Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

kapunka
13. srp 2009

no ja mam na ivf čas...až v prosinci v lepším případě....tak nejak předtím nasadím babyplan 😝

katapola
13. srp 2009

Kapun, z nás musí mít farmaceutické firmy velkou radost, co?🙂

kapunka
13. srp 2009

to teda jo....ma víc léků než moje babička 😅 😅 😅

kosvancova
13. srp 2009

No uvidíme, co se mnou ten prednison bude dělat... Já se spíš bojim,aby to neschytala moje imunita... Bývám často nemocná, stačí když někdo kolem mě zakašle a už to mám... 😒 Příští týden jdu k homeopatce,tak jsem zvědavá, jestli mi něco poradí 🙂

O Femibionu vím, budu ho brát až budu těhu, zatím na to kašlu, protože těhotná budu bůhví kdy... ☹

Katapola, přesně vím o čem mluvíš, já snad kromě akupunktury a čínské medicíny vyzkoušela úplně všechno - mojžíšku cvičím už rok, vypila jsem litry zaručených těhu čajů a bylinných tinktur, snědla tuny potravinových doplňků, zkoušeli jsme různé polohy (mám dělohu v RVF), homeopatii, psychiatra 😀 ... a nic... Ale teď už aspoň vím, na čem jsem a kde je problém a za to jsem moc ráda 😵 A taky se chystám vyměnit práci, abych přišla na jiné myšlenky... (sice tomu nevěřím, že je to v tom, že na to moc myslím, i když mě o tom moje okolí neustále přesvědčuje,ale člověk nikdy neví) 😀 Vlastně ještě bych si mohla zkusit pořídit kočku nebo psa 😝 😀

katapola
13. srp 2009

Kosvancova, ale tím pádem teď ani tu listovku nemusíš brát, když ji tvoje tělo ani nezpracuje, ne? Listovka je důležitá i při otěhotnění, já bych ten Femibion přeci jen brala. Teda psychiatra a těhu čaje jsem ještě nezkusila. Mojžíšku jo, ale nevydržela jsem dlouho☹
PS ta moje lékařka, co dělá čínskou medicínu, mi jasně řekla Prednison nebrat. Tak nevím.

kosvancova
13. srp 2009

Katapola, já nevim... zase proč by mi jí doktor předepisoval...? Neřeknu moje obvodní gyndr., ale v caru by měli být kompetentní.. třeba aspoň část moje tělo zpracuje... navíc homocystein mám v pořádku, takže to až tak žhavý s tou mutací asi nebude... I když až se budu blížit k plodícímu období (za 2-3 měsíce), tak si femibion zase koupím 😉
Btw. proč by ho tvoje dr.doporučuje nebrat a nabízí nějakou alternativní léčbu? to mě zajímá 🙂

kapunka
13. srp 2009

a co akupunktura??

katapola
13. srp 2009

Kosvancova: Jo, nabídla mi, ať znova přijedu, že mi prolustruje znova dráhy a ložiska v těle, ono totiž člověk může po vyčištění organismu znova nachytat další viry, bakterie, těžké kovy..., takže stejně to chce co rok kontrolu, i když nic nenajde. Jenže já mám Mladou Boleslav daleko, tak jsem se k ní zatím znova neobjednala.
K Femibionu pár odkazů http://www.porodnice.cz/node/40199
http://www.porodnice.cz/node/42503
Koucký píše i před početím, jdi do toho.

kosvancova
13. srp 2009

Kapu, nevím, nikdy jsem to nezkusila, ale psaly o tom holky, že je to dobré před IVF 😉
Kat, díky za odkazy, to jsou věci teda 😕 Mám doma zbytek od minulého těhu, tak ho asi začnu zase brát, díky 🤐
O té čínské medicíně si budu muset něco najít, tak daleko jsem ještě nedošla. Ale docela se těším na příští týden, to jdu k homeopatce 😉 Byla jsem u ní jednou a žádný vážný problém u mě nenašla, vyšetřovala mě jakýmsi přístrojem, který měřil energii v jednotlivých orgánech.. pouze zjistila, že mám zaneřáděná játra (asi po letech braní HA) 😠 ...

katapola
13. srp 2009

Kosvancova, ta moje doktorka taky měří přístrojem. Možná to bude to stejný🙂 Já tomu i věřím. Byl tam kámoš, trpěl únavou, poruchy spánku. Našla mu boreliozu, dostal kapičky a zabralo to. Od kamarádky dcera chodila od doktora k doktorovi, nemohlik na nic přijít, přijela za touto doktorkou a ta diagnostikovala mononukleozu. Dva dny nato přišly i výsledky od normálních doktorů a byla to mononukleoza. Akorát že kapičky působily tak, jak měly, takže tak krátký průběh normální doktoři prý nezažili. Ani dietu nemusela dlouho držet, hodnoty se brzy upravily. Prostě ať si každý dělá, co chce, ale já těmto věcem docela věřím. Jenže jak říkám, s mým problémem mi nepomohla. Je fakt, že na mimino musí být dva a můj manžel tomu nevěří, tak tam se mnou odmítal jezdit.

kosvancova
13. srp 2009

Kat, tak tak, já tomu taky svým způsobem věřím. Asi se musí odlišit případy, kdy může pomoct alternativní léčba a kdy už je to holt na doktora. Já nezatrácím ani jeden přístup. U homeopatky jsem byla, řekla mi, že mám v pořádku hormony i ženské orgány (což jsem v té době ještě nevěděla od doktorů) a měla pravdu 🙂 Ale na příčinu mé neplodnosti taky nepřišla... 😒 Je ale pravda, že můj manžel tomu taky nevěří a nebyl u ní a myslím, že v budoucnosti ho tam nedostanu ani párem volů 😀 Ale jsem zvědavá, co v pondělí bude říkat na výsledky z Podolí... Po telefonu se moc netvářila, že by si věděla rady, spíš mi asi doporučí něco, čím zmírňovat účinky prednisonu nebo tak něco, ale třeba překvapí 😅

katapola
13. srp 2009

Kosvancova, tak tak, je třeba zkloubit oba přístupy a nezatracovat ani jeden z nich. Já měla všechny ženské orgány zasažené virem příušnic (prý od očkování), kapičky zabraly. Když jsem se ptala konkrétně na vejcovody, tak se na mě málem obořila, proč pochybuju, že když říká, že je mám v pořádku tak to tak je🙂 Za pár měsíců na to jsem šla na hydrolaparoskopii a i doktoři potvrdili, že je mám v pořádku. Je jasný že kapičky nezaberou na křivou páteř. Toš dej vědět, jak jsi dopadla. Mně je moc líto, že ta moje doktorka je tak daleko. Jinak bych k ní šla i letos.

kosvancova
13. srp 2009

Přesně tak. Ještě by to chtělo tam nějak dostat manžela, pač mu našli nějaké bakterie ve spermatu a 0%!!! pohyblivých, přitom ještě v dubnu jich měl pohyblivých nad 50%... ☹ Třeba by se to dalo nějak alternativně spravit, i když atb.se asi nevyhne(me)...
Btw. co je to hydrolaparoskopie? Já byla na HSG a hysteroskopii a též mám vše v cajku 🙂
A co si vzít dovolenou a udělat s k paní doktorce výlet? 😉

kapunka
13. srp 2009

manža má taky nějaký bakterie 😲

katapola
13. srp 2009

Kosvancova, tak to je opravdu na nějaké přeléčení ten tvůj manžel. Pokud na ty bakterie existuje lék, potom je to fajn. Horší jsou viry, na ty moc léky nebývají. ...Hydrolaparoskopii dělají ve Fertimedu, viz definice Ultrazvukově sledovaná transvaginální hydrolaparoskopie je celosvětově nová metoda, umožňující (stejně jako laparoskopie) vizualizaci malé pánve. Její předností je možnost ambulantního provedení a pozorování vejcovodů v přirozeném prostředí tekutiny (při laparoskopii je dutina břišní plněna plynem). Pro svou jednoduchost (přístup přes zadní stěnu poševní, kontrolovaný ultrazvukem) je metoda téměř prosta komplikací, je pacientkami velmi dobře snášena a je snadno opakovatelná. Metodu provádíme v celkové anestézii. Dvě hodiny po výkonu pacientky odcházejí domů. Doporučujeme 2-5 denní pracovní neschopnost a tělesné šetření. Zátěž pro organismus ženy je minimální, v následujícím cyklu lze provádět IVF. Je výhodné ji provádět současně s hysteroskopií. Pacientky dávají metodě přednost před metodou HSG.
No a k té mé doktorce jsem si vždy brávala dovolenou. Je to pro mě na celý den. Mívá docela dlouhé objednací lhůty, pokud se jí zrovna někdo neodhlásí, je to už docela dáma v letech a dělá max. 3 lidi denně a klientů má hodně. Než mě dala dokupy, byla jsem tam asi 6x. Nejprve mi léčila ten virus příušnic a pak ložiska (asi na 3x) a pak jsem byla silně nachlazená a zjistila, že je to cytomegalovirus, tak ještě ten mi léčila. No jsem rozhodnutá, kdyby ten 2. pokus IVF se nepovedl, zajedu k ní znova. A ještě bych zkusila překecat manžela.

jasmina309
13. srp 2009

Ahojte!
Tak i já sem MHTFR heterozygot, taky mi byla doporučena listovka a taky po dvou MA. Jenže mě už hoří věk a už brzo se dozvím, zda budu moci do posledního hrazenýho IVF. Už nedoufám v nic jinýho, ale vážně je to pro nás už poslední životní šance, jak mít společné dítě 🙂 . S partnerem v tom lítáme od srpna 2003 (loni dva MA po IVF ☹ ).
No procházka růžovou zahradou to zajisté není, ale jaksi pro někoho jako my, je to jediná scesta za mimi... 🙂A MY VELKÉ BOJOVNICE PO NÍ PŮJDEME AŽ DO CÍLE!!!!!! 😀 😀 😀
Cukor- kosti ne, ale klouby mě občas zlobí! Imuno dr mi říkala, že mám jíst spousty jogurtů atd. Dál banány, brambory a můžu ti napsat ze zkušenosti, že to opravdu zabírá! Prednison, je žrout všech tělu potřebných látek...
Ještě k těm kloubům mám zvýšenou depresivní náladu (to už poznám, protože to mám vyzkoušené) a snažím se být milá! Snad to vydržím...

kosvancova
13. srp 2009

Katapolko, manža půjde na kontrolní spermio s kultivací a podle toho nasadí léčbu, pokud bude potřeba + případně návštěva androloga...
Vidiš, o tý hydrolaparce slyším poprvé a to dělají břichem jako klasickou laparku nebo spodem? Jsem to z toho vyčerpávajícího popisu nějak nepochytila 🙂
Ta tvoje doktorka - teda klobouk dolů, jestli ti svinstva všechny vyléčila. To bych za ní asi zajela i s BI 😉

Jasmi, věkem se nenech vystresovat, i když se to lehce radí, já vím... ☹ Kdy ti zjistili sníženou BI a jaký máš hodnoty?
Jak tak koukám, co ten prednison všechno způsobuje, tak asi nasadím co nejdřív ten femibion, abych doplnila všechny důležité látky 🙂 Berete ještě i něco jiného na zvýšení obranyschopnosti? Přeci jen se blíží podzim a chřipka začne pomalu útočit ze všech stran... 😠

katapola
13. srp 2009

Kosvancova, hydrolaparka se dělá spodem. Je to takové šetrnější. Jinak ohledně té mudr, nemám kontrolu, normální doktoři nevyšetřujou u nachlazení či údajné chřipajzny, který virus za to může. Takže třebas nevím, jestli jsem ten cytomegalovirus v sobě opravdu měla. Nicméně už druhý den poté, co jsem začala užívat kapičky na to, jsem kašlala podstatně méně.

kosvancova
14. srp 2009

Katapola, aha, tak to je určitě méně invazivní, když nejdou přes břicho, ale bohužel narkoze se nevyhneš, tak jak o u HSG... Ale každé má svoje...

suvik
15. srp 2009

pimpulka, lucule a ostatní 🙂 včera jsem se po domluvě s manželem objednala na IUI, je zajímavé, že jsi mi to pimpulko, radila taky, ale to jsem zjistila až dneska. Nechci se na to moc upínat, ale jistá naděje to je. Mám už za sebou 3 IUI-neúspěšné, ale to bylo před léčbou Prednisonem.

Objednala jsem se na iui a clostilbebyt neberu(i když jsem ho brala urodil se vždycky 1 folík a ten bývá i bez stimulace-otázka je kvalita jak píšeš pimpulko), možná si nechám píchnout pregnyl, ale uvažuju o tom, že ani duphaston brát nebudu...je to velká blbost?

pimpulka1
16. srp 2009

Suviku já se v těch lécích moc neorientuji, jestliže po clostíku docházelo ke stejným výsledkům jako bez něj, tak souhlasím, není proč jej brát. O ostatním bych se poradila s lékařem 😉 Budu s tím IUI držet pěsti, ať to už konečně vyjde. Já zítra frčím ke svému gyne, předat mu výsledky z POdolí a trošku to s ním probrat. Tak zatím papa 🙂 🙂 🙂

j.cien
16. srp 2009

Ahoj holky,mate prosim nekdo zkusenost s uzivanim samotneho Anopyrinu-bez Prednisonu-behem stimulace k IVF?Dekuji

kosvancova
17. srp 2009

Ahoj holky,

Suvik, držím palce na IUI, kdy jdeš? Asi bych to taky zkusila nejdřív bez hormonů, pokud máš HP v pořádku... ale raději se poraď s doktorem

J.cien, tak to netuším..

Holky, nevíte, nemá prednison nějaké negativní vlivy na cyklus a na BT? díky...

katapola
17. srp 2009

J.cien - o Anopyrinu jsem v souvislosti se sníženou bun.imunitou neslyšela. Nedává se spíš kvůli srážlivosti krve? Fakt netuším, jen tak uvažuju nahlas🙂

kosvancova
17. srp 2009

Mě v podolí zjistili pozitivní autoprotilátky proti kardiolipinům - IgG, prý to znamená zvýšené riziko MA, potratů a předčasného porodu, prý se na to v těhotenství užívá anopyrin (ale v prvním trimestru současně s prednisonem...)

katapola
17. srp 2009

Aha, tak jsme zase chytřejší 😉

j.cien
17. srp 2009

DIky holky,dnes 3.den stimulujik prvnimu IVF,zadne imuno vys.mi CAR bohuzel nedelal...ale cca pred 15lety jsem mela zjisteny imunodeficit na bunecne urovni..tehdy to nebylo zjistovane v souvislosti s neplodnosti..pac to jsem jeste nevedela,ze bude problem...
O tom Anopyrinu ve smyslu imuno lecby pred IVF jsem se nekde docetla,tak ho beru sama...nevim,jestli delam dobre...Prednison si sama nenasadim,to mam trochu strach...i kdyz pristup k nemu mam...
ALe moc diky! A hodne stesti vam vsem tady!
Nam se ve Fertimedu ted nikomu nedari...

kosvancova
17. srp 2009

J.cien, aha... Jsem četla, že se anopyrin v těhu moc nedoporučuje nebo jenom minimální dávky... Vím,že i prednison se někdy v počátcích těhu dává, pokud není hotová imunobiologie, ale je to taky pěkný svinstvo... Vím, že už je teď asi pozdě, ale proč vám před IVF neudělali imuno? Jsou tu holky, co takhle zbytečně vyplácaly hrazený pokusy... 😔

katapola
17. srp 2009

Kosvancova, bohužel tato vyšetření se dělávají až tak po 2 neúspěších při ivf. My na něm byli po 1 neúspěšném pokusu a jak víš, stejně mi ten Prednison doktoři nenasadili. Začnu s ním až s injekcema.
J.cien - držím pěsti. Já se stimulací začínám +- ve čtvrtek.

kosvancova
17. srp 2009

Katapola, aha, nás na imuno poslali hnedka... a to jsem zatím žádné iui ani ivf nepodstoupila...
Co to máš vlastně za injekce? To jsou taky nějaký kortikoidy?
Holky, tfuj, tfuj, moc držím palce 😉