Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

zvalentova
8. bře 2011

@janasmek ahoj, omlouvám se Vám (Ti) vstupuji do diskuse.
Občas nakouknu, protože mám podobné "potíže".
Na IMUNO mi zjistili šílené věci a předepsali při druhé návštěvě Prednison. Přečetla jsem si nežádoucí účinky a odmítla ho zobat. Teď se chystám na stimulaci před druhým IVF, všichni mi tvrdí že bez něj to nejde, ale je to takový hnus chemický...
Proč ho najednou nebudeš brát? Jako spešl vyšetření? Děkuji za odpověď. 🙂

svoba
8. bře 2011

@fori - zajímavý. mně jen říkala, že má dítě s celiakií.

janasmek
8. bře 2011

@adriadri ...taky nevím, co si o tom myslet. V Podolí mi krom BI zjistili protilátky proti kardiolipinům, na což tam oni doporučují všem anopyrin(dle dr. Malíčkové a dr. Kouckého,našeho nejlepšího porodníka, anopyrin stejně nepomůže), no nicméně mi je u Malíčkové nezjistily. Protilátky proti trombocytům ty budu mít na doživotí, ale ty samotné nesouvisí s otěhotněním či případným těhotenstvím. Malíčková viděla problém v protilátkách proti kardilipinům a ty pak chtěla řešit na hematologii,kde se stejně léčím. No mám tři možnosti:1)věřit Podolí,2)věřit Malíčkové, 3)zkusit jiné pracoviště 🙂
V Podolí zjištěna BI na manželovo sperma:46, cizí 50, trofoblast OK(něco přes90), závěr BI mírně zvýšena, užívat prednison 4-6 týdnů a pak snažení bez kontroly. Malíčková mi aspoň vysvětlila proč mám závěr jiný než všichni ostatní a tudíž jen krátké přeléčení BI, je to tím, že nemám slezinu a při zjišťování BI tam hrají roli leukocyty a ty se jinak chovají než u člověka se slezinou, tak nějak
🙂

adriadri
8. bře 2011

@janasmek Podle toho všeho předpokládám, že jsi byla poprvé v Podolí, tam ti zjisitili protoilátky na manželovo sperma. Ty sis ale pro jistotu zašla k MUDr. Malíčkové, kde ti zase nezjistili nic.
Taky mi zjistili ty protilátky a přemýšlela jsem o Malíčkové. Ale protože se bojím, že by mi tam taky vyšlo něco jiného a já pak nevěděla pro co se rozhodnout, tak tam raději nejdu. Zajdu tam, až léčba v Podolí nevyjde.
Ale podle mě, když máš protilátky proti spermiím, tak bys měla alespoň mít kondom styk. Někde jsem četla, že to může vyjít, i když nepoužíváš žádné léky (prednison). Jen tělo se s tím nějak vyrovná a spermie pak příjme a nezabíjí je. Když ti Malíčková napsala, že nemáš nijak zasahovat do svého imun.systému, tak můžeš vyzkoušet aspoň takovéto řešení.
K Maličkové nemáš jít tedy na nějakou konzultaci?

adriadri
8. bře 2011

@zvalentova Ahoj, co ti zjistili za výsledky na imonologii? Jestli sis četla nějaké předchozí příspěvky, tak se tam píše, že Prednison se v zahraničí užívá běžně. Má sice nějaké vedlejší účinky, ale ne u každého se můžou objevit. Je spousta holek, které jsou úplně v pohodě. Za vyzkoušení nic nedáš.

janasmek
8. bře 2011

@zvalentova ...no můj názor je, že prednison není o nic horší než hormony při stimulaci na IVF. 😢 Dokonce mě stále jedna kamarádka přesvědčuje o tom, že prednison není takové svinstvo jako hormony při IVF 🙂 Já jsem toho názoru, že je to individuální... Bohužel o následcích hormonální léčby se zase až tak nepíše, všichni jen vidí v CARECH ty krásné fotky miminek. Tím nechci říct, že IVF odsuzuji, je to každého věc a určitě je nutno k němu přistupovat individuálně. Naprosto zdravé ženě s dobrou rodinnou anamnézou pravděpodobně jedna, dvě stimulace neublíží(jenže přiznejme si kolika ženám se to podaří na poprvé, na podruhé, takže ženy po šesti či sedmi IFV nejsou vyjímkou,přirozeně vždy půjdou do dalšího pokusu s vědomím, že nyní už to vyjde. Lékyři v CAR Tě jistě od toho neodradí, možná tak nějaký onkolog jako ANNU K.(bohužel pozdě) a pár dalších. My do IFV nejdeme především proto, že nám vlastně nic doktoři nezjistili a navíc se právě orientujeme spíš na přírodní léčbu, takže proto jsem ani nešla do toho prednisonu,nebyla jsem a nejsem přesvědčena o tom, že by mi pomohl steně jako IVF. Jelikož nám západní medicína v současné době nemůže již nic nabídnout ,pomalými krůčky směřujeme k čínské...Bohužel mi to trvalo řadu let, věřím však, že ještě není pozdě.....

adriadri
8. bře 2011

@janasmek A zkoušeli jste i detoxikaci organismu podle Jonáše? Já to teď viděla v Praze v bioprodejně. Vzala jsem si letáček- je to pry vhodné před plánovaným rodičovstvím. Stránky jsem našla http://www.jonas-klub.estranky.cz/clanky/mudr_-... a nebo http://valentova.webgarden.cz/jak-lecba-probiha. Taky jsem nad tímto přemýšlela, ale zůstanu asi u toho Prednisonu.

janasmek
8. bře 2011

@adriadri No Malíčková tím pádem už mi pomoci nemůže, takže bez konzultace. V Podolí jsem prvně nebyla. Byli jsma tem s manželem už před dvěma roky(už v té době jsme se dva roky snažili). Tenkrát jsem měla BI dobrou. Jen manžel mírně zvýšené protilátky proti spermiím(zanedbatelně o 1% vyšší). Na podzim jsem kdesi četla článek, že tyto mužovi protilátky dráždí imunitu ženy a tím ji aktivují, tak jsem se iniciativně dostala opět do Podolí. K Malíčkové jsem šla s vědomím, že BI budu mít s největší pravděpodobností dobrou, protože Podolí je jediné pracoviště v republice, kde ty testy mají nastaveny na mnohem vyšší citlivost, takže pak tam má BI kdekdo. Proto jsou pak holky, kterým přeléčení BI pomůže a jiným stejně ne, protože je v tom ještě něco jiného. Zajímaly mě spíš ty protilátky proti kardiolipinům, pač ty způsobují potraty v druhém a třetím trimestru a anopyrin dle Kouckýho je na nic. Jenže ty mi nakonec prokázány nebyly.

adriadri
8. bře 2011

@janasmek Aha, ale i tak je to divné. Já totiž nechci uvěřit tomu, že se může stát, že i když jsou oba zdraví, tak se to nemusí podaři. Prý je to nějaký syndrom neplodných párů a jsou cca 2% v populaci. Něco přeci musí existovat, jak zjistit, kde je zakopaný pes. A co teda IVF? Na to nejdeš?

janasmek
8. bře 2011

@adriadri jo ještě k té detoxikaci nejlepší detoxice je strava, to je základ. Jonášovi přípravky znám, stejně jako přípravky Energy, Naděje.....Osobně si myslím, že tyto české nejsou tak zmapovány jako byliny čínské,ale díky za info.

adriadri
8. bře 2011

@janasmek Ty už nějaké čínské byliny užíváš?

fori
8. bře 2011

@adriadri a s těma destičkama ti to řeki v Podolí jo? ty jsi teda od Malíčkový žádnou léčbu neměla, a již první testy ti od ní vyšly dobře??

verru
8. bře 2011

Ahoj holky, já tedy užívám Medrol, ale kdyby mi Dr. Malíčková řekla, že ho užívat nemusím, tak bych ho dobrovolně nebrala. Jsou to přeci jen kortikoidy, které naruší kompletní imunitní systém. A určitě, i po vysazení, se z toho bude imunitní systém ještě pěkně dlouho dostávat. Podle mě je Dr. Malíčková špička ve svém oboru a já ji tedy věřím na 100% Něco jiného je to, pochopitelně, v případě, kdy jsou kortikoidy jediná možnost.

adriadri
8. bře 2011

@fori To je dotaz asi na janasmek, ne na mě 🙂

fori
8. bře 2011

@adriadri jee promin ta otázka nepatřila tobě.... 🙂 vše jsem si dočetla 🙂 už blbnu

fori
8. bře 2011

@adriadri jo jo vím promin 🙂

janasmek
8. bře 2011

@adriadri ne ještě ne, ale mám už toho dost načteno. Ono je totiž těžký najít někoho, kdo fakt čínské medicíně rozumí, obzvlášť v dnešní době, kdy se "všichni"orientují a propagují čínskou medicínu. Až nyní jsem snad narazila na odborníka, jeho knihy se mi líbí a už se tomu věnuje přes dvatect let, navíc se je to i opravdový MUDr. Taky bych ráda docházela na akupunkturu, ale jaksi u nás není ke komu a u akupunktury platí to samé, je třeba odborníka, takže neplatí heslo ...když Ti nepomůže, tak ani neublíží...

janasmek
8. bře 2011

@fori Jo u Malíčkový jsem byla prvně a všechno dobrý. Protilátky proti destičkám mám už od osmi let.

adriadri
8. bře 2011

@fori Nevíš nebo nevíte někdo, zda Madar odpovídá na maily? A pokud ano, tak za jak dlouho?

adriadri
8. bře 2011

@janasmek A co ta čínská medicína obnáší? Může něco takového vůbec vyléčit, když se neví vůbec co?

fori
9. bře 2011

@adriadri tak to nevím, já mu nikdy nepsala. Ale jednou jsem mu volala a vynadal mi, že má pacienty a že ho zdržuju. to zkus a uvidíš 🙂

lola22
9. bře 2011

@janasmek Ahoj, moc ti drzim palce, aby u tebe cinska medicina pomohla, ja se takto lecila 2 roky, vsechny jine neduhy (caste nachlazeni, chronicka bronchitida) jsem si vylecila, ale miminko mi to bohuzel neprineslo. Ale opravdu hodne zalezi ke komu chodis a ten muj doktor moc zkusenosti s neplodnosti nemel. Ale tehdy mi misto prednisonu navrhoval at beru housenici-je to cinska houba, co ma mit kortikoidni ucinky, jenze nikdo ti nerekne, jestli je dostacujici na to aby BI opravdu snizila. Takze jsem ji cas brala spolu ale s prednisonem, coz se mu moc nelibilo. Housenici pry muzes brat dlouho a nema zadne vedlejsi ucinky.
@adriadri I tohle jsem zkusila, mam za sebou uspesnou detoxikaci podle Jonase ukoncenou s tim, ze vse je detoxikovane a taky mi to mimi neprineslo, ale urcite je dobre to podstoupit.
Jinak Madar na mail me neodpovedel, lepsi je se ho zeptat na forum neplodnost.org. Taky jsem mu jednou volala a taky mi vynadal, ze snad musim vedet, ze tam ma jine pacienty. Jestli mu chces zavolat, spis az po obede, kolem 14.hod. To aspon tehdy rekl me.
Jinak v pondeli jdu k Dr. Maličkovy a jsem moc zvedava, co mi rekne!! Jak ted neberu po roce asi 14 dni prednison, mam hned mnohem lepsi pocit. Mozna je to prichazejicim jarem, ale fakt asi trochu zpusobuje deprese, kdyz se bere dlouho. Ale obavam se, ze se k nemu asi budu muset vratit, no uvidim, co pani doktorka vymysli.

fori
9. bře 2011

@lola22 no já brala prednison taky skoro rok. ted ho už 6 neděl nejím a příští štředu jdu na kontrolu. jsem zvědavá jestli výsledky budou horší a nebo lepší. Bude ti taky dělat kontrolní testy až prednison odezní?? nevíš??

adriadri
9. bře 2011

@lola22 Diky moc za tip, napisu mu teda tam.
@fori Když už Prednison nejíš 6 neděl, pociťuješ nějakou změnu? Cítíš se líp? Já mám docela strach z těch depresí, špatnou náladu poslední dobou mívám tedy docela často. ☹

lola22
9. bře 2011

@fori No já doufala, že mi bude dělat kontrolní testy už ted to pondělí, jenže to budu teprve 19 dní bez prednisonu, tak je to asi malo. A tobe delala testy i pri prvni navsteve a po 6 tydnech bude znova?

lola22
9. bře 2011

Me fakt vadi, ze Dr.Madar kondom nuti a Dr. Malickova rika, ze je k nicemu. Kdo pak z normalnich lidi nedoktoru se v tom ma vyznat? Mohli by se spolu nejak domluvit a nezanaset nam do toho jeste vetsi chaos🙂

adriadri
9. bře 2011

@lola22 Máš pravdu, ale četla jsem spoustu článků na netu, že se doporučuje nějakou dobu chráněný styk, aby se tělo nějak zregenerovalo. Tak nevím, zatím Madarovi věřím. A 3 měsíce není až taková doba. Pak nechráněný styk v době ovulace-a to se už přece dá, ne? 🙂

fori
10. bře 2011

@adriadri já jsem na sobě nic nepozorovala, špatnou náladu mám vždy po zimě, ale jak začne jaro tak je to dobrý. Já si spíš myslím, že si to hodně vsugerujete. Nemáme náladu a už to svádítě na prednison. Moje sestra jí medrol, už 5 let a žádné deprese fakt nemá. Jinak si myslím, že 5 mg, což berete tady všichni není velká dávka. takže by jste to na sobě neměli nijak poznat. Potom když berete třeba 20 mg denně, ano to je jiný ale ne těch 5 mg. A to co píšou v příbalový informaci, no hold tam něco musím napsat že jo. Ale jinak to co berem my je zanedbatelná dávka. Přibraly jste některá po tom Prednisonu?? Já jo asi 5 kg, ale nesvádít to na Prednison, prostě je to tím že žeru 🙂 🙂 Možná v tom nějakou roli hrál taky ale na gyndě mi řekl, že je to fakt malá dávka, že po něm určitě nepřiberu. Jediný pozitivum který pozoruji, je to, že se mi v loni v létě udělal dishydrotický ekzém po dlaních, vůbec jsem se ho nemohla zbavit, ted jak nejím prednison tak je pryč, teda zatím se mi nevrátil. tak nevíím

fori
10. bře 2011

@lola22 Ano, já tam přišla a brala Prednison v tu dobu cca 10 měsíců, vzala mi krev a řekla at ho jím dál. po výsledcích mi v emailu napsala at ho vysadím, že chce vidět testy po vysazení tzn za 6-8 týdnů, že ty výsledky můžou a asi hlavně jsou hodně zkreslený tím prednisonem. Takže já k ní jdu 16.3. a to budu 6 neděl bez Prednisonu. Tak jsem zvědavá. těch 19 dní je fakt málo. ty tam jdeš poprvé?? řekla ti abys ho vysadila nebo jsi si ho vysadila sama??

adriadri
10. bře 2011

@fori Díky moc za všechny informace. Taky si myslím, že se to všechny nějak trošku vsugerují. Proto si já až tak nemyslím, že bych měla poruchy spánku, přibrat, ekzem.... Ale ta nálada - ta mě děsí. Už tak jsem naježená na celý svět a to jsem ho ještě nezačala užívat.

Madar se mi zatím vůbec neozval. V pondělí si zavolam na ty výsledky, ale co budu dělat pak teda nevím. Asi mu teda zavolam a uvidím. Přemýšla jsem, že bych přešla na gynekologii do Podolí-ale mají plný stav. A sháněj gynekologa, aby měl moji pojišťovnu. ☹ Už jsem volala dvěma-nemají ji. ☹ Chjo.....