Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
12. črc 2011

@svoba
🙂 Ja ale byla na genetice se svym byvalym manzelem. Se svym soucasnym ne. Tak asi proto.

svoba
12. črc 2011

@adriadri nám bylo řečeno, že to dělaj zvlášt. jednotlivci. jen jednou za život. tak je to placený pojištovnou. a ztratí-li člověk ten list s výsledkama, další testování stojí tisíce.

svoba
12. črc 2011

Malíčková mi napsala, že mi látky klesly. At jdeme na IVF.
(jenže z výsledků vyplývá, že je mám stále vyšší než norma)
Můžu se zeptat, co je to: subpopulace LYMFO (CD3, IRI)? Mám to mimo mez normy.

svoba
12. črc 2011

Ještě mám dotaz: co je to Antithyreoperoxidáza? Je to něco se štíntou žlázou. Jinak TSH mám nízko, tak to jsem moc ráda. jen tohle mám mimo tu svou gastroenter. zvýšený. ale jen nepatrně.
plus CD3. což naprosto nevim, co je.

fori
13. črc 2011

@svoba subpopulace lymfo : neboli BUNĚČNA IMUNITA **
CD3 (T-lymfocyty)
a to IRI nevím, ale mám ho taky zvýšené, ale nějak se tím nezabývala

verru
13. črc 2011

Já mám CD3 nízké, IRI vyšší (2,2) a k tomu ještě mimo normu CD8, CD3+HLADR. Napsala mi k tomu "Porucha buněčné imunity s poklesem zastoupení celkových CD3 t-lymfocytů a cytotoxických CD8+ T-lymfocitů"

Takže jsem asi moc nepomohla😀

fori
13. črc 2011

@verru já mám CD3 a CD8 mám v pořádku, IRI 2,7, CD3+HLADR mám trochu nižší 7,8. A mně řekla, že jsem naprosto v pořádku. nic neberu.

svoba
13. črc 2011

díky! já to mám trochu vyšší. ale ona mi k tomu nic nenapsala. jen to mám červený, protože to je mimo ty obvyklý hodnoty. já se fakt už asi zbláznim.

svoba
13. črc 2011

@fori a čeho se týká buněčná imunita, prosím tě? jsem nějak mimo.

fori
13. črc 2011

@svoba takhle přesně to jako taky neumím popsat a zkus se podívat po netu. důležité co máš napsáno v závěru. Já mám také plno červených hodnot ale ty prý nejsou důležité. tak nevíím.

lola22
13. črc 2011

@svoba Ja bych se taky drzela toho co mas v zaveru. Taky tam mam ruzne hodnoty cervene a nektere z nich pro ni byly dulezite a jine ne. Ja myslela, ze se muzete snazit az nejak od rijna, takze byste mohli uz na IVF brzy, jo?

svoba
13. črc 2011

@fori já mám červený jen to gastro a pak dvě hodnoty lymfa. tak to je snad dobrý skóre 🙂
jenže mám několik kamarádek,který jsou naprosto zdravý, partneři taktéž a dítě se nedaří ☹

svoba
13. črc 2011

@lola22 závěr je optimistický. alespon že tak. no, dle Malíčkový se máme začít snažit hned. hned jít na IVF plus ICSI. druhý lékař tvrdí počkat do podzimu, a třetí pro změnu počkat do jara 2012. vyber si ....

fori
14. črc 2011

@svoba a jací lékaři ti radí počkat??? já bych věřila Malíčkový..... pokud nemáš teda ješte jiný problém než imuno... 🙂

lola22
14. črc 2011

@svoba No tady vidis, ze nakonec se clovek stejne musi rozhodnout sam. Nedavno jsem cetla ze ISCI se jeste nejak dal rozviji a je ted nova metoda PISCI, kdy tu spermii nevybiraji jen tak od oka,ktera se jim libi, ale nejak nezavisle podle jejich vlastnosti a reakci.Ale myslim, ze je trochu drazsi nez ISCI.A jak to teda chces udelat, na koho das?🙂
Jinak ja vcera volala do Gennetu a tam maji az do konce srpna uplne plno, a az prespristi tyden si mam zavolat, ze snad budou uz terminy na zari a rijen, takze si stejne myslim, ze pokud se ted nekam objednas, driv nez v listopadu se IVF stejne ani nestihne, tak si to aspon predstavuju ja. Vsechno je fakt na strasne dlouhy lokty.

svoba
14. črc 2011

@fori na gastroenterologii mi to radí. a moje obvodačka. jiný problémy snad nemám. ale zas eto člověk neví, dokud se samy neobjeví. ted to stejně nejde kvůli tý mý práci. tak to musíme odložit.

svoba
14. črc 2011

@lola22 my bysme to stejně nejdřív zkoušeli přirozeně. půl roku třebas. na ivf se mi nechce. když to šlo jednou přirozeně, proč by to nešlo znova.
ono to moje rozhodování je taky bohužel ovlivněný tím, že jsem od října bez práce. takže stejně budeme asi čekat. musíme. je to nějak ted na prd.
Gennet má všeobecně delší čekací lhůty. co tak vim od kamarádek.

lola22
15. črc 2011

@svoba No jesště bys mohla do řijna otěhotnět, kdyby to bylo po IVF šla bys na rizikovy a do konce těhotenství bys brala nemocenskou. Vim že nic moc, ale taky možnost. Na druhou stranu kdybych jednou otěhotněla přirozeně, taky bych se IVF hodně bránila.

adriadri
15. črc 2011

@svoba ohledně tvého dotazu: co je to Antithyreoperoxidáza? Je to něco se štítnou žlázou, mám to taky zvýšené max.60 a já mám 78. Vůbec to nic prý neznamená. A to jsem Maličkovou poprvé žádala, ať mi kompletně vyšetří štítnou žlázu - problémy v rodině. Takže mi na to řekla, že štítnou žlázu mám naprosto v pořádku. Asi to opravdu není nic nějak závažného.
To samé je mé vyšetření na moč: Specifická hustota: rozmezí 1,015-1,025 a já mám 1,009, což je mimo rozmezí. No a na to mi bylo řečeno, že je to v pořádku, protože to znamená, že jsem hodně pila a tudíž moč obsahuje víc vody. 😉
Jak jsi se mě ptala na tu genetiku, tak jsem si raději volala do toho Gennetu. No moc chytrá z toho nejsem. Ale pokud můžu, mám si sehnat výsledky z minula, ale nemusím. 😖 No každopádně jsem si už zažádala. Prý o to vyšetření co již mám, se bude dělat míň. Sestra mi taky řekla, že opravdu vyšetření na genetiku pojišťovna platí jen jednou, ale kdo to platí pak, mi nějak nedokázala říct. Tak jsem z toho takova.... 😖 Přitom jsem se doktorky ptala (na té konzultaci), zda je to vyšetření zdarma a ona mi potvrdila, že je. No je v tom tak trochu nějaký hokej.
Výsledky co budu mít od minula, jsou na nějaký karyotyp, ty vyšly v pořádku. Mě můžou ale dělat ještě i jiné testy, jak jsem z toho telefonátu pochopila.

svoba
15. črc 2011

@lola22 - no, a když otěhotnim pak a budu bez práce, tak nebudu mít peníze a jen nervy a ato není pro těhotenství nejlepší. stále používáme kondom. nechci to ted hrotit. uvidim jak na podzim. stejně půjdu v říjnu na další větší testování. já jen nechci hned IVF. nezavrhuju ho. ale prostě si chceme chvilku užívat jen tak. 😉

svoba
15. črc 2011

@adriadri já mám tu hodnotu taky mírně překročenou. ani nedosahuje 70. tak snad ok.
ty to máš ale zmáklý. klobouk dolu. ze zkušenosti vim, že hodně výsledků paradoxně ovlivníš tím, cos pár dní před testama dělala (jedla, nebo v jaký fázi cyklu člověk je, taky stres udělá svý). třeba cholesterol, pak ty mý gliadiny, taky hodně věcí z moči, taky TSH na štítnou žlázu. prostě se to nechce hroutit z jedněch výsledků. i Malíčková mi to potvrdila.
a proč ti budou dělat druhý testy genetiky? kvůli těm rakovinám v rodině? každý další test na genetiku si hradí pacient. a je to otázka tisíců. nikoli stovek. jak mi bylo řečeno. a nedělá se to páru, ale jednotlivci. pak se to jen jako pár posuzuje. ale to jim stačí asi jen ten papír z dřívějška.

svoba
15. črc 2011

skrz to mý dilema. rozhodli jsme s manželem, že počkáme. na podzim po dalších testech zkusíme pár měsíců sami a pak teprv IVF. je to bolestivý. ale co naděláme. radši mít jistotu.
za pár dní rodí kamarádka, která čekala na dítě 5let. moc jim to přeju. nakonec jim to vyšlo přirozeně. 🙂

adriadri
15. črc 2011

@svoba No ja slyšela, že se dělají různé testy genetiky. Genetika na nemoci, genetika na rakovinu, genetika na mutace..... A ja nevím na co ještě. Já mám právě genetiku - karyotyp a to teda nevím, co přesně je. No hlavně že je v pořádku. Už se všech těch testů bojím, co mi zase výjde.
Jinak jsem psala Malíčkové ohledně té celiakie. Tak tu na 99% nemám. 🙂 Výsledky vyšly 0. Tak jsem si teda fakt oddychla. 🙂
S tím tvým rozhodnutím docela i souhlasím. Počkat ještě pár měsíců přece není nic tak hrozného. 😉 I když snažit se teď a jít do podnikání, je taky hezké řešení... 😉

svoba
15. črc 2011

@adriadri na druhou stranu, co když ti řeknou, že by tvý děti mohly mít rakovinu. co budeš pak dělat. adoptujete? riziko je tu vždy. já jsem proti přílišnému testování. pak ty následný nervy mnohdy víc uškodí než pomůže znát výsledek. to je jako s triple testama pak v těhotenství.
jo, já myslím, že ona jí dost testuje. jak má sama zkušenost z rodiny. no, díky bohu za to!
zrovna před chvílí jsem venčila a potkala kamarádku s miminkem. pořád se mě ptala, kdy já otěhotnim (ona je mladší než já a už plánuje druhý). je mi z toho hrozně smutno. jdu si lehnout. rozbolela mě hlava.
nevim, zda je to správný rozhodnutí, ale snižuje to riziko potratu. stejně hned neotěhotnim. a páč používáme kondom, tak snad budu mít i BI v pořádku. snad ...

skifarka
15. črc 2011

Ahoj holky, byla jsem tu párkrát a tak se znovu hlásím.
@svoba Holka jedna, taková mladice a skoro propadá beznaději 😉 . Víš kolik budeš mít ještě miminek a toho času, co máš před sebou 🙂. Čekání je těžký, člověk se sebepoznává a hlavně je to obrovská zkouška vztahu. Ale ženská vydrží, víc než člověk. Věř mi, že mám hodně drsný životní zkušenosti a na mimi s 2.partnerem čekáme 13 let. Stále věřím, tak musíš taky. Měla jsem taky mnoho "propadů", zoufalství, ale stále bojuju jako lvice. Hodně dlouho jsem po posledním potratu nemohla třeba do Ikei, kde se to hemží miminky. Jednou jsem to tam vůbec nezvládla. Dovolené pro mě byly těžké, samé dětičky. Vyeliminovala jsem to, zlatá chalupa. Stejně se vždycky spálím, vyrážky.... U nás je zřejmě problém v partnerovi, kterého stále stíhají špatné zprávy, co se týče plodnosti. Teď se nemůže "vyhrabat" z leukospermie a ureoplazmy a to je mladší, než já.
Jak si se tady ptala na OSVČ a mateřskou. Jsem OSVČ a když jsem byla loni 3 měsícec těhotná, tak jsem si platila částku 1000,- Kč nem. pojišť., byla to rána, ale zase bych měla nejvyšší možnou mateřskou. My OSVČ, co si nezaplatíme nemáme. Je tam ještě podmínka, tuším, že 275 dní/ před nástupem na mateřskou, myslím/ musíš být účastna nem. pojišť.. Taky bych se vzhledem k tomu, jak jsi mladá vůbec nehnala do IVF. Na to máš ještě čas. Když to už přirozeně šlo, tak to zase půjde 😉 Přeci jenom jsou to hormony. I to mám za sebou a jistota žádná. Hlavu vzhůru 😀

svoba
15. črc 2011

@skifarka ahoj, děkuju za podporu! máš dvě děti, vid? to je ale jednodušší čekat na další. jen jestli já někdy mít alespon jedno budu. tot velká neznámá.
co je leukospermie? ureaplasma je hrozná. hlavně at se nechodí nikam koupat. ale snad silný antibiotika zaberou. a zatim bych používala kondom, abys to nechytla. a žádný společný koupele! my máme oba problémy. manžel špatný spermie a já celiakii.
jako osvč bych si musela platit minimální sociální a zdravotní. jenže pak ty vydělky v počátku ...
já optimistou nejsem. ale nevzdávám to a bojuju. poslední dva roky byly zlé. snad bude líp!

skifarka
15. črc 2011

Ahoj, 2 děti jsem sice porodila, ale mám jenom 1. Moc smutný životní příběh. A ten mladší, který mně zůstal má za sebou 2 těžké operace. Dostala jsem ho z toho, dnes je mu 17 let. To píši pro tvoje povzbuzení. Hodně lidí má nejrůznější trápení. Chápu, že prožíváš smutky, ale neboj bude lépe. Tento rok je prý rokem plodnosti, je to rok králíka, podle čínského horoskopu.
Leukospermie znamemá, že tělo produkuje více lymfocytů. Znamená to, že prodělal nějaký zánět a tělo se takto brání. Normálně jich je v těle 1 mil., partner má 2 mil. a nemůže se toho zbavit. Léčí se to ATB, které mu ale moc nezabírají.
Co já vím, tak leukospermie i ureoplazma způsobuje ženský neplodnost.
Před nějakým časem jsem si po netu objednala test plodnosti. V mém věku je to už pochopitelné. Jsou v balení vždycky 2 testy.V minulosti jsem si ho udělala, a vyšel dobře. Testuje to FSH. Když už je vysoké, tak už to s plodností začíná být blbý. Dnes mně vyšel zase ok.Tak snad jsem ještě plodná. Aspoň něco. Je mně to zatím na h....
Ale otázka plodnosti v tvém případě je zbytečná, jsi mladá holka 😉.

adriadri
18. črc 2011

@svoba Ohledně výsledků z genetiky, kde by mi zjistili, ze mé děti budou mít rakovinu mě nijak nezastraší. Já vím, že rakovinu jednou asi mít budu a mé děti zřejmě taky. Ale myslím, že si užijí stejně plnohodnotný život jako každý jiný. Ano, může se stát, že se narodí už s nějakým nádorem, jsou takové děti, ale tohle nemůže nikdo nikdy vědět. A na nějaké pravděpodobnosti se můžu akorát tak vykašlat. Nevím, zda ti příjdu jako sobec, ale jak říkaš, není dobré vše vědět hned. Proto mi taky příjde, že na tu genetiku jdeme svým způsobem úplně zbytečně. No nevím, myslím si, že teď přes prázdniny tam jednou jen na půl, a proto posílají páry ještě na nějaká vyšetření.
@skifarka 13 let čekání je teda už docela dost. Ale tebe může aspoň držet to, že už děti máš. 🙂 To my nic takového nezažily - rostoucí bříško, pohyby, celonoční vstávání a kojení, první krůček, slůvko atd atd. atd. Předpokládám že, chceš další dítko se svým druhým partnerem, jak jsem pochopila. No každopádně držím palečky, aby to vyšlo, co nejdříve - přece jen je to fakt už dlouhá doba. Můžu se zeptat, do jakého Caru chodíš?

svoba
18. črc 2011

@skifarka to je mi líto. život je opravdu boj.
ureaplazma způsobuje neplodnost u žen i mužů. je to hnusná bakterie. partner nesmí chodit plavat. no, a do vyléčení sex jen s kondomem. jinak se taky nakazíte. ☹ těžko se toho člověk zbavuje.
manžel má taky špatný spermiogram a nikdo neví proč. chvíli taky hádali na prodělaný zánět, pak tu byla teorie cysty. jednou nám dokonce oznámili, že nebude mít vlastní děti. my to řekli doma, byli jsme z toho úplně hotoví. a dnes už zae nějaký spermie má.
plodnost je složitější problém. nemyslím, že je to jen otázka věku. bohužel 😒

svoba
18. črc 2011

@adriadri no, právě. tak proč čekat na genetiku. u tebe, myslim. jen aby tě netestovali, tys neztratila čas a ještě si to nezaplatila. mě ti doktoři někdy tak rozčilujou.
jednou mi jedna kamarádka naznačila, že když jsem potratila a nedaří se nám hned počít, tak možná nemáme mít dítě. jako že to příroda nechce. stejně tak u lidí zatížených nemocí či postižením z rodiny. no, darmo mluvit.