Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

suvik
12. čer 2009

ladus 77 taky jsem těhu nikdy nebyla a pokud 77 je ročník narození, jsem 78 😉

barru
12. čer 2009

lucul děkuju moc, určitě si to napíšu a budem postupně zkoušet co se dá 🙂 snad to jednou vyjde nám všem 🙂

barru
12. čer 2009

suvik ono když to dopadne špatně, tak není o co stát, to lepší když se vám to povede pak po přeléčení napoprvé 🙂

krásný víkend přeji, snad se počásko umoudří

ismail
12. čer 2009

barru, objednani do Caru je ruzny, zalezi o jaky Car jde.Ja treba chodim do pronatalu a na prvni konzultaci jsem cekala cca 4 tydny.
Rake vsem preji pekny vikedn, ma byt hezky

ladus77
12. čer 2009

Ahoj Suvik, jojo, je to rok narozeni, mesic listopad 🙂 Co ty? A chodis nekam do CARu? Ja teda jo, ale zatim nam delali jenom zakladni vysetreni, vse ok, na IVF se zatim necitim a ted teda chceme prirozene. Mozna inseminaci, no uvidime co vysledky. Ja teda strasne doufam, ze to ted pujde. Jinak, holky, nechtela jsem to rict nejak blbe, ja vim ze potrat neni zadna sranda a ze neni o co stat ☹ 😠
Barru, s tema zadankama je to des, mne ji nakonec napsal gynekolog, v Caru nechteli, taky ze si me tam objednali v Podoli, tak ze ji na nic nepotrebuju. Ptala jsem se pak na to primo Madara, co by bylo kdybychom prijeli bez zadanky a a on tak neurcite, ze bychom ji dodatecne poslali postou a nebo ze se za to plati, a je to tech 5 000,- jak tady uz psaly holky. A objednani do Caru taky tak 3-4 tydny, no zalezi asi... Ale strasne me to stve a je v tom fakt bordel. Poslat nekoho na vysetreni po trech potratech, to je teda des.
Tak holky, krasny vikend, u nas uz sviti hvezdicky 🙂

suvik
15. čer 2009

ladus 77 já prosinec 78, chodíme do artu čb, tam 3x iui bez úspěchu, teď se léčím v praze podolí

marceta
15. čer 2009

Ahoj holky, psala jsem už před víkendem, ale nějak se to zatoulalo. Jsem také ročník 77.
Co se týče těch potratů opravdu není o co stát, ale myslím že když člověk tak dlouho čeká a nic, tak je to úplně stejně psychicky náročný. Mě ku podivu úplně nejvíc složil první potrat. Byl totiž 13. prosince 07 a tak ta vánoční nálada tomu docela dodala a taky dlouhá zima. Koncem února už jsem byla pěkně na pěst. Docela se divím, že to se mnou manžel vydržel. Došlo i k tomu, že jsem ho začala obviňovat, že si přece musí najít někoho jiného, když já jsem k ničemu. Teď už to naštěstí docela zvládám. Není to lehké, ale dá se to ustát. Poslední jsem měla teď 25. února a hned ten den jsem si zašla k doktorce a domluvila si Podolí, tak mě podržela ta naděje.
Měla jsem doktora s kterým jsem se nemohla nějak domluvit, tak jsem si našla doktorku a ta je super. Vždy se mi těsně před ukončením uděl aft na rtu, když jsem se doktora ptala jestli to nemůže nějak souviset, řekl že jo a tak jsem se ptala jestli s tím něco budeme dělat, tak mi řekl že ne, že by to bylo moc drahé. To jsem měla po druhém potratu. Nechala jsem si napsat žádanku na genetiku a začala jsem hledat někoho jiného. Doktorka mi řekla, že mě vezme, ale že musíme počkat až doběhne to vyšetření z genetiky, že je to objednané na něj a že ona do toho nemůže vstupovat, takže proto ty žádanky. Jde to prostě na doktora, který to objednal, ale stejně by to přece měla proplatit pojišťovna, tak proč ty caviky. Co jsem přešla k ní posílala mě po všech možných vyšetřeních. Chtěla mě poslat i do Podolí, ale říkala, že to tam dlouho trvá, tak ať to ještě rozmyslím a tak než jsem rozmyslela otěhotněla jsem potřetí, bohužel se stejným koncem. Takže já si nemůžu stěžovat, že by mě tam poslali pozdě, ikdyž kdybych asi zůstala u toho doktora, tak by mě možná ani neposlal.

To stou těhotnou s cigaretou, to mě taky čerti berou. Měli jsme jednu takovou v práci. Rozmlouval jí to kde kdo a nic. Je to fakt nefér.

marceta
15. čer 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat Barru. Jestli došlo aspoň k výraznému zlepšení hodnot u té druhé kontroly? A jestli jo, tak jestli zkrátí kontrolu třeba aspoň po dvou měsících?
Byla jsem ráda, že jsem si tady přečetla, že orální sex je taky tabu. Nikdo nám to neřekl a musím přiznat, že ikdyž to logiku má, tak mě to nenapadlo. Takže bych se po třech měsících pěkně divila a byla naštvaná.
Jo ještě jsem si vzpomněla, že jsem v pátek psala o kontryhelovém čaji. Možná ho taky pijete, ale třeba někdo ne. Mě moc pomáhá. Nemám už bolesti a hlavně se mi srovnal cyklus (teď se mi zase asi prednisonem pěkně rozházel ☹ ).

pimpulka1
15. čer 2009

Marcetko máš pravdu.. čekání na něco, co pořád nepřichází, je taky psychicky náročné... já čekat na // nemusela, ale upřímně, raději bych si počkala a měla ten radostný závěr, než tu neuvěřitelnou podpásovku, když si člověk vesele ve 12tt cupitá na UZ a těší se na fotečku a ono... prostě je nám líto, bohužel, žádná akce a člověk jen vidí na monitoru ten malý nečinný brambůrek 😢 z kterého už žádný človíček nebude.. byla jsem z toho naprosto na odpis, nejraději bych ani nevylezla na denní světlo... a když se to za 4 měsíce zopáklo, no však co tu budu povídat. TOHLE opravdu nepřeji prožít ani svému největšímu nepříteli, proto holky raději se obrnit trpělivostí a dočkat se 😉 .. Kontryhelový čajík znám, pila jsem jej ještě v kombinaci s kopřivou a měsíčkem po druhém potratu, taky se mi srovnal cyklus, pak jsem ale přešla na jedny kapky a pohoda... Cyklus rozhozený nemám, akorát se mi tedy z 28 dní, snížil na 27 😅 Mějte holčiny pěkný týden, vesele papkat prednison případně si užívat lásky bez latexu 😀

pimpulka1
15. čer 2009

Když už jsme u těch ročníků, tak já jsem 80 😉

barru
15. čer 2009

ismail děkuju, už jsem se objednala do Podolí, ale je to až srpen no, dovolené to asi prodloužili, takže ještě zkusím obvodní a kdyžtak holt si to zaplatíme sami, už to nějak vzdávám
marceta: výsledky u partnera v pořádku, u mě se nezlepšili, ale mně můj doktor vysadil prednison, takže jsem ho 20 dní před kontrolou nebrala, tak myslím, že je to tím. Já nevěděla, že je to špatně, tak jsme dostali v Podolí trochu vynadáno a doufám, že teď už to snad bude dobrý, ještě řešíme, jestli to nedráždí nějaký skrytý zánět. Prostě se pořád nějak nedaří ☹

jinak já jsem ročník 83, takže pořád slyším, jak jsem mladá a že mám času dost, ale co už je za náma nikdo neví.

lucule
16. čer 2009

holky ja jsem rocnik 82. Barru taky mi v Podoli rikaly, ze takovy rocnik tady dlouho nemeli. No a pak nam zjistily protilatky....

barru
16. čer 2009

lucule to je fajn, my jsme chtěli mimčo brzo hned po vejšce a takhle se to protáhlo

holky vysvětlil vám někdo, proč se ty protilátky tvoří?

lucule
16. čer 2009

baruu my jsme se taky zacali snazit pul roku po vejsce, taky jsem si rikala ze neni na co cekat...
ja jsem cetla ze se nejcasteji zacnou protilatky tvorit bud po mimodeloznim tehotenstvim nebo kdyz jsou spermie v pochve v dobe kdy ma zena treba mykozu nebo jiny zanet v tele. Organismus zacne reagovat proti spermiim jako proti cizim bunkam a zacne je likvidovat a to pokazde kdy se objevi v tele 😒

barru
16. čer 2009

lucule to zní docela logicky, já četla zase, že to podporuje antikoncepce, protože tělo je vystavovaný dlouhou dobu spermiím i mimo ovulaci a tak se začne bránit

a ptaly jste se někdo, jakou má tahle diagnoza prognozu?Já jsem vždycky tak vynervovaná, že mě otázky začnou napadat až doma 🙂 Zajímalo by mě třeba jakou mají úspěšnost, protože mi přijde, že někteří gynekologové protilátky neuznávají jako problém

pimpulka1
16. čer 2009

Barru s tou antikoncepcí se mi to nezdá, já ji brala osm let v kuse a syn se nám povedl hned první měsíc po vysazení a vše bez komplikací .... pak už jsem ji tři roky nebrala a pak tohle 😒 spíše mi zní logicky to s těmi mykózami, už jsem psala, že jsem na ně po porodu začala celkem dost trpět i opakované záněty močáku. Teď to klepu, od února mám klid, tak snad 😀 Těžko říci co jim zabraňuje, jestli gumsex, prednison, teď už i wobenzym 😀 Začala jsem používat i měsíčkový olej místo všelijakých lubrikantů, má skvělé protizánětlivé účinky.. No koukám, jsem jak lékárna ... S tou prognózou ti neporadím, jedu tam za měsíc, musím si asi septat otázky, nebo jakmile za sebou zavřu dveře, tak mi dojde, co jsem ještě všechno chtěla vědět 😒 My totiž asi snahu odložíme, i kdyby byly výsledky dobré, musím do práce a nějakou dobu tam pobýt, protože mi už skončila mateřská... tak potřebuji vědět, jestli tedy vysadit prednison nebo jej brát.... no uvidíme jak říkal slepý 😝

marceta
16. čer 2009

Četla jsem o stejných příčinách vzniku. Pak jsem někde četla, že cca 10 000 párů trpí neplodností a z toho, že je cca 58% způsobeno právě imunologickou příčinou, ale už nebylo uvedeno jaká je úspěšnost přeléčení. Když jsme byly u Madára, tak říkal, že má u této léčby takovou úspěšnost, že to ani nemůže zveřejnit, protože by mu to nikdo nevěřil 😀 .
A tomu já prostě budu věřit. Taky vás tak pozitivně naladil? My jsme odjížděli s manželem hrozně šťastní a plni naděje.

pimpulka1
16. čer 2009

JJ taky, bylo mi najednou fajn... taky mi říkal, že až příště otěhotním, tak si mám napsat velikou čtyřicítku, abych věděla, že mám vydržet až do čtyřicátého týdne 😀 nehledě na to, že jsme polovinu doby u něj v kanceláři strávili předělávaním myši, protože mu žádná nechtěla fungovat... užasná kancelář vědce.. neboli tady se mi názorně ukázalo, že inteligent ovládá chaos 😀

pahu
16. čer 2009

Ahojky 😀
Bybule, aj ja som bola u Madara, zistili mi protilátky na trofoblast a spermie... V mojom centre tomu však neveria, takže mi len horko-ťažko predpísali Prednison na 3 mesiace pred 2.IVF... Bohužiaľ mne to nepomohlo, ale dúfam, že niekomu áno 😵

ismail
16. čer 2009

ahoj holky, ja se ptala v Podoli na pricinu, rekli mi, ze rizikovy jsou tri faktory, mykozy, zanety mocovych cest a dlouhodobe uzivani antikoncepce. Samozrejme neplati smahem, kdyz nekdo bere antiko x let, ze se to u nej projevi, ale proste muze. Ja treba mykozu nikdy v zivote nemela, ale antikoncepci jsem brala v kuse 11 let. Co se tyce prognozy, kdyz se ted otehotni a za nejaky cas budeme chtit dalsi dite, doporucuji kontrolu u nich.

suvik
16. čer 2009

pahu já braní prednisonu s carem radši nekonzultuju a beru ho, už když jsem chtěla žádanku, dělali s tím "ofuky" tak pochybuju, že by věřili, že mám brát prednison a psali mi ho

barru
17. čer 2009

pimpulka já třeba na mykózy ani záněty nikdy netrpěla, antikoncepce pět let, možná je k tomu prostě někdo náchylnej

suvik jaktože car tohle neuznává? ☹ To když jim přineseš z imunologie výsledky, tak řeknou, že to není podstatné?Já jsem se objednala do car v Podolí, tak doufám, že spolu budou spolupracovat a už konečně nebude problém s předepisováním prednisonu a žádankama...

suvik
18. čer 2009

barru mě v caru nechtěli napsat ani žádanku, tvrdili, že se tyhle problémy týkají malého procenta párů, že mi to nebudeme. To že se iui 3x nepovedlo se prý taky stává, doporučovali nám ivf, až při 2 neúspěšném ivf by nás tam prý poslali. Do té doby je to zbytečné, O žádanku do podolí jsem si říkala 3x, pak jí teprve napsali. A protože jezdím do caru cca 100 km vzdáleného, nejezdím si tam jen pro recepty na prednison, ten si nechávám psát o gynekoložky

zvire
20. čer 2009

Ahoj holky, právě jsem začala brát Prednison. Mám dvě zdravé holky bez jakýchkoliv problémů. Když bylo malé něco přes dva roky, chěli jsme se pokusit o třetího chlapečka a bum, 2 potraty v 6tt. Nějak jsem se s tím nechtěla smířit, chtěla jsem vědět, proč to najednou nejde. No, kromě jiného mám také trombofilii (heterozygot Leydena) a léčenou lehkou hypothyreosu, bylo mi už přes 35, takže to doktoři měli na co svádět. Jenže obě holky jsem měla až po 30. a obě jsem donosila bez jakékoliv medikace, takže mi to moc nesedělo. S mojí dr. jsme se shodly, že by to mohla být BI, i doktor v Trombocentru mi to naznačil, tak mi dr. napsala žádanku a naštěstí objednání i výsledky v Podolí šly celkem rychle, takže vlastně po 2 měsících od 2. potratu už víme, že jsem BI pozitivní jak na sperma tak na trofoblast a manžel má lehkou oligospermii. Což je zajímavé, protože se nám všechny naše pokusy, ty vydařené i nevydařené, povedly nejpozději do 4 měsíců - i přes alergii a morfologické nedostatky spermií.
Když si to tady tak pročítám, tak je mi úplně jasné, že jsem šťastlivec - svoje dvě cácorky už mám a buď se nám bonus v podobě třetího mimča povede nebo nepovede, ale aspoň budu vědět, že jsem pro to udělala všechno. Však i Dr. Madár vypadal poněkud překvapeně , když jsme mu řekli, že už dvě děti máme a to dokonce spolu. Ale pak řekl, že už jsem "prověřená" a že to bude jen nějaká "blbost". No tak doufám, že ten dryják Prednison přes léto tu "blbost" zmírní a v září to bude na kontrole o něco lepší ...
Jen jsem chtěla upozornit, že se BI možná netýká tak malého počtu párů. Většina lidí se spokojí se dvěma dětmi a je možné, že kdyby se snažili o dalsí, už by to nebylo bez komplikací - evidentně se BI může změnit během velmi krátké doby. Také jsem chtěla upozornit, jak rádi doktoři všechno svedou na trombofilii a přitom, jak už se tady psalo, jí má tolik lidí a ani o tom nevědí a nic se jim neděje.
Všem snažilkám po prednisonovské kůře přeji zdar a ostatním ať po tom dryjáku moc netloustnou, doufám, že se to vyhne i mně.

pimpulka1
21. čer 2009

Tak jak to pročítám, měl tu někdo ale štěstí, že se tak rychle dověděl na čem je. Já musela přes dva měsíce čekat, než na mne v Podolí dojde řada, a pak měsíc výsledky... Jinak žádné váhové přírůstky tu zatím nikdo nepotvrdil, tak určitě ani žádné nebudou. 😉 😉 Mám akorát pořád začervenalý hrudník, vypadám jako bych trávila hodně času na solárku.. 😒 Jinak se mi holky povedlo projít výběrovým řízením a od září nastupuji do práce, jako záskok za RD. Tak aspoň že tak. Holky a jak to snášejí vaši partneři? Já jsem třebas ráda, že si o tom můžu tady s vámi občas popovídat, ale můj muž to určitě nikde neventiluje... a moc se o tom ani nebavíme.... 😒

barru
22. čer 2009

suvik to je hrozný, zajímalo by mě,jestli to mají podložené výzkumem, že je to tak málo párů, můj minulý gynekolog mi to taky říkal, že to my nebudeme a říkal, že to máme dál zkoušet dokud se to nepovede, teď jsem alespoň ráda, že jsem ho neposlechla a nemusela tím procházet znovu...a teď když se ti to potvrdilo tak co oni na tom v caru?

barru
22. čer 2009

zvire já žádné problémy po prednisonu neměla, taky mi říkali že oteču, trochu jsem doufala, že maličko přiberu, mně by to tolik neva a nic, tak neboj 🙂

barru
22. čer 2009

pimpulka pro nás je to taková smutná věc, se kterou nemůžeme nic dělat a tak to moc neřešíme když to není nutné, v podstatě jsme to trochu utlumili že jsme si koupili štěně, to nám nenechá čas to moc řešit🙂

pimpulka1
22. čer 2009

Barru jj, je to smutná věc tady pro všechny.. naštěstí u nás nedochází k žádnému vzájemnému obviňování, jak se dělo u známých. Sem tam si o tom něco málo řeknem, ale vesměs to nerozebíráme. Pokaždé to zaženem větičkou - až co výsledky. Manžel by to chtěl hned jak obdržíme rozhodnutí, že je vše o.k. zkoušet ,ale já začínám mít stále větší strach... 😒 Tys Barru cvičila nebo cvičíš podle Mojžíšové? Docela by mě zajímalo jakou má její cvičení úspěšnost. ... U nás je dneska tak hnusně, tma venku jako večer, no jdu cosi upéct nebo mě začnou chytat špatné myšlenky. 😉

barru
22. čer 2009

pimpulka, tak to máte tak nějak stejné, já mám asi víc potřebu to doma řešit, spíš co se kontrol týká, musím toho projít mnohem víc, pořád nějak běhám po doktorech, tak se vždycky tak ujišťuju, že dělám všechno co můžu. Obviňování naštěstí u nás vůbec ne, to by nám stejně v ničem nepomohlo, prostě nezbývá než doufat, že to jednou vyjde. Já zase mám asi mnohem větší problém setkávat se s těhotnýma kamarádkama, ale jak jsem četla tak je to asi normální. Vždycky se za to dost nesnáším, že se s nima o tom nedokážu bavit, ale je to tak snazší, tak se tomu snažím vyhýbat ☹

jojo, mojžíšku cvičím už rok, dost poctivě 🙂 a krom toho že někdy překonávám lenost, hrozně mi to pomáhá. Já mám teda hodně špatný záda a o 90procent mě to zbavilo bolesti, cyklus moc nedokážu posoudit, s prednisonem, brala jsem i proveru, tak je to tak pokus omyl, jsem zvědavá jak se jednou budem trefovat do plodných dnů ☹ co by tě k tomu zajímalo?Mohu jen doporučit