Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

skifarka
21. čer 2011

Ahoj holky,
@pet.s Přečetla jsem si tvůj příběh-cestu za miminkem a tvoje láskyplný vyznání Terezce. Hodně mně to vzalo, ten dopis byl krásný, je tam všechno a hlavně hodně lásky k tomu Vašemu štěstíčku. Moc se Vám povedla a ty óóóči, úplný studánky. To se budou kluci jednou v nich "topit". To budeš muset být ve velký pohotovosti 😀. Znám Tě z jiného tématu a netušila jsem, jak strašně moc dlouho jste čekali. Já čekám 13 let a je mně o nějaké roky víc, tak to je blbý a už velmi často propadám beznaději a smutku, ale ještě bojuju. Jsi ženská plná síly, odhodlání a hlavně máš široký srdce. Podle všeho žiješ s mimořádně odolným a fajn chlapem, který je Ti velkou oporou. Chlapi hodně často jsou na tom ještě hůř, než ty ženský. A co toho stíháš..... práce, 3 děti, z toho 1 miminko, dům/myslím, že si psala, že jste se stěhovali do domu/. Holka, klobouk dolů. Všechno nejlepší Terezce k 9.měsícům. Je krásná 🙂.
@fori Ptala si se, jak na tom jsme se spermiogramem. Myslím, že 10.6. jsem Ti naši situaci popsala. Toho Clexanu se až tak neboj. Loni při posledním těhu jsem si píchala kvůli heterozyg. mutaci Fraxiparin sama do břicha a to nejsem žádný zdravotník. To si budeš píchat sama nebo partner? Začátky byly krušnější, ale v té touze po miminku, by se člověk nechal i "čtvrtit", jen aby to vyšlo. 😉 Neboj to zvládneš.
@gejbule Vlastně mně nic nikde nenašli. Pokud se týká zánětu, tak jsem si dala udělat u obvodní výtěr z krku. Zavolám na výsledky. A na gyndě jsem byla asi před měsícem a půl, zjistil mně poprvé v životě mykózu, nikdy jsem to neměla, ale vím, že to ženský mívají často. Zánět žádný. Jdu na kontrolu, tak mu řeknu ať mně uděla znovu výtěr. Už si připadám za ty léta, jak šílenec....
Díky za radu, ale bohužel nemůžu říct, že mě tam poslal gyndař, protože ten mě právě doporučil doktora v Pronatalu, velmi dobře se znají, to by se ho zeptal. Navlíknu to na to, že jsem chtěla využít času mezi návštěvami v Centru. Ale, jak mně to zdůvodní, to fakt nevím. Jsem možná už paranoidní, ale po zkušenostech nemám k doktorům už moc důvěry, zejména k těm v CARech. Světlé vyjímky možná jsou, ale moc jsem na ně nenarazila. Nechtěla bych je "házet do jednoho pytle". Zajímají se hlavně o to, aby šel člověk na IVF.....
@svoba Díky, zkusím se Malíčkové zeptat.

adriadri
21. čer 2011

@fori Diky moc za info. Ted docela i zacinam vahat, zda jsem si dobre vybrala. Zda jsem nemela jit taky k Apolinari. No uvidim. Predpokladam, ze jsi vubec nic neplatila.
To v Gennetu se penizky budou jen kutalet. Dam kazdopadne vedet.

@skifarka Ahojky, podle me se ti ty NK bunky mohly nejak upravit. Je osobne bych vice verila vysledkum od Malickove. Kdy ti vubec delali ty prvni testy, ze ti to vyslo spatne? Telo se pry nejak meni, treba jsi uzivala ruzne hormony a telo se s tim samo popralo.
Spise bych se zamerila na tu mutaci - i kdyz je to lehci forma. Co ti na to rekla Malickova?
Ty totiz nemas problem otehotnet, ale udrzet plod, jak jsem pochopila.
Jinak NK bunky mi zase u Malickove vysly hodne spatne a kortikoidum jsem se nevyhla. Zda ale zabiraji nebo ne zjistim, az zacatkem zari. Jak jsem psala vyse, tyto leky nic nezpůsobuji. Citim se uplne stejne, jako kdybych je nebrala. 😉

snazilka14
21. čer 2011

@fori tak to jsou super zprávy! to docela uteklo...hurá k Apolináři.

pet.s
21. čer 2011

@skifarka vše souhlaí, 3 děti, 1 mimino, práce, moooc fajn chlap, ale dům nemáme.Já ho nechci. Máme 3 byty, z toho plně obýváme 2 a to mi ke štěstí stačí.-))))Neboj ono to jednou vyjde.-)))

zvalentova
21. čer 2011

@adriadri a jak jsi v Gennetu dopadla? Co ti doporučili?

svoba
21. čer 2011

@fori - v podolí maj přísný požadavky na spermiogram. řekl nám to madar i malíčková. vždy to vyjde horší než jinde. jinak gratuluju manželovi! jistě vám to brzy vyjde.

bruni
22. čer 2011

@adriadri můžu se prosím zeptat zda v Podolí dělají v rámci imuno vyšetření ty NK buňky? Já to nikde na výsledcích nenašla 😕

adriadri
22. čer 2011

@zvalentova Do Gennetu jdu az 7.7. Pak dam uricte vedet, jak to tam na me pusobilo a jak vse probihalo. 😉
@svoba Jestli je to tak s tim spermiogramem, tak jsem taky rada, ze mam chlapa nadsamce. Tam totiz vysledky vysly naproto vyborne. Takze jinde budou asi jeste lepsi. 😀
@pet.s Taky jsem si precetla tvuj pribeh-smekam pred tebou.

adriadri
22. čer 2011

@bruni V Podoli jsem to taky nenasla. Ty testy podle me nejsou tak podrobne. Taky mi tam vzali jen 3 ampule krve. U Malickove 7 ampuli. Takze si myslim, ze ti v Podoli delaji jen nejake zakladni vysetreni...

svoba
22. čer 2011

@adriadri - mymu manželovi tam jednou nic nenašli. a týden na to u Madara měl aspon pár pohyblivých. oni to prý hodnotí jakoby před ivf. v nějaký tý odstředivce či co. abych nekecala...

svoba
22. čer 2011

ksakru. jak to ti vaši chlapi dělaj? já to nechápu. jsme z toho už hrozně unavení.
dnes čekám na výsledky u Malíčkový, nebo snad do konce týdne.

adriadri
22. čer 2011

@svoba Muj byl jednou na spermiogramu na Karlaku, pak u Madara. Vzdy vysledky vynikajici. Malickove tyto vysledky stacily, ze je to naprosto v poradku. Jen pro jistotu mu vzala krev, zda netvori taky protilatky. A vysledky opet krasne.
U me vsak hruza a des ☹ No zatim uzivam ten Prednison a o vysledky Malickove napisu v pristim tydnu. Drive asi nebudou.
Taky nevim, cim to je. Pritom muj ma sedave zamestnani a vzdy mel. Jezdi cely den v aute. Doma pak pracuje u PC, taky jezdi na kole (tak zase sedi na kulkach), taky ma rad sauny a koupele ve vane, sem tam si da pivko, ma rad mastnejsi jidla a hlavne chili papricky. Divne, ze?
Muj predchozi mel taky hrozne spatne spermie. A ten zase sedave zamestnani nemel-drel fyzicky. Fakt to nechapu.

pet.s
22. čer 2011

@adriadri nesmekej.-))ženská vydrží víc než člověk a znáš to, konec dobrý všechno dobré 😀 😀 😀 😀

svoba
22. čer 2011

@adriadri - můj manžel je pro doktory záhada. je celkově zdravej. ono je to asi nervama. ale přesto zplodil dítě. ted se to naštěstí zlepšilo, tak uvidíme do podzimu....

adriadri
22. čer 2011

@pet.s Jeeee, tak ta je krasnaaaaa 🙂 No snad se taky vsechny dockame takovehoto stesticka. 🙂
@svoba Nervama vim, ze chlap vyprodukuje toho sperma malo - myslim mililitru. Ptala jsem se na to doktora. Jednou jsme byli domluveni s doktorem, ze doneseme spermie a ty se mi zavedou. Jenze manza doma byl silene nervozni kvuli tom, ze jsme hrozne spechali. Tak jsem do neho furt hucela, ze prijedeme pozde, tak at dela a chudak mel pak na dne. ☹ No moje chyba....
Ale u doktoru ma mnozstvi v normalu, spise vic nez je treba. 😀

svoba
22. čer 2011

@adriadri - manžel se furt nervuje v práci. je podnikatel. dělá sám na sebe. shání furt práci. je to věčnej stres. špatně spí a tak. ale zase není tlustej, sportuje, vařim zdravě. a je celkem mladej. já fakt nevim .... ☹

adriadri
23. čer 2011

@svoba No tak to je asi pak jasne. Jestli i spatne spi.... Bylo by lepsi, kdyby si trosku odfrknul. Vim, ze se to lehce rika. Hold nekdo ma i takovou povahu, ze si to pak moc bere. Ja treba takova jsem, ale ten muj je vzdy ve vsem nad veci. Absolutne to nechapu. Ten nikde a nikdy nema problem. Je vesmes furt vesely, ma proste porad dobrou naladu. Chtela bych mit aspon tretinu jeho povahy 😀

fori
23. čer 2011

@adriadri platila jsem pouze 30 kč v pokladně. Apolinář je nejlevnější car . prý. já jim věřím. no uvidíme. 🙂

adriadri
23. čer 2011

@fori Ano je, je totiz statni zarizeni. Ja jdu do soukromeho Caru. Takze tam to bude hold drazsi. No uvidime. Muzeme to pak porovnavat. 😉

svoba
23. čer 2011

@adriadri - lidi jsou různí. já třeba mám kamarády, kteří se snažili dva roky. a vůbec to neřešili. prostě jim to nešlo, užívali si bez antikoncepce, ale chtěli dítě. žádný nervy (jako my už po roce). no, a dnes maj tříletýho kluka. ona nic neřeší obecně. dávala si pivko po celý těhotenství, jedla mastný, nepečovala o sebe. prostě pohoda.

adriadri
23. čer 2011

@svoba No abych rekla pravdu, tak ja se svym byvalym sla k doktorovi taky az po 2 letech. Tam zjistili vemi spatny spermiogram a ja ze jsem ok. Po 5 letech jsem vedela, ze nikdy neotehotnim - ne s nim a prirozene. Takze sex byl, ale tehu testy a mereni ovulace atd to u me nehrozilo. Bylo receno, ze to prirozene nepujde.
S novym manzelem jsem prasky ani nebrala. Odjeli jsme do zahranici na necely rok a uzivali si. Pokud bych otehotnela bylo by to jen fajn. Ale nejak jsme to tam neresili-byly to takove libanky. 🙂
Pak jsme se vratili a ja to furt neresila. Hledala jsem si novou praci, predelavali jsme byt-tak taky nebyl cas se nad tim nejak pozastavovat.
No a pak jsem si rekla, jak dlouho se uz vlastne snazime??? 😅 No tak jsem zacala chodit po doktorech a nasel se problem. A ne jeden, ze? ☹ Nikdo z doktoru totiz neresil imunologii - kdyz se zjistil spatny spermiogram - tak se hned vedelo, ze chyba bude proste JEN tam. A ono to tak bohuzel neni.....

bruni
23. čer 2011

@svoba ahoj, jen se prosím chci zeptat jak se dělá vyšetření na celiakii, z krve? Měla jsi nějaké příznaky, že to máš nebo vůbec nic? Mě totiž od minulého léta občas děsně bolí jako slinivka a žaludek, nad pupkem a pod bránicí. Tak mě jen napadlo ... 😕

svoba
23. čer 2011

@adriadri - já jsem takovej "řešící" typ. jsem poctivka. vždy mám vše předem připravené. nechápu holky, který rodí a nemaj půlku výbavičky a pak posílaj maminky do obchodů.
já byla v pohodě tedy jen asi první půl rok. pak už pomalu začly nervy. je ale paradox, že když se mi zpozdily měsíčky (resp.vůbec je nedostala, což je u mě naprosto neobvyklý) ani jsem nedoufala, že by to mohlo vyjít. a ono holt jo.
každý jsme opravdu jiný. nelze říct, že nějaký přístup je špatný.

svoba
23. čer 2011

@bruni - nejdřív se testuje krev. je-li tam nějaký náznak či je pozitivní vysoká hladina gliadinu, tak pak odběr stěny střeva. celiakie je hnusná nemoc. může se skrývat a taky nemusí. já neměla žádný problémy se zažíváním. jen jsem víc unavená a mám častěji mykozy (může a nemusí souviset!). celiakie je autoimunitní vyšetření. takže oslabuje imunitu. Malíčkovou to zřejmě napadlo kvůli tomu mému potratu. ale i neplodnost je způsobena celiakií.
popros jí o testy z krve. střevo nemá smysl testovat bez pozitivní krve. ale ona mi to udělala sama od sebe - mě to ani ve snu nenapadlo, ani jsem tu nemoc pořádně neznala. prý ale hodně neplodných ji má. tak nevim.
jinak skrz zažívání mám výbornou zkušenost s ajurvédou. ta to bere komplexně.

svoba
23. čer 2011

Malíčková mi dnes psala, že nemá ještě všechny výsledky. ale že já i manžel zatim ok. ale že jede ted na pár dní na dovolenou bez přístupu k pc. a doporučila snažení. chjo! tak z toho mám zamotanou hlavu ...

mv
24. čer 2011

U nás to i přes injekce miniheparinu opět dopadlo MA.Bohužel s tím Anexinem a LM je to prý vždy 50:50, takže nic.Manžel jde po létě na operaci se střevama,takže je teď důležité,aby byl pak v pořádku a dál už to asi necháme plavat...
Všem držím palce,ať se brzy dočkáte //. 🙂

bruni
24. čer 2011

@svoba díky za info 🙂

svoba
24. čer 2011

@bruni není zač. kdybys ještě něco potřebovala, klidně napiš. krev ti může vzít i obvoďák. našim dělali testy normálně jejich praktický doktoři. pak je totiž nutný testovat i rodinu.

skifarka
26. čer 2011

Ahoj holky, psaly jste tady o nějakém spec. vyšetření genetiky, tak jsem poprosila Malíčkovou, zda by mně ho také udělala. Doufám, že se ji to nedotkne, že jsem si o to takto řekla.
@adriadri Ty NKT buňky mně zjistily asi tak před 3 měsíci v Pronatalu, bylo to 14,4%. Řekli mně, že je to velmi zvýšené a jediná možnost jsou kortikoidy. Asi před měsícem mně je dělala Malíčková a jejich hodnota je 6,9%. Tak, jak jsem tady psala, je to docela divný. Přeci do sebe nebudu cpát kortikoidy, když to není potřeba. Ale na druhou stranu bylo by to lepší, kdyby mně něco zjistili. Teda asi před 5 lety mně zjistili tu trombofilní mutaci, heterozygot, ale je to prý nejlehčí forma. Malíčková mně řekla, že to určitě není příčina mých potratů. Navíc jsem si od 6.týdne píchala miniheparin. Žádné hormony jsem teď už dlouho nebrala a neberu. Myslíš, že se to mohlo samo spravit? Jediné, co beru stále je Femibion 800, vitamin E a jód. To je moje iniciativa. Objednávala jsem si po netu i mateří kašičku a v jedné lékárně jsem si objednávala i Femigard na harmonizaci ženských orgánů a celkové vyladění.

adriadri
27. čer 2011

@mv Ahojky, tak to me moc moc mrzi. Jakto ze je to vzdy 50:50? Ja myslela, ze kdyz beres leky, tak se to vse nejak drzi pod "hranicni carou". Celou dobu sis pichala i ty injekce, tak to moc nechapu. Ja fakt myslela, ze je to stopro nebo aspon 90%. ☹ V kolikatem tydnu jsi byla?

@svoba Nevis nahodou na jak dlouho bude Malickova mimo? Ja 7.7 jdu do toho Gennetu a chtela bych mit veskere vysledky sebou....

@skifarka No ja bych vice verila vysledkum od Malickove. Taky bych ty kortikoidy nebrala, kdyz bych nemusela. Telo se nejak porad meni, treba je mozne, ze se ti to samo upravilo. A co ti jeste bude Malickova za testy delat? Nebo to u tebe vzdala? 😒