Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
10. kvě 2011

@adriadri jojo, mluvily jsme tady o tom. neplodnost je dobrej kšeft. bohužel pro nás.
jo, tak. už si pamatuju. tak to já měla taky bylinkářku, která míchala " na míru ". tohle je teda na nic. 😖

adriadri
10. kvě 2011

@svoba Prave proto nevim, zda za ni pak jeste jit. Spise bych se na to "vykaslala". Ted nekdy stejne pujdu do Gennetu a uvidim, jak dopadnou ty vysledky od Malickove. Stejne rikala, ze ma BI je fakt hrozne nizko. Tak se najde asi neco tam a mozna neco v tom Gennetu, proc jsem mela tak moc folikulu. 😒

svoba
10. kvě 2011

@adriadri Gennet je prý super. taky jsem zvažovala. pak zůstala v Podolí kvůli Madarovi. a cítíš se nějak líp? a ty výtoky?

adriadri
10. kvě 2011

@svoba Jak lip? Myslis po lecbe od bylinkarky? Citim se prave uplne stejne a zadny vytok nebyl. Stejny jako vzdy-abych poznala ovulaci atd. Jinak vytoky nemam.
Nevim, zda je Gennet super. Ja mam kamosku, ktera byla zase v Pronatalu. Otehotnela hned po prvnim IVF. Nemela vejcovody (2x mimodelozni). Vajicka se ji nejak tvorila, ale nemela "cesticky", jak rikala. Bylo ji receno, ze jina sance neni. A vyslo to. 🙂 Ma uz holcicku - cca 2mesice

svoba
10. kvě 2011

@adriadri jojo, myslela jsem po tý léčbě. mělas mít výtoky, ne?
moje nová gynekoložka (myslim, že je skvělá. ale jsem u ní krátce) doporučuje Gennet. já mám zkušenosti z Gestu a Podolí.
na ostatní nekoukej. každá jsme jiná. zvláštní případ. jedný se to povede hned, jiná čeká, ...

sichatka
10. kvě 2011

@svoboda @adriadri - promiňte, že vám skáču do diskuse. Madár v Podolí super na problémy s imunitou. Gennet perfektní přístup vč. sester, s Pronatalem se to nedá srovnat.

lola22
11. kvě 2011

@sichatka No my tady prave moc s Madarem dobre zkusenosti nemame (vsem ta sama lecba prednisonem). Ja treba na jeho doporuceni jedla prednison pres rok a k otehotneni mi to nepomohlo.
Jinak holky koukam, ze se toho u Vas deje hodne. Ja jsem domluvena s Malickovou, ze pripadne na IVF pujdu az v zari, resp. v zari se prihlasim do nejakeho centra, a zacinam zvazovat jestli tam nejit uz driv, i kdyz pokud Malickova veri, ze s jeji lecbou bych pripadne mohla otehotnet i prirozene, zas to nechci nejak hnat a kompletni lecbu u ni zacnu az v cervenci, tak do zari asi vydrzim. No na podzim uz taky oslavim 34. narozeniny a 4 roky marneho snazeni, ten cas tak leti:(

lola22
11. kvě 2011

@adriadri Uz si se objednala do Gennetu? Zajimalo by me jake jsou cekaci doby. U me zatim asi taky ten Gennet vyhrava, delaji tam ten Nativ, i kdyz ne uplne levny. A chces jim tedy rict ze bys sla nejradsi do toho IVM?
Jak tu popisujes tu bylinkarku, taky bych z ni asi nebyla uplne nadsena.

Ja uz dala taky hrozny penize do altern. leceb, jenom za akupunkturu tak 60 tis. (za 2 roky), kdyz tomu prictu cinske masaze na plodnost, bowenovi masaze na plodnost, dornov. metodu, atd. tak to uz bude tak 100 tisic. Dalo me to ale do poradku ze vsech jinych stran, takze se neda rict, ze lituju. Ta cesta za ditetem mi fakt pripada jako takova cesta poznavani sebe, svyho tela. Kvuli otehotneni jsme zacala treba taky chodit na jogu a tam se naucila poradne dychat a byt citliva ke svymu telu, takze sice dite nemam, ale vlastne mi to marny snazeni dost rozsiruje obzory a uci novy veci. No neco pozitivniho si na tom musime najit🙂

lola22
11. kvě 2011

Jinak existuje metoda pana Jonase, mozna ji znate, ktery rika, ze z nejakeho me zahadneho duvodu, ma zena nejvetsi sanci pocit v dobe, kdy je mesic ve stejny fazi, jako pri Vasem narozeni. Tady jsem nasla, ze Vam to pekne vyplivne terminy, kdy se snazit: http://www.patentnimedicina.cz/pm/kalendar.php
Me to treba hrozne dlouho vychazelo do menstruace nebo uplne mimo ovulaci, ale tyhle prazdniny se mi to sejde🙂

adriadri
11. kvě 2011

@lola22 Do toho Gennetu se objednam ve ctvrtek, dam pak vedet. Hned na zadny IVM nebo nativ jit nechci. Malickova rikala, aby hlavne zjisitili proc se mi pri prvnim IVF (po hormonalni lecbe) vytvorilo takove silene mnozstvi folikulu. Tohle se musi zjistit jako prvni. Pak udelat hormonalni profil (2.+20.den cyklu). Nyni pockam jeste na vysledky od Malickove(kde mozna bude spatna i ta BI), v pondeli jdu jeste na cytologii na gyndu. Az budou vsechny tyto vysledky, tak by mela zacit probihat nejaka lecba. No neni jeste vsemu konec. Ale Malickova rikala, at se objednam hned. Neni pry na co cekat. Je ji hrozne divne ten pocet folikulu. Bere to jako hlavni problem. A divila se, ze toto nikdo nikdy neresil. 😒

adriadri
11. kvě 2011

@svoba Vytoky nemam zadne.
Tak ty zatim chodis do jakeho Caru?

svoba
11. kvě 2011

@lola22 znám dobře. já si nechávala za peníze propočítat přímo od něj - ze Slovenska. jenže aby to vyšlo, musí být oba partneři úplně zdraví. to on sám připouští.
jinak mě to vycházelo taky kolem menses, před nebo po. ale je dobré, když žena potratí, že on dokáže vypočíst dle hvězd i životaschopnost plodu.

svoba
11. kvě 2011

@adriadri jsme jakoby v Podolí (dlouho jsem se tam nehlásila). ale tam mi vyšly všechny výsledky ok, jen ten můj manžel. a mimo (u Malíčkový a urologa) jsme zjistili, kde je asi zakopán pes. takže IVF či cokoli jiného je pro nás v nedohlednu. je třeba vyřešit problémy, pak teprve se snažit. v CARech moc neřeší zdraví kolem. velká škoda!

adriadri
11. kvě 2011

@svoba Taky mam z toho Caru docela strach, ze me zase jen pozenou na IVF. A pokud mik tem folikulum reknou, ze to tak ma byt, tak se urcite nedam a vse reknu Malickove. Budu s ni v kontaktu porad-alespon mailove. Doporucila mi tam tu Brandejskou, tak snad tato doktorka je taky podobneho razu jako Malickova. Aspon teda doufam....
Holky ja na ty hvezdy, data narozeni atd. teda vubec neverim. Prijde mi to jako podvod.

sichatka
11. kvě 2011

@lola22 - Madár léčí pouze buněčnou imunitu a na tu je nejlepší Prednison, ostatní problémy s otěhotněním se musí řešit buď s gynekologem nebo přímo s IVF centry. Já jsem podstoupila laparoskopii, bylo mi řečeno, že musíme na IUI, ale před tím mě doktor ještě poslal k Madárovi. Celý proces se posunul od 3/4 roku, protože můj gynekolog nedoporučil IUI aniž by bylo u Madára vše ok.

sichatka
11. kvě 2011

@adriadri - Brandejská je ženská kolem 55 let, zažila jsem jí pouze na sále, ale byla dobrá.

svoba
11. kvě 2011

@adriadri neboj. víš co chceš a nesmíš si nechat holt nic líbit. nutit tě nemůžou. a v tom Gennetu by ti měli dát snad na výběr. zase taky už víš, do čeho jdeš. to je výhoda.
kamarádka bezpěčně otěhotněla mimo plodný dny, po dlouhym snažení. já na hvězdy věřim. 🙂

adriadri
11. kvě 2011

@svoba My to taky zkoušeli v různé dny a nic. Moc tomu nevěřím. Všechny moje kamarádky otěhotněly v plodné dny. Každá to má samozřejmě jinak. Jedna 10 den, druhá 12 den, další 15 den..... Já je mám plodné dny až 17-19 den. Takže podle tabulek bych byla v podstatě už dááávno po ovulaci. Taky jsme se nejvice snažili v rozmezí od 10-15dne, než se na to pak přišlo. 🙂 To víš, že jsme se snažili i až po 20 dni a dál... 😀
No snad v tom Gennetu nebudou tak moc na ty prachy. Mám z toho trošku obavy. Uvidíme
@sichatka Díky moc za info. 🙂

adriadri
11. kvě 2011

@sichatka To je zvlastní, ze tobe tvuj gynekolog imunolog.vysetreni primo cpe a muj gynekolog, je proti tomu-pry je to naprosto zbytecne. No to je des.... Takze ty ted ten Prednison beres, jo?

sichatka
11. kvě 2011

@adriadri - já ho brala cca 1 rok, pokusy s IUI, pak 2 IVF v Gennetu a dvouleté holčičky. Pokud chceš, můžu ti dát kontakt na svého gynekologa v Praze. Řídil mi veškerou přípravu před IUI i IVF - v Gennetu jsem měla jen genetické vyšetření a pak odběry a transfery.

adriadri
11. kvě 2011

@sichatka Spise se zeptam, zda ten tvuj gynekolog ma smlouvu s RBP (213). Zrejme nebude mit, proto mam ten problem sehnat dobreho gynekologa. Pokud smlouvu s touto pojistovnou ma, posli to IP. 🙂
Takze ty uz mas detatka-dvojcatka? A chces dalsi? 🙂 Pochopila jsem to dobre?

sichatka
11. kvě 2011

@adriadri - tak to netuším. Co je to vůbec za pojišťovnu? Další děti zatím neplánuji a dle doktora už bych otěhotněla přirozeně. Jen jsem vám napsala svůj názor na Madára a Gennet.

adriadri
11. kvě 2011

@sichatka Aha, tak tys prisla jen tak tady za nami 🙂 To je moc fajn.
Takze ty jsi prelecena Prednisonem a pak jsi byla v Gennetu. Co ti rikali vubec tam? Byli proti tomu Prednisonu nebo ne? U me v okoli je uplne kazdy proti. Nechci to tedy ani brat, i kdyz se mi najde spatna BI. Chci to nejak obejit a nebo brat neco jineho.
Jo jinak je to Revirni Bratrska Pokladna-v Praze neznama - jen par lekaru s ni ma smlouvu. Velka centra a nemocnice s ni smlouvu maji.
Pojistovnu jsem si chtela menit uz 3x, vzdy tam meli nejaky problem. Tak na ne uz s.... 😉

svoba
11. kvě 2011

@adriadri stejně jako některá cití, kdy má ovulaci, jiná vůbec. stále nevím, jak je to s četností styku během ovulace, aby došlo k otěhotnění. jak jse psala, kamarádi na to hupsli hned po menses, pak on odjel ... no a bylo vystaráno. 😀 šťastlivci!
hele, nenech se do ničeho vtlačit. prachy neprachy. už víš, co chceš a co tě čeká. takže na nějaký sliby nebo řeči kolem nedej.

adriadri
11. kvě 2011

@svoba Cetnost styku se uvadi obden. My zkouseli obden, i kazdy den i jen jednou v dobe ovulace a stejne nic. Taky se nedivim, pokud mam snizenou BI. Zrejme ji budu mit i u Malickove. Pak tedy vubec nevim, co mam delat. Zda jit rovnou na umele a nebo se zkusit prelecit. Nekde jsem cetla, ze existuji injekce a ty vystaci na jeden cyklus, misto kazdodenniho brani Prednisonu. Chtela bych vyzkouset ruzne moznosti, ale Prednison nechci-uz jen kvuli te stitne zlaze (problemy v rodine) -bojim se.

svoba
11. kvě 2011

@adriadri uvidíš, jak Malíčková. štítná žláza by mohla zamíchat hormonama. i když ejich hodnoty taky nechápu. všude tady jsem četla, jak je důležitá hodnota TSH. já ji jednou měla úplně parádní, podruhý horší, pak zase dobrou. my máme právě dny, kdy spolu nespíme a pak zase dny, kdy i dvakrát denně či celou noc. musim se upřímně přiznat, že jsem ted hrozně uvolněná, jak se nesmíme snažit. používáme kondom. neřešim plodný dny. menses mám stále pravidelnou, takže to taky není problém a hlavně mě nemrzí, když ji dostanu. prostě si užíváme, kdy máme chut. jen ten kondom 😖

svoba
11. kvě 2011

@adriadri uvidíš, jak Malíčková. štítná žláza by mohla zamíchat hormonama. i když jejich hodnoty taky nechápu. všude tady jsem četla, jak je důležitá hodnota TSH. já ji jednou měla úplně parádní, podruhý horší, pak zase dobrou. my máme právě dny, kdy spolu nespíme a pak zase dny, kdy i dvakrát denně či celou noc. musim se upřímně přiznat, že jsem ted hrozně uvolněná, jak se nesmíme snažit. používáme kondom. neřešim plodný dny. menses mám stále pravidelnou, takže to taky není problém a hlavně mě nemrzí, když ji dostanu. prostě si užíváme, kdy máme chut. jen ten kondom 😖

adriadri
11. kvě 2011

@svoba Ja toto uz neresim. Vim totiz, ze neotehotnim. Takze spolu spime, kdy se chce. Posledni dobou jsem ale zavadela nejake tablety na nejake bakterie v cipku, takze zadny sex ani s kondomem.
Ale toto mam uz za sebou. Takze kdy se chce. Ani nepocitam plodne dny. Vzdy se me doktor pta, kolikaty den cyklu jsem. Musim pred nim pocitat a vcera u Malickove bylo to same. 😀 Fakt uz neresim, musi se proste najit problem, kde je chyba.

sichatka
11. kvě 2011

@adriadri - znám spoustu holek, které odmítaly brát Prednison a nemohly otěhotnět. Po braní Prednisonu cca 3 měsíce, buď otěhotněly přes IUI nebo IVF. Já brala Prednison i v těhotenství do 12 tt a Gennet mi ho normálně napsal, ale je to 3 roky zpět. Samozřejmě záleží na tobě, ale já bych asi dělala vše pro to, abych do jiného stavu přišla a s těmi prášky - brala jsem jich hodně vč. injekcí, ale výsledek stojí za to 🙂

alushka
11. kvě 2011

Ahoj holky, chci vas vsechny povzbudit. Meli jsme minuly rok stejny problem jako vy, snizenou bun.imunitu a stejne jako vam, napsal Madar prednison a co 3 mesicich uzivani jsem otehotnela🙂 brala prednison az do 16.tt a ted mi vysledek snazeni spinka v postylce. Chci vas vsechny povzbudit, abyste to nevzdavaly, ze to urcite vsechno dobre dopadne, stejne jako me a dockate se!!
@adriadri prednisonu se neboj, je to sice svintvo a ma asi tak milion nezadoucich ucinku, ale na stitnou zlazu zrovna vliv nema, takze ho klidne uzivej, navic doporucovana davka 5 mg a nasledne 2,5 mg, je tak minimalni, ze sice ma fyziologicke ucinky na imunitu, ale jen minimalni nezadouci ucinky, ty se obvykle projevuji az u o rad vyssich davkach