Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

eviq
28. únor 2012

Ahojte, podla vsetkeho onedlho zacnem brat prednison a citala som si pribalovy letak, su tam dost desive vedlajsie ucinky a obmedzenia. Okrem ineho sa neodporuca slnenie tak som sa chcela opytat ci ste s tym mali nejaky problem ak ste ho brali v lete....nemyslim nejake bujare opalovanie, ale pri mori sa clovek slnku nevyhne 🙂 viem ze to riesim predcasne len som chcela vediet do akej miery to treba respektovat. Davka bude 5 mg. Dakujem.

kockacz
28. únor 2012

@ivka3901 A nemuze to byt tehotenstvi? 😉
Jinak tim IVF byste meli ty protilatky proti spermiim obejit ne?

kockacz
28. únor 2012

@eviq Kdyz o tom ted pises, napada mne, ze kdyz jsem v lete brala Prednison a jeli jsme na dovolenou k mori, udelal se mi na tele na jednom miste flek, ktery uz nezmizel 😒 Jeste jsem si rikala, ze to bylo tim Prednisonem.Nikdy driv se mi to nestalo. Doporucuju pred dovo vysadit. Docetla jsem se to i na jinych forech.

ivka3901
28. únor 2012

@kockacz no teoreticky možno aj hej,ale to je tá posledná možnosť čo ma napadla,ked tak nadtým rozmýšľam tak sme mali s drahým pohlavný styk,ked som asi zhruba 2 dni brala prednison,ale okrem toho nafúknutého brucha nemám žiadne príznaky a teda tá veľmi slabá menštruácia zajtra ideme na krv do blavy tak uvidíme čo bude dalej a zas já som pesimista a na zázraky moc neverím ☹

kockacz
28. únor 2012

@ivka3901 tak dej vedet jak to dopadlo ju?

mihaji
29. únor 2012

@kockacz, @eviq Nemám zkušenost konkrétně s Prednisonem a sluncem, ale vím, že kortikoidy (masti) na slunce nesmějí, dělají se pak právě ty fleky. Tak ještěže Prednison můžu brát nejdéle do června, v červenci jedeme na dovču. 😀
Jen doufám, že se mi podaří do té doby otěhotnět, abych pak nemusela zase bůhvíjak dlouho čekat. 😒

mihaji
29. únor 2012

@ivka3901 Držím palce, ať je to třeba těhotenstvím 😉 .
Mně Prednison sílu MS tedy neovlivnil, ale šíleně se mi rozhodil cyklus i ovulace. Ale to netuším, jeslti to může být tím Prednisonem.

vierazit198
1. bře 2012

Dievcata prosim vas poradte mi brala ste niektora PREDNISON a podarilo sa vam to ??? ja som v 16t a prave som dostala prikaz vysadit ho.. velmi sa bojim prosim vas piste mi na mail Mon.Nagyova@gmail.com

zvalentova
1. bře 2012

@vierazit198 prednison jsem měla 2 měsíce před IVF a ve 14tt jsem vysadila na radu imunologa

sipkova1
1. bře 2012

@vierazit198 já sem Prednison brala, otěhotněla jsem přirozeně a po kontrole v Podolí jsem ho vysazovala "v průběhu 14.-15.tt". Teď ho vysaď, už není potřeba, byl potřeba pri uhnízďování embrya. držím palce.

mihaji
1. bře 2012

@sipkova1 Super, že jsi otěhotněla přirozeně. 😵

ivka3901
1. bře 2012

ahojte no bli sme v tej blave krvička zobraná mám dalej brať prednison a 16 marca na konziltáciu a asi pojdeme nato 🙂 tak už sa to bliží aj sa teším aj sa bojím,že ked to zase nevyjde tak na dlhší čas si dáme s manželom oddych a pojdeme na dovču pri more a ked to vyjde tak sa budeme potichúčku tešiť 🙂

kockacz
2. bře 2012

@ivka3901 Jaj to je super, ze uz se vam to tak blizi 🙂 Mne se taky pomalicku blizi dalsi kontrolni odber krve, zda lecba zabrala. Ale vubec to neutika 😅

alushka
2. bře 2012

@vierazit198 já jsme taky otěhotněla přirozeně po přeléčení Prednisonem a prednison jsme brala do myslím, 25 nebo 16.tt a pak jsme ho vysadila a vše OK. Držím palce!!

jesterka001
2. bře 2012

Ahoj, nemluvily jste některá tenhle týden s Malíčkovou nebo neodepsala Vám tenhle týden? Dochází mi Prednison a Malíčková nereaguje už přes týden na můj mail, což se mi teda nestává.

vierazit198
2. bře 2012

alushka - velmi pekne dakujem za slova ktore ma povzbudili a dufam ze nadalej pojdem cestou tehulky... ja som uz prednison vysadila cize dnes je treti den .. tak uvidime.... ked som citala tvoju spravu vybehli mi slzy a som velmi stastna.. dakujem..

vierazit198
2. bře 2012

Ďakujem Vám dievčatá že ste mi odpísali.. každá z nás bojuje aby mohla mať bábatko a viete aké je to ťažké.. čo si musí jedna žena vytrpieť .. Prednison som vysadila 29.2. 2012 a dnes to je tretí deň.. tak uvidíme čo bude ďalej.. Mám strach a nechcem sa hrať na silnú (však dva potraty stačili) ale snažím sa sama seba podporovať a hovoriť si že to bude v poriadku .. Ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.. Bojujem ďalej a prajem aj Vám veľa štastia... ahojte

vierazit198
2. bře 2012

zvalentova ahoj, dakujem za tvoju reakciu.. vidim ze tebe sa to oplatilo a cakas dve teticky.. moja drzim ti palce nech sa ti vsetko podari a nech su deticky zdrave.. drzte sa.. dakujem za trocha sily ktoru si mi dala tym ze sa vam to podarilo.. ja som prve dni bez prednisonu a snazim sa nato nemysliet.. dufam ze to dobre dopadne..ahoj a vsetko dobre

eviq
2. bře 2012

@kockacz
@mihaji dakujem za info k tomu prednisonu, no ja si velmi nevyberiem, budem ho musiet brat a zaroven pojdeme na dovcu, ale zase ja nie som taky vypekaci typ, takze dufam, ze postaci, ak sa budem drzat v tieni a normalne zit 🙂 na hlavu pre istotu nejaky klobuk, ze ak nahodou nejaky fliacik tak aspon nie na tvari.... 😒 a co sa vlastne este nesmie resp. na co si davat pozor?

bellarat
3. bře 2012

Ahojky, tak včera jsem se taky přidala k těm, které jíte Prednison ... k němu mám ještě Anopyrin, a jelikož mám i špatnou štítnou žlázu, tak přes rok užívám Euthyrox. O miminko se snažíme asi 5 let, ale poslední 2 roky už je to snažení intenzivnější. Tak nám přeji všem to, po čem nejvíc toužíme 🙂

jaya47
3. bře 2012

@bellarat Aj Tebe zelame 🙂 Pekne Ti nadelili liekov.... Ale tak, mohlo by to vsetko pomoct 🙂

kockacz
3. bře 2012

@bellarat AHojky, taky lecim stitnou zlazu nekolik let Euthyroxem. Tak si rikam, ze asi to opravdu vsechno spolu souvisi. Drzim palce 😉

kockacz
3. bře 2012

@jesterka001 Zkus zajit k obvodakovi. Taky mi ho predepisuje, abych pokazde nemusela do Prahy 🙂 A ted za nim pujdu kvuli Pentomeru, snad bude taky OK.

kockacz
3. bře 2012

@vierazit198 Jen bacha - Prednison by se mel vysazovat postupne...

bellarat
4. bře 2012

@kockacz Ahojky, asi jo ... Chtěla jsem se zeptat .. Když jsem začala s Predisonem 5, Anopyrinem 100 a k tomu užívám i ten Euthyrox 75 .. můžu nebo mám jíst i Femibion 800 - pro plánované těhu (kys. listová)? Gyn mi ho loni doporučil, tak jsem ho užívala, pak jsem na 2-3 měs dala pauzu, když jsem čekala až se dostanu do Podolí na imunologii a příjdou výsledky. Zapomněla jsem se gyn zeptat, zda to mám nebo můžu dále brát (když už to mám nakouepné 🙂 ). Nemá někdo z vás zkušenost?

kockacz
4. bře 2012

@bellarat Konkretne s touto zanckou zkusenost nemam, ale kyselinu listovou taky papkam prubezne. Jsou to vitaminy a ty asi nicemu nevadi... 🙂

mihaji
4. bře 2012

@bellarat Ahojky, koukám, že jsme na tom dost podobně - Prednison, Anopyrin a štítná žláza - akorát, že já jím na tu štítku Letrox a Femibion beru taky.

ivka3901
4. bře 2012

@bellarat ahoj já som natom tak isto beriem euthyrox 75 pred 3 týždňami som začala s prednisonom 5 a beriem ešte fertilcare -kyselina listová,ale ten anopyrin 100 sa berie načo?ak sa smiem spýtať?

mihaji
4. bře 2012

@ivka3901 Anopyrin je na ředění krve.

bellarat
4. bře 2012

cauky, dekuji vam za odpovedi. takze tu listovku asi dojim .. myslim, ze nemam s tim co zkazit, ze jo ... jen se mi prici jist tolik tabletek denne ... ale asi jsem na tom jeste dobre .. v dubnu me ceka prvni inseminace 🙂 ale tajne doufam, ze jeste ted v breznu prednison a anopyrin zaberou a vychytam ovulaci a supnem na to a bude vymalovano :D