Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

pimpulka1
22. čer 2009

Barru ten problém s těhotnýma kamarádkama patří asi tady mezi všemi co se neúspěšné snaží - nejen z naší diskuse - k věci... No upřímně jsi mě v uvozokách potěšila, já se totiž taky za to své obcházení těhukámošek zrovna nemiluju. Nejhorší je, že jsou těhotné snad všechny, asi začnu mít kamarády 😉 Vždycky si říkám, prostě neřeš to, vůbec na to nemysli, ale stejně mi to nedá a pořád mi oči ujíždí na ta vypouklá bříška....

S trefováním se do plodných dnů to bude u nás asi tak stejně, asi si začnu měřit bazálku, a to se mi vůůůbec nechce 😖 I když mě většinou týden po MS dost bolí prsa, a to se bere jako znak ovulace, tak možná od měření nakonec upustím.
Mám taky dost potíže se zádama a měla bych na ně cvičit a jestliže mi od nich pomůže i Mojžíškova a přitom ještě pomůže k mimi 😀

suvik
22. čer 2009

taky cvičím Mojžíšku-sice jen půl roku, ale snažím se 🙂

feliccita
23. čer 2009

Holky ahoj, prosím o radu!
Máte někdo telefonní spojení na MUDr. Ulčovou-Gallovou z Plzně. Zatím jsem byla jen u Madara, ale vyzkoušela bych i Plzeň. Když něco paní doktorka objeví, předepisuje taky prednison, nebo má jinou léčbu? Děkuji za Vaše informace.

barru
23. čer 2009

pimpulka ono se nedá na to nemyslet, to nejde 🙂

mojžíška je určitě výborné a šetrné cvičení a za zkoušku nic nedáš, uvidíš sama 🙂

jinak jsem dneska byla u obvodní lékařky, jestli by mi nenapsala žádanku a byla super, nicméně žádanku nemám. Říkala, že je to od Podolí nefér a nelenila a volala do pojišťovny reviznímu lékaři, jestli na to mají právo, jestli existuje nějaká taková vyhláška. Není to tak, vymyslel to zřejmě někdo v Podolí, takže tam mám jít bez žádanky a případně je odkázat na revizního lékaře z pojišťovny, je to smutné, ale je to o penězích ☹ Jen nevím proč to musím řešit já...tak mi držte palce. Vy jste opravdu všechny dostali další žádanky na kontroly bez problémů?

lucule
23. čer 2009

barru zadanku jsem od sve dr. dostala bez problemu, ale taky se divila!! budu držet palce at Ti to dobre dopadne ...

pimpulka1
23. čer 2009

Upřímně barru to nechápu... můj lékař ani nemrknul a prostě ji vypsal, ani se nad tím nepozastavil, takže tuhle tvou lapálii považu za naprosto úděsnou, jít někam, když nevíš co z toho bude 😒 volala sis tam? Jestli jsi to tu již uváděla, tak promiň, nerada pročítám vše zpětně.... Jestli jsem to vše pochopila, tak lékař, který vystavil žádanku, se podílí na úhradě vyšetření... jestliže se pak jedná o kontrolní vyšetření, na žádost podolí, mělo by si to taky platit... možná proto chtějí znovu žádanku, aby prostě šetřili kapsu....

barru
23. čer 2009

no možná je to proto, že já jdu na kontrolní vyšetření už podruhé, tak už se nad tím pozastavují o to víc ☹ pimpulko je to přesně tak, jediné o co jde, že ten kdo píše žádanku to platí a tohle už má spadat pod odborné pracoviště... do Podolí jsem nevolala já, ale můj doktor, ale tohle bohužel vůbec nespadá do kompetencí doktorů, ale někoho kdo se stará v Podolí o ekonomickou stránku věci a v podstatě ho pořád přepojovali na někoho jiného a nikdo mu to nevysvětlil. No uvidíme, určitě vám dám vědět, kdyžtak to holt zaplatíme...teď jsem se ještě z výsledků dozvěděla, že mám nějaký zánět, takže ve čtvrtek si jdu pro léky a asi budu volat do Podolí,jestli má smysl jít na kontrolu už za měsíc po přeléčení, abych to aspoň neplatila zbytečně a zase se nám výsledky nezlepšily ☹

barru
23. čer 2009

no a na srpen jsem objednaná do Podolí do caru, tak jsem zvědavá, jak to bude řešit Podolí s Podolím

suvik
24. čer 2009

tak mi napsali z Podolí, že se v plodné dny můžeme pokoušet o miminko. V ostatní dny i nadále s kondomem. Jen nevím kolik dní počítají jako plodné? Jeden? A snaženíčko kolikrát, dokážete mi někdo odpovědět?

jasmina309
24. čer 2009

Ahoj holky
Tak já mám za sebou kontrolu po 2 měsících braní Prednisonu a bohužel pokračuji v jeho užívání! ☹
Jsem z toho na jednu stranu smutná a na druhou veselá. To proto, že sem viděla, že léčba je úspěšná, ale jde pomaleji.Na kontrolu jdu v září. Zase tolik mě to čekání už nezabí, když by mě toitž povolila ivf už ted, tak stejně nejdrřív koncem srpna bych začla stimulovat. Takhle to vypadá na konec září- říjen.
Jo a ještě něco. Protože letíme 20.7. do Egypta, tak mi dr napsala do tý doby prášky jiný a v braní Prednisonu budu pokračovat, jen co se vrátím.
Je přeci nebezpečnej kvůli opalování.
Tak všem přeju mnoho síly a krátké čekačky 🙂

marceta
24. čer 2009

Ahoj Suviku, takto moc gratuluji a přeji úspěšné snažení. Musím přiznat, že nad tím už jsem taky přemýšlela, ikdyž kontrola a případné povolení je pro nás ještě v nedohlednu, tak budu taky moc ráda, když někdo napíše jak to je.

pimpulka1
25. čer 2009

Suvik většinou je 6 plodných dní ... tak si kup tester v lékárně 😉

lucule
25. čer 2009

jasmino a jaky jsi mela vysledky, ze ti jeste nepovolily snazeni? Ale dobry je ze se vysledky vubec zlepsuji...v zari to uz bude v poradku 😉
suvik gratuluji k vysledku a drzim palce at to vyjde 😉

suvik
25. čer 2009

díky všem 😉
pimpulka1 máš tuhle informaci z Podolí? Nějak se mi nezdá, že by najednou nevadil kontakt se spermíkama po dobu 6-ti dní.
Mám v plánu zajít na gyn na folikulometrii. Ovulační testy jsem už zkoušela, výsledky byly všelijaké. I když spousta holek je s nimi spokojená.

pimpulka1
25. čer 2009

No přímo z podolí ne, ale jestliže máš mít nechráněný styk v době ovulace, tak prostě nechráněný styk v době ovulace... pořád baštíš prednison a nějak se ty spermijky do cíle dostat musí 😉

suvik
25. čer 2009

pimpulka:
Ovulací nazýváme uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Ženské vajíčko je schopno oplodnění jen určitou dobu po ovulaci. Z vaječníku se zpravidla uvolní jedno vajíčko, které je pak přibližně
24 hodin ve vejcovodu připravené k oplodnění. Jestliže při pohlavním styku dojde k uvolnění spermií a jejich následnému přesunu děložním hrdlem do dělohy a poté do vejcovodů, může dojít se splynutí vajíčka a spermie, nebo-li k oplodnění. Schopnost spermií oplodnit vajíčko trvá asi
24 až 72 hodin. Z délky oplodnění schopnosti vajíčka a životnosti spermií tedy vyplývá, že nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění je tehdy, jestliže k pohlavnímu styku dojde v rozmezí 2 dnů před
a 1 dne po ovulaci. Tyto dny bývají označovány jako tzv. plodné dny.
Je to z http://www.ovulacnitesty.cz/co-je-ovulace/
Podle tohohle by to byly jen 3 dny.

pimpulka1
26. čer 2009

No a připočti dva dny před ovulací + tři dny ovulace a den po ovulaci 😉 Je mi jasné, že se bojíš, aby se to zase nerozjelo, ale ten prednison to asi určitým způsobem jistí. 🙂

pimpulka1
26. čer 2009

ono je nejhorší určit tu ovulaci, protože je tolik případů, kdy k oplodnění došlo podle výpočtů mimo ovulační den... tak by si to pojistila, myslím, že když tomu dáte třebas i jen čtyři dny, tak nic nezkasíš... a nebo se domluvit s gynekologem, který na UTZ přesněji určí ovulaci.

jasmina309
26. čer 2009

Luccule- já měla hodnotu nevím teda jak se tomu říká, dost vysokou. 72. No a po dvou měsících klesla na 58.
Dr říkala, že aby mě nastavila pro Ivf musí být hodnota 40.
Neměj mě za blba, já fakt nevím čeho je to hodnota ☹
Holky, myslím na vás a držím palce 🙂

suvik
27. čer 2009

díky

jasmina309
28. čer 2009

Tak holky, zkusili jste některá pít na Prednison? 😎 Nějak mě zmohl i vinnej střik 😀 😀 😀

pimpulka1
29. čer 2009

Jasminko občas si dám deci vínka a je fakt, že jsem z něj rychleji v náladičce... ale asi to bude tím, že se člověk tak vyhýbá alkoholu... ... Jinak jsem teď holky zažila úděsný víkend, pořád v posteli, měla jsem nějaké žaludeční potíže, což není nic nenormálního, ale přestala jsem cítit prsty na rukou, vůbec jsem je nemohla sevřít v pěst, pak se to přesunulo až na horní ret, měla jsem děsný strach .... snad se na tom ten Prednison nepodílel, už se těším, až se toho svinstva zbavím a vy taky .. U nás je to teď strašné, pořád hnusně, známí o všechno přišli, to si pak člověk říká, že je dobře kde je... Neumím si třebas vůbec představit jaké to je, když přijdete o domov..
Za 14 dni budeme touhle dobou už v Podolí 😒

zofka44
29. čer 2009

Ahoj, můžu se k vám přidat? Minulý týden jsem dostala výsledky z Podolí a mám poruchu buněčné imunity a zvýšené protilátky proti trofoblastu. Na jednu stranu jsem ráda, že se konečně našla nějaká příčina našich plodících neúspěchů (během roku 2x MA) a že s tím můžu něco dělat, ale na druhou stranu mám obavy, co se bude dít dál - pomůže mi Prednison? A co se mnou jeho braní udělá? 5mg je sice malá dávka, ale je to přece jenom něco navíc do těla. Jak to bylo u vás? nějaké vedlejší účinky? a jsou tu už holky, které po Prednisonu úspěšně otěhotněly a hlavně donosily?

zvire
29. čer 2009

Ahoj,

Madár v Podolí říkal, že má velkou úspěšnost. Moje sousedka po prednisonu úspěšně donosila chlapečka, takže já bych neměla obavy, že se to nepodaří. Hlavní je, že se přijde na příčinu.

Já beru prednison týden, jsem více unavená, ale to je ZATIM vše. Ale taky se obávám, jestli mi to po těch 3 měsících klesne, už by se mi to dál moc zobat nechtělo. My jdeme na kontrolu 14. září, prý před tím jsou dovolené, takže to budu tou dobou brát necelé 3 měsíce. TěĎ mám ještě antibiotika na streptokoka v močových a pohlavních cestách - nevím, jestli pak mám brát laktobacily nebo se na to vykašlat - tím si tu imunitu naopak vylepšuju - nemáte s tím někdo zkušenosti????

Jak se někdo ptal, jak to snáší partner, tak můj manžel to snáší dobře. Má z toho spíš srandu, což v našem postavení se dvěma dětma na světě je určitě lehčí, než s dítětem žádným, to uznávám. Ale že by se o tom se mnou chtěl bavit každý večer, to teda ne. Chlapi to prostě nemusí pořád rozebírat.

Jinak co se týče ovulace - na to jsem už přeborník. Zkuste ovulační testy, ale mně se osvědčilo sledovat bazální teplotu. Mně to funguje. Dobrá stránka je http://merenibt.xf.cz/index2.html , tam najdete úplně všechno. Nevím, jestli se cyklus s prednisonem nějak změní , ale to měření není nijak zatěžující a je to celkem zábava, poznat své tělo. Zdravím

zvire
29. čer 2009

Žádanka - při objednávání na kontrolu, kterou doporučilo samo Podolí, mi sestra neopomněla zdůraznit, že žádanku opět potřebují. Naštěstí moje Dr. je v pohodě a napsala mi to, ale přijde mi to celé na hlavu....

Ještě zpět k těm plodným dnům - já asi využiji bazální teplotu i ovu testy, protože jestli jsem to pochopila dobře, tak to stejně chce tělo vystavit partnerově "alergenu" co nejméně, čili to chce mířit dost přesně. Před tím jsme prostě s manželem pokryli období 3 dny před a 2 dny po předpokládané ovulaci a ono to za pár měsíců vyšlo....

zofka44
29. čer 2009

Tak za dobré zprávy jsem ráda🙂 snad se to podaří i nám.
Já jsem začala brát v pátek, a musim se přestat pozorovat, jinak na sobě určitě najdu spoustu nežádoucích účinků Prednisonu. My jsme objednaní až na 29. září - na manželovi narozeniny - doufám, že dostane dárek v podobě povolenky na další snažení 🙂
A nevíte jestli je třeba ten Prednison brát i při čekání na ty kontrolní výsledky? Gynekoložka mi říkala, že by bylo nejlepší hned po vysazení otěhotnět. Ale kdyby se to dalo takhle naplánovat, že? Asi začnu taky měřit bazální teplotu nebo zakoupím ovulační testy, i když jsem to nikdy nedělala.
A jinak myslím, že laktobacily by měli být spíš ku prospěchu, taky je beru.

ismail
29. čer 2009

Ahoj holky, zdravim nove prichozi, koukam, ze je nas cim dal tim vic 😒
Beru prednison jiz pul roku, dva mesice mame povolene snazeni, zatim nic ☹ po kontrolnich vysledcich beru pulku, memu gynekologovi se to dvakrat nezda, doporucil mi znovu kontaktovat Podoli, volala jsem tam nedavno, ale nebrali to, tak se o to budu pokouset dal, jsem zvedava co mi reknou.

ismail
29. čer 2009

jeste dodam, ze lactobacily take beru a kontrolni vysledky jsou v norme, takze negativni vliv nemaji. Co se tyce potom mozneho snazeni, v Podoli mi rekli, ze nechraneny sex v dobe ovulace, cca 5-6 x nevadi.

ladus77
29. čer 2009

Ahojka holky, tak vas zdravim po delsi dobe, byla jsem ponekud pracovne vytizena a nic nestihala 😒 Ale ted uz to bude lepsi. Vysledky z Podoli zatim nic, uz jsou to 4 tydny, snad brzo dojdou, uz bych to chtela vedet, navic jste me navnadily tim, ze vam dosly ani ne za 4 tydny...
Taky zdravim nove tvare, je to hrozny, kolik nas je, ted by to ale chtelo nejake to povzbuzeni v podobe pozitivniho tehu testu 🙂 a ne jenom dalsi prednisonky.
Jasmina 309, jake beres ty prasky behem dovolene misto Prednisonu??? My se taky chystame na dovcu k mori, tak nevim jestli jim tam radeji nemam napsat nebo zavolat? Opalovani a Prednison vadi? Ne ze bych se nejak smazila na slunicku, ale clovek se slunicku jaksi nevyhne.
Barru, ja jsem mela s zadankou taky hrozne lapalie, nakonec mi ji napsal gynekolog. Je to ale desny, snad ti to dobre dopadne a nekdo ti ji napise.

jasmina309
30. čer 2009

Ahojte
Opravdu to chce vidět těhulku a né další Prednisonku, i když tě Zofko vítám a zdravím.
Znám spoustu Prednisonek které otěhu, ale už to dlouho co jsem o nové nesklyšela....

Laduss- tak já na kontrole po dvou měsících řekla, že letím k moři a jak to je s Prednisonem. Tak mi paní dr řekla, že se přeci kvůli práškům nenechám připravit o vysněnou dovolenou a nasadila mi jiný- Pentomer retard 600.
jestli to některá nevíte, tak s užívám Prednisonu se pacientka nemá vystavovat slunci. Mohly by vzniknout pigmentové skvrny. Takže opatrně 🙂 😉
Víš, ale je to o tom, na co tě léčí Prednisonem a každá sme jiná. I imunolog má jiné názory.
Jinak hned jak se vrátím (25.7.), tak mám nasadit Prednison zpět a na kontrolu jdu začátkem září. Tak pevně doufám, že my ty hodnoty slezou a míimi přijde na mé 37 narozky...ufff, to je věk

Jo a ještě něco- vedlejší účinky nemám, díkybohu... Jen tedy ten akohol vynechávám...