Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
13. kvě 2011

@lola22 zeptej se a pak mi to napiš, prosím! hodně by mě to zajímalo.

svoba
13. kvě 2011

@adriadri mně přijde, že tě všude hned cpou do IVF. mi přijde. ale já jsem už otrávená, toho si nevšímej. 😉

amadores
13. kvě 2011

Já dneska našla ráno // na testu,HCG mám více jak 1000 a na UTZ byla malá šmouha,tak sem si ďobla první Clexan a teď už budu jen doufat, aby to nedopadlo zase blbě, jak loňské minulé těhu.
A to vše hned první měsíc po návštěvě Malíčkové, co mi uklidnila, že imunitu mám v pořádku a ne jak v Podolí zvýšenou..prostě ta psychika dělá divy..no, uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet, každopádně všem moc držím palečky a nevzdávejte to, i když je to někdy těžké.... 😉

gejbule1
14. kvě 2011

Pěkný víkend 🙂Holky já jsem to taky nedostala ale testík zatím dělat nebudu.Až dyžtak zítra než si půjdu k Malíčkový pro injekce 😉 .
Pravda je že mě taky šíleně tlačili do IVF i když je vůbec nezajímalo jaký problém mám ☹ .Je to hrůza většině jde jen o peníze 😠

jananov
15. kvě 2011

@amadores Moc gratuluju k // a budu držet pěsti,aby nyní už byl na konci mimísek 🙂 Chtěla jsem se zeptat, co Tebe vlastně dovedlo k Malíčkové (tato diskuse)?Jestli to dobře chápu,tak Ty jsi neměla problém s otěhotněním, ale asi jsi měla zamlklý těhu nebo potrat,že?Proč si pícháš Clexan, Malíčková Ti zjistila antifisfolipidový syndrom nebo máš trombofilní mutaci?A co prednison, ten jsi nějakou dobu užívala nebo vůbec? Promiň za tolik otázek, možná už jsi to tu dokonce psala,ještě jednou velká gratulace 🙂

snazilka14
16. kvě 2011

@amadores tak to gratuluju! a budu drzet palce. Podle podoli jsi mela jake vysledky? Zvysenou BI nebo i neco jineho?

fori
16. kvě 2011

@amadores moooc gratuluji 🙂

lola22
16. kvě 2011

@svoba Zeptam se, ale pujdu tam az v cervenci.
@gejbule1
@amadores Drzim Vam obema palce!!!

adriadri
16. kvě 2011

@gejbule1 @amadores Holky ode me taky obrovska gratulace. 🙂 🙂 🙂 Obema drzim moc moc palecky!!!!
@gejbule1 Do jakeho Caru jsi chodila, ze te nutili na IVF?
Zacinam mit z toho strach, ze tam opravdu prijdu (Gennet) a reknou mi, ze se nic neda delat, jedinou moznosti je IVF. ☹

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri IVF je pohoda, lepší než se roky pokoušet bez pomoci. Pokud mi dřív řekli, že mám jít na IVF, protože jiná cesta není, šla bych hned a nečekala 3 roky.

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri zároveň každý CAR tě bude "nutit", protože je to živí a umí to. Je jen na tobě jak se rozhodneš.

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova Mozna mas pravdu, zalezi na tom, jak se na to clovek diva. Prece jen cekam uz dlouho, tak proc to nezkusit. No uvidim, co mi tam reknou.
Malickova chce hlavne vedet, proc se mi vytvorilo 31 folikulu. Ja psala takovy dotaz na online-lekari. A tam mi v podstate ti doktori odpovedeli, ze to je sice hodne, ale ne aby se nekdo nad tim nejak pozastavoval. A kdyz jsem se ptala na foru holek, ktere jiz prodelali nejake IVF, tak se s takovym vysokym poctem zadna nesetkala.
Tak mi to prijde zvlastni. Proto se toho docela bojim.

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri já měla také "anomálii", v Gennetu se na mě chodili koukat. Z 12 folikulu bylo 16 vajíček, což se jim stává zřídka.

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova Myslis tedy, ze by mohli prijit na to, proc jich bylo tolik? A nebo klasicky nad tim mavnou rukou. Tys tam predpokladam do Gennetu chodila. Resi nejake veci a nebo rovnou posilaji na IVF.

svoba
16. kvě 2011

@gejbule1 - gratuluju a přeju zdravé miminko!!! 🙂

svoba
16. kvě 2011

@amadores moc gratuluju!!! tentokrát to jistě vyjde. držim pěsti! 🙂

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri řeší, já trvala na zjištění příčin když mi pořád tvrdí jak "je všechno v pořádku", nakonec toho našli víc než dost.
Po výsledcích jsme rovnou šli na IVF, protože píchání pregynulu nebo IUI bylo zbytečné.

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova A muzu se zeptat, co ti nasli? A na kolika IVF jsi uz byla?

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri zatím jen na 1jednom, zjistili oboustranně neprůchodné vejcovody, tím pádem bylo IVF řešením. Zároveň na imuno vysoké NK buňky, ...

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova Tak s pruchodnosti asi uz nic neudelas nebo ano? Jde to nejak operativne? Ja mam kamaradku, ktere byly odebrany oba vejcovody. Vedela tedy, ze jinak nez pres IVF dite mit nebude. Pak se jednoho dne rozhodla a navstivila CAR. Po 1IVF zapadla a nyni ma holcicku. Takze z toho bych strach nemela, ale to ty zrejme asi vis. 😉
A co znamenaji ty NK bunky?

gejbule1
16. kvě 2011

Tak já jsem to stále nedostala.Na testu //.Dnes šla jen na imunologii pro injekce jak jsme byly s dr.Malíčkovou dohodnutý a ona mě hned poslala na HCG ať vidíme jestli to odpovídá a ještě na nějaké vyšetření krve ohledně placenty.Tak jsem napnutá jak to dopadne.Výsledky by měly být dnes odpoledne nebo spíš zítra.Napsala mi papír pro mojí doktorku co doporučuje atd.Moje gynek.mi musí napsat Utrogestan protože tahle nemůže.Jak to vypadá budu pořád po doktorech.Ještě dostanu žádanku do rizikové poradny u Apolináře.Ale kdyby to pomohlo tak udělám cokoliv .Zatím si ale myslím že jsem v klidu tak jen doufám že mi to dlouho vydrží.
@adriadri Chodila jsem do Pronatalu v Praze ale byla jsem strašně nespokojená.Pokaždý jsem mluvila s jiným doktorem který o mě nic nevěděl a musela jsem svůj příběh pokaždé vyprávět.Pak mi nutili IVF i když věděli že u mě problém v potrácení.Ale znám holky co jsou tam spokojený jen já jsem asi měla smůlu.

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri NK buňky jsou v rámci imunologického vyšetření - jednoduše řečeno způsobují autoimunitu, ale nejsem lékař.

adriadri
16. kvě 2011

@gejbule1 Tak dej odpoledne nebo zitra vedet. 🙂 Drzim hrozne moc palecky, aby to tentokrat vyslo. Chytilas to hned na zacatku, takze to urcite dobre dopadne. 😉
Ohledne toho IVF a toho Pronatalu to fakt nechapu. Jak te nekdo muze nutit do IVF, kdyz nemas problem s otehotnenim. To je presne ono, proc ja ty Cary moc nemusim. Ale asi mi nic jineho nezbude,nez tam jit a asi zkusit dalsi IVF. Ach jo. ☹

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova A beres na to nejake leky? Vim, ze mas ted myslim pauzu, ale i presto neberes na to nic?

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri nejdřív jsem dostala Pentomer, který vůbec nezabral, resp. hodnoty se po 4 měsících ani nepohnuly. Tak mi k tomu přidala Prednison, který zobu už 1,5 měsíce.

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova Ke komu chodis? Mas predepsany Prednison a k tomu i kondom styk?

zvalentova
16. kvě 2011

@adriadri nic takového, jen Prednison a Pentomer, v Gennetu jsem chodila k Lovasové - Bukvové a teď Langerová. Výborná je primářka Brandejská.

adriadri
16. kvě 2011

@zvalentova Takze tuto lecbu ti doporucili v Gennetu? To te tam tedy asi hned necpou na IVF. 🙂
To je celkem potesujici zprava. Ja jdu na pohovor k Dr. Vykysalé. Pak bych ale chtela prejit k Brandejske, ale uvidim, jak to cele bude.

amadores
16. kvě 2011

@jananov
měla jsem problém jak s otěhotněním,skoro 3 roky nám to trvalo a pak to skončilo MA.Po tom mě doktor poslal na imunologii do Podolí a tam jsem měla zvýšenou BI,takže Prednison 5 měsíců a pak mě to už naštvalo, vysadila ho a šla k Malíčkové, která nic špatného nenašla.A miniheparin mám kvůli Leidenské mutaci, co mám pozitvní.

Holky, všem děkuju, uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet.Po tom MA mám strach,aby to zase blbě nedopadlo.
Všem držím palečky na brzské //... 🙂

svoba
16. kvě 2011

@amadores to bude dobré. hlavně se ted nenervuj a nemysli na to, že by to mohlo dopadnout špatně. držim palce!