Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

zuzanka2z
15. zář 2013

ahoj holky,jsem tu nová 🙂 už jsem pročetla tohle forum,chtěla jsem se jen zeptat na pár věcí,jak se objednáváte na to imunologické vyšetření,kde se provádí?Co jsem tak četla tak nejvíc tady píšete o dr.Malíčkové,můžete napsat v kterém centru ona ordinuje?Dá se vůbec objednat bez doporučení gynekologa?

marlin3
18. zář 2013

@zuzanka2z http://www.vfn.cz a ještě pracuje U Apolináře.....měla jsem doporučení z gynekologie...

jessie222
24. zář 2013

ahojte, mam akurat nove info od lekarky, ze pri kortikoterapii sa odporuca brat vitaminy na podporu imunity, kedze kortikoidy ju znizuju. good luck

jennyska
8. lis 2013

@lenocka004 @fori @jborska @vikinak25 @coralin @marki.la @denule76 @cuculik1 @deinad @radina @stastenka42 @crazy11 @jankahanka @jessie222 @marlin3 @zuzanka2z

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s buněčnou imunitou? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/bunecna-imunita/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

radina
11. lis 2013

Ahojte, mali ste niektora zhorsenu cytologiu po prednisone?

coralin
11. lis 2013

@radina Ahoj, ne, jen se mnou mlátil ode zdi ke zdi a měla jsem dost náročné stavy... a hodně jsem přibrala, ale každá holka na něj reaguje jinak

coralin
11. lis 2013

@jennyska Ahoj, koukala jsem na tu tvojí stránku a na bod 3) Jak můžeš hodnotit postup léčby při kortikoidech, když nejsi lékař a nejraději bys tyhle léky nebrala vůbec? Je to smlouva s ďáblem, na jednu stranu pomáhají snižovat hodnoty, na druhou stranu přinášejí věci, které nechceš.....

jennyska
12. lis 2013

@coralin Ahoj, klidně můžeš článek změnit a rozšířit - o tom celá Wiki Modrého koníka je 😉 Čerpá se z Použitých zdrojů a pokud máš z jiných zdrojů jiné, lepší, detailnější informace, bude super, když to do článku doplníš 🙂 Stačí mi to buď napsat do IP a nebo pod článek 😉

Děkuji Ti a přeji fajn den.
Janča

radina
12. lis 2013

@coralin ja som ani nepribrala. ... ale som sa aj docitala niekde, ze kortikost. liecba moze viest k vzniku nadorov .... tak som sa hned zlakla, ze ta cyto zhorsena je z toho prednisonu.

coralin
13. lis 2013

@radina tak to máš dobrý, já po něm přibírám hrozně a kulatím se dost i v obličeji. A řekli Ti k tomu nakonec něco?

radina
13. lis 2013

@coralin a ako dlho ho beries? ja som ho brala tusim cca 3 mes. lebo viac som sa bala. este som nezistovala ohladne toho nic. ale planujem sa spytat mojej dr. co mi robila testy na reprod. imunologiu.

coralin
13. lis 2013

@radina mám za sebou 3IVF teď zvažujeme ještě zkusit minimálku, ale nevím. zvažujeme imunoglobuliny na kortikoidech jsem byla celý minulý rok a akorát se měnily léky. Prednison mi pak už nezabíral, ale každý reaguje jinak. S doktorkou se určitě poraď 🙂 . Ke komu chodíš?

radina
13. lis 2013

@coralin Ja som bola v podoli v prahe u Madara, tusim tak sa vola.... A ty beries prednison kvoli comu? ... tam mi vysli mierne pozitivne protilatky proti spermiam. A na SR u jednej lekarky v Bratislave zasa ANA a NK zvysene.
pozri sa na toto : http://ulbld.lf1.cuni.cz/file/319/reprodukcni_i...
super spracovana prezentacia.

coralin
13. lis 2013

@radina s tím jsme u Madara začínali, ale chodím k Mudr. Malíčkové a ta hledá různé možnosti a cesty. Kolikáté máš IVF? Mám vysoké hodnoty NK buněk ( zabijáci ) při posledních testech jsem měla 50,9 % a nechce se nám miminko zabydlet, protože část bílých krvinek ho zahubí dřív než dostane šanci k nějakému vývoji:(

radina
14. lis 2013

@coralin ja mam za sebou dve. tie nk bunky som mala mierne znizene pri prvom teste ,ale to som brala v tej dobe, a vraj teraz zvysene, ale hodnotu neviem, lebo este nemam vysledky. 😖 .. a teda sa to lieci len prednisonom? ci aj nejako inak?

coralin
15. lis 2013

@radina Ahojky, včera jsem nad tebou přemýšlela, že mají vlastně pravdu s těmi nádory, protože NK buňky, jsou zabijáci nádorů a když se snižujou tak se snižuje jejich obranyschopnost. Měla jsem toho víc, pendometr, dexamed - injekce, metypred a teď mi nabízejí imunoglobuliny. Nám se povede snížit třeba z 69% na 45%, ale i když říkají, že to je v normě, nikdy se mi nepodařilo otěhotnět. Zatím, ale doufám, že se nám to přeci jen nakonec povede. Jen se musím smířit s těma imunoglobulínama, protože se jich bojím. Já si pak dělala testy u Maličkové i u Madara, protože to každej dělá jinak.

cuculik1
15. lis 2013

@coralin
@radina baby a neskusali ste intralipidy? ja som tiez mala vysoke NK bunky, vzdy som potratila- 4* a potom som skusila prednison v kombinacii s intralipidmi a to zabralo... paradoxne nk bunky az tak moc neklesli, stale sa drzali okolo 30% , ale drobec sa udrzal....

coralin
15. lis 2013

@cuculik1 Ahojky, to mi nabízejí až teď co jsem si zajela do Brna. 30% už je hodně pod normou a dávali ti něco ještě potom, když jsi byla těhotná? Je super, že to vyšlo

coralin
15. lis 2013

@cuculik1 ještě jsem se chtěla zeptat, měla jsi po těch intralipidech nějaký nežádoucí účinky?

cuculik1
15. lis 2013

@coralin neviem v akych jednotkach bolo tych 30%, ale ked som to malickovej poslala tak mi povedala, ze je to velmi vysoke a norma je maximalne do 18%. Ideal okolo 10-13%. Takze to mam urcite v inych jednodkach ako ty, nakolko mi doslova malickova povedala, ze pri tej hodnote je vysoka sanca neuspechu. Avsak tak ako som tu uz niekde pisala u nas ani v cr sa nerobi dolezity test o sile a schopnosti jednotlivej nk bunky zabijat...! U kazdeho cloveka je tato schopnost individualna a obrazne povedane u jedneho cloveka ma napr jedna nk bunka schopnost znizit 10 buniek a u ineho aj 70. A prave tato killing power, je omnoho dolezitejsia ako samostatne zistenie o percentualnom a kvantitativnom zastupeni nk buniek. Takze tie percenta ani zastupenie v skutocnosti az tak moc o nicom nevypovedaju. Z intralipidov som nikdy nemala ziadne vedlajsie ucinky. Je to vo vacsine zmes vajec ...ale ani nk bunky mi moc neklesli...nakolko sa vsak tehu drzalo, s infuziami som pokracovala az do18 tt a d prednisonom do 24 tt.

radina
15. lis 2013

@coralin ved o to ide, ze nam znizia prednisonom imunitu a ostatne choroby sa prebudia 😖

radina
15. lis 2013

@cuculik1 ahoj ,to som neskusala, ja som mala NK bunky praveze znizene, ale teraz vraj vyssie, ale neviem o kolko, este cakam vysledky.

coralin
15. lis 2013

@cuculik1 já vím, že je to komplikovaný proto jsem se paní doktorky ptala, jestli je vůbec šance, že mohly být před ketem na 35% a ona tvrdila, že ano a že u toho ženy normálně těhotněj. Mám stejnou Mudr. jako ty. Ale mám vysoké působky těch NK buněk a to je problém. A ty kapačky ti paní doktorka dávala rovnou? Mě totiž zaráží, že mi chce nejdříve vyzkoušet injekce imunoglobulínů, místo toho abychom šli rovnou do kapaček, když ví, že zabíraj rychleji a to moc nechápu. Intralipidy mi až nabídl ten doktor v Brně. Ty jsi chodila na ty kapačky k M? Po prednisonu docela šílím tak proto jsem se ptala...

coralin
15. lis 2013

@radina myslím, že to tak člověk, ale nemůže brát, protože jinak bychom se z toho zbláznily. Risk to je to určitě... ale já to mám jasně daný i když se vedlejší účinky projevují....:(

cuculik1
15. lis 2013

@coralin mne dal intralipidy moj gynekolog. A tie maju urcite menej vedl. Ucinkov ako imunoglobuliny.

radina
16. lis 2013

@coralin napisem, co dr. predpise. ... ze ako mam dalej postupovat.

coralin
17. lis 2013

@cuculik1 zvláštní... tak aby se pak imunoglobuliny a intralipidy spolu nepřely... buď ráda, že máš tak chytrýho gynekologa🙂

jessie222
18. lis 2013

@coralin ahoj, citam ze mas diagnostikovane vyssie % NK buniek + posobkov cez Mudr Malickovu, pls ktory doktor v Brne ti ponukol tie intralipidy? dík. J.

jessie222
18. lis 2013

@coralin
@radina
@cuculik1 inak baby, mrknite na toto: http://www.wobenzym.sk/cdweb/gyne-imuno.htm , ja som sa zaroven pytala mudr malickovej, ci mozem k prednisonu wobenzym, mam to od nej schvalene...

cuculik1
18. lis 2013

@jessie222 mne malickova na wobenzym povedala, ze su to lentilky!!! to su jej slova! a pozor, niektore studie poukazuju na zvysovanie imunity pri uzivani wobenzymu, teda , ak ma niekto problem napriklad s tymi nk bunkami, wobenzym by som teda vobec neuzivala.