Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

lenkacar
14. říj 2011

to doufám

streghina
16. říj 2011

ahoj holky, mluvíte tu dost o MuDr. Malíčkové, v které nemocnici je?

evulatko
16. říj 2011

@streghina, pracuje ve Vseobecne fakultni nemocnici v Praze na Karlove namesti, vlastne na poliklinice na Karlove namesti🙂

streghina
16. říj 2011

@evulatko díky, můžu se zeptat, chodíš k ní a pak ještě někam do CARu? Nevím, jestli mohu třeba chodit do CARu v Podolí, ale nechat se od ní vyšetřit, zatím se začínám o vše zajímat, jak bych měla postupovat 😉

evulatko
17. říj 2011

@streghina, ja chodila k Apolinari, ale mam vyssi FSH (predcasne mi selhavaji vajecniky), tak hlavni lekar tam by me uz spis smeroval na darovana vajicka, coz se mi jeste nechce🙂 Ale jinak jsem tam byla spokojena a doporucuji🙂 V Podoli jsem se byla mrknout jednou a jejich hlavni doktorka (Dr. Rezacova) tedy podle me desne protivna a s tou imunologii nevim, v Podoli maji svoji vlastni, tak jestli by Te neposlali spis tam... Ja ted jezdim do Brna do Reprofitu, je to tam fajn, ale uznavam, trochu z ruky🙂 Ja jsem ale ted doma s dcerou, tak mi to ani nevadi... Ale kdybych chodila do prace, tak to by tedy asi neslo... Tak drzim moc palce, at se dobre rozhodnes🙂

lola22
17. říj 2011

@fori Hm tak to věřím, že si zklamaná. A jak to že nedělají o sobotách, vždyt nekomu na vikend muze vyjit treba nejaky ukon pri IVF a to se nedá zrušit ani posunout. A kolik si měla tentokrát folikulů?

fori
17. říj 2011

@lola22 no pokud by musela být nějáká punkce, tak tu udělat musejí, to je jasné, tak by mi IUI v sobotu udělali, ale zrovna nikdo na odbery vajec nešel, no tak v sobotu byli všichni pěkne doma ☹ sestra mi ještě říká.... kdo by sem chtěl jít v sobotu..... mě nasrala 😀 😀 . no a jinak mi vysvětlila doktorka že ten po tom Clostíku ti sice jako dozrává vajíček ale pořád jen jedno je dominantní. tak že já měla v pátek to jsem byla 11dc 1 folík 18mm což je krása a pak jsem tam viděla na druhý straně asi 4 ale o těch se zase nezminovala , ale ty byly daleko menší. a říkala, že snad ani neprasknou nebo co. já právě myslela že když rostou pomalejí tak mi prasnou později a budeme se doma snažit více...... no tak takhle ten Clostík prý nefunfuje...... to by právě hrozila ty vícečetná těhu. on prostě pomáhá dozrání toho hlavního folíku, no a mě dozrál nějak rychleji a tahle se mi to celý hnulo na sobotu, protože jsem na IUI měla normálně dneska 14dc. 😀

lola22
18. říj 2011

@fori Já už tomu přestávám rozumět, Vždycky jsem myslela že se při IUI stimuluje právě abys měla víc dominantních folikulů, sice je riziko vícečetného těhotenství, ale taky je větší šance že aspoň nějaký se oplodní a chytne. Mě vždycky i bez stimulace dozrál v pohodě jeden, prý krásný, tak nevím na co mám být příští měsíc na naše poslední IUI vlastně stimulovaná 😒

lenkacar
19. říj 2011

mě dozrává jeden až 2kolem 20mm,někdy mě to taky teda hlava tohle nebere ..fori tak at je to v pořádku 😵

fori
19. říj 2011

@lenkacar
@lola22 holky já tomu taky nějak nerozumím, taky jsem myslela to co píše lola22. zkuste se na to zeptat vy, jak ten Clostík přesně funguje, mě po nem stejne prostě dozrává jen jedno vejce 😀

lenkacar
19. říj 2011

podle mě po clostíku až 6vajec 😒

snazilka14
19. říj 2011

@fori drzim palce, to by byla sranda, kdyby se povedlo doma... 🙂

adriadri
19. říj 2011

@fori ahoj, pisu ti ohledne toho genu. Myslela jsem, ze mam uplne stejny co ty, ale je tam jine oznaceni: PAI-1 4G/5G a k tomu mu napsala toto:

A aby toho nebylo málo, máte i jednu ne úplně
příznivou kombinaci genů pro jeden z faktorů srážení krve - tato
genetická výbava by mohla souviset se snadnější tvorbou krevních
sraženin v cévách tvořící se placenty.

Na toto doporucuje se zacatkem IVF cyklu min do konce prvniho trimestru uzivat injekce Clexane nebo tak nejak. Mam je doma v lednici-presny nazev nevim. Jinak ten muj gen se dedi po jednom z rodicu. Nejak jsem z toho pochopila, ze bych spatne vyzivovala placentu.
Jak mi Malickova rikala, dite se cca od 6 tydne srdecni akce dokaze branit jiz samo a nepotrebujeme uzivat zadne leky. 😉

adriadri
19. říj 2011

Jinak jsem dnes byla u Malickove na prvni injekci gamaglobulinu. Prednison jsem vysadila kvuli nemizejicim cystam. Budu k ni chodit 1x za 14dnu. V pripade IVF pak 1x tydne. Ale to asi nektere holky vedi. 🙂
Kazdopadne uvidime za necele 3 tydny na UTZ, zda cysty zmizely a muzu jiz stimulovat.

adriadri
19. říj 2011

Ten clostik by mel fungovat jen na jeden folikul. Me pregnyl pichali, kdyz folik mel tak 22mm. Pak bud IUI nebo snazeni doma. Ale bylo to zbytecne, kdyz jsem spermie vzdy hned zabila. Pry na toto nepomuze ani IUI.
Ale vy jiz mate vysledky od Malickove v pohode, takze fori drzim moc palecky. 😉

lenkacar
19. říj 2011

@adriadri ten gamaglobulin mě zajímá ...

tyna84
20. říj 2011

Ahoj holky, dlouho jsem nic nepsala, protože se nic nedělo, ale pořád vás sleduju, ať vim co je tady nového 🙂
My máme podle Maličkový všechno v pořádku, BI prý takhle vzornou už dlouho neviděla, ale těhotný pořád nejsme 😒 Tak jdu 1.10 na folikulometrii a podle toho na IUI. Nechci se na to upínat, ale doufám, že už to vyjde. Bude to první IUI v mem životě, tak vůbec nevim do čeho jdu, ale snad to nebude tak hrozný.
Všechny vás zdravím a držím palce

fori
21. říj 2011

@adriadri jo to mi tam napsala taky ale já mám ten gen 4G/4G. tak je to asi skoro stejný, mě tam hrají ještě ty protilátky toho Annexinu. jim medrol 8mg a píchám clexane. tak uvidím 😀

fori
21. říj 2011

@tyna84 neboj IUI je v pohodě, za 5 min jdeš domů. at se vám zadaří......

adriadri
21. říj 2011

@fori myslim si taky, ze to bude neco hodne podobneho. Annexin mam v pohode. Medrol misto Prednisonu? Jak se ti Clexane picha? V pohode?

fori
23. říj 2011

@adriadri jo v pohodě, nekdy to bolí víc, nkdy vůbec. občas už mám i modřiny. to je blbý, protože potom nesmíš do tý modřiny píchnout. ale už mám vychytaný místo kde to fakt nebolí. ty už pícháš nebo ješte ne? a jinak medrol je místo prednisonu. je prý šetrnější.

lenkacar
23. říj 2011

ahoj mám výsledky ,jsem z toho špatná ,protože spolu od léta nespíme ,prednison beru a stejně mi vyšly špatně ..nebýt téhle doktorky tak jdu zbytečně do dalšího pokusu,mám zvýšit prednison na 10mg ,pentomer k tomu ,anopyrin a clexane po ET

adriadri
24. říj 2011

@fori Zatim nepicham. Az pri zacatku IVF - tzn. od prvniho dne menstruace. Ale do te doby mi musi zmizet ty dve cysty. Uvidim za cca 14dnu. Musim nyni cekat. ☹
A jake to misto je nejlepsi na pichani. 😉
@lenkacar Myslim si, ze spat s kondomem nema vubec zadny vliv. I Malickova rika, ze pohlavni styk mame normalne mit. Ja ho mela a prednison zobala a vysledky ukazkove. 🙂
Uvidis, ted se to zlepsi a pokud ne, nabidne ti neco jineho. Vzdy je vychodisko. 😉

fori
24. říj 2011

@adriadri u mě je nejlepší místo asi 3-4 cm šikmo od pupíku směrem dolů. ale každy to má asi jinak 😀

fori
24. říj 2011

@lenkacar a dál co?? co ti napsala v závěru??

fori
24. říj 2011

@lenkacar 5 mg prednisonu je málo, mě se to lepšilo takto rok!!!!

misa.patrik
24. říj 2011

Ahoj Holky 🙂 mám dotázek
dnes mi prisly výsledky z imunologie od Madara
ZÁVĚR: BI zlepšena,z imunologického hlediska koncepce možná při pruběžné lečbě ženy Prednisonem 5mg/den (v cca 8 týdnu možno snížit na 2,5mg/den ) mimo ovulaci nadále kondom.ochranu Prednison možno vysadit v cca 15 týdnu gravidity (eventuntuálně kontrola u nás v cca 7-9 týdnu gr.)

jak tomu mám holky rozumět? jsem z toho v pasti musím přece jen na IVF ??

svoba
24. říj 2011

Malíčková tento týden neordinuje 😉

svoba
24. říj 2011

@adriadri ahoj, co ty tvý cysty?

fori
25. říj 2011

@misa.patrik ne na IVF nemusíš, máte dovoleno snažení o plodný dny. jinak stále používat kondom. ale i tak bych do nějákého caru šla......