Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

marki.la
autor
16. bře 2009

Jani ahoj, už se Ti to blíží. tiše závidím🙂

jana.cb
16. bře 2009

Ahojky MArki - neni co zavidet panz zanedlouho budes mit mimiska v brisku i ty 😵 😵 my si taky museli pockat a ver tomu ze jsem taky vsem tise a dost zavidela 😢 ale vydrzela jsem to a dockala se takze taky vydrz a mimis tu bude co nevidet 😉
Ja uz to chci mit za sebou ty jo .o))) nejak se to vlece a je to dlouhy a s tim brichem neudela clovek nic :o)))))))) ale budu se vam pak smat az si tu na brisku budete taky stezovat a budu pak machrovat ze uz to mam za sebou a vas ten megabruch ceka 😀 😀 😀

capenka
16. bře 2009

holky jak se ozná sníženná buněčná imunita

ismail
16. bře 2009

Jani, ja uz chci taky brisko 😉 ale mas pravdu, pak zase budu chtit, aby uz byl miminko 🙂

nepozna se to, jedine vysetrenim

ladus77
16. bře 2009

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? V minuly patek, 13.3. 😢 mi dosly vysledky z Podoli od Madara a taky mi zjistili snizenou BI, mam to o 15 procent, coz asi neni moc, ale zrejmne je to duvod proc se nam uz pres 2 roky nedari. Jinak jsme s manzou oba ok, pruchodnost, hormony(teda pred mesickama vzdycky docela dost spinim, ale pry je vse ok), spermiogram, genetika, tohle bylo posledni co nam zbyvalo a ukazalo se ze tady je asi ten problem. Jsem moc rada, ze jsem si to Podoli prosadila, doufam, ze to pomuze. Dnes jsem slupla prvni prasek.Jinak jsem dve carky jeste taky ani koutkem oka nezahlidla 😒 Zjistili nam protilatky na spermie manzela i cizi, ale na trofoblast nastesti NE. Jenom doufam, ze nam to po tom preleceni pujde, vetsina ostatnich uz aspon trochu tehotna byla a my nic, no asi jsem uz paranoidni.No, kdyztak nam zbyva IVF, ale moc se do toho zatim nehrnu. Tak hodne stesti vsem, jednou nam to vyjit musi 🙂 🙂 🙂

fifinka31
16. bře 2009

Ladul tak to jsme na to stejne!-akorad ty uz mas za sebou to imuno,a poslal te na to Dr sam? Nebo si na nej musela tlacit?
No docela mne ta imunita zacina desit!Este mi reknete,kdyz se neco zjisti-cokoli,nasadi hned leky?a berou se jen jedny,nebo jsou ruzne na ruzne ty imuno problemy?A jak dlouho asi trva lecba?

lucule
17. bře 2009

Ahoj ladus, vitej mezi nami 🙂 Paranoidni nejsi -kolem me taky ted najednou vsichni tehotni. Vsak se neboj-po trech mesicicich taky otehotnime 😎 Ja jsem taky terpve na zacatku-beru prednison teprve 3.tyden. U nas byly taky vsechny vysledky v poradku, ale nastesti nas na imuno poslala gynekolozka uz po roce snazeni a pricina se objevila!

Fifinka kdyz se neco zjisti tak, se nasadi lecba prednisonem, po 3 mesich je kontrola a pokud jsou vysledky v poradku, tak se muzete zase zacit snazit.

jana.cb
17. bře 2009

😉 bre ranko holky 😉 neblbnete s tim IVF kocky 😉 vzdyt alergie na spermiky nebo trofoblast se da krasne za 3 mesice prelecit a neni treba IVF kdyz mate ostatni veci ok preci 😉 nevyhazujte zbytecne penizky a zkuste pak domaci snazenicko ci IUI max a uvidite ale IVF bych nechavala jako posledni moznost.
Kazdopadne oni vam v Podoli reknou az se s vama budou loucit zda doporucuji IVF ci IUI nebo domaci snazenicko dle vasich vysledku do jaky miry mate co pozitivni 😉 Na IVF jdete v pripade ze uz budete tak nedockaví jako my 😉 😀 nam taky rikali ze IVF neni treba ze se mame zacit snazit doma a ze ted uz by se // mely udrzet no jo jenze ja byla ze vseho tak hin ze jsem se desne bala aby se ty protilatky nevratili ze jsme to obesli pres IVF radeji 😉 ale hodne holkam se povedlo domaci snazenicko ci IUI 😉 nesmite si to vsugerovat holky ze to tak bude 😉 musite totiz pevne verit tomu ze jeste par dni ci nejakej ten mesic a vyjde to - taky neni duvod proc by nemelo preci ne?? 😉 a nereste zatim zadny IVF .....v Podoli ho navrhnou kdyz byste meli vsechno hodne pozitivni a ne nic jen mirneho jako tu ma vetsina z vas 😉
A o tehulich kolem me mi vubec nemluvte 😒 co ja se nabrecela ze vsechny kamosky byly tehu a po vysazeni prasku hnedka a nam ze se musi stat tohle 😒 ja jsem byla ve stavu ze jsem se jakymukoliv styku s tehulema i vyhejbala jak mi to nedelalo dobre a bylo desne lito :-// ale to bylo jen chvili - pak nam oznamili ze vysledky jsou ok a byly i 2x po sobe a pak i v tehu a ja byla moc happy 😉
Musite to brat tak ze si musite rikat ze vy v podstate nemate zadny vazny problem ale banalitu co se da prelecit a mimis se dostavi 😉 a vzdy si reknete ze jsou lidi co maj fakt vaznej problem ohledne mimiska jako trebas rakovinu ..cukrovku..nemaji ruce ci nohy apod. a ty maji pak vazny problem ale ne vy preci???? 😉 dneska je medicina uplne nekde jinde a hodne veci se da vyresit a pomoct tomu 😉 tak nezoufejte fakt holky vim jak se citite ja na tom byla stejne!!!!Ale ted kdyz to vidim zpetne tak se tomu smeju jak jsem se ale uplne zbytecne schyzovala a plakala a trapila a vy udelejte to samy budte nad veci 😉 jasny??? 😉

jana.cb
17. bře 2009

Ismajlíku - brisko bude!!Jen vydrz jeste chvili 😉

ismail
17. bře 2009

Jani, ja vim, jen to cekani je desny,a le musim doufat, ze potom to bude OK 🙂 Mas pravdu, tahle pozitivni BI je oproti jinym vecem hracka
ladus, vitej mezi nami, ja TO mam od 10 procent a tehotna jsem byla,ale nedopadlo to ☹ Momentalne jsem po kontrolnich vysetrenich a cekam na vyseledek, tak se modlim, aby uz byl v pohode.
Me v Podoli rekli, ze nevidi duvod, proc byto nemelo jit prirozene, ze je zbytecne do sebe cpat hormony, tak doufam, ze maji pravdu a IVF nebude treba.
Koukam, ze je nas cim dal tim vic... 😒

fifinka31
17. bře 2009

Ahoj holky tak jsemzpet od Dr.a doml.sme se ze zatim se nebudem zatezovat imunem,ze jsem cerstve po laparce tak zkusime par IUI-a pak si zase sednem a uvidime co dale-ze pak treba muzem premyslet o imunu-ale Dr.rikal ze problem je v imunu zridkakdy(ono tady na debate nam to pripada ze je toho hodne,ale kdyz si vemete zese tu schazi cele cesko a slovensko-no neee vsichni jdou na konika ze)a ze kdybych mela tu alergii na sperma tak ze to se obchazi pry tou IUI-ze se obejde vlastne pochva ktera muze mit to spatne prostredi,a SP-se vymyjou pač taky muzou byt v nejakem spatnem nalevu.Takze zatim si dam voddych par mesicu od vysetreni ruznych a hodim se do klidu!!!A budu doufat v to ze ani nebude potreba zadnych vysetreni nakonec 😉
Ismail,at ste brzy preleceni a muzete se zase zacit snazit-uz na vostro 🙂 mejte se holky.

fifinka31
17. bře 2009

Holky vsude ctu ze ten prednison vlastne oslabuje imunitu- zamerne tedy asi.To znamena za kdyz je imunita moc silna muze pak teda hrozit ze se objevi nejake ty alergie??To by melo byt spis naopak ne???Imunitu si zlepsujeme vitaminama otuzovanim pohybem atd.prave aby sme se zbavili nemoci ne??
Ja jsem z toho trocu jelen.
A nevite,maji ty alergie at uz na spermie nebo na embria atd-nejake priznaky???
A neda se tomu nejak predchazet aniz by se museli brat tak hrozne leky jako je ten prednison?Myslim jestli vas na imunu nejak nepoucili jak se tomu na priste vyhnout a tak.

ismail
17. bře 2009

fifinka,diky a preju, at se po laparce zadari 🙂
Ptala jsem se v Podoli, jestli tato pozitivni bunecna imunita je vrozna nebo ziskana, a jestli souvisi s normalni imunitou, doktorka rikala, ze ne, ze ta bunecna je ziskana, napr. z dlouhodobeho uzivani antikoncepce nebo z mykoz ci zanetu mocovych cest, u nektere zeny se vytvori u jine nemusi. Take jsem se ptala, jestli se bez prednisonu opet vrati, rikala, ze se to muze stat, ze pred dalsi planovanou graviditou doporucuji u nich kontrolu.
Pokud vim, tak zadne priznaky nemaji. Predchazet, nebrat dlouho v kuse antikoncepci(bohuzel muj pripad,ale kdo to ve 20 resil 😠

fifinka31
18. bře 2009

Hm,tak ja brala HA taky nekolik let,a navic trpim mykozama uz od 17 let a aji zanetama močaku občas 😒 -to jsou vyhlidky teda.

lucule
18. bře 2009

fifinko mozna bych si radeji na vysetreni zasla. Nevim odkud jsi ale v Brne ve Viamede nepotrebujes vubec doporuceni od gynekologa. Staci se tam objednat a vysledky i s objednanim trvaji tak 6 tydnu. Delaji tam stejna vysetreni jako v Praze nebo Plzni. Mozna nejsou tak podrobna ale na protilatky proti spermiim a embryu delaji vysetreni.

ladus77
18. bře 2009

FIFi, doktora jsem teda musela trochu primacknout aby mi to napsal. Bylo to posledni vysetreni co nam zbyvalo, jinak vse ok. Jo a taky nam rikal, ze imunita neni moc casty problem, ale ze kdyz na to chci tak ze jo... 🙂 Ja myslim, ze vetsina doktoru to nechce napsat a ze se krouti jak zizaly 🙂 .Teda nevim jakou maji zkusenost holky tady??? Jinak ja mam krome snizene BI i spatne - Anti-beta2 GLP I screening - nevite co to je? Nemel to tu nekdo taky? Pry by to melo nejak souviset s potracivosti a s tim ze moje krvinky zautoci na oplodnene vajicko jako na cizi organismus. Ale nevim to presne.

ladus77
18. bře 2009

Jinak ja jsem taky byla na nekolika IUI a nic, ale urcite kdybych nemela tu imunitu tak to muselo vyjit, ale podle me ta moje imunita sezrala ☹ vsechny spermiky, at uz byly necim vymyte a nebo ne. Jo a krome toho vseho , vzdycky tak 8-10 dni pred MS spinim, tak si rikam, jestli to taky neni tou imunitou jak se telo branilo zarodku, protoze podle hormonalniho profilu mam progesteron ok. Ale na to spineni mi pomohli Utrogestan, to pak nespinim vubec. No proc to mit jednoduche, kdyz to jde mit slozite...

ladus77
18. bře 2009

Ismail, drzim pesti pro stesti na dobre vysledky, kdy ti maji dojit? Ja jdu na kontrolu az 28.5. to je jeste tak straaaasne daleko ☹ A mam jeste jeden dotaz, kdy jsi brala ten Prednison, ja ho zatim zobu vecer, ze jsem si rekla, ze kdyby mi bylo spatne tak to aspon zaspim...ale nejsem si moc jista jestli to nemam brat radsi rano???Nebo je to jedno? A beres to dal a vysadis az podle vysledku nebo jenom do kontroly a ted uz nic?

ismail
18. bře 2009

ladus, diky, jsem z Prahy, tak si pro ne pujdu osobne, tak za tri tydny....Neboj, utece to i tobe, taky mi to prislo jako vecnost, kdyz jsem v prosinci zacala s prednisonem. Me doktorka rekla, ze se MUSI brat dopoledne a po jidle zhruba kazdy den ve stejnou hodinu. Jinak se nesmi jen tak vysadit, kdyz budou vysledky dobre, tak mi snizi davku na pulku, tedy na pul prasku denne a to se bere i v tehotenstvi, pak ti doporuci kontrolu u nich mezi 6-9 tydnem.
S tim tvym dalsim problemem ti neporadim, ja mam jinak vse OK.
Taky par dni pred ms spinim, s utrogestanem to bylo docela dobry, ale kdyz jsem zacala brat prednison, tak se to zhorsilo
😠
Ja zase cetla, ze prave u cca 40 procent paru co maji problemy s neplodnosti nebo potratovosti, se zjisti imunologicky problem..jinak soiulasim, doktori zadanku pisi neradi.

ladus77
19. bře 2009

Ahoj Ismail, dekuju za odpoved. Dnes jsem zacala ten Prednison brat rano u snidane namisto vecer, hlavne at to ucinkuje. Myslis, ze kdyz si o vikendu trochu prispime, ze to bude vadit, kdyz to vezmu pozdeji? Myslim tak o 2 hodiny vic ne, a nebo to radeji brat presne na hodinu? Mela jsi nejake vedlejsi ucinky nebo problemy? Ja snad zatim nic, tak doufam...A nejake vitaminky navic beres? Diky 🙂 🙂 🙂

ismail
20. bře 2009

ahoj ladus, neboj, taky si o vikendu prispim, takze tam cca 2 hodiny rozdil brani mam, dokoroka mi zduraznovala, ze je dulezite brat ho dopoledne a po jidle. Mam vyrazku na krku a zadech a obcas vetsi hlad, ale to je po nem normalni, bohuzel. Beru listovku, jinak nic, co ty?

fifinka31
20. bře 2009

Ladus,tak o tom Brne uz mi rikala taky znama,a pokud se tam muzu obj.sama tak to by bylo super-i kdyz Dr.rikal ze po par cyklech by mne tam klidne poslala-ale ze v te imuno to vetsinou neni-no ale co kdyz jo ze.Kdyz jinak jsme ok-v psychice to v mem pripade nevidim-tak uz nevim,jeste mne napadlo ze kdyz mne pobolivaji kříže,a kdyz si lehnu na tvrdou zem tak mne boli kostrc-a to dost-jako bych si prilahavala nejaky nerv!!Minule mi projela bolest do cele nohy.Proste mozna to je v te mobilizaci patere-proste zpevnit korzet.Ale ja nemam tu vydrz cvicit kazdy den Mojžišku.

jana.cb
20. bře 2009

Ahojky holky 😉 jsem tu zas na skok ....jen v rychlosti odepisu ....kazdej pro ma protilatky na spermie ci troboblast tak tim padem ma bud zvysenou ci snizenou BI coz znamena ze IUI se ale vubec nic neobejde .....vzdyt my meli 4 IUI a vsechny dopadly stejne sice jsme meli na troboblast ale jednou si telo vytvrilo protilatky a je jedno na co a cokoliv je tam ciziho tak to odmotne tudiz i spermie a rozdil mezi tim pak je ze na trofoblast ze otehotnite ale pak potratite ci mate MA nebo preklinicke tehu a pri protilatkach na spermie se nic nechytne ani vubec 😉 navic je to opravdu nesmysl obejt to IUI protoze ty spermie v tej deloze stejne mate panz vam je daji pred vajicko a oni k nemu musi dopotovat jen je to zkraceny o tu cestu vejcovodama ale zas je to to samy ze telo uciti spermii a zahubi ji 😒

jana.cb
20. bře 2009

a pokud nemate BI ani tyhle protilatky v pohode tak vam logivky nemuze ani vyjit IVF ...proste se to musi hodit do normalu a pak trebas snazit se doma nebo IUI a IVF ale pokud to mate porad tak jste samy proti sobe ...me to rikal jak MAdar tak ta Natalie Koscenkova ......a dikud jsme to nemeli v norme tak nam proste ivf ani nic jinyho nepovolili a vedeli proc 😉

jana.cb
20. bře 2009

proste tou lecbou to date telo do cajku aby nic nevypuzovalo a nebralo to jako vetrelce bez ohledu na to zda je to spermie ci zarodek mimca ale tomu telu se to musi dat nejak najevo nejakou lecbou a to je nesexem a prednisonem a listovkou 😉

lucule
20. bře 2009

Ahoj jana.cb, takhle nejak jsem si myslela ze to funguje.....

lucule
20. bře 2009

fifinka, ja ted cvicim druhy mesic mojzisku a denne me to zabere tak pul hodinky. Taky jsem si myslela, ze na to nebudu mit cas, ale kdyz se chce tak jde vsechno. A od te doby co cvicim tak me v praci u pocitace prestala bolet bederni pater 😉

jana.cb
20. bře 2009

Luculíku - no me to tak bylo i vysvetleno z Podoli 😉 jako tohle se nijak obejit neda pokud to clovek v sobe ma ..musi se to holt prelecit jinak to bud nevyjde ci spatne skonci 😉 😒

rikuska21
22. bře 2009

ahgojte ja si tiez vatvaram pritilatky ale prednison som si nenasadila, moj doki z centra mi to nedoporucil

snazime sa vse 5 rokov, a idem na 2 iui

Marki, co ja viem tak endometrioza sa da zistit jedine z laparky a nie z krvnych testov, mam endometirozu v pokrocilom stadiu a z markerov sa nic nezistilo iba z laparky, tak toviem aspon ja, skus sa mrknut na temu endometioza

ladus77
22. bře 2009

Ismail, ja vitaminy zatim zadne neberu, ale asi zkusim tu listovku, vetsinou to tu doporucuji. Mne teda v Podoli nic jineho nerekli, jen prednison, gumsex a pak kontrola. Manzel bere Selzink, ale spermiogram mel ok, takze spis tak pro jistotu. Jo a taky cvicim Mojzisku, ale ta moje pani, kam chodim, rikala, ze v tomhle problem nevidi a taky mela pravdu, za tyden potom co jsem tam byla naposledy dosly vysledky z Prahy. Ale aspon delam neco pro telo, jsem ohebnejsi a zada me teda neboli 🙂 🙂