Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

rikuska21
12. čer 2010

Dakujem vam velmi pekne za vase vycerpavajuce odpovede.

napisem vam ake som mala vysledky 16.1.2009 BI spermatu 60% norma(65-120)
trofoblastu71% (70 120)
zaverr, BI mirne pozitivni, doporuceni, 5mg prednisonu 6 tyzdnov a potom 2,5 mg az do 14t gravidity.

Tieto vysledky som mala pred rokom a pol. Meditym som bola na umelom oplodneni co sa aj podarilo, no v 17tt babatko zomrelo. Pricina sa nevie.
Myslim si ze ta BI nieje az taka zla , ale neviem to porovnat. Preto som to nezacala brat. Mam aj choru stitnu zlazu aj endometirozu a aj poruchy ktŕvi,

Ale ako citam , asi ma ten prednison predsa len neminie,
co si myslite vy, mam tie vysledky zle??? alebo az tak nie co sa tyka tej bunecnej imunity´=BI.

dakujem za odpovede a velmi vam drzim palce aby ste mali stastne konce

ikopretinka
13. čer 2010

Já mám z 12.4 . 2010 hodnoty už pozitivní a to: ENA, DNP, SPERM IgE.
ENA- 1,7, DNP 1,3 sperm ig 31
výsledky z ledna 2010 jsem měla ještě hraniční : sperm 26, ENA 0,8 a potom ještě p- ANCA, C-ANCA
P. Dr. mi doporučila 5mg prednisonu , že prý se to pořád motá kolem toho , ale že to není žádná hrůza. K tomu užívám gel z aloe vera a až ho doužívám mám brát wobenzym nebo něco na podporu imunity

rikuska21
13. čer 2010

ikopretinka vdaka, ale moc som tomu neporozumela, no nevadi,

rozmyslam nad Brnom, umelom oplodneni, uvidim ako sa rozhodnem a uvidim co mi tam povedia na 1 konzultacii

ikopretinka
13. čer 2010

rikuska, já zase nerozumím těm tvým hodnotám. Nevím proč to nepíšou všude stejně, jako stejné označení a tak. Mě dělali imuno v brně.
Přeji ti hooodně štěstí při pokusu!!!!!!!!!!

lola22
14. čer 2010

Ahoj Rikusko, no tak to chapu, zes ten prednison nezacala brat, kdyz vlastne jsi mela jen BI spermatu o 5 % nizsi nez je norma a trofoblast si mela uplne v poradku. My tady ale tezko posoudime, jestli tech 5% pod normou je malo nebo by se to uz melo prelecit. Podle toho, ze ti to nedopadlo dobre a ze ti tu lecbu doporucovali, bych to uz asi znova bez prednisonu neriskovala. Ale mozna bych byt tebou zkusila zajet do Podoli na testy jeste znova , vzdyt ty vysledky mas uz docela stary a od ty doby se stalo spousty veci. Ja treba mela BI spermatu 29 %!, takze tim se myslim jednoznacne vysvetlilo, proc jsem nikdy neotehotnela, ted po preleceni mam uz 71 % a trofoblast v norme pred tim i potom. Drz se!!!

rikuska21
14. čer 2010

ahojte, dnes som volala do brna a objednala som sa na konzultaciu, chcem to skusit tam kvoli OHSS, pri 1 IVF som mala a v Brne robiua soft, pri tom OHSS nehrozi,

dakujem za povzbudenie a vase reakcie

alushka
15. čer 2010

Ahoj holky, chci vás všechny povzbudit! Taky jsme mela problemy s imunitou, nemohla jsem 1 otěhotnět a lečila jsme se uz dr. Madara, klasika 3 mesice 5 mg prednison pak kondom sex a pak kontrola a hodnoty se zlepšily, tak jsme začala užívat 2,5 mg prednisonu a hned ten první měsíc jsme otěhotněla!! Pak doporučují kontrolu myslim mezi 7-9.tt, byla jsme v 8. tt a taky bylo vše OK. Presnison jsme brala do 15 tt. Teď jsme v 17. tt, tak už doufám, že vše bude v pohodě. Držím všem moc a moc palečky, ať to vyjd tak jako mně.

ikopretinka
15. čer 2010

Ahoj,
alushka moc ti děkuji! To tedy vypadá slibně, tak kéž by!!! 😉 😵 Díky!!!!

alushka
15. čer 2010

neboj, dopadne to dobře. Co jsme si pročítala příspěvky holek z dřívějška, tak hodně z nich po léčbě prednisonem tak do 3 měsíců otěhotněla. Ja jsme tomu skoro nechtěla věřit, že se nám to podařilo tak rychle. Jsem moc ráda, že má schopného, že mě na imunologii poslal hned, když jsem s neplodností chtěla začít něco dělat.

lola22
16. čer 2010

Ahoj Alushko, tak to jsi mi moc zlepsila naladu a duveru ve veci budouci🙂 Diky!

rikuska21
2. črc 2010

lola vdaka za reakciu, v brne povedali ze to nemam zatial riesit tu imunitu a skusime soft ivf a ak sa nepodari, tak skusim ist znova do podoli a uvidi sa,

marki.la
autor
17. črc 2010

Holky, taky bych Vás ráda povzbudila. Měla jsem taky sníženou buň. imunitu, více info na začátku tématu🙂 , 3 potraty, únavový syndrom atd..... brala jsem prednison, vyšetřovaná v Pdolí, více jak půl roku a nic, tak jsem musela vysadit...znovu jsem ho nezačala brát, chtěla jsem to nechat přírodě, ani gynekolog mi ho nedoporučoval. vysadila jsem ho před dovolenou v Bulharsku srpen 2009 myslím a stále nic, nic, nic........v prosinci jsem se rozhodla jít na laparku, doktor mi napsal termín únor, to už vydržím, ale na operaci mě z důvodu genetické nemoci nevzali, že musím být operovaná ve fakultní nemocnici, tudíž měsíc odklad na březen, a to jsem už nedostala menstruaci. Začala jsem si hned od začátku píchat clexane na ředění krve, a to nemám žádnou velkou poruchu srážlivosti, ale u nás na hematologii to dávají pro jisotu a utrogestan. Dnes jsem ve 22 tt a vše v pořádku ......musím zaklepat 🙂 ...
držím vám palečky 🙂

lola22
19. črc 2010

Ahoj Marki.lo, cetla jsem tuhle diskusi celou, tak vim, zes ji vlastne zalozila🙂 Moc ti drzim palce at vsechno je v poradku a taky dekuju za podporu.

alushka
19. črc 2010

@marki.la jee, velká gratulace. Máme termín skoro stejný🙂 A taky čekáme kluka🙂 Díky, že jsi založila tuhle diskuzi, když u mně zjistili sníženou imunitu, našla jsem tuhle diskuzi a celou jsem ji pročetla a moc mě to povzbudilo. Nám se bohudíky povedlo otěhotnět hned první měsíc po snížení Prednisonu na 2,5 mg, ale je fakt, že jsem imunitu měla sníženou jen málo.

marki.la
autor
19. črc 2010

@alushka tak to jste měli velké štěstí, ale asi si se také uklidnila, mě moc ten prednison neuklidnil 😉 , je to fakt také hodně o psychice...i když ne, když je problém velký.

alushka
19. črc 2010

@marki.la jojo, i když u mně jen částečně, nervozní jsem byla pořád, počítala jsem dny do ovulace a pak dny do menstruace a byla jsem pekelně nervózní, ale spíš jsem tu imunitu měla jen málo sníženou, takže po tom přeléčení se nám to výrazně zlepšilo a hned jsem otěhotněla. Když je ta imunita výrazně snížena, tak to asi trvá déle než se to upraví a než se podaří otěhotnět. Je fakt, že jsem ještě chodila k homeopatce a užívala jsem na tu imunitu a na celkovou harmonizaci homeopatika od firmy Joalis, myslím, že v téhle diskuzi otom už taky někdo prřede mnou mluvil.

Ale myslím, že nejdůležitější je výsledek🙂 ještě jednou velká gratulace k chlapečkovi. Už víš, kde budeš rodit?

marki.la
autor
19. črc 2010

@alushka no já ji měla taky hodně málo sníženou, dnes už ty hodnot y nevím., ale bylo to tak i ve zprávě....od Madara - myslím mírně snížena buněčná imunita....ale to už je jedno, taky jsem brala různé podpůrné prostředky, jak kvůli těhu tak kvůli únavového syndromu.... ☹ ....
no ale jsme tam kde jsme. Rodit budu v Opavě, pokud to půjde přirozeně, snad ano, zatím je vše super, ale nemusí se otočit atd. to bych musela do fakultní nemocnice do Ostravy, kvůli narkoze, tam mají co já mohu🙂. Tobě taky gratuluji, který jsi přesně tt a den, já 21+6 tt, ale byly to nervy, jestli tmavne test, jestli to a ono. jak dlouho jste se snažili, my celkem 3 roky

alushka
19. črc 2010

@marki.la Aha, tak já myslela, že jsi to ty hodnoty měla horší, tak to mě mrzí, že vám to trvalo, tak dlouho, ale hlavně, že se nakonec zadařilo!! já jsem 21+2 tt. jo a přesně, jak píšeš, byly to nervy, jestli ten těhu test ztmavne🙂 Já jsem ani nevěřila, že jsem těhu, špinila jsem už asi 3 dny před vynecháním menstruace a pak i dál (dr. mi na to napsal Utrogestan) asi kvůli tomu prednisonu. Když jsem si dělala test přesně v den vynechání menstuace a viděla jsem tam druhou slabou čárku, nemohla jsem tomu uvěřit, běhala jsem s tím testem po bytě k oknu, jestli mě neklamou oči🙂 Pak jsem si ještě dalších asi 14 dni dělala testy, jestli jsem fakt těhu🙂 Hlavně kvůli tomu, že jsem špinila.

Já chci rodit v Neratovicích, je to tam pohodovější a rodinnější než v Praze, navíc jsem tam byla na laparoskopii půchodností vaječníků a personál tam byl moc milej a vstřícnej.

marki.la
autor
19. črc 2010

No já nešpinila, ale 3x potrat, to něco v té hlavě zanechá. Utogestan jsem ale taky brala pro jistotu a teď ještě stále ředím krev, aby nebyla hustá, to byl taky možný důvod potratů. Pak jak jsem poprvé viděla srdíčko, to bylo super. A zatím vše šlape, v pátek jdu na vyšetření srdíčka, doufám, že i to bude ok. Ale asi to bude macík, byli jsme minulou středu na uzv a už měl 540 g....buřtík. A jak dlouho celkem jste čekali???žádný potrat?a jak dlouho cítíš

alushka
19. črc 2010

my jsem čekali rok a čtvrt, takže proti tobě chvilinku🙂 A bohudíky žádný potrat jsem neměla. Jen nešlo otěhotnět☹ Ten první trimestr jsi musela mít strašný nervy, jestli to dobře dopadne.

¨My jsme byli na UZT minulý týden a mimčo vážilo jen 370 g🙂 Ale zase má velkou hlavu🙂 Podle hlavičky máme termín 13.11. a jïnak dle velikosti 27.11.:-) Jinak se cítím celkem dobře, jen mi občas tvrdne břicho. Už kope? Mě už malej jo, od 17.tt jsem si říkala, že už to bude asi kopání a od 19.tt už je to jasný kopání.

marki.la
autor
19. črc 2010

jo taky od toho 17-18 tt jsem sem tam cítila kopaneček, jindy spíše jen šimrání, ale ted to je pěkná diskotéka 🙂 ...no ten první trimestr byl stresující, hlavně do toho 8 tt, vždy jsem jinak potratila v 6tt+-

alushka
20. črc 2010

ty jo marki to muselo být šílený, hlavně že se to nakonec povedlo🙂 A že se má mimčo čile k světu🙂

hondashi
22. črc 2010

Ahojky, mám na Vás všechny prozbičku.Nemohla jsem otěhotnět tak jsme byli na vyšetření a vyšlo mi BI pozitivní, sperma partnera 20% směs cizích spermií 61% a trafoblast 91%, byl mi doporučen Prednison 5mg denně.Můj gynekolog má dovolenou a já v podstatě nevím zda po užívání těchto léků budu plodná ani co je za problém.Kdyby mi mohl někdo pomoci byla bych vděčná. Any

ikopretinka
23. črc 2010

Ahoj hodashi,
z těch čísel se moc nevyznám, ale připadá mi to, že lajcky řečeno zabíjíš spermie jako my všechny tady. Já navíc zabíjím i plod a z toho tvého čísla 91% nedokážu říct, jestli to máš tak moc nebo naopak tak málo.Třeba ti odpoví na tohle ještě nějaká jiná z nás. Každopádně prednisonu se neboj, neplodná po něm nebudeš, s tím nemá nic společného a cyklus taky nerozhodí. Já ho už beru třetí měsíc a za týden s užíváním končím. Cyklus doteď v pohodě. Ten prednison je na to, aby ti potlačil tu imunitu a ona s tím tolik nebojovala a pomohl ti otěhotnět. Takže vzůru do boje a brzké // a mimčo!!!!!!!!!!!!!

alushka
23. črc 2010

@hondashi jak už psala ikopretinka, tak tvoje tělo "zabíjí" spermie a podle těch čísel, tak hlavně partnerovy, na trofoblast (laicky řečeno na plod) je to jen lehce sníženo, takže ještě pořád docela OK. Prednison na plodnost vliv nemá, Prednison tlumí produkci protilátek, které právě ty spermie zabíjí, v Podolí doporučují 3 měsíce užívat Prednison 5 mg a sex jen s kondomem a pak se jde po těch 3 měsících na kontrolní odběry a podle výsledků obvykle doporučí užívat Prednison už jen 2,5 mg a sex bez kondomu jen v plodných dnech, aby se partnerovými spermiemi nedráždila zbytečně imunita ženy v neplodných dnech. Obvykle se doporučujě ten Prednison užívat po otěhotnění až do 16. tt, aby nedošlo k potratu právě kvůli té imunitě.
Držím palečky, ať se mimi brzo zadaří.
Já jsem otěhotněla hned ten první měsíc, co jsme užívala Prednsion 2,5 mg a měli jsme povoleno snažení.

hondashi
24. črc 2010

Ahojky chtěla bych poděkovat ikopretince a alushce, moc jste mi pomohli a popravde mi spadl kámen ze srdce.Doufám, že to nám všem dobře dopadne.Držim Všem včetně mě 🙂 palečky.

ellysa
25. srp 2010

ahojte po dlhej dobe som sa prišla kuknúť a povzbudiť, prešla som dvoma MA, potom sme absolvovali vyšetrenie v prahe, hodnoty neboli tragické ale predsa som začala brať prednison, otehotnela som na prvý šup a podarilo sa 😎 😎 😎 teraz sa už vytešujem z kásnej pricezny, takže nestrácajte nádej, podľa mňa u nás táto liečba pomohla ak sa budme snažiť o druhé určite pôjdeme do Prahy znova. Veľmi všetkým držím palce, aby ste sa dočkali svojich mrňúskov

mamam2
31. srp 2010

Chtela bych se pripojit s moji zkusenosti, treba nekomu pomuze- 11.12.07 afetální plodové vejce, revize delohy (otehotnela jsem po mesici snaženi) pote 4.1. 2009 opet tehotná časná tehotenská ztráta (zamlklý potrat), ale alespon bez revize, pouze se sledovalo klesání HCG. Po konzultaci se skvelou lekarkou na základe techto zkušenosti doporučení vyšetreni spec. bun. imunity v Podoli 16.4.09 s vysledkem spermatu partnera 50%, smes ciz. sper. 59%, trofoblastu 107% - záver BI mirne pozitivni -lecba 3mesice Prednison 5mg, antikardiolipin. protilatky Igm take mirne zvýseny, kontrola 3mesice lecby. 27.8.2009 výsledek 50%partner, 83% cizi sper.100% trofoblast. BI zlepsena koncepce mozna pri prubezne lecbe Prednisonem 2,5 mg/den mimo ovu, kondom ochrana. Otehotnela jsem spontánne v unoru 2010 vse do dnes ok. Když jsem se lecila, procitala jsem si tyto stránky, ale do diskuze jsem se nikdy nezapojila. Ráda bych se svým pribehem byla nadeji pro vsechny ty utrápené ženské dusicky,ktere nemohou otehotnet. Lecba je dlouhá, i cekani na vysledky, mnohdy je zenám uz vice let a tim se tento problem stavá bojem s casem. ...a take bych chtela vyslovit nesmirný dik vsem, za to, ze nam pomohli na ceste k vytouzenemu miminku. Velký dik Podoli a me lekarce z Motola, která mě má pod dohledem!!!

lola22
2. zář 2010

Ahoj Ellysa a Mamam2, moc Vam dekuju, ze sem pisete tak pozitivni zpravy a snazite se nas, co jeste nedosly k vytouzenemu cily povzbudit. Jen bych moc chtela, aby napsal pozitivni zpravu taky nekdo, kdo mel problemy ne s potraty ale s otehotnenim. Po 3 letech snazeni jsem jeste ani jednou neotehotnela, pravda v Podoli mi zjistili vyrazne pozitivni BI proti spermiim, tak tim se to vysvetluje. Vsechno ostatni vcetne lapar. v poradku. Ted se po preleceni snazime "teprve" 4.mesic, tak se snazim byt zatim v klidu, protoze na IVF ani na IUI se mi moc nechce. Jeste jednou diky!

ikopretinka
4. zář 2010

Ahoj,
Lola , já měla problém jak otěhotnět, tak donosit. Teď jsme se snažili rok, potom mi přišli na špatnou imunitu a nasadili prednison. Ten mi na začátku srpna úplně vysadili, s tím , že výsledky jsou téměř OK. No a první pokus (ještě když jsem brala prednison) se nepovedl. Teď jsme zkoušeli podruhé a jsem těhotná, zatím na začátku, tak uvidíme. 😉