Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

cukor
25. lis 2009

nika ....iui--inseminácia.vidím,že uz más jedno dieta tak asi by nemal byt iný problém.oni ti nastimulujú vajícka väčšinou clostilbegytom a potom ta sledujú a v predpokladany den ktorí ti urcí lekár ráno manžel odovzdá spermie a o 2 -3 hodiny ti ich vložia.je to bezbolestné a ovela šetrnejsie ako ivf.ja som ivf dost zle znášala.ten prednison by ti mohol pomôct tak skús iné centrum.

venyska
25. lis 2009

Zdravím všechny snažilky,a maminky.Vždy jsem si myslela že jsem absolutně zdravá a problém s otěhotněním mít nebudu.Mám jedno dítě,není manželovo.Naše snažení o dítě se začíná komplikovat.Slova pana doktora-ovulace nic moc,někdy ano,někdy ne,děloha ukázková,hormonální profil v pořádku.Problém-produkuji protilátky které brzo zabíjí spermie.Životnost spermií 5-7 dní,u mě asi tak 6 hodin.Špatně se to léčí,čekalo by mě plno vyšetření,plno odběrů,ale hlavně hormony-Ty já nechci!!!Hlavně by to byl další stres,a doufání že se třeba někdy hladina protilátek udobří Padla možnost umělé oplodnění.Pokud bude mít manžel spermio alespoň na hranici,půjdu do toho!A Vás se maminky a těhulky ptám kdo má zkušenost s protilátkami,inseminací,nebo s podobným problémem,pojďte mi prosím poradit a popovídat si.Budu Vám vděčná za každé informace.Moje psychika je na bodu mrazu.

nika832
25. lis 2009

Vďaka za odpoveď, cukor 🙂 . Vieš mi poradiť iné centrum ako je Iscare v BA? Čitala som tu - že dievčatá majú samé dobré skúsenosti v Reprofite v Brne. Brno je už bližšie. Ako často treba chodiť na kontroly pri uiu ? Muž mi chodí na týždňovky... Nie je to tak, že ked sa uvidí, že je čas - treba hned pricupitať so spermiami? 🙂

cukor
25. lis 2009

neporadím ti ,ja som z východu.ja som chodila na kontroly takto....ked som dostala menzes,potom 10 den...to uz doktor vidí aká je velkost folikov a povie ti či máš ešte príst alebo nie.no a 36 hod pred iui sa pichá pegnyl.je to presne načasované.no a ako som písala v ten den rano manzel dá spermie a potom ten vklad. asi tak .kludne sa pytaj ak potrebuješ pomôct.

cukor
25. lis 2009

venyska...tak po prvé klud......ty uz máš aspon jedno dieta,my sme tu niektoré čo nemáme deti ,tak si na tom ovela lepsie.a ked sa ti podarilo uz raz počat a donosit tak možno to nebude az také zlé.väčšinou sa pri nasej diagnoze berie dlhodobo prednison.pri tom je potrebné mat styk len s kondomom.....spermie by nemali príst s tebou do kontaktu,takže by sa nemali dostat ani na kožu....ani žiaden orálny sex.po niekolkých mesiacoch sa hodnoty väčšinou znížia .no a potom by mohlo dojt k iui.

filip
3. pro 2009

Ahoj Venysko, jsem na tom podobně jako Ty. Mám syna z prvního manželství a když jsme s ninějším manželem zatoužili po miminku tak jsem 2x potratila - jednou ve čtvrtém měsíci a jednou ve třetím. Teď beru tři měsíce Prednison a zítra si mám volat na výsledky, jestli se něco po těch hormonech změnilo. Bála jsem se ty hormony začít brát - ale musím zaklepat, že nežádoucí účinky nejsou tak hrozné, je mi akorát občas špatně a mám samozřejmě špatnou imunitu-tak se musím šetřit, ale neztloustla jsem ani deko (vážím 49 kg), a ani jiné vnější projevy nemám, tak se toho holkytolik nebojte - za to mimi ten strach přece stojí ne? Venysko a ty jsi byla na vyšetření v Podolí nebo kde?

darla27
8. led 2010

Ahojte, ziadne nove tehulky po liecbe prednisonom?
Zaujimalo by ma, ci po imuno liecbe snazilkujete doma, alebo idete hned na IVF.
Mali ste niektora pozitivne antizonalne protilatky aj proti Zone.pelucida?
Zacinam si mysliet, ze neexistuje jedina zena, co by otehotnela pri takejto dg. bez IVF. ☹

barru
11. led 2010

ahoj Darla, nám se podařilo otěhotnět hned první měsíc, měli jsme protilátky proti spermiím a hlavně trofoblastu, ale je fakt, že u nás byly problém potraty a ne otěhotnění...

marceta
26. led 2010

Ahoj holky,
už jsem tady dlouho nebyla, protože se k internetu moc nedostanu.
Jsem moc ráda, že přibyly další těhulky. A všem moc držím palce.
My jsme teď v 19tt a zatím vše vypadá dobře. Příští týden jdeme zase na kontrolu, tak to snad bude vše ok.
Musím říct, že když jsem na začátku braní prednisonu pročítala tuto diskuzi, měla jsem občas pochybnosti a chuť to vzdát, ale teď jsem moc ráda, že jsem vydržela.
Takže pokud máte některá stejné pocity, tak to hlavně nevdávejte 🙂 .

ivka105
30. led 2010

Ahoj všichni,

nezbývá mi než jen souhlasit s Marcetou. Marceto blahopřeju jsme na tom stejně, jen já jsem v 26.tt a už víme, že čekáme kluka. Bude to Jakub a už se nemůžeme dočkat. Je to nádherný pocit a za to to stojí. Držím všem pěsti. 😵

rikuska21
30. led 2010

Mozno to bude zniet divne, ale mne povedali v centre, ze aj ked zacnem brat prednison, tak je to nanic, lebo pri IVF to nema ziaden vplyv, ja som posluchla a nevbrala som nic, dokonca mam neliecenu emdometriozu a vytvarala som si protilatky na trofoblasty a aj na spermijky a ivf sa aj napriek vsetkemu podarilo, a som tehu

takze nie vzdy len lieky pomozu,

ellysa
31. led 2010

ahojte tak my sa tiež držíme 😀 , či pomoholô prednison netuším, ale neľutujem, že som do toho šla a ak budem musieť pôjdem znova.
Všetkým držím palce

terkao
31. led 2010

Ahoj všichni,
přesně před rokem jsem otěhotněla a na konci března jsem se dozvěděla že jsem prodělala zamlklý potrat. Nikdy mi tak mizerně nebylo. V červnu jsem se dostala do Podolí na vyšetření buněčné imunity jako jedna z možných příčin mého potratu. tam jsem se dozvěděla že opravdu trpím sníženou imunitou. Pan doktor mi předepsal Prednison. Zažívala jsem muka, během pár dní jsem začínala otýkat,hlavně nohy a přibrala asi 10 kg. Nebylo mi vůbec dobře. Měla jsem strach že už asi nikdy nebudu mít miminko. V září jsem šla na kontrolu a pan doktor mi říkal že imunita se zlepšila ale ne natolik abych mohla přestat brát léky, ale prý už se můžeme v době ovulace snažit. A tak jsme se začali s přítelem snažit. Po dvou měsících jsem začala propadat panice, chtěla jsem otěhotnět co nejdříve a zároveň jsem se bála že když otěhotním tak zase potratím. No a před týdnem jsem se dozvěděla že se nám to konečřně podařilo a to už jsme plánovali že podstoupíme umělé oplodnění. Tak že se nám to podařilo přesně po roce a mám termín porodu jako před rokem. Je to všechno o psychice. Teď mám ohromnou radost ale zároveň veliký strach, že zase o miminko příjdeme. Tak mi držte palečky a já Vám všem ty palečky taky moc a moc držím, protože vím čím procházíte a jak je to těžký.

barru
2. únor 2010

já bych se taky ráda přidala s pozitivními zprávami, přestože jsem v prvním trimestru hodně moc krvácela a do čtvrtého měsíce jsem jen ležela, mimčo se zatím drží a už jsme se dostali do 23. týdne, tak snad to dobře dopadne. Moc držím palce, po dvou potratech jsem tomu už nevěřila a nedoufala. Ale měla bych ještě dotaz na holky, co se dostali dále... dodržujete stále kondomovou ochranu, nebo už po vysazení prednisonu není nutná, když se těhotenství daří?

petrusisisis
3. únor 2010

holky do kdy nejpozději jste brali prednison?V těhotenství

mado
6. únor 2010

Ahoj holky! Jsem tu nova, procetla jsem snad vsechny rozhovory za rok 2009 na tema prednison, Dr.Madar apod....
Taky mam za sebou 2 potraty 8tt, nez jsem se dostala do Podoli na imunologii, ubehl pul rok a tam mi zjistili zvysenou imunitu ☹ Nasledovala klasika - 3 mesice prednisonek, chranenej sex, kontrolni vysetreni....po asi 3 tydnech jsem dostala vysledky - vse o.k muzeme se v ovu. dny zacit snazit! (jinak dal kondom)...Prvni pokus nevysel ale hned druhy! Jsem uplne na zacatku, ve 3tt, ale jsem moc rada, ze se to podarilo alespon dotahnout az sem....ted se jen modlim, aby se to tentokrat udrzelo!!! Beru dal 2.5 mg a hned v pondeli se objednam do Podoli...U nas to bude velka legrace, ziju ve Francii a na vsechny vysetreni budu muset do Prahy litat....ale tady mam velmi zle zkusenosti se zdravotnictvim a tak se budu ridit heslem, doma je doma 😉 No je to teprve zacatek a samozrejme ze mam sileny nervy, aby to dopadlo......Nemyslim uz na nic jinyho, pocitam kazdy den.... a tak to pujde min do 14tt!!! Ach jo!

mado
6. únor 2010

Jinak bych chtela dodat, ze je opravdu super mit takovy forum pro diskusi, clovek si alespon nepripada s tim prednisonem sam! vsude kolem jen maminky co otehotnely ani nevi jak, porodily jak po masle....neni to legrace kdyz se to zacne jednou resit....Preju vsem hodne sily, snad to dobre dopadne nam vsem! 🙂

marceta
7. únor 2010

ahoj,
mado, taky jsem počítala každý den. to v našem přípdě k tomu bohužel patří.
baru, dobrala jsem prednison v 15 tt a od té doby nám povolili sex bez kondomu.

mado
7. únor 2010

ahoj marceto, barrru, terkao........tak se budu modlit at ten prvni trimestr rychle utece a mimco se udrzi!!! Je tos ilenej stres....porad si rikam, bud v klidu, ale po tech zkusenostech je to na hlavu....holky je tu nekdo, kdo po preleceni prednisonem rychle otehotnel, dal polykal 2.5mg a presto znovu potratil????? zatim to vypada, ze kdyz uz se zadari, ten prednison to udrzi.....

mado
7. únor 2010

jeste hloupa otazka - muzu 3x tydne chodit plavat v prvnim trimestru, nebo mam pockat az bude vyhrano a radsi se setrit?

petrusisisis
8. únor 2010

holky nebojte já taky 2x potratila a ted už jsem s prednisonem ve 14 týdnu! Dopadne to dobře uvidíte! Akorát mě trochu deptá že to jsou kortikoidy a vypadá to že je budu brát do porodu i když imunita je už ok 🙄 fuj fuj ale co nadělám. taky všude čtu že jste vysadili tak do 16 tt nejpozději

barru
8. únor 2010

marceta děkuju, to jsi mě potěšila, já už se na kontrolu v těhu nedostala a přes telefon jsem se na tohle zapomněla zeptat a neříkali vám jen tak ze zajímavosti, jaká je praxe u druhého mimča? Jestli má tendenci se to vracet?

mado já být tebou, tak si plavčo určitě odpustím hlavně kvůli infekci, ta pak opět dráždí imunitu a byla by to škoda, když vám to tak pěkně rychlě vyšlo

jinak prednison jsem vysadila na přelomu 16. a 17. týdne, brala jsem ho déle kvůli krvácení a zatím se držíme, už máme i po velkém ultrazvuku a mimčo se zdá v pořádku, tak snad...

držím všem palce, nevzdávejte to 🙂

mado
8. únor 2010

petrusisis, to jsi me vazne moc potesila!!!dekuju za povzbuzeni! brala jsi po 3 mesicich taky jen 2.5 mg? tak doufam, ze to dobre dopadne....Jak jsi prozivala tech prvnich 14 tydnu? Ja jsem na prasky, porad se hlidam a bojim, aby se to udrzelo...mam pocit, ze cas neutika dost rychle!!! 😝 Uz aby byl duben!!!! ☹

barru, ja nikdy netrpela na infekce ani zadne nemela, bazen je uplne novej a cistej....kazdy rika neco jinyho 🙂 no nebudu to prehanet!!!

I ja drzim vsem ostatnim palce!

petrusisisis
9. únor 2010

mado já byla úpně nanervy! Ale ted už je to lepší! Právě že jsem brala a beru10 mg a strašně mě to deptá...Ale co nadělám sama si to dávkovat nemůžu. Ráda bych to vysadila ale dr nechce...Prý až po porodu achhhh jo držím ti palce§

oliv80
9. únor 2010

petrusisisis a ty mas take snizenou BI? A tu dávku 10 mg máš předepsanou od Dr. Madara z Prahy nebo chodis k jinemu dr.? Zatim co jsem cetla, tak vetsina holek bere 2,5 max. 5 mg prednisonu, tak proto se ptam ...

petrusisisis
10. únor 2010

ne měla jsem z prahy předepsané 5 ale gynekolog mi to zvedl na 10 mg mám lehce protilátky proti trofoblastu

oliv80
10. únor 2010

petrusisis a to tu davku 10 mg budes brat uplne cele tehotenstvi nebo ti to v prubehu bude dr. snizovat?

petrusisisis
10. únor 2010

no asi celou dobu ach jooo štve mě to

mado
10. únor 2010

to je zvlastni petrusisis, ja mela hodne zvysenou BI na plod ale brala jsem 4 mesice 5mg a ted 2,5mg...od Dr. Madara.....To jsi mela nejake specialni vysledky testu? zatim tu vsichni pisou o 5-2,5 mg....ja se prave bojim, ze mam maly davky a nebude to stacit ☹ protoze ta moje imunita je vazne silna.....tak nevim....budu v Podoli pristi tyden, radsi se jeste preptam......me rekli jen do 14tt....proc musis az do konce?

petrusisisis
11. únor 2010

no právě myslím že to je zbytečně moc. Prý do konce aby náhodou...že se to může vrátit ta imunita i když dle testů je to ok už ted