Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

lola22
6. led 2012

@adriadri Možná by tě mohlo zajímat, myslím, že máš stejnou trombof.mutaci 4G/5G, že dneska jsem byla v CARu na schuzce pred IVF a doktor se podivoval nad Clexanem od začátku cyklu. Nedoporučuje to z důvodu, že to může ovlivnit prokrvení sliznice, podporuje to krvácení, je prý třeba se na to koukat více komplexněji. On doporučil píchat až po potvrzení těhu. Poradím se s Malíčkovou, ale jeho přístup ovlivňovat farmakol.co nejméně, protože všechny léky mají další možné působení je mi sympatické.

svoba
6. led 2012

Holky, prosím vás, co je to: intracel.cytokiny a zvýšený interleukin. co ovlivňuje to TNF alfa? děkuju!

jasmi
6. led 2012

@s9480
můžeš začít brát kdykoliv 🙂

jasmi
6. led 2012

@lola22
taky mám, mimo jiné, tu mutaci 4G/5G..nikdy mi nikdo neřekl, že by to znamenalo něco závažnějšího..všichni byli vpoho 🙂

kockacz
6. led 2012

@svoba Intracel.cytokiny jsou jednou z kategorii komplexniho imunologickeho vysetreni u Dr.Malickove. Pokud to dobre chapu, tak cela tahle kategorie Intracel.cytokinů by se dala popsat jako jako kategorie latek, ktere bunky produkuji na obranu.
Vygooglila jsem nasledujici: Cytokiny (látky bílkovinné povahy) se uplatňují např. v imunitním systému, v regulaci buněčného růstu, množení, aktivaci buněk atd. Mnohé z nich mají i účinky na ostatní orgány. Jejich podávání nebo naopak potlačování jejich tvorby se využívá při výzkumu, diagnostice a někdy též v léčbě řady chorob - take pri lecbe nadorovych onemocneni (nici nadorove bunky).

Patri tam:
TNF ALfa - latka, ktera ma toxicke ucinky na embryo v ranne fazi, takze zvysena hodnota je spatna ☹
Interleukiny - latky, jejichz funkcí je stimulace růstu buněk imunitního systému
IFNg (Interferon gamma) - rovnez latka, ktera aktivuje imunitni reakci

Ja mam zvysene vsechny hodnoty v tehle kategorii 😒 , ale Malickova vypichla a vice se zminovala jen o TNF Alfa.

svoba
6. led 2012

@kockacz díky ti!!! mám zvýšený ted čerstvě interleukin 2, ale interleukin 4 je ok. TNF alfa mám ok. vše ostatní taky. psala jsem jí, asi odepíše až v pondělí. jsem trochu vystrašená.

kockacz
6. led 2012

@svoba Asi zalezi jak moc ho mas zvyseny. Pokud mas vse ostatni ok, tak bych zbytecne neplasila. I kdyz se to snadno rika... 😅 Drzim palce, aby probihalo vse bez problemu ! Vzdycky mam obrovskou radost, kdyz v tehle nasi kategorii nekdo uspeje 😉

s9480
7. led 2012

@jasmi moc díky za odpověď 😉

svoba
8. led 2012

@kockacz já právě na rozdíl od vás měla vždy tu imunitu zvýšenou jen trošínku. ale zase mám tu hnusnou celiakii. každej má něco.
ten interleukin 2 má být v normě 8-28 a já mám 38. jinak vše ok. já taky něco vygooglovala, a ač jsem měla latinu, nějak to nechápu.
na druhou stranu zadařilo se po osmi měsících používání kondomů.

rozmarynek
9. led 2012

Ahoj holky, jen letmo zdravim. U mne nic noveho, papam Prednison (rano) a ten Pentomer 600 - ten beru pred spanim. Holky, neboleli vas po tom pentomeru nohy a klouby? Mne se zda ze me po nem hrozne boli nohy.

Jinak jsem ode dneska take na redukcni diete 🙂 snazim se do jara shodit 10 kg tak mi drzte palce 🙂.

kockacz
9. led 2012

@rozmarynek Ja beru Prednison i Pentomer najednou. Dr.Malickova mi zduraznovala, ze by se melo brat dopoledne a idealne po jidle, aby mi nebylo blbe od zaludku. Takze po snidani. Pry kdyz bych dopoledne zapomnela, tak to radeji nemam brat vubec, protoze v druhe casti dne jsou ve hre zase jine latky, ktere by to nabouravalo 😒

svoba
9. led 2012

od Malíčkový:
IL-2 je působek (cytokin), ketrý naše tělo vyrábí jako odpověď na přítomnost zánětu, protože jeho úlohou je přinutit k namožení lymfocyty (=bílé krvinky účastnící se obrany těla). V graviditě plní IL-2 úlohu embryoprotektivní, tj. chrání embryo před imunologickými škůdci. Jeho vyšší hladina je tedy v těhotenství velmi žádoucí, správná.

gerdusha
9. led 2012

ahojte baby,

ideme na vysetrenie bunecnej imunity do Prahy Podoli...chcela by som vas poprosit, ci by ste mi nevedeli doporucit nejaky "sikovny" hotel v blizkosti nemocnice. Dakujem

kockacz
9. led 2012

@svoba Aha, tak to je fajn, ze to funguje spravne 🙂

svoba
9. led 2012

@kockacz jj. sper! jsem moc ráda 🙂

svoba
9. led 2012

@gerdusha zkus hotel OYA. pak jen sjedeš z kopce autobusem. já tam bydlela, tak klidně poradim 😉

gerdusha
9. led 2012

@svoba ,

dakujem, si mila...nasla som aj akysi botel racek, je cenovo velmi dostupny...tak asi vyskusame ten

svoba
9. led 2012

@gerdusha jj. ten je na nábřeží. to pojedeš jen tramvají. dobrá volba!

adriadri
9. led 2012

@lola22 Ano mám alelickou kombinaci genu PAI1 4G/5G. Dotaz jsem již Malíčkové ohledně Clexanu napsala. Uvidím, co mi na to napíše - dám pak vědět.
@jasmi Svým způsobem můžeme být v poho, jak píšeš. Protože tento gen dědíme po jednom z našich rodičů. Jeden z nich ho má taky. Moje mamka otěhotněla a to 2x. Jednou já a jednou je můj bratr. Nikdy s tím žádné problémy neměla. Zda ho má však ona to nevím, může ho mít můj otec. Proto pro jistotu bychom měly užívat ten Clexan popř. jiný lék.
@kockacz Děkuji za přesnější popis. Mám to stejné. ☹ Ale prednisonem se všechny hodnoty dostaly do normálu. Krátké vysazení však způsobilo návrat opět do špatných hodnot. 😢
@svoba Jak se cítíš a co říkala Malíčková na všechny výsledky? Jinak ještě jednou obrovská gratulace k těhu. Doufám, že se šetříš. 😉 A ještě se zeptám - ty jsi nikdy neměla zvýšené hodnoty TNF alfa? (já mám lepek negativní-tudíž v pohodě)

kockacz
9. led 2012

@adriadri No prave, to je blby, ze mame my snazilky jen kratkou dobu na snazeni, nez se Prednison zas musi vysadit 😒 Ja ted budu cekat, jak dopadne lecba a zda TNF alfa a ty ostatni previti trochu klesnou. Na kontrolni odbery jdu za mesic. Ale v CARu jsme domluveni, ze kdyz budou vysledky dobre, muzem se objednat na IUI. Rekli mi, ze ten Pentomer budu muset brat az do otehotneni a pak jeste nejakou dobu. No jo, jenze kdy to otehotneni bude? Popravde se mi nechce brat ty leky zbytecne dlouho, tak tomu zkusime pomoct, abych otehotnela co nejdriv 😀 Uvidime, chce to nekonecnou trpelivost. My se snazime neco pres 2 roky, ale ten pocit, ze clovek otehotnet muze, ale neudrzi, to je des bes ☹

lola22
10. led 2012

@adriadri Já jsem se jí dnes ptala a ona říkala, že na to nejsou jednotné názory, že imunologové doporučují od začátku cyklu, hematologové s ET a gynekologové až po potvrzení těhu. Takže si pak člověk musí vybrat sám. V Gennetu to nijak neřešili když si píchala se začátkem cyklu? Hledala jsme na netu, ale nic pořádného jsme nenašla, ach jo.

svoba
10. led 2012

@adriadri cítím se všelijak. je mi líp. po lécích už ani tolik nešpinim. ale to ležení ☹ nechci si stěžovat. jsem šťastná! 🙂
TNF alfa jsem nikdy (ani ted) neměla zvýšené. ten lepek jsi už psala. vim, že ses jí na to spěciálně ptala. já moc s tou imunitou problémy neměla. i u Madara jsem ji měla zvýšenou trochu. ale ta celiakie ☹ no, ale záleží, jak k tomu člověk přistupuje.

@lola22 už jsi byla na akupunktuře?

sipkova1
10. led 2012

Holky, nevíte náhodou jestli MUDr. Malíčková funguje také jako "normální" imunoložka nebo jestli jen jako "reprodukční" imunoložka? Mám jeden imunologickej problém se který se léčím už několik let a celkem ne moc úspěšně, tak si říkám, že bych to zkusila ještě u ní.

lola22
10. led 2012

@sipkova1 Ahoj, funguje i jako normalni imunoložka.
@svoba Ahoj, Dr. Biljaková byla furt nemocná, byla na operaci s očima a furt neordinovala, tak jsem se nakonec přihlásila k jednomu Rusovi, ke kterému jsem chodila na akupunkturu dřív asi 2 roky. Tak teď chodím asi 6 týdnů každý týden k němu. Ty jsi teď k Dr. Biljakové chodila? Asi ne, vid? když byla nemocná.

svoba
10. led 2012

@lola22 nene. já tam byla objednána v prosinci a pak se odhlásila. na podzim jsem tam byla. 🙂 akupunktura je fakt dobrá na určitý problémy při snaze otěhotnět. doporučuju! ale není to všelék. to ale není nic. bohužel.

skifarka
10. led 2012

Ahoj holky, chodila jsem sem někdy minulý rok. Vpadla jsem Vám sem minulý rok a Vaše rady byly milé, Asi si mě moc nepamatujete. Mám za sebou 3x potrat ve 4.měsíci, IVF, 2 x inseminace a 14 let čekání. Zjistily mně imunologické problémy, zvýšené NKT buňky. Takže beru již 4.měsíc kortikoidy - Medrol. Po kontrolním náběru, je mám už v normě, ale aby nezačala moje imunita opět pracovat, beru je pořád. S partnerem si máme rozmyslet co dál? Jestli zase IVF nebo přiroz. snažení.
@svoba To je, ale překvápko. Potichoučku, gratuluji a ať srdíčko bouchá o 106. Jen tak dál.
@adriadri Zdravím Tě.

svoba
10. led 2012

@skifarka díky! 🙂

17217
12. led 2012

ahoj holky, jsem na vás nečekaně narazila a jsem dost překvapená, protože jste zde již dlouho a já stejný problém s imunitou k otěhotnění řeším již 4 roky. Nejdříve u Skopového v pronatalu, te´d leta v podolí u Madara...ale ztratila jsem důvěru!!! takže jsem úplně nadšená z vašich poznatků u Dr. malíčkové. Ráda bych k ní zašla, ale nemůžu se nikde dopídit kontaktu na ní. pokud někdo máte a dáte...byla bych šťastná. Díky

gerdusha
12. led 2012

@17217 ,fiiiha, stratila si doveru voci mudr madarovi??? hmmm...a my sa tam s mm chystame... 😠

adriadri
12. led 2012

@17217
@gerdusha
Ahoj holky, posílám vám kontakt na MUDr. Malíčkovou. Myslím, že je lepší ji napsat a popsat ji váš problém: Karin.Malickova@lf1.cuni.cz
Co se tyče MUDr. Madara, tak vám můžu říct, že mi jejich přístup přišel trošku neprofesionální. Po odběru krve mě i manžela jsme čekali několik týdnů, poté jsme si přišli pro výsledky, kde jsem měla naordinovaný Prednison a pohlavní styk bez kondomu 3měsíce. Poté jsme měli přijít na kontrolní testy. Nikdo nám však neřekl, co nám je. Brát prednison a kondom styk - hotovo dvacet. To jsme si však s mm dupli a že chceme s nějakým doktorem mluvit, aby nám vysvětlil, kde je vůbec problém. Tak dlouho jsme si stěžovali, až nás k někomu přiřadili, aby nám vše vysvětlil. Kdybych to tak shrnula, tak můj názor je takový, že všem pacientkám, předepisuje stejnou léčbu. Zatímco u Dr. Malíčkové je to řešeno o dost víc podrobněji. Vše vám vysvětlí a vyšetření z krve je o dost rozsáhlejší.
Kdybych měla poradit, šla bych rovnou k ní. Tak držím palečky a pak nám všem tady napiště, jak jste dopadly. 😉
@lola22 O tom Clexane jsem ji psala. Napsala mi toto: Clexane v prubehu IVF cyklu - riziko krvacivych komplikaci pri podavani miniheparinu je minimalni. Lecivo krome "naredeni" krve pusobi
komplexne na spravnou spolupraci cev, krve a slozek imunitniho systemu,
proto je s vyhodou podavat jeju zen s podezrenim na imunoloigcky
podminenou neplodnost jiz cca 10-14 dni pred embryotransferem.
@svoba Jen hezky odpočívej. Já jak byla na IVF, tak jsem celé 3 týdny jen ležela a náramně si to užívala-to myslím vážně - moc hezké období narozdíl od současného. ☹ (šílený stres v práci, 10-11 hod v práci denně, nulová podpora ze strany zaměstnavatele, atd.) Manžel se o mě moc hezky staral. Já opravdu nedělala vůbec nic. Jen se přesunula ze sedačky do postele a naopak. 😀 Stejně to ale nepomohlo. 😠 Někde je buď zakopaný pes, nebo hold není ten správný čas.
Držím palečky,aby to dopadlo se šťasným koncem... 🙂