Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

gejbule1
19. dub 2011

@adriadri Jo jo byla jsem v Podolí u Madara.Já už jsem z toho čekání na něco tak unavená.Jsou strašně dlouhé čekací doby a navíc nevím jestli by mi na gyndě dala další doporučení.
A jak to je teď u vás?Snažíte se nebo zatím ne?

adriadri
19. dub 2011

@gejbule1 Doporuceni ti asi neda. Kdy jsi tam byla? Ja psala Malickove mail, kde jsem ji vysvetlila problem a pozadala ji, zda by me vzala s tim, ze si nejsem jista, zda doporuceni sezenu. Odpovedela, ze si s tim nemam lamat hlavu a objednala me. Ale musi se dodrzet minimalne 3 mesice od prvniho vysetreni. Proto jsm objednana pozdeji.
No zatim se snazime, nyni prodelavam alternativni lecbu pomoci bylin. Ale meli jsme pust cca 2 mesice, mela jsem nejaky zanet. Nyni se snazime hlavne v dobe ovulace. Prednison neberu, nedodruzuji tedy kondom styk.
V Podoli nam to tady vsem prijde, ze nas berou jako na bezicim pase. Kazdy kdo tam prijde, tak odchazi se stejnou diagnozou-Prednison a kondom. Je nam to trosku divne.

adriadri
19. dub 2011

@svoba Jinak ohledne te antikoncepce. Ta vznikla nekdy v 60 letech. Tzn. ze jsme druha generace, co ji uziva. Nikdo nemuze tedy vedet, jaky to pak muze mit dopad na pozdejsi moznost chtit otehotnet. Proto si myslim, ze nyni zacina nastavat problem s vetsim poctem neplodnosti u zen. U muzu je to jasne, sedave zamestnani, PC, stres.... atd. U zen take samozrejme mene pohybu nez kdysi, stres, shon .... Ale take i to, ze se uziva hornonalni antikoncepce. Je to jen moje dedukce. Nejsem doktor a nemam pristup na vsechny konference, vyzkumy atd. Spousta se taky mozna zamlcuje, taky proc ne? Je to byznys, ktery nyni strida byznys s neplodnosti - ruzne CARY. Prijde mi, ze je vse jen a jen o penezich a nikdo neresi nic kolem. Ruzne statistiky se schovavaji a nebo nejsou placene, aby je nekdo delal - mohlo by se ledacos zjistit. A to by nebyli zrovna ti hrabalove moc radi. ☹

sipkova1
19. dub 2011

Ahoj holky, já teda nevím s tou hormonální antikoncepcí. Já ji nikdy nebrala a taky mi v Podolí vyšla špatná buněčná imunita.

adriadri
19. dub 2011

@sipkova1 No nechci rikat, ze je to tak u kazde. Ale v tom Podoli to tak vyjde stejne kazdemu. Byl tam vubec nekdy nekdo,komu by to vyslo, ze je BI v poradku?

pepek007
19. dub 2011

@adriadri jj znám 2 kamarádky co měly vše v pořádku i BI 😉

sipkova1
19. dub 2011

@adriadri no asi jich moc není 🙂 Ale jednu takovou znám a to dokonce osobně nejen virtuálně 😉. Asi nějaké budou, ale zas se to těžko zjišťuje, protože když maj výsledky OK, tak sem do tohoto fóra nepřijdou. Je pravda, že můj gynekolog i můj doktor v CARu mi říkali, že to tam vychází každý. Ale zas je třeba to brát tak, že tam jdou holky, co mají problém otěhotnět nebo potrácejí a nenašel se nikde pořádně jiný důvod, tak je pravděpodobný, že by ten důvod mohl být v imunitě...

svoba
19. dub 2011

@adriadri - já být na tvém místě zajdu i na gastroenterologii. před těhotenstvím by měla být žena zcela v pořádku. když tlačíš, můžeš mít časem i hemeroidy. ☹ celiakie je jen překážka. není to katastrofa.

svoba
19. dub 2011

@adriadri - já se definitivně pro antikoncepci nerozhodla.užívala jsem ji několik let, pak dva roky vysadila, abych se očistila, stejně jsem neotěhotněla hned. zase jsou ženy, který si zapomenou vzít jednu tabletku a už jsou těhotný. s jednou takovou jsme si tady dopisovala dřív.
neplodnost není ale jen dnešní problém (nepřipisovala bych to jen hormon.antikoncepci), moje babička nemohla tři roky otěhotnět (a to žila na vesnici, vlastní ovce, sýry, mléko, med, chléb z vlastního pole, žádná chemka, kousek od moře), bylo jí 17. pak rodila jedno dítě za druhym. no, a vem si rehabilitační sestru Mojžíšovou. jaký měla fronty v čekárně - a to byly 80.léta. samozřejmě ale dnes je neplodnost jako civilizační problém. hodně chemie v jídle, sedavý styl života, ....

svoba
19. dub 2011

nechci být poslem špatných zpráv. ale kamarádka je přeléčená z Podolí - klasika prednison a bezkondom.styk. a má za sebou už 4 neúspěšný IVF. a to, krom BI, má vše ok. ona i partner.

gejbule1
19. dub 2011

@adriadri taky mi to připadá že když je problém svedou to na BI.No uvidím co mi na to řekne moje gynekoložka.
Kam bych tý Malíčkový mohla napsat?
Ale taky znám holku co měla vše OK.

svoba
19. dub 2011

s tou antikoncepcí počkám. za 2měsíce jdu za Malíčkovou na testy, tak se jí zeptám. dám na ní.

gejbule1
19. dub 2011

@svobato je skoro můj případ. Já mám taky vše v pořádku krom BI a pořád potrácím ☹ ☹ 😠 ,

svoba
19. dub 2011

@gejbule1 - to mě mrzí. zkus tu Malíčkovou. stojí to za to. ona udělá kompletní krevní vyšetření. já neměla žádné potíže.

gejbule1
19. dub 2011

Zkusím to jen kdyby se na všechno tak dlouho nečekalo ☹

svoba
19. dub 2011

@gejbule1 - u Malíčkový to není jako v Podolí. jde to mnohem rychleji. a hlavně je to osobní příjemné jednání. né jako běžící pult a ty zboží.

adriadri
20. dub 2011

@gejbule1 Tady ti posilam mail na Malickovou : kmali@lf1.cuni.cz, dej pak vědet co ti odepsala.
Ale obavam se, ze budes muset pockat ty 3 mesice. Uvidis. 🙂
Jinak ja mam špatnou BI a ani neotehotnim. Nikdy jsem tehotna nebyla.

@svoba Ohledne te tve kamaradky a neuspechy IVF, je prave to ceho se bojim. Varovali me uz v Podoli, ze bych stejne nikdy i pres IVF neotehotnela. Tak nevim. Je to zarazejici.
A s tou zacpou to tak nemam, ze musim tlacit. Jdu az se mi chce a netlacim. To ale znamena ze chodim treba 1x tydne. Ale kdyz si to umim vyvolat umele, chodim skoro kazdy den. 😉 Vim, ze to asi neni spravne, proto jsem se chtela zeptat na tu celiakii. Neboj Malickove to reknu.

gejbule1
20. dub 2011

@adriadri Děkuju moc večer až na to budu mít klid ji vše napíšu a spíš se jí jen zeptám co mám dělat.Jak dlouho se u ní prosím tě čeká na objednání?
Já mám taky problémy s chozením na velkou.Myslím že to s tím úzce souvisí.Jeden astrolog mi doporučil dělání svíčky každý den 3min.Fakt to pomáhá na pravidelné WC ale asi to ten problém nevyléčí.
To máme teda starosti co???

adriadri
20. dub 2011

@gejbule1 Napis ji a uvidis. S tim objenanim nevim. Ja ji psala nejak zacatkem dubna a ona me mohla objednat nejdriv po 2.5. Jdu k ni 8.5. 😉

svoba
20. dub 2011

@adriadri - jak ti může lékař předem říct, že bude ivf neúspěšné? to má ze sklěněné koule? zkuste to! víra je silnější než omezenost. jistě, lékaři ví své, ale zase my dobře víme, že jim jde v první řadě o prachy.

svoba
20. dub 2011

mám trochu pocit, že se rozkřiklo, že je Malíčková dobrá a je k ní nával. protože já čekala na objednání, tušim, dva týdny. ale je to dobře! 🙂

adriadri
20. dub 2011

@svoba Řekla mi to doktorka v Podoli, ze to nevyjde. Rozhodne to vyzkousime. Domluvim se s Malickovou, uz jsem ji o tom psala. 🙂 Ono asi zalezi, co se mi najde. Ale plod bych zabijet nemela, vysledky mi vysly dobre. 🙂
U Malickove si myslim, ze to objednani muze trvat cca ty dva tydny. Ale v pripade gebule1 to bude asi dele, aby dodrzela ty 3mesice stejne jako ja.

mv
20. dub 2011

Tak mám výsledky od Malíčkové a vše mám v pořádku, prý imunita ukázková.Jen se ještě čeká na Anexin a s tím by se stejně nedalo nic dělat, když by vyšel pozitivní.
Miniheparinu příště zase neuniknu a jinak se prý můžem snažit, co to dá. 😀 Žádnej Prednison, žádnej kondom, takže alespoň něco pozitivního... 🙂
Konečně už vím, že u nás je zakopanej pes jen u mě v něčem jiném, než je zvýšená BI.

svoba
20. dub 2011

@adriadri - doktorka v Podolí v caru nebo na u Madara? vždy je nějaká naděje. přesně. počkej na výsledky a uvidíš jak dál 😉 každý další odborný názor dobrý, ale fakt je něco mezi nebem a zemí ...

adriadri
20. dub 2011

@svoba Doktorka v Podoli. Presne tak, budu cekat na vysledky.
MV je presne ukazkovy pripad. Kdy mela zrejme z Podoli zvysenou BI, a u Malickove to je zase ok. Pokud by vysel ten Anexin, tak jak pise bude zakopany pes jinde. Nevim, ale jiste zda byla v Podoli, necetla jsem predchozi prispevky. Jen dedukuji z Prednisonu a kondom styku.
V Podoli jen predepisi nejvetsi svinstvo Prednison a kondom styk. Lecili by tim jako co? Docela me to dokaze vytocit.

@mv Kdyz tak me prosim oprav. Diky

adriadri
20. dub 2011

@mv Jinak samozrejme gratuluju. Co to je nebo na co je ten miniheparin?
Kdyz by vysel pozitivni Anexin, co to znamena a co to vubec je?
Diky za odpoved.

mv
20. dub 2011

@adriadri přesně tak.Měla jsem z Podolí lehce zvýšenou imunitu, nic závratnýho a po 3 měs. léčby a kondom.styku sice zlepšení, ale pouze o pár procent, takřka zanedbatelné, a to mi napsali, že se s tím těhotnět dá a předtím,že ani náhodou..Takže i mě samotné tím,že jsem tak trošku z oboru se to nezdálo.A pak ani tyhle výsledky z Podolí se Malíčkové nezdály.

jananov
20. dub 2011

@adriadri jo někdo se určo najde, kdo má i v Podolí BI dobrou. Například já jsem toho byla přede dvěma roky příkladem, tehdy jsem ji měla 78%. Jenže už v té době jsme se dva roky neúspěšně snažili a snažíme se neúspěšně dál,jediné, co se změnilo je, že uplynuly další dva roky, takže u nás BI není přední problém, teda jestli vůbec je, pač jsem také jeden z ukázkových případů, kdy v Podolí BI špatná a u Malíčkové dobrá.

mv
20. dub 2011

@adriadri já mám pozitivní Leidenskou mutaci, takže u mě už je fuk z hlediska toho miniheparinu, jestli bude Anexin pozitivní.Stejně si budu muset píchat injekce v těhu až do šestinedělí.A tohle bývá často při trombofíliích jiných pozitivní, myslím ten Anexin.

adriadri
20. dub 2011

@mv Trombofilie je to, kdyz telo nemuze udrzet plod? Nebo ze ho telo vypudi, jako cizi vec?
Co to je Leidenska mutace? Slysim to prvne?