Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
2. čer 2011

@lola22 Ano, jak popisujes, tak mi to Malickova rikala taky. Dostanes protilatky od zdraveho cloveka a tve telo si da oddech a nebude produkovat zadne protilatky. 🙂 Tak to je pak jasne. Do Ciny jo? Tak to si to tam pekne uzij. Jedna moje kamaradka tam byla taky na 3 tydny-moc si to chvalila. Tak at se ti tam taky moc libi.

@katrin32 Díky moc za info. Pichat si to clovek asi nemuze sam, co?

lola22
3. čer 2011

@adriadri Diky, snad si to uzijeme🙂 Uz jsme dlouho nebyli na poradne ceste, furt jsem nechtela, ze uz budu urcite tehu. Treba mi to jine podnebi nejak pomuze a stane se zazrak🙂
Jinak jsem kdesi cetla (uz fakt nevim na jakem foru), ze Malickova jednu holcinu dokonce vybizela, jestli si to nechce nejak zaridit, aby ji to treba pichal manzel nebo nekdo v okoli, aby za ni furt nemusela, takze si myslim, ze to jde v pohode.

adriadri
3. čer 2011

@lola22 Diky za info. No treba k injekcim nikdy nedojde, ale kdyby jo, tak bych byla radsi si to pichat sama popr. manza. Ale ten nevim, zda by to zvladl. Mozna ho podcenuji. 😀
Moc si dovcu uzijte a zazraky se deji. 😉

tyna84
3. čer 2011

Ahoj holky, tak jsem byla v pondělí u Apolináře a vše je v pořádku ( hormonální profil, serologie, folikulometrie....) a měla jsem jít na průchodnost vejcovodů, ale paní doktroka se nemohla dostat za čípek, prý je tam nějaká zatáčka přes kterou se tím "instrumentem" nemohla dostat, ale prý je to jen orientační a vůbec to není důležitý. No takže s tim mě docela zarazila, já si naopak myslím, že důležitý vyšetření to je. Ale určitě je to taky v pořádku, musíme myslet pozitivně 😀 Takže závěr je, v pondělí folikulometrie a začít píchat pregnyl.... Holky už aby to vyšlo 😲

adriadri
3. čer 2011

@tyna84 To je skvělé, že vše vyšlo v pořádku. A co imunologie? Možná jsi to tady psala, ale já si už nevzpomínám. Pregnyl se píchá, až když je zralé vajíčko a pak cca do 36 hodin je připraveno pro spermii. Takže budeš teď docházet na IUI?

tyna84
3. čer 2011

@adriadri No Imuno jsem měla hraniční, brala jsem 4 měsíce prednison, ale ten mi nakonec Malíčková kvůli štítný žláze zrušila, udělala kontrolní odběry a říkala, že už mám imunologii vzorovou a nemusim nic brát. Tak teď mám jen letrox,ale štítná je v pořádku, jen jako udržovací dávku aby se to zase nezhouplo. Na IUI bych šla až tak v září, zatím sme domluvení, že to zkusíme s pregnylem a folikulometrií normálně. No jsem žvědavá jak to dopadne.... 😉

tyna84
6. čer 2011

Tak jsem dnes byla u Apolináře na folikulometrii a paní doktorka byla opět nadšená, folík jsem měla 21 mm tak mi hned píchla pregnyl a ať si užijeme příjemný večer 😀 No jsem na to zvědavá, všechno už je v pořádku, doktoři jsou nadšení a pořád to nejde... ☹ Začínám mít pochybnosti jestli nemám nějaký ten psychycký blok (nebo jak se tomu říká), stejně nechápu, proč když chce někdo miminko, tak na to nemá myslet a pak se zadaří, co je to za logiku?????

lola22
7. čer 2011

@tyna84 Tak ti drzim palce, treba to konecne vyjde!

adriadri
7. čer 2011

@tyna84 To znam 🙂 U mě to bylo stejne, foliky kazdy mesic nadherne a kazdy mesic pregnyl. Porad to neslo - 7x za sebou. Pro doktora jsem byla zdrava a muj taky. Takze mame jit proste na IVF a tim to pro nej haslo. Ja se vsak nedala a zasla si na imunologii. A hned se vi, proc to nejde. Skoda, ze to trvalo 8 let. ☹
Svou roli muze psychika asi hrat. Taky do me kazdy hustil, at na to nemyslim, ze je to jen tim. Jenze u me se pak konecne zjistil ten kamen urazu.
IVF se asi nevyhnu, ale pokusime se samozrejme prirozenou cestou.
Jednou nam to vsem vyjde, chce to hold pevne nervy. 😉

svoba
7. čer 2011

holky, můžu se zeptat, nevíte, nemá Malíčková dovolenou nebo někdy v červenci? a jak dlouho trvalo v poslední době, než vám odpověděla na mail.

svoba
7. čer 2011

otázku beru zpět. už mám termín. byla to rychlovka. já se ozvala radši dřív a pak se nestačila divit. 😀

gejbule1
7. čer 2011

Ahoj holky,zdravím Vás 🙂 .
@svoba já jsem s ní v kontaktu skoro pořád.Zrovna včera jsem byla na krvi a dnes mi psala výsledky ale když jsem tam byla tak říkala že nic nestíhá že má nemocnou maminku a pořád za ní lítá do nemocnice tak to asi bude ten problém ☹.
Chceš se tam objednat?

gejbule1
7. čer 2011

@svoba už jsi teda objednaná a na kdy?

martina_z
7. čer 2011

xxx

martina_z
7. čer 2011

(omlouvam se, omylem jsem poslala neco, co patrilo jinam)

svoba
7. čer 2011

@gejbule1 - jojo. už jsme objednaná. na příští středu, tušim. je to dřív, než jsem myslela. no, uvidíme ... 🙂

svoba
7. čer 2011

@martina_z - ted jsem si všimla, že jsi těhotná. moc moc gratuluju! to je úžasný! 😀 přeju vše dobré!

skifarka
7. čer 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem Vám vlezla do diskuse. Vezměte mě mezi sebe? Mám za sebou 3 potraty, mimi se vždy přestane vyvíjet v 10.týdnu, na konci 3. měsíce potrat. Po posledním potratu/loni v červenci-přirozeně/ jsem si dala udělat rozbor plodu a zjistili, že i v mém pokročilejším věku bylo mimi zdravé. Nemělo Down, ani žádné mutace v genech ani jiné anomálie. Čekáme už s přítelem moc, moc dlouho a je to už "na palici". Vždycky jsem měla horm. profil ok, hysteroskopie ok, laparoskopie ok. Mám za sebou 2x IUI, 1x IVF - neúspěšně. Jediné, co mně zjistili před 4 lety je trombofilní mutace MTFHR, heterozygot C 677 T, což je ta nejlehčí forma. Nemyslím si, že bych právě kvůli té mutaci potrácela. Asi před měsícem mně zjistili, vlastně poprvé vůbec něco, a to v Pronatalu. Mám zvýšené NKT buňky/ Natural Killers - přiroz. zabíječi/. Jsou prý přítomné v organismu, ale když je jich nad 5%, je to špatné. Zjistili mně 14,5%. Je to otázka imunity. V Podolí mně MUDr.Madár loni zjistil mírně pozitivní BI a BI x spermatu partnera 43%, x cizím spermiím 56 % a x trofoblastu 70 %.
Zjistily Vám některé ty NKT buňky? Myslíte, že ty hodnoty BI proti tomu všemu mám vysoké nebo naopak nízké?
V Pronatalu mně řekli, že se mám rozhodnout, co dál. Prý jediná možnost na ty NKT buňky jsou vysoké dávky kortikoidů.
Také, jak hodně z Vás jsem začala chodit k MUDr. Malíčkové, na doporučení jedné fajn holky z jiného tématu. Byla jsem u ní minulé pondělí, vzala mně krev a musím čekat na výsledky. Jsem zvědavá, co mně zjistí tato moc milá paní doktorka. Má skvělý přístup. Jsem docela napnutá. Už je to všechno hodně moc náročný na nervy.
Mějte se.

fori
8. čer 2011

@skifarka máš to hodně podobné jako většina holek tady. ale veřím že ty potraty s tím určitě souvisí. ale neboj, u Malíkový jsi v nejlepších rukou. Po kortikoidech se ti to zlepší a zas tak vysoký dávky to nebudou. K Madarovi jsem chodila taky a pak přešla k Malíčkový. a dělali ti v Podolí kontrolní odbery?? jedla jsi taky prednison??

fori
8. čer 2011

@skifarka ted jsem si všimla , že máš 2 děti. měla jsi problémy s potrácením vždycky a nebo až ted? Jestli máš nějákou trombofilní mutaci asi dostaneš něco na ředení krve.

lola22
8. čer 2011

@skifarka Ahoj, vitej tu. Jestli si uz byla u Malickovy, tak jsi myslim v dobrych rukou. Uvidis, co ti zjisti. Ona myslim uplne nestanovuje hladinu NK buněk, nebo se možná jen v těch jejích výsledkách nevyznam. Ja mela pred prelecenim BI ještě nižší nez ty. A ty jsi se lecila u Madara nebo ne?

fori
8. čer 2011

@lola22 Malíčková NK bunky stanovuje..... mě je taky dělala 🙂

gejbule1
8. čer 2011

@skifarka Ahooooj 😀 😀 Tady jsi dobře a u Malíčkový v těch nejlepších rukách 🙂 .

skifarka
8. čer 2011

Ahoj holky, všem Vám díky za milé přijetí a podporu.
@gejbule to je fakt dobrý, kde si se to objevila a já taky 😉 Pátráme, koukáme a nevzdáváme se viď!!! Jsme to, ale holky šikovný a bojovný 😀
@fori,@lola22 Na kontrolní odběry už jsem v Podolí nečekala. Přístup pana MUDr.Madara byl sice pozitivní a optimistický, ale z toho se netěhotní a mimi nedonosí 😉. My všechny, co máme pravděpodobně tyto problémy musíme konat, jak říkám koumat a oddat se do, co nejlepších rukou a hlavně musíme najít takové mudry, pro které nebudeme "kus" a zdroj peněz, ale ty které se chtějí našimi specifickými problémy zabývat a budou se opravdu snažit přijít na to proč se nám nedaří. U Madara jsem nabyla dojmu i ze všech ohlasů, že dá každé Prednison a tím to končí. Nemělo smysl tam ještě chodit a léčit se stále Prednison. Neviděla jsem u něj individuální přístup dle problémů, ale paušální přístup ke všem stejný. Možná se mýlím, je to můj osobní názor, který není nikdy objektivní. Nemá smysl ztrácet čas.
Pokud se týká Fraxiparinu na ředění krve, tak ten jsem si už píchala teď pří posledním těhotenství, teda teď loni v červenci. Píchala jsem si ho od cca 6.týdne do 3 měsíce, pak byl konec nadějím.....
Mám 2 děti, ale ...... Mám je s jiným partnerem a s "novým" čekám 13 let.
U kluků jsem neměla jediný problém, vůbec s ničím. Přitom se ví, že trombofilní mutace je vrozená, zděděná po rodičích. Nechci, aby to znělo arogantně, jsem laik, ale nějak intuitivně si myslím, že potrácení nesouvisí s moji vyšší srážlivostí krve. Mám vyšší 7 a 8 faktor ve srážlivosti, Leidena nemám, homocystein mám ok. Loni mně dělali na Homolce móóóc podrobný rozbor krve. Zjišťovali mně snad 100 různých složek krve.
Včera večer jsem se netrpělivě ozvala MUDr.Malíčkové mailem/nebylo to ještě 14 dní/, odepsala mně, že výsledky nejsou kompletní, budou koncem týdne. Dám vědět.

fori
9. čer 2011

@skifarka no tak uvidíš, a spermiogram máte taky o.k.?? dej vědět jak jsi dopadla. 🙂

bruni
9. čer 2011

Holky tak si představte, že výsledky z Podolí jsou negativní a my jsem úplně zdraví. Píšu to sem proto, že se tady píše že každému něco najdou. Já čekala na 100% že něco najdou a nic. Jsem z toho pěkně vedle, už jsem měla naději že vím proti čemu můžu bojovat a teď zase prdlajs. Bude to znít divně ale buďte holky rády že vám zjistili BI, protože se aspon něčeho můžete držet a okolí se můžete vymluvit že máte ten a ten problém, a proto to nejde. U mě si všichni myslí že je to psychikou protože se nic nenašlo. To je to nejhorší co mě tu psychiku ničí, tyhle názory moc chytrej lidí, který už mají děti a nezažili to. 😠 Přeju vám moc sil do dalšího boje 😉 já jsem opět na začátku a jediná šance je vrážet desetitisíce do IVF a čekat a čekat na zázrak 😒

fori
9. čer 2011

Já byla v pondělí na krvi, výsledky budu mít 16.6. a v pondělí 20.6. jdem do caru k Apoli. tak vám pak napíšu jak jsem dopadla. zítra odjíždíme na dovolenou do Itálie na týden, tak mi to aspon hezky uteče. mej te se hezky. 🙂

lola22
9. čer 2011

@bruni Bud rada, ze jsi v poradku, imunita je previt. Muzes za cas zkusit jeste Dr. Malickovou, zjistuje toho jeste vic nez v Podoli.
@fori Uzij si krasnou dovolenou, naber silu na dalsi boj🙂

bruni
9. čer 2011

@lola22 jo, počítám s tím že po prázdninách a 3.IVF PICSI pokud se nezadaří tak jdu za Malíčkovou 😉 taky ještě tu kostrč ale pak už fakt nevim 😒

gejbule1
9. čer 2011

@bruni Jsi na tom skoro stejně jako já.V Podolí mě sice našli BI ale u Malíčkový vše OK.Takže moje léčba je taky pokus x omyl 😠 .Taky se mi snažili vnutit špatnou psychiku ale myslím že tou se nepotrácí ☹ .
Máš pravdu okolí je úplně nejhorší 😢 😢 😢 .
Zase máme dobré to že nic nenašli a nemusíme se dlouhodobě léčit 😉 .Určitě se to podaří 🙂 .
@fori užij si krásně dovolenou a vypni od všech starostí.Pěkně se tulte a třeba se zadaří 🙂 😉 .Nám se Lucka taky povedla v Egyptě kde jsem si jela léčit dušičku po potratu.
@skifarka Určitě ti napíše 🙂 Pak nám písni co ti zjistila.
Ona opravdu ke každé z nás přistupuje individuálně.To Podolí jsi maximálně vystihla.
Mě předepsali Prednison bez ohledu na to že jsem ho rok užívala a vůbec nepomohl 😠 😠 .