Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
11. únor 2011

@svoba A proč IVF nedoporučujou?? kvůli BI?? A proč s dárcem?? když se vám to podařilo přirozeně ..... i kdyby ho měl fakt tak hrozný tak přece neotěhotníš. A manžel na ten zákrok tese jít nechce??

svoba
11. únor 2011

@fori - IVF neni možný, protože nejsou spermie. ani ICSI by nepomohlo. oni to přirozený otěhotnění nepočítaj. nevim. tese ano, ale až jako krajní věc. ted se spíš zjištuje, proč mladej zdravej chlap je neplodnej. hledáme příčinu.

fori
11. únor 2011

@svoba aha, ale tobě kromě BI nic nezjistili ne??

svoba
11. únor 2011

@fori - přesně tak. a i tu BI mám mírnou. jak u spermatu partnera tak i cizí. ale nikdy nevíš ...

janasmek
11. únor 2011

@fori Tak to mám z těch Tvých výsledků docela radost 🙂 Já se objednala k MUDr. Malíčkové po tom, co mi v Podolí naordinovali neuniverzální léčbu(BI sperma manžela 46,cizí 50 a navíc zvýšené protilátky proti kardiolipinům), jejich léčba spočívala v braní 5 mg prednisonu 4-6týdnů, poté 2,5mg a hned snažení, a to navíc bez jakékoliv kontroly. I přesto jsem se tam objednala, avšak když mi sestra do telefonu řekla, že taková léčba u nich není a že mě objedná klasicky až po 3 měsících, jsem se objednala k MUDr. Malíčkové, kam jdu příští středu. Moc se mi už za ní nechtělo(už mi na to ustavičný hledání příčin docházejí síly), protože jsem se tu dost dočetla, že potvrzená BI v Podolí byla u Malíčkové OK. Držím moc pěsti, aby byla její léčba úspěšná a pro sebe doufám, že nám také něco najde!
Jinak doporučení nepotřebuji, pač jí se také ty moje výsledky nezdály a chápala mě, že to chci prokonzultovat i s někým jiným(byla moc příjemná).

fori
11. únor 2011

@janasmek no tak nám dej taky hned vědet jak jsi u ní pochodila ju?? jo a doplnujíci informace u mě jsou, že anti spermie mám v normě, což v Podolí nikdy nebyly.

svoba
14. únor 2011

Všem moc doporučuju návštěvu u MUDr. Malíčkové (nemocnice Karlovo náměstí). Je to velmi profesionální doktorka, která se snaží pacienta pochopit a pomoci mu.
U nás je, zdá se, problém na manželově straně, tak to neni tak jednoduchý. Vše nám ale objasnila. Snažila se nám pomoct např i tím, že manžela poslala k dobrému urologovi. Prostě a jednoduše hledá řešení.

sipkova1
14. únor 2011

@svoba A co Ti řekla na Prednisone? Máš ho brát dál?

svoba
14. únor 2011

@sipkova1 - jojo. o kondomech se nezmínila. ale to nám je stejně fuk. jedem už bez. já beru prednosin tři měsíce, tak mám brát dál do odvolání. ale nesnášim ho moc dobře ☹
jak válčíš ty?

sipkova1
14. únor 2011

@svoba Já brala 5 mg 3 měsíce, kontrolní výsledky v listopadu v Podolí byly OK, tak mi nechali "udržovací" dávku 2,5 mg. Já mám pořád různý problémy, ale nevím, jestli to dělá Prednisone nebo třeba homeopatie nebo třeba Utrogestan, padají mi vlasy, jsem unavená a tak nějak mimo...
Já nevím zas jít někam jinam, přijde mi, že už ani nemám krev na odběry 🙂. MUDr. Malíčková nabírá něco jinýho než v Podolí?

A už jsi byla na kotrolních odběrech v Podolí?

katrin32
14. únor 2011

ahoj holky, jak dlouho trvá se objednat k MUDr. Malíčkové? a za jak dlouho jsou výsledky? Bere se krev oběma a na co všechno se ptá? Moc děkuji za info, zvažuji, že se k ní objednám. Podolí je pořád do kolečka a výsledek nikde 😒

svoba
14. únor 2011

@sipkova1 - byla jsem v Podolí na těch druhých kontrolních, za pár dní budu mít výsledky. Malíčková dělá trochu něco jinýho. Hlavně mě potěšilo, že poslala manžela k dalšímu dokotorovi. Vysvětlila mi něco s hormonama. Je milá, věnuje se ti.
zkoušelas změnu šamponu na ty vlasy?

svoba
14. únor 2011

@katrin32 - asi 14dní. výsledky za 10dní. byla jsem tam s manželem, takže otestovala i jeho. ale asi to není nutné. u nás je problém hlavně v manželovi, tak proto jsem ho tahala s sebou. ptá se na všechno možný. čim si člověk prošel, co má za sbeou, rodina, jako genetika, .....

sipkova1
14. únor 2011

@svoba jo, jo koupila jsem si snad nejdražší šampón co existuje ☹
Hlavně před časem mi nepadaly a teď co se "léčím" tak jako blázen

sipkova1
14. únor 2011

@svoba Tak jsem napjatá na ty Tvoje kontrolní výsledky z Podolí

svoba
14. únor 2011

@sipkova1 - já zase za poslední měsíc nemám pokoj od zánětů očí. jindy na ně netrpím. mně padaj vlasy ze stresu, ale změnou šamponu (za bylinný a vitamínama) se mi ulevilo. tak snad brzy otěhotníš, to je pak tělo posilněný 🙂

svoba
14. únor 2011

@sipkova1 - člověče, nemusíš. mně je to na nic. hlavní je, aby měl manžel nějaký spermie.

sipkova1
14. únor 2011

@svoba no možná to mám taky ze stresu, tak já zkusím nějakej bylinkovej šampón. Já šla spíš po drahý značce, a to možná nemusí být to nej

svoba
14. únor 2011

@sipkova1 - mně se třeba hodně zlepšily vlasy po vodě na masírování hlavy, která stojí asi 30Kč. březová voda. šampon zkus klidně levnější ale z bylinek.

sipkova1
14. únor 2011

@svoba Jo, jo, dík za tip 🙂 . Když už jsem bezdětná, tak aspoň ať nejsem plešatá 😉

svoba
14. únor 2011

@sipkova1 - pro lepší pocit. budeš se víc líbit manželovi a to se pak to mimčo bude ale dělat 😉 😀

katrin32
14. únor 2011

@svoba díky. potřebuješ nějaké doporučení od doktora?

svoba
14. únor 2011

@katrin32 - mně řekla, že ano. tak jsem si ji sehnala od gynekoložky. ale od všech jí nechce. až jí budeš volat, tak se jí zeptej. 😉

katrin32
14. únor 2011

@svoba a kdy jí přesně mám volat, jsem to zkoušela a nějak jsem se nemohla dovolat, jak má ordinační hodiny? díky

verru
15. únor 2011

Ahoj, tak se k Vám taky přidám, jestli můžu. Dr. Malíčková má od 9 do 12, ale jen po, út, st. Ve čtvrtek má od 9 do 12 psané jen injekce. Ve čtvrtek odpoledne pak je u Apolináře. Myslím, že v tom telefonování musíš být vytrvalá, ona moc nebere telefony. Mě se to podařilo hned v těch devět😉
Jinak mě o doporučení neřekla, ale i tak jsem jí ho přinesla - dal mi ho taky, bez říkání, gynekolog.

svoba
15. únor 2011

@katrin32 - přesně. nejlepší doba je od ponedělí do středy. a zkoušet to. mně to zvedla hned. ale když jsme tam byli, tak vyvěsila telefon, aby se nám mohla věnovat. tak to zkoušej. 😉

fori
15. únor 2011

@svoba jsem ráda, že se ti doktorka líbila, řikala jsem ti to. No a těd jen čekat na výsledky. A myslíš, že urolog by vám dokázal pomoci?? a co říkala na tvou BI??

svoba
15. únor 2011

@fori - řekla nám, že nám asi tolik pomoct nedokáže, protože vše směřuje k tomu, že manžel je neplodný a v tom je hlavní kámen úrazu. na tu mou mírně sníženou BI řekla, že to je hraniční. udělá nám nějaký testy, ale nic zvláštního. nám asi nikdo fakt pomoct nedokáže. urolog ani androlog. urolog je pro manžela. už to fakt začínám vzdávat....

fori
15. únor 2011

@svoba vždyt si psala, že je tu ještě možnost tese ne?

svoba
15. únor 2011

@fori - androlog TESE zatim nedoporučil. gynekoložka mi to rozmlouvala taktéž. ono je to asi genetický (budou nám dělat větší rozbor) nebo špatně sestouplejma varalatama. manžela jsem poslala taky na akupunkturu a budem čekat. jiný řešení ted není. jen zázrak nebo čekat ...