Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

verru
4. bře 2011

@adriadri Jenže já právě k Malíčkové chodím a ta mi 2x důrazně opakovala ať kondomy nepoužíváme, že je to zbytečné. Přijde mi, že ona je fakt BOREC ve svém obrou, takže nemám důvod jí nevěřit...

fori
4. bře 2011

@adriadri takže ten 17-19 ovulace jsi měla při cyklu 28 dní?? Já při cyklu 28 , jsem si spočítala že bych měla mít ovu asi tak 14 - 16 DC. i tak mě bolelo břicho, ale potom co mi dělaly UTR v ISCARU vím, že mi to vycházelo podle velikosti folikulů na 18 - 19 - 20 DC. jelikož jsme potom vždy už používali kondom, je logické že jsem proto asi ješte neotehotněla 😝 . Já kažký měsíc na gyndu chodit nemůžu, aby mi měřil folikuky, to se na mě pěkne vyprdne. Můj doktor mi na gyndě řekl at se pokoušíme o mimčo 10 až 20 DC a potom vždy kondom. mě to přišlo nějak moc, a ted vím proč mi to říkal, protože věděl, že si tu ovulaci nikdy přesně sama nezpočítám 🙂

fori
4. bře 2011

@adriadri jj dík, juknu na ně 🙂 🙂

fori
4. bře 2011

@adriadri to psala vanule, že se na to vykašle a zkusí to doma.

adriadri
4. bře 2011

@verru A to Malíčková řekla, že máš brát prednison a mít normálně styk? Já ho ještě vůbec nezačala brát, počítám, že cca za 14dnů.

adriadri
4. bře 2011

@fori Proc by se na tebe doktor vyprdnul? Ho to nic nestoji, jen ti zmeri folikul a to je vse. Ja nemam cyklus 28dnu, mam prave vic cca 33-34dnu a proto ovulaci pozdeji. 🙂 Vse je na tech strankach.

fori
4. bře 2011

@adriadri on má v ordinaci hrozněj frmol, a vím, že by mi to neudělal, proto říkal at se snažíme 10 - 20 DC.

fori
4. bře 2011

@adriadri jo, mě tohle řekla taky, berte prednison a normálně se snažte..... až po výsledcích mi to zatrhla 😝

svoba
4. bře 2011

@fori - ovulační testy se dělají několik dní po sobě. jestli to chceš hodně přesně, tak i jeden den dvakrát (ráno a večer). jestli to budeš dělat opakovaně, kup si třeba tohle: http://www.otehotnet.cz/ovulacni-test/1-ovulacn...
souhlasim s tím, že Malíčková dělá lepší a důkladnější rozbory 🙂

verru
4. bře 2011

@adriadri Já neberu prednison, ale medrol (je to ale v principu stejné - taky kortikoid), komplet imunologické vyšetření mám hotové a řekla ať se milujeme BEZ kondomu

verru
4. bře 2011

@fori a nezkoušela si měřit bazální teplotu? Já měřím už asi 7. cyklus a tak poměrně přesně vím, kdy ovuluju. Chce to jen vstávat každý den ve stejnou hodinu

mv
4. bře 2011

@fori mě je úplně jasný, proč na srážlivost krve v Podolí nepřišli. nechci se jich tam nijak zastávat, ale tohle nemá s vyšetřením klasické buněčné imunity nic společného, to si má holt člověk oběhat na hematologii.
oni se specializují čistě na BI, nic víc.
Malíčková to zřejmě dělá více oblastí vyšetřuje a ne jen BI.

mv
4. bře 2011

@fori a na měření folíků na folikulometrii jsem chodila každej měsíc přes rok v kuse, někdy i dva dny po sobě, je to fakt jen o doktorech jak je kdo ochotnej

fori
4. bře 2011

@mv vtom máš pravdu, ale zase mě zaráží proč mě teda tu hematologii, nikdo z lékařů neposlal. ten Annexin V, který mi vyšel špatně spadá do oblasti reprodukční imunologie a tu v podolí dělají. ale zrovna ten Annexin V mi tam neudělali. porovnávala jsem výsledky a myslím si, že je to tak. Ale I ta BI mi vyšla u obou úplně rozdílně. V Podolí O.K. na karláku NO.

fori
4. bře 2011

@mv to máš určitě pravdu, ale zrovna v tomhle případě můj doktor ochotnej není..... musím si to zjistit vždy nějak sama, třeba asi pomocí těch ovulačních testů..... 🙂

fori
4. bře 2011

@verru tak to já fakt nemůžu vstávat pořád stejně, někdy vstávám ve 4,30hod, někdy , když si můžu přispat tak spím do 6,00. a hlavně je to na dlouho ne?? musíš to dělat několik mesícu po sobě

fori
4. bře 2011

@svoba ted jsem se na to podívala, je to dost zajímavé, myslíš že je to spolehlivé??? no já nevííím, mě ten proužkek co namočíš do moči přijde jednoduší.... 😝 ale zase toto se vyplatí cenově. našla jsem na stránkách že si můžeš koupit 14 ovu. testu za 392 a ktomu dostaneš 2x těhu. test zdarma. tak nevííím

mv
4. bře 2011

@fori oni na vyšetření srážlivosti, trombofílií a tak posílají až většinou po MA, jinak ne, tak proto.A podle mne zrovna ten Annexin v Podolí vůbec nedělaj, myslím mi ho taky dělali,ale na Karláku.
A s těma výsledkama to holt tak je i u běžných laboratorních testů vycházejí odlišnosti u různých laborek.každá má citlivost testu nastavenou jinak, proto je důležitý chodit stále do stejný laborky a ty výsledky porovnávat.
s těma ovu testama to chce si vyzkoušet a stejně pár měsíců porovnat s UTZ, na mě třeba vůbec nefungovaly, to samé mi neodpovídalo měření BT podle UTZ.Ztratila jsem tímto přes půl roku snahy, než jsem na to přišla.

fori
4. bře 2011

@verru Já jsem se ptala mého gynekologa proč všechny ženský užívají Prednison a ne jiný kortikoidy. nijak mi to nevysvetlil. Ten Medrol je totiž daloko lepší a je taky dražší. Moje sestra má SLE onemocnění a používá Medrol, když byla v nemocnici tak tam všechny ženský používaly Prednison, protože je prostě levnější. Ty učinky jsou jakoby stejný, ale v něčem je ten Medrol lepší, ale v čem to nevíím. Až půjdu k Malíčkový tak se jí zeptám. nebo ty víš ten rozdíl??Jooo, a hlavně ty ženský co braly Prednison ve vyšších dávkách tak pěkně přibraly, po tom Medrolu se tak prý moc nepřibírá.... to jsem taky od nich slyšela.

fori
4. bře 2011

@mv takže nakonec jsi věřila čemu?? Já myslím, že nejspolehlivější je ten UTZ ne?

mv
4. bře 2011

jednoznačně ten UTZ, pak jsem to i už pokaždé poznala z bolestí vaječníků, co mám při ovu a to se mi perfektně shodovalo s UTZ.to mi na to vlastně přivedlo, proč když mi test a někdy i teplota ukazují na OVU mám bolesti vaječníků až z 2 ,3 dny.
a test byl falešně pozitivní vždy před ovu, byla až později.

adriadri
4. bře 2011

Holky, a v tom je takový problém mít pohlavní styk těch cca 10dnů? Je to moc? Hodnoty by byly zase pak špatné? Jinak si taky myslím, že ten UTZ je asi nejspolehlivější. Je to tam přesně změřeno a každý folikul praská ve stejné velikosti. Nevím teď přesně kolik to je cca 22-24mm.

adriadri
4. bře 2011

@svoba OVU Test: Na tom tvém odkazu se tento test nedoporučuje pro ženy, které se podrobují hormonální léčbou. Taky bych moc do tohoto nešla.

adriadri
4. bře 2011

@fori Abych ti řekla pravdu s tím měřením BT, tak jsem to dělala cca 5 měsíců (před cca 4lety) a měla jsem to takové všelijaké. Nic moc jsem z toho stejně nezjistila a neustále mě to otravovalo. Dávat si budík v sobotu i neděli a měřit si to i když spíš někde jinde(myslím tím třeba u rodičů, kamarádky,....). No nevím, podle mě je to zastaralá metoda, která není nijak zvlášť spolehlivá-tedy u mě nebyla v žádném případě.
Přitom u lékaře ovlulace byla vždy v pořádku i podle hodnot z krve. To jen názor za mě. 🙂

svoba
4. bře 2011

@fori - ono tohle je na takové to delší opakované testování. ovu testy na moč jsou cenově drahý. já za čtvrt roku dala litr. já získala dojem, že chceš testovat víc měsíců za sebou. ale zkušenosti s tím nemám, má ho kamarádka a je s ním spokojená. výsledek jí vyšel vždy hezky "čitelně" 🙂

svoba
4. bře 2011

@adriadri - já hormony neberu, tak jeho koupi zvažuju (v budoucnu). já celkově ovulaci řešila tak tři měsíce a jinak moc ne 😉

svoba
4. bře 2011

@adriadri - souhlasim. měření BT je blbý. já vždy o víkendu zaspala. a měřit ty desetinný hodnoty na teploměru mě nějak nešlo ☹

adriadri
4. bře 2011

@svoba Přesně tak, ty desetinné hodnoty. Fakt mě to šíleně otravovalo. Tak jsem se pak na to vykašlala, protože jsem z toho stejně nic nezjistila.
Ten tvůj test je novinka, když s tím má někdo zkušenosti a dobré, tak proč ne. Přece jenom si člověk myslí, že jistější je moč než nějaké sliny. Asi to chce dát pryč ty předsudky. 🙂

svoba
4. bře 2011

@adriadri - kamarádka mi to doporučila, je to jen jedna možnost. měření BT po mně chtěl i gynekolog, chválil mě, jak mi to hezky vychází, jenže já z toho byla zpruzelá. tak jsem se na to prostě vykašlala. zvýšili jsme četnost sexu od konce menses následující dva týdny. já nesnášim takovýto "řešení" - sex jen během ovulace, svíčky, nohy nahoru, prstíčková metoda, .... je to stresující. i když jsem si tim samozřejmě taky mnohokrát prošla.

verru
4. bře 2011

@fori Taky nevím v čem je rozdíl mezi Medrolem a Prednisonem. Jen mi Malíčková řekla, že vzhledem k mé špatné imunitě (BI a ještě deficit IgA) mi nemůže Prednison dát. Víc jsem po tom nepátrala, jsem ráda, že mám to lepší. Navíc 1x za 14 dní k ní chodím na injekce "gamaglobulinů". Jsou to prý protilátky od cizích lidí, které mi píchá, abych mohla vůbec existovat a nebyla v kuse nemocná....to je ale jen kvůli mé špatné imunitě jako takové.

A k tomu měření BT...mě to teda vůbec neotravuje, nějak jsem si na to zvykla. Je ale pravda, že vstávám do práce každý den ve stejný čas. O víkendu změříim a do 3 minut už zase spím. Ještě, že si za mě teploměr pamatuje naposledy naměřenou teplotu🙂 Je ale pravda, že UTZ je jistota. Tenhle cyklus je druhý, kdy chodím na UTZ, tak budu mít jistotu a srovnání s BT. Minulý cyklus seděl.