Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
10. říj 2011

@lola22 Kontryhel piju uz cca 3/4roku. Delozni sliznice vzdy po nem ukazkova (vzdy cca 10-11mm). Nyni vsak ne.
Prave mi na to odepsala Malickova. Cysty se po Prednisonu objevit nekdy mozna muzou. Pokud mi cysty neodejdou nyni s menstruaci, tak musim Prednison vysadit a pak mi pred IVF nasadi injekce gamaglobulinu.
Proc neroste sliznice nevi. Zadne studie na to nejsou, zda tyto leky mohou sliznici ovlivnovat.

@lenkacar Jak ti cysty odsaly? Myslim, ze by mi je odsahly az po uzivani 1mesice antikoncepce. Pokud by totiz asi nic nepomoholo, tak mozna je to dalsi ze zpusobu, jak se jich zbavit.
Maji to vsak byt hormonalni cysty, ktere vetsinou samy zmizi.

svoba
10. říj 2011

@adriadri z mý zkušenosti - kontryhel není dobré pít dlouhodobě.
měsíc je v pohodě. čekáš už tak dlouho. měsíc je chvilka. to bude dobré! 😉
to budeš brát hormonální antikoncepci? ptám se proto, že já poslední rok mám cysty pravidelně. vždy odejdou (jsou hodně malé, přesto bolestivé) během menses. dřív, když jsem brala hormon.antiko, tak v pohodě. ta bolest je někdy hrozná, tak jsem si říkala, zda si ji na chvilku zase nenechat předepsat. ale nevím. pak se zase to tělo čistí, ne? tak abych nějak otěhotněla.

adriadri
10. říj 2011

@svoba Kontryhel jsem taky uz radeji vysadila. Jo mesic je v podstate v pohode. Ale ja to chtela tak nejak udelat i v praci, abych tam zrovna ten mesic nebyla. Bude to tam ted hodne silene a chtela jsem se tomu vyhnout. Hold to tam budu muset cele odpracovat jen ja. ☹ Skoda.
Antikoncepci jsem brala i u prvniho IVF a to 3mesice. A pak se taky hned stimulovalo. Pry se telo nejak hormonalne vyvazi a je to pred IVF lepsi. Tak nevim....
Ja cysty fakt nikdy nemela, az ted. Takze se mam teda pripravit na bolestivy menzes, jo? No to jsem nadsena 😠

svoba
10. říj 2011

@adriadri takže hned následující měsíc je tělo už bez hormonů? hm! tak to možná na tři měsíce taky zkusim.
já mám bolesti už během cyklu, kolem ovulace, menstruace pak normální. ani není o moc silnější. ty cysty se "roztahujou" a tim tlačí a způsobují bolest. tak mi to nějak vysvětlila lékřka. tedy v děloze, myslim 🙂

zvalentova
11. říj 2011

ahoj holky, tak mi volala MUDra z imunologie, po 4 měsících užívání Pentomeru a Prednisonu se moje NK buňky snížili jen o maličko, takže Prednisom mám užívat dál, zatím až do ukončeného 13tt 😒

lola22
11. říj 2011

@zvalentova A kdy si vysadila pentomer?

zvalentova
11. říj 2011

@lola22 až jsem měla potvrzené těhotenství z krve, zároveň jsem snížila Prednison na půlku

snazilka14
11. říj 2011

@svoba proc prosím nedoporucujes kontryhel dlouhodobe?

snazilka14
11. říj 2011

@zvalentova to je vtipny, takze jsi vlastne otehotnela bez toho aby lecba zabirala?

zvalentova
11. říj 2011

@snazilka14 přesně tak, osobně si myslím že spíš tomu pomohlo ICSI s AH

svoba
11. říj 2011

@snazilka14 na doporučení bylinkářky. mně osobně prodloužila cyklus. prý se má dělat pauza.

svoba
11. říj 2011

@zvalentova mám za tebe obrovkou radost! zázrak a přirozeně. držim moc palce!!!

zvalentova
11. říj 2011

@svoba no přizozeně na druhé a dlouhé IVF 😀

eviq
11. říj 2011

ahojte, chystame sa na imunologicke vysetrenia do Prahy a do Plzne kvoli opakovanym potratom. Neviete mi povedat, ako to tam chodi a kedy asi budem mat vysledky? Ak by neboli dobre predpisuju ten Prednison alebo aj nieco ine? Dakujem.

svoba
11. říj 2011

@zvalentova aha. já netušila, že jste šli na druhé IVF. čekáš dvojčátka? nevadí. přirozeně nepřirozeně, hlavně že to vyšlo a čekáš miminko! držim pěsti!!!

adriadri
11. říj 2011

@zvalentova Muzu se zeptat, co to znamena AH? A taky me zajima, jak jsi se vyporadala s tim, ze se clovek na to IVF tolik neupne. Vsichni rikaji, ze clovek na to nema moc na to myslet...Ale jak to zaridit. 😉

adriadri
11. říj 2011

@svoba S tou antikoncepcí si myslím, že se jen rika, ze se od hormonu musis jen nejak ocistit. Mam dalsi kamosku, ktera otehotnela ihned po vysazeni a ditko je v poradku. Taky planovala, ze si da cca 3 mesice na ocistu a ze si da manzel pozor. Bohuzel... 🙂 Vyslo to hned na poprve. Me dve sestrenky to mely taky tak. Okamzite otehotnely po vysazeni. Vyzkouset to muzes. Za to nic nedas a hlavne si s partnerem za tu dobu nemusite davat pozor. 😀

svoba
11. říj 2011

@adriadri no, my ted používáme kondom už několik měsíců. je to sice vopruz, ale zase si říkám, že pak bych měla mít ok alergii na sperma. i když to stejně nebyl můj probém. ale tak nám zbývají "jen" čtyři měsíce a máme dovoleno se snažit. stejně počkám na Malíčkovou a gasro ... 😎
ono, příroda je mocná. mám kamarádku, která otěhotněla ve 22 i přes antikoncepci a s nemocnou štítnou žlázou. má velku nadváhu. a vše ok. jen měla rizikový těhu. chlapeček zdravý.
jink k tomu IVF. kamarádce to vyšlo a říkala, že se hrozně nervovala, před tim jim dva pokusy nevyšly. takže na to hodně myslela a přesto se povedlo. asi osud!!! 😉

svoba
11. říj 2011

napadl mě další příklad. jedn holka tady na koníkovi otěhotněla po nepovedenym IVF. říkala, že na to hodně myslela a byla nervozní. hned dva měsíce po ivf otěhotněla přirozeně. takže psychika děá svý ale jde to i tak. 🙂 to abych vám dodala sílu a naději!!!!

adriadri
11. říj 2011

@svoba diky za vsechny informace. Jen ze mi prijde, ze kdyz uz si myslim, ze je vse v poradku, tak me "rozseka" jina vec. Jako ze mi treba neroste delozni sliznice. Hold je to fakt vse na osudu.
Kdyz si vezmu, ze jsme se s manzelem snazili v zahranici, kde jsme byli necely rok a nevyslo to, prijde mi to takove vselijake. ☹ Muzu rict, ze tam bylo me nejlepsi obdobi v mem zivote. Zadny stres, zadna streotypni prace, zadne reseni problemu, krasna zeme, vsichni v pohode.... v nicem no problem. Ted se muzu ze vseho akorat tak po...... 😠
Takovy zahul jsem jeste fakt nemela. A taky nic..... 😢

sipkova1
11. říj 2011

@adriadri Já teda na psychiku při snažení nevěřím. Asi je to tím, že mi každej říkal, že je to v hlavě a tím mě tak naprdli, že tomu prostě nevěřím. Myslím, že bys tu psychiku neměla tolik řešit. Když nebudeš v úspěch IVF věřit a nevyjde, tak si budeš vyčítat, že jsi nevěřila a když budeš na úspěch věřit a nevyjde to, tak si budeš zas vyčítat, že ses na to moc upla. Kámošce psycholožka dokonce před IVF řekla, že tomu nemá tolik věřit, protože pak bude zklamaná. A každé další zklamání ji zase strhne níž.
Je psycholožka Hana Konečná, napsala knížku o neplodnosti. Jedna holka tady na Koníkovi dávala odkaz na rozhovor s ní v Sama doma a ona právě ten vliv psychiky na otěhotnění neuznává.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/114849974...
začíná to někde kolem 3:30
Já s ní přesně souhlasím, pro mě byl vždy důležitej poci, že dělám, co se dá, ale věření nevěření jsem neřešila.

svoba
11. říj 2011

@adriadri já dala ty příklady hlavně proto, aby bylo vidět, že když někdo tvrdí, že se na to nesmí myslet, tak to neplatí. je to případ od případu.
na koníkovi jsem už nějakou dobu a většina holek, co se snažily, už těhotný jsou nebo maj děti. věřim tomu, že všechny jednou otěhotníme a budeme mít dítě. jednou ... jen to chce trpělivost.

svoba
11. říj 2011

@adriadri naplánovat to asi nejde. nikdy nebude ten pravej čas. vem si mě. před dvěma lety by to bylo "ideální". za chvíli budu bez práce, bez peněz, s depkama. ni nedostanu mateřskou ...

svoba
11. říj 2011

jo, holky, abych vás pobavila. máme sousedku. je to ukrajinka, vzala si bohatého čecha. mladá hezká. mají dvě děti. ted se mi svěřila. šla za gynekoložkou, aby jí vypočítala, kdy děti počít. chtěla, aby slavili narozeniny v srpnu a září. tak vysadila antiko a hned následující měsíc počali. dvakrát. skvělý těhotenství, lehký porod. a to jen leží doma. má chůvu, uklízečku....
život je nespravedlivý!

zvalentova
12. říj 2011

@adriadri zvládla jsem na to naprosto v pohodě, ve svém dosavadním životě jsem zažila už hodně "potíží" a absolvovat IVF byla de facto procházka růžovým sadem. Jsou jiné věci, na které by se člověk měl upínat. Čím míň to budeš řešit, tím lépe se vyrovnáš s případným neúspěchem.
Jinak AK je asistovaný hatching, kdy 3-5 denní embryu je narušený obal, aby se mohlo snáz a lépe dát dělit a růst.

svoba
12. říj 2011

@zvalentova a do v jakym CARu jsi byla?

zvalentova
12. říj 2011

@svoba jen Gennet na Letné

adriadri
12. říj 2011

@zvalentova Diky za info. 🙂 Muzu se jeste zeptat, jaky byl spermiogram od manzela? To AK se dela automaticky nebo ne. Myslim, ze budu mit taky ICSI. Do Gennetu na Letnou chodim taky k prim. Brandejske. 😉

zvalentova
12. říj 2011

@adriadri AH se platí, doporučují ho většinou od 35 let a nebo když je k tomu indikace a nebo pokud se na tom dohodneš. My jsme původně chtěli PICSI, protože je lepší.
Spermio bylo průměrné.

adriadri
12. říj 2011

@zvalentova My mame spermio vyborne. Nikdo mi o teto moznosti nerekl. Kolik se plati? Je pravda ze tam maji posledni dobou sileny frmol a neni na nic v podstate cas. Vse je v takove rychlosti. ☹
Vim jen, ze budu mit nizkou davku tech injekci. Predtim jsem totiz mela OHSS, tak mi to primarka snizila o pulku.