Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ismail
9. únor 2009

Adriano, ahoj, ja si myslela, ze jsi to ty 🙂 Clovek patra kde se da, vid. Pokud si dobre pamatuju, tak ty jsi mela jen na spermie partnera, ja mam i na smes cizi, tak mozna proto uz nemusis na kontrolu, jinak nevim....

silver2501
9. únor 2009

Marki, mě už 33 ☹ a strašně ten čas letííííííííííí ☹ ☹ ☹

Ismail, asi ano, máme jen to a jen 17%, ale i tak se stále nedaří ☹

ismail
9. únor 2009

holky, me bude 29 a nic 😒
Adriano, to je mi moc lito, nezbyva nez zkouset dal....

marki.la
autor
9. únor 2009

holky, teď se už určitě zadaří, nám po vysazení Prednisonu a Silver Tobě na IVF... 😉

silver2501
10. únor 2009

Marki, kéž by 🙂 Ted jedu do lázní příští týden a pak hne d jdem do toho Nativku... je to muj první Nativ, tak jsem vubec zvědavá jak budu reagovat....😉 Prednisonek baštím o sto šest už měsíc 😀))))

Marki a ty pak budeš prednison vysazovat a pak se až snažit??? Já ho totiž musím baštit až do 12 tt, když se zadaří...

ismail
10. únor 2009

aho holky, urcite se zadari, musi 😉
Adriano, o nativu jsem slysela, budu moc drzet palecky 🙂
Myslim, ze vetsinou se prednison vysazuje az okolo 12 tydne, maximalne se snizi na polovicni davku, tedy pulku prasku denne, ael nevysadi.
Konecne mam mrchu, s petidennim zpozdenim a spinenim, ale je tady, aspon neco, bala jsem se pripadnych dalsich komplikaci 😠

marki.la
autor
10. únor 2009

Ismail, gratuluji k mrše.... 😉

marki.la
autor
10. únor 2009

Silver a kam do lázní, do František?

silver2501
10. únor 2009

Marki, jedu do Klimkovic.... budu je tam mít spojené ještě s léčením krční páteře po loňské autonehodě... takže dvě mouchy jednou ranou 😀))))

silver2501
10. únor 2009

Ismail, děkuji za palečky... 🙂

ismail
11. únor 2009

Marki, dekuju, aspon neco...
Adri, aspon si tam odpocines 🙂

marki.la
autor
13. únor 2009

čaute děvčátka, nestalo se Vám, že díky prednisonu jste měly bolestiviou ovulaci. Já jsem se dneska ve 4 hodiny zbudila bolestí, bolel mě podbřišek i celé břicho, myslela jsem si, že to je slepák, hodila jsem do sebe 2 brufeny a snažila to zaspat. Ráno měřím teplotu a stoupla, takže to byla ovulka, bylo to hrozné, podobně jsem to prožívala, když jsem brala clostylbegyt, ale nebylo to tak hrozné...jinak hezký víkend

silver2501
13. únor 2009

Ahoj Marki, ano já mám ovu taky bolestivou u toho a i špiním trošku.... ☹

marki.la
autor
13. únor 2009

no, tak aspoň nejsem sama 😉

silver2501
14. únor 2009

Jak dlouho už to bereš ? a jak dlouho ještě budeš ?

ismail
14. únor 2009

ahoj holky, ja mam take bolestivou ovulaci, zacina me pichat podbrisek cca 4 den cyklu, nemyslim si, ze by me tohle prednison nejak zmenil..

marki.la
autor
16. únor 2009

Beru to první měsíc, na kontrolu jdu až 28. 4. ☹ ..a teď se mi i obhodily záda vyrážkama, to jsem měla naposledy v pubertě 😀

rezta
16. únor 2009

Ahoj marki.la- a všichni, kterých se toto téma týká............... Před 3 lety jsem vysadila antikoncepci, ale tenkrát ještě ne za účelem otěhotnět, ale ze zdravotních důvodů. Rok na to, jsem to začala řešit, a začalo snažení....... 😉 Různá vyšetření, atd. Po roce nás doktor poslal na imunologii do Prahy k Dr. Madaru. Samozdřejmně že si vytvářím protilátky proti partnerovým spermiím. 🙄 Takže teď je to rok, co mi to zjistili, postup jsme měli jako u všech stejný - Prednison, kondom - a stále nic. Prednisom mám taky brát aspon do prvního trimestru, ale já už ztrácím naději, že se dostanu vůbec tak daleko 😖 Četla jsem si články od Jana.cb a asi bych to už taky řešila jako ona, hned na asistovanou, protože to čekání je vážně na mašlu........ 🙄 po tom roce doufání a hlavně zoufalství při každé svini červené, která přišla 😝 se objednávám na konzultaci do asistovaného centra. doktor radil IUI, ale nevím, jestli nejít rovnou na IVF. Ta léčba v Podolí mi připadá, že je u každého stejná........... ale nevím, jak úspěšná........... u mě bohužel nepomohla..............

lucule
16. únor 2009

Ahoj rezto, a vy porad mate protilatky? A co Vam k tomu Dr. Madar rekl?

marki.la
autor
16. únor 2009

rezto, to není moc povzbuzující ☹ , já ale nemám strach z toho, že neotěhotním, mě se to povedlo už 3x.......takže zatím nebudu raději o IVF uvažovat. A Vám nezjistili už nic jiného? A jak píše lucule, jak dopadly výslekdky, jak dlouho jsi ho brala???

silver2501
16. únor 2009

Rezeto, vím že to bude znít špatně, ale IVF s tímhle není řešení...☹ já mám to samé co ty, od dr. Madara, prednison 3 měsíce před pokusem indikovaný do 12 tt, a už máme za sebou 2 IVF+ISCI+AH+PK a stejně zatím nic, nikdy nai náznak... IVF není řešení...☹ a pokud to nejde , tak máte třeba jiný problém... někde je zakopaný pes a musí se najít kde, my ho stale taky hledáme..ale máme už veškerá dostupná vyšetření za sebou a stále nic...☹ tak ted zkouším poslední šanci - lázně a pak hned do dalšího pokusu, tak spolehán, že ted už to konečně vyjde !!!! nepodnost je fakt prevít ☹
ale jednou se dočkáme všechny !!! věřím tomu !!! 🙂

ismail
16. únor 2009

ahoj devcata,vsechny vas zdravim 🙂
marki.la, me se take udelala po prednisonu vyrazka, na zadech a ze strany na krku, ted poslednich par dni je to lepsi, tak se obavam, jestli pusobi, tak jak ma 😒
rezto, to opravdu neni povzbuzujici, zajima me to same co ostatni devcata

marki.la
autor
17. únor 2009

ismail, to víš že pořád působí, prostě už jsi si na něj zvykla, tak nemáš negativní účinky.....buď ráda 🙂

ismail
17. únor 2009

marki.la, snad jo, po 2 mesicih by si telo zvyknout mohlo. Navic ode dneska mam na krku novou vyrazku..

katrin32
17. únor 2009

ahoj holky, já beru už prednison třetí měsíc, vůbec jsem nepozorovala žádné špatné účinky, spíš si myslím, že mi asi nezabírá 😉 no uvídíme jak dopadnou výsledky 😉

sylvia21
17. únor 2009

ahojte,

ja uz beriem prednison teraz treti mesiac. Dnes zacinam dlhy protokol. Na prve IVF sme neboli uspesny. A medzi tym mi zistili protilatky na trofoblast. Takze ten prednison by mi mal pomoct utlmit protilatky a do 14tt by som ho mala uzivat. Zaujimalo by ma, ze ak sa mi nepodari otehotniet teraz, ako bude pokracovat liecba prednisonom? Nemate niektora skusenosti?

rezta
17. únor 2009

ahoj holky, nějak jsem se dneska nemohla najít 🙂 no tak to jsme na tom stejně se silver........ no ale taky mě moc nepotěšila ..... 😅 my máme za sebou taky všechny vyšetření, v prosinci jsem byla na laparce - zdravá jak rybička, spermiogram partnera po prvním byl lehce pod normou ohledně množství, ale další 2 odběry OK, no a mě doktor Madar na kontrole po 3 měsících řekl, že jsem přeléčená.......... a pak už jsem u něj nebyla, ani to nevyžadoval, jen když budu těhotná........... Ted mě posílají k doktoru Machačovi do Reprofitu v OC no a tam už se bude řešit nějaká asistovka, zatím jsme s bývalým doktorem mluvili o IUI. Myslíš silver, že to nepomůže??? 😖 já aspoň doufala, že tímto způsobem se to obejde, když to "stříknou" 😅 rovnou dovnitř........

rezta
17. únor 2009

ahoj sylvia, já beru prednison už rok, a jsem v pohodě. První 3 měsíce 5, a pak už jen 2,5. Moje obvodní doktorka se jen divila, že mi nebere gynekolog co 3 měsíce krev na cukry v krvi, ale doktor říkal, že při takové dávce, se není čeho bát. Jo a ještě mi říkal, 🙂 že z kortikoidů roste hlava 😀 ale jen ve velkých dávkách. Takže pokud to máš stejná jak já, tak se ničeho neboj. Jen holky tady psali o vyrážce, ale to je na každého individuální........... já jsem exematik, takže mě vyráží něco jiného, a třeba v tom exému.......

rezta
17. únor 2009

omlouvám se s tou krví, ne co 3 měsíce, ale co 6 týdnů........... 😅

marki.la
autor
17. únor 2009

rezto, ale když jsi přeléčená, tak možná je fakt problém jidne a iui ti pomůže 🙂