Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

natali33
26. bře 2010

Ahoj Lolo, moc děkuju za odpověď. Taky už jsem se léčila na Chlamýdie...2x Stále mám pocit, že je ještě mám, ale už je mi trapné to řešit s Dr po 3 😕 U obvodní mi to zjišťovali, ale jen z krve a nevím zda je to dostačující..... ☹

terkao
26. bře 2010

natali33 - s temi chlamýdiemi jsem se také léčila,můj gynekolog říkal že těch se prý člověk nezbaví úplně,jednou za čas to chce přeléčit antibiotikama a oni dají na nějaký čas pokoj. Tak mi to alespoň říkal.

lola22
26. bře 2010

Ahoj Natali, neda mi to jeste ti nenapsat . Koukni na http://www.detoxikace.net/. Je to stranka vyborne doktorky, co dela metodu řízené detoxikace a co umí chlamidie vyléčit uplne. Vymeří ti jestli je opravdu máš. V pripade, ze jo bude te lecit asi timto preparatem:http://www.joalis.cz/catalog/joalis/913,joalis-chlamyd.... Tahle metoda ale leci chronicke zateze, nevim jestli te zbavi akutnich problemu. Vic se o te metode dozvis na joalis.cz.. Nechci tu delat nikomu reklamu, ale tyhle chronicky se opakujici zanety myslim klasicka medicina moc lecit neumi.

natali33
2. dub 2010

Ahoj, omlouvám se že píšu až teď... Díky za rady. Ta detoxikace je možná dobrý nápad,ale mám maličký problém, bydlím poblíž Ostravy 🙄 ... Do Prahy jezdím někdy pracovně, ale nic pravidelného. ☹ Ale možná tam zkusím zavolat a objednat se abych zjistila, jestli je mám. 😉

lola22
6. dub 2010

Ahoj Natali, tady jsem nasla i nejakou pani u Ostravy, co to dela:http://www.joalis.cz/detoxication-center/detail/8.html
Ale jinak ji vubec neznam, ale mas ji o dost bliz🙂

mado
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terkao
13. dub 2010

Ahoj,
přidávám se k mado, já jsem dneska po další kontrole u svého gynekologa a vše je v naprostém pořádku! Prednison stále beru,ale nejspíš už poslední týden, jsem teď nakonci 16tt! Léčba opravdu nebyla lehká,ale za ten pocit když vidíte jak vám roste miminko před očima to stojí. Za chviličku už budeme v půlce a čekáme chlapečka.
Držím vám všem palečky at máte taky štěstí jako my.

mado
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lola22
14. dub 2010

Ahoj, tak to Vam obema moc drzim palce. Nejrizikovejsi obdobi uz mate za sebou, tak uz bude vsechno v poradku!!🙂 Tuto diskuzi jsem zbezne celou procetla a mam pocit, ze cela ta lecba u doktora Madara pomaha spis holkam, ktery nekdy o miminko prisly, resp. tem, ktery maji protilatky proti trofoblastu nez tem, co se nepodarilo nikdy otehotnet, co maji hodne protilatek proti spermiim, jako jsem ja. Nebo myslite, ze to tak neni?

makovicka53
17. dub 2010

ahoj lola...ja som na tom podobne ...ako ti to zistili ci tiez postkointalnym testom?ja sice zatial viac neviem len to ze asi vytvaram protilatky voci spermiam...ale co bude dalej netusim...mam ist na repete a ak budu vysledky rovnake tak ma zrejme posle do censtra asist. reprodukcie...a co bude dalej neviem...ale viem ze chcem hrozne moc babo a co najskor byt tehu...ty si tam uz asi bola vsak?

mado
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terkao
18. dub 2010

Ahoj mado,
tobě taky moc gratuluju k těhu. Já byla v 15tt v Podolí na 3d ultrazvuku a tam mi doktor řekl že to bude chlapeček. Nám to tedy bylo opravdu úplně jedno co to bude,ale já jsem ráda. Moc ti držím palečky at ti vše pokračuje jen a jen dobře. Byla to opravdu fuška,ale myslím že ted už vše zvládneme a ostatní po lečebě tady určitě taky. Mě čekají ted v úterý výsledky tripl testů, tak mám ted pěkné nervy,ale věřím že když už jsme si toho tolik vytrpěli s přítelem, tak se na nás štěstí ted bude jen a jen smát.

lola22
19. dub 2010

Ahoj Makovicko🙂, me tu alergii nezjistili z postkoitalniho testu, ale z krve v Podolí u Dr.Madara. O tom postk.testu moc nevim. Ja jsem zatim v CARu nebyla, ale to hlavne diky tomu, ze moje gynekolozka se zameruje na neplodnost a je takova osvicena a dela ve sve ordinaci i IUI, takze vlastne u ni mam stejnou peci jako v CARu. Mnoho mesicu mi delala folikulometrii a pichala pregnyl na casovane snazeni a dalsi veci. A jak dlouho se snazite? My uz 2,5 roku:o
Mado diky za podporu, verim, ze to pujde prirozene po preleceni, i kdyz zacinam pochybovat jestli neni lepsi zkusit alespon IUI, nez muset pojidat prednison dalsi a dalsi mesice. Manzel se zatim na umely moc netvari, ale myslim, ze kdyz to jinak nepujde, tak souhlasit bude.

katapola
26. dub 2010

Ahoj holky. Asi rok jsem tu nebyla a teprve teď beru prednison měsíc a jsem objednaná na kontrolní vyšetření v Praze na začátek června. V mezidobí mám za sebou 2 minimální stimulace a 2. IVF a bez úspěchu, takže jsme se s manželem rozhodli, že budeme trvat na tom kontrolním vyšetření v praze (loni jsme měli hodnoty 52, 62 a 70 na trofoblast). To imuno přeléčení je už snad naše poslední šance, doktoři u nás žádnou příčinu nenašli. Tak snad to zabere i u nás, když čtu tady úspěchy některých z vás.

lola22
27. dub 2010

Ahoj, tak ti budu drzet palce, u nas taky zadnou jinou pricinu nenasli. Ja jdu na kontrolni odbery uz za tyden, ty 3 mesice docela utekly, tak jsem moc napnuta, jak to dopadne.

lulu10
2. kvě 2010

baby chcem sa spytat ci sa tieto testy na alergiu proti spermiam a trofoblastu a znizenu bunkovu imunitu robia aj niekde na Slovensku alebo stale len Praha?

ikopretinka
11. kvě 2010

Ahoj, mám též alergii na sperma i plod. Začala jsem brát prednison, , už mám za sebou 18 tablet a 4 krabičky po 20tabl před sebou 😖 . Nedaří se nám otěhu rok do spontánního potratu v 17tt. Tak doufám, že zabere. Je tu někdo kdo začal někdy teď léčbu?????
Lulu , mě dělali testy v Brně VIAMEDA najdeš to na netu. Na Slovensku nevím jestli to dělají, každopádně Brno máš blíž a čekací doba cca měsíc na první test a pak už v pohodě, fajn lékařka i celkový přístup

moonicka
12. kvě 2010

Ahoj holky,
náhodou jsem objevila tuto diskuzi po zadání léku Prenison do vyhedávače, čeká mě totiž 2 IVF /3x IUI, skoro pět let snažení/, s tím, že už víme, že problém je moje imunita, doktorka Gallová-Ulčová mi řekla po přečtení našich výsledků, že já jsem alergická na všechno a pomalu nás vyhodila, tenkrát jsem to obrečela, protože problém byl konečně na světě, přišlo se na příčinu a chyba byla na mojí straně...ted, kdy tady čtu vaše zkušenosti bych nejradši brečela znova, nevím proč mi tenkrát nepředepsala Prednison a nedoporučila kondomovou metodu.Prednison mám brát několik dní před Et, ale když to tady čtu, tak nevím, jestli to už vůbec pomůže.Léky už mám doma, od zítra začínám stimulovat takže asi už toho moc nezmůžu 😢 Co myslíte, vy

moonicka
12. kvě 2010

Myslíte, že mám zkusit ještě Mudr. Malickovou, nebo Dr Madara, ale spíš až po tom IVF, podle toho, jak to dopadne...prosím, pošlete mi někdo kontakt o IP.Díky.

lola22
13. kvě 2010

Ahoj Moonicko, poslala jsem ti kontakt na Dr. Madara, ale treba se ted povede a uz ho ani nebudes potrebovat🙂 Drzim palce nam vsem🙂

moonicka
13. kvě 2010

Děkuji, uvidím, jak dopadnu a pak bych určitě chtěla svůj stav zkonzulovat u jiného lékaře, ještě jednou díky¨¨Taky držím palce

mado
20. kvě 2010

MOONICKA, URCITE ZAJDI ZA DR. MADAREM DO PODOLI, HODNE NAS U NEJ NASLO RESENI. PREDNISON ZABIRA, CHCE TO VYDRZ! JA JSEM PO 2 SPONTALNICH POTRATECH DIKY NEMU TED KONECNE TEHOTNA, UZ KONCIM 5 MESIC! 😀 A MIMI ROSTE JAK Z VODY! V PODOLI MAJI VYSLEDKY, JEN DO TOHO! DRZIM MOC PALCE!

rikuska21
7. čer 2010

ahojte,
chcela by som sa spytat, ci je tu niektora z vas, ktorej zistili znizenu bunecnu imunitu, ale napriek tomu prednison nezacala brat a nariek tomu aj tak otehotnela.
Ja som bola na umelom oplodneni, aj sa podarilo no v 17tt zistili, ze babatko je mrtve.
vdaka za odpovede

lola22
8. čer 2010

Ahoj Rikusko, to je mi moc lito, co se ti stalo. Je tady spousty holek, co i nekolikrat potratily a pak jim zjistili, ze maji snizenou bunecnou imunitu. Pokud ji mas (tu snizenou bunecnou imunitu) zamerenou na spermie a treba i vyrazne snizenou, tak ani neotehotnis. Pokud ji nemas tolik snizenou nebo ji mas zamerenou ne na spermie ale na tzv. trofoblast pak casto otehotnis jednoduse, ale pak prave potratis. To muze byt i tvuj pripad. Nevim jestli jsem ti presne odpovedela na co ses ptala. Ja ji mela tak snizenou, ze jsem ani za celou dobu snazeni 2,5 roku nikdy neotehotnela. Ted po 3mesicnim preleci uz mam hodnoty v poradku, tak jsem zvedava, jestli nam ten prednison pomuze🙂

lola22
8. čer 2010

Rikusko, ja si az ted vsimla, ze jsi tu psala i driv a nasla jsem v nejakem v tvym drivejsim prispevku, ze ti zjistili protilatky na trofoblast i spermie, ale ze jsi prednison nechtela brat. Ja mela take hrozne dilema, zda prednison vubec zacit brat. Chodim uz 2 roky na akupunkturu a ten lekar mi rikal at to neberu, ze je to svinstvo. Vim, ze akupunk. dokaze zazraky. Chodila jsem napr. nekolikrat na folikulometrii a vzdycky tyden pred ovulaci jsem byla na jehlickach a na gynde mi pak nekolikrat doktorka rikala, ze je to uplny zazrak, ze to vypada, jak kdybych brala horm. stimulaci na dozravani vajicek a oni to byly jen ty jehlicky. Pisu to proto, ze kdyz mi pak ten samy doktor rikal, ze to dokaze s jehlickami vylecit at to neberu, byla jsem a stale jsem hrozne na vazkach. Na druhou stranu, to ze jsem k nemu uz chodila 2 roky a vyrazne pozitivni bunec.imunitu me presto zjistili nakonec rozhodlo, ze zkusim tu cestu s prednisonem. Beru ted 1.mesic uz jen tech 2,5 mg/den (predtim klasika 3 mesice 5 mg/den) a musim rict, ze krome obcasneho mirneho huceni v hlave nemam zadne priznaky. Na druhou stranu me MUDr. akupunkturista taky rikal, at si nemyslim, ze to nebude mit vliv na plod. Ja myslim, ze to vliv muze mit. Nekde jsem cetla, ze ten prednison z 90 % neprojde placentou, ale co tech 10%? Ja si myslim, ze treba takove alergie apod., kdyz se diteti rozvinou, kdyz je mu treba 7, uz nikdo neda do spojitosti s tim, ze matka v tehu brala prednison. Podle me maji vyzkousené takove ty prime ucinky, ale takovy ten sklon k alergiim a drobnym chronickym obtizim, ktere ma dnes kazde druhe dite asi ne. I presto to ale beru🙂, nejak jsem dosla vnitrne mozna i k mylnemu presvedceni, a ted kdyz se mi po 3 mesicich hodnoty hodne zlepsily, ze bez prednisonu se ditete nedockam. Ty jsi bohuzel pro me prikladem, ze mozna se uplne nemylim. Drzim nam palce, at nakonec vsechno dobre dopadne🙂

chrobacek
10. čer 2010

Lolo..... máš doporučení jak dlouho brát tu půlku Prednisonu?

ikopretinka
10. čer 2010

Rikuska, já o snížené imunitě nevěděla a po 5 měsících snažení otěhotněla přirozeně. Bohužel jsem v 17tt spontánně potratila. Potom po potratu se mi rok nedařilo otěhu a před dvěma měsíci mi zjistili sníženou imunitu.
Lola I já jsem váhala jestli prednison začít brát, ale bez něj to asi nepůjde. Chápu tě. Za měsíc jedu na krev tak jsem zvědavá co mi řeknou. Začíná mi z toho všeho už nějak hrozně hrabat. Ted jsem asi v polovině užívání. Beru 5mg/den.

ikopretinka
11. čer 2010

Holky, nevíte jaké jsou výsledky po užívání prednisonu?? Podaří se většinou potom nebo je to pořád těžké otěhu?

lola22
11. čer 2010

Chrobacek, pulku prednisonu beres uz furt🙂 resp. dokud neotehotnis a pak jeste nevim presne do kolikateho tydne tehotenstvi (15 tt??). Problem je ze prednison po case prestava ucinkovat, takze se musi cca po roce brani udelat prestavka cca6 tydnu, kdy je treba pouzivat kondom i pri ovulaci, pak nejakou dobu zase brat 5 mg/den a pak po par tydnech snizit na tech 2,5 mg/den. Prvni pokus po preleceni se zatim nepovedl:( No proste to chce trpelivost, trpelivost, trpelivost, trpelivost a snad se jednou zadari.

chrobacek
11. čer 2010

no já ho brala 3 měsíce a pak jsme měla +- mesíc pauzu a ted beru tu půlku na příští týdne jdu na KET tak kdyby to náhodou nevyšlo tak ho zase vysadím... ale právě jsem se ptala jak to bylo doporučené tobě 🙂 díky