ale furt nikdo......

zofka44
7. črc 2009

Děvčátka co to tady čtu? Chtěla bych číst nějaké dobré zprávy ☹ Já jsem teprve na začátku, dneska jsem si vzala teprve 12. tabletku Prednisonu, ale tohle mi bere vítr z plachet. Moc chci věřit, že to zabere! Napadlo mě, že proti zánětům by se třeba dalo bojovat nějakými doplňky - co třeba Wobenzym? Mě ho doporučili brát spolu s Prednisonem, jak říkám, jsem teprve na začátku, takže nemůžu říct, zda to má nějaký efekt, ale zkusit se má vše, že jo?

lucule
7. črc 2009

zofka ja jsem bral wobenzym 10 denne a i presto se mi 4.ty mesic brani wobenyzmu objevila mykoza kterou jsem nemala pred tim rok a pul...

pimpulka1
7. črc 2009

JJ Wobenzym, ale ten prece Ladus brala? 😖 ... mi už to tak leze krkem, pořád gumsex... a léky.. a gumsex... čeho se děsím, je mít nechráněný styk na povel. Strašně to pro mě pozbývá přirozenost. První dítě se nám povedlo a s ničím potíže a teď tohle.... jestli nedopadnou výsledky dobře, tak se na to vykašlu. Udělám detoxikaci organismu a začnu věřit na normální přirozené početí, bez počítání plodných dní a milovaní i když se mi vlastně nechce, ale když už jsou to ty plodné dy.........