Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

bellarat
2. čer 2012

@jaya47 Ahoj, problém je, že můj chlap už nemá na to nervy, a to jsme prakticky na začátku švech možných pokusů. Nikdy nechodil k doktorům, nevěří jim a proto bylo pro mě velmi těžké ho přesvědčit, aby vůbec šel na spermiogram, genetiku či do Prahy na imunologii ... Vidí v tom vyhozené peníze, nutit ho nemůžu 😖

jaya47
2. čer 2012

@bellarat Tak neviem, ako ked chces, tak skus, myslim si, ze to na nieco moze fungovat. Ale nezabudni mat tie lieky vysadene, vsak vies 😉

mihaji
4. čer 2012

@bellarat Já bych to tedy s tou kombinací léků neriskovala a taky bych je nevysazovala. Beru ty samé léky a rozhodně bych víc věřila lékařům. Snaž se odreagovat, najít si nějakou jinou zábavu a tolik se na to neupínat. Nemyslet na to určitě nejde, ale trošku se uvolnit. Mně v tom hodně pomohl CAR, nechala jsem to na nich a už se tím tolik nestresovala. 😉

fori
4. čer 2012

@mihaji jak ti je?? vše o.k. ?

mihaji
4. čer 2012

@fori Ahojky, zatím všechno v pořádku. Jen přetrvává únava, bolestivá prsa a ráno mi bývá lehce šoufl, ale nezvracím. Tento týden mám v práci náročný, tak se těším, až bude za mnou. Jak je tobě?

fori
4. čer 2012

@mihaji jo mě je fakt už dobře... nechci tě strašit a ani ti to nepřeju, ale mě se ta nevolnost stupňovala... zmizela až tak v 15tt.... tak snad to nebudeš mít hrozný..... jinak já se těším na ult. , ale jdu tam až 19.6. to je doba 🙂 a pomalu ted už začínám něco cítit v pupíku... takový bublinky... a škubání...

kockacz
4. čer 2012

@fori @mihaji holky, to je super, ze je vse vporadku. Moc drzim palce 🙂

mihaji
5. čer 2012

@fori Já doufám, že se to stupňovat nebude, ani nemám pocit, že bych měla zvracet, jen mám žaludek jako na vodě, ale za chvíli to přejde.
To je krásný, blíží se první pohyby 🙂

@kockacz Děkuju, jsi zlatá. A co u tebe? Něco nového?

gerdusha
5. čer 2012

ahojte baby,

co znamena, ked mam znizene lymfocyty? Neviete? Prednison sa dava, ked su zvysene alebo znizene?

fori
5. čer 2012

@mihaji já taky jako nezvracela... ale prostě mi bylo častěji blbě od žaludku.. zase na druhou stranu jsem byla ráda... aspon jsem věděla , že je vše o.k. 🙂 neboj to vydržíš... 🙂

fori
5. čer 2012

@kockacz díky... a co ty?? jak válčíš??

zikinka
5. čer 2012

Ahoj holky, občas čtu vaše příspěvky a ráda bych se přidala. S manželem se nám nedaří otěhotnět. Absolvovali jsme 3xIUI, 1xIVF ale neúspěšně. Nikdy na mě nevykoukly //. Po různých vyšetřeních, kde se zdá vše ok, tak nám na imunologii v Pze (immunia) našli vysoké NK buňky (jejich norma 0-10) my jich máme 20 a pritilátky proti spermiím (jejich norma 0-20) my jich máme 62. Takže mě nasadili pentomer2 tbl denně a prednison 5mg (měsíc před ET). Měl jste někdo stejný nebo podibný nález a nakonec se další IVF (či přirozeně) zadařilo? Prosím řekněte někdo, že to není ztraceno. Mám strach a jak vás tady čtu, tak tu imunitu léčíte nejen na měsíce ale i déle. Tudíž mi to připadá hodně pesimistické.

ivana44
5. čer 2012

Ahoj.Stále si vás čtu a ráda se k vám přidám.Na své první mimčo jsem čekala 8let.Inseminace x krát IVF 3 krát+ dárce.Manžel špatný spermio,totální nula,žádná naděje.Po 8 letech pouze doma vyplněná žádost o adopci kterou jsme nestihli odevzdat a já byla už ve 3 měsíci když mi to dr říkal.Měli jsme nulovou naději.Dnes je mu 9 let.Jak to tak bývá tech 8 let snahy beznaděje atd jsme se odcizili.Malému byli 3 roky a následoval rozvod.Nový partner opět pokus o mimčo.Ze zkušenosti jsem po půl roce chtěla okamžitě vyšetření pač vím když to nejde tak je zle a čekat se nemá.vyšetření v normě já už vše asi po sté tak mě nic nepřekvapilo.po roce hurá těhotná.jenže si říkám něco je špatně a do týdne už jsem ležela na sále.mimoděložní.vzali mi pravý vejcovod.toto mě složilo uplně na dno.Konečně nás poslali do Podolí mám imunitu na sperma partnera jen nějaké 3% odchylku partner pomale sperma.Prednison 5 týdnů bez snažení žádná kontrola pak do 15 tt dále brát pak vysadit a užívat anopyrin.5 týdnů bude asi tak kolem 28,6 a já si po vaších příspěvcích dávám velkou naději že se to povede.Ale už se nechci jen snažit doma ale okamžitě najet naIUI.Snad nebudu čekat už 8 let na druhé a bude to do 2 měsíců.Po tom všem věřím že ano.Nikdo nezoufejte po roce.Vžy to příjde.Hlavně se na to neupínat.Mě to jednou pomohlo.A díky vám mi to snad pomůže i ted. 😉

kockacz
6. čer 2012

@fori @mihaji @svoba holky dnes jsem sla znova na krev, protoze jsem minuly tyden (tyden od potratu) mela jeste hcg 193. tak dnes dalsi odber, zda klesa. mezitim jsem zacala znovu po nekolika dnech uplneho klidu opet spinit az krvacet. tak jsem radej dnes chtela mluvit s Dr. No vysledek - na UTZ mi nasla 3cm cystu 😒 Stihla se mrcha vytvorit behem tech 12 dni co mi doktorka delala naposled UTZ. Je tohle mozny...

svoba
6. čer 2012

@kockacz cysty jsou hnus. ta bolest a vše kolem. ☹ soucítím s tebou. znám to. i kdžy díky bohu ojediněle. budeš čekat, jestli neodejde sama?

mihaji
6. čer 2012

@kockacz HOlka, to mě fakt mrzí, cysty jsou pěkný potvory, držím palce, ať brzy udělá pápá. 😒

kockacz
6. čer 2012

@svoba @mihaji doktorka mi napsala vit B + Ascorutin. Rikala, ze se to stejne jinak nez vitaminama neleci. Doufam, ze se vstreba. 25.6. jdu uz ke svoji doktorce na preventivku, tak to tam zkontrolujem.

kockacz
6. čer 2012

@svoba @mihaji dosud jsem cystu nemela. napada mne, jestli to nemuze byt po te imunomodulacni lecbe, ale posledni injekci jsem mela koncem dubna. tak to je asi jen nahoda 😖 Ale Malickove se zeptam a mozna i holek tady 🙂

svoba
6. čer 2012

@kockacz ascorutin je dobrý. není to velká chemie. taky jsem brala. no, co já nebrala, že ....
ono to bolí, když to odchází. ale je to lepší nechat, než se v tom štourat 😠

svoba
6. čer 2012

@kockacz já měla cystu asi dvakrát. šílená bolest. a vznikla mi sama od sebe. tak nevim ☹

mihaji
6. čer 2012

@kockacz Já cystu nikdy neměla, ale co vím od kamarádek, tak jim vždycky odešla s MS, i když to dost bolelo.

kockacz
6. čer 2012

@mihaji @svoba se mam na co tesit. dalsi bolesti. ach jo ☹ zatim to ale jde.

svoba
6. čer 2012

@kockacz třeba tě to tolik bolet nebude. to zase nechci strašit.... 🙂

fori
6. čer 2012

@kockacz no to je v pr....li.... , nic nemůže být normální vid? já s tímhle zkušenosti teda nemám....a co teda s tím? počkáte až se vstřebá??

winterska
6. čer 2012

@zikinka - může to chvilku trvat, ale i ty se dočkáš svých //. Taky jsem si ještě před měsícem připadala jako beznadějný případ: Po 3 letech přirozeného snažení jsme se octli v CARu. Fyzické vyšetření ok, MS přesná jak švýcarské hodinky, OVU též, manžel spermio výborné. 3x IUI - nic, 1. IVF, 2. IVF - nic, žádné mrazáčky. Konečně jsem si vyžádala vyšetření na imuno - čísla neznám, ale jako ty zvýšené NK buňky - dostala jsem v lednu 20111 prednison. Při dalším IUI v dubnu jsem otěhotněla. Bohužel mi při NT našli velmi vážné poškození plodu - následovalo přerušení. Od září opět prednison, v lednu 2012 3. IVF - nevyšlo, ale máme mrazáčky. Před třemi týdny jsme si pro ně zašli a jsem těhu 🙂 Snad to dotáhneme až do šťasného začátku 🙂
Takže imuno je prostě běh na dlouhou trať, a z vlastní zkušenosti vím, že se nesmím na to upínat a hlavně na to nemyslet..
Ideálně si najdi nějakého koníčka, objednej si nějakou adrenalinovou zábavu - to se hodí - pak otěhotníš a horko těžko ten poukaz prodáváš 😀 nebo jsem si na letní víkendy zajistila v práci víkendové služby - už jsem je musela ze zdr. důvodů zrušit 🙂

zikinka
6. čer 2012

@winterska potěšila jsi mě, že Tvůj příběh má šťastný konec 🙂 Koukám, eže Tvoje cesta byla také pěkně trnitá a určitě Tebe a Tvého partnera stála hodně úsilí a slziček a zase novou sílu do dalšího pokusu. Je super, že jste to nevzdali a bojovali jste až do zdárného konce. A Ty jsi měla problém pouze v NK buňkách nebo jsi měla i jiné protilátky?A jak jsi měla NK buňky vysoké? Moc Ti přeju, ať se mimísek zdárně vyvíjí a ať se narodí krásné zdravé miminko!! Moc děkuji za povzbuzení

winterska
6. čer 2012

@zikinka no můj příběh // teprve začíná, tak snad bude vše ok. Jo, slzičky byly, pár talířů a skleniček to odneslo 😀 ale porád jsem si říkala, že každý další měsíc je nová naděje 🙂
Z imunologie jsem dostala 5 stránkový elaborát, plný různých čísel a zkratek, kterému nerozumím 😔 a ani to nějak neřeším..

mihaji
7. čer 2012

@winterska To je skvělá zpráva, že jste to všechno překonali a konečně jsi našla //. Držím moc moc palce, aby tentokrát bylo všechno pořád a za pár měsíců jsi měla uzlíček v náručí. 😉

adik73
7. čer 2012

caute baby,chcem sa vas spytat,tie ,ktore ste uz boli na vysetreni imunity v Prahe,treba ist na krv na lacno alebo na tom nezalezi?ja idem v utorok a zabudla som sa na to spytat.

mihaji
7. čer 2012

@adik73 Jdeš do Podolí? Já chodím tam a vždycky mi říkají, že se můžu lehce nasnídat.