Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
15. únor 2011

jo, ještě, Malíčková říkala, že po prednisonu jsou častý i deprese ☹ což je asi i můj případ. dneska ráno před prací jsem manžela sjela na dvě doby. úplně se bojim, co mi řekne večer.
nemáte, prosím, někdo zkušenost, bolí mě už pár dní podbřišek. čím by to mohlo být?

fori
16. únor 2011

@svoba tak to nevíím, já myslím, že u tebe to budou prostě nervy. To já před vánoci, jsem si tak přála otěhotnět, že jsem normálně začala mít ranní nevolnosti, bylo mi celý den špatně i se mi několikrát zpozdil menzes, tak si říkám já jsem fakt těhotná, letěla jsem pro test a nic, nic, nic ,nic. To jsou nervy a psychika. Mě ted začaly hrozně bolet prsa, nikdy jsem to neměla. A nebo nemáš zánět?? U mě např. když jsem vysadila antikonc. a chtěla otěhotnět, tak mě pravidelně bolel podbřišek vždy v dobe ovulace, předtím nikdy!!!!!! Jako by mi to tělo chtělo naznačit. Mám to už rok. V půlce cyklu 5 dní bolesti v podbřišku. Ale říkám je to taky hlavně o psychice.

svoba
16. únor 2011

@fori - asi máš pravdu. zánět nevim jak se pozná. už mi z toho hrabe.

fori
16. únor 2011

@svoba mě prostě jednou taky pořád bolel podbřišek, šla jsem na gyndu a řekli mi, máte sice ovulaci a slabý zánět. Přitom jsem jiné gynekol. problémy neměla.

svoba
16. únor 2011

@fori - a jak ti ten zánět zjistili? a jak ho pak léčili?

fori
16. únor 2011

@svoba no zjistil ho při prohlídce, a dostala jsem vaginální tablety. Jinak mi ted přišly výsledky z Podolí. BI je úplně v normě a máme povoleno snažení. Ale jelikož mi to na karláku vyšlo blbě, a snažení mi zakázali, tak se snažit nebudem. Ale BI mám úplně v normě. JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍ porovnávala jsem ty testy, 90% dělají stejně a potom se to trochu liší. Jsem taaak ráda.

svoba
16. únor 2011

@fori - tak já si zajdu za gynekoložkou. super, gratuluju! a jak dlouho budete čekat? jdeš pak ještě k Malíčkový, vid? já si budu volat v pátek a pak tam rvonou zajedu. mě je vlastně asi už i jedno, zda mám BI v pohodě či ne. modlim se, aby měl manžel další spermiogram v pohodě a doporučili nám alespon IVF-ICSI. na zázraky nevěřim, jsem unavená ☹

svoba
16. únor 2011

@fori - jinak Maílčková mi říkala, že mi udělá jiný testy než na Karláku. že to mám hraniční a že jí u mě zajímaj jiný věci. tak jsem zvědavá.

fori
16. únor 2011

@svoba k Malíčkový jdu za měsíc na kont.odběry. když mi zase vyjde špatně ten ANNEXIN V který v Podolí asi nědělali, tak bude následovat 8týdenní léčba a pak můžu těhotnet. take někdy červen??

fori
16. únor 2011

@svoba no to jsem tedy zvědavá co ti zjistí. výsledky bys měla mít tak 24 vid?? jinak na gyndu si zajdi až budeš mít ty bolesti.

fori
16. únor 2011

@svoba hele na jednu stranu by ti to jedno být nemělo, protože kdyby vám udělali to IVF ICSI a ty bys měla blbou BI tak se ti to nemusí chytit. ale Malíčková ti tyto testy určitě dělala ne?? a co jí jako jiného zajímá u tebe?? Promin že se tě ptám znova, nechce se mi to hledat, vy jste byli už někde v caru vid?? A kde??

svoba
16. únor 2011

@fori - výsledky od Malíčkový za týden. tj kolem 24. ale aspon víš, na čem jsi. ted už jen trpělivost! ten podbřišek mě pobolívá, ale udělám si pár přírodních výplachů a na noc zavedu jogurt. snad to zabere. vždy mi to pomůže. ač to zní hrozně. ona BI neni až tak na uchycení, trofoblasty jsou na donošení (mám je ok, ač jsem potratila). u mě je hlavní problém, kde vzít spermie na IVF. několik lékařů nám řeklo, že problém je opravdu na straně manžela. chodíme do Podolí, dřív jsem byla v Gestu. manžel chodí k odborníkovi do ISCARE. hihi, my jsme ale rozlítaní.

janasmek
16. únor 2011

@fori Mooc gratuluju k přeléčené BI 🙂 !Jinak já dnes byla už taky u Malíčkové. Jedním slovem úžasná lékařka(tedy dvěma).!Jsem asi trochu komplikovanější případ, trpím autoimunitním onemocněním, ona mě konečně začala brát jako celek a dávat si věci do souvislostí. Bylo dobře, že jsem ještě nezačala zobat prednison z Podolí, takže výsledky budou aspoň průkazný, teď jen to čekání na ně.

sipkova1
16. únor 2011

@janasmek Ahoj, no mě imunoložka řekla, že mám autoimunitně laděný organismus, což teda asi není pro otěhu moc dobrý. Říkala Ti, jak na Tebe 😉 půjde ?

janasmek
17. únor 2011

@sipkova1 Ahoj,no u mě viděla spíš problém v protilátkách proti kardiolipinům než v BI, a to obzvlášť když trpím tím svým autoimun.onemocněním(tvořím si protilátky proti krev.destičkám). Během celého případného těhotenství by mě dle ní musel mít v péči výborný hematolog. Teď se čeká na výsledky a dle nich se uvidí, jakou terapii mi případně naordinuje. Věřím jí, že bude ke mně přistupovat individuálně a zvolí tu nejlepší Jaká je pravděpodobnost, že bych pak díky těhotenství např. onemocněla další autoimunitní poruchou, jsem se zatím neptala(jak velký to riziko je, Ti stejně nikdo neřekne), určitě tu však nějaký bude, pač těhotenství je do jisté míry zátěž i pro organismus zcela zdr. ženy. Až budou výsledky, dám vědět 🙂

fori
17. únor 2011

@janasmek A jaký máš onemocnění??

janasmek
17. únor 2011

@fori ...trombocytopenie-mé tělo tvoří protilátky proti krevním destičkám, takže jsem v dětství díky tomu měla strašně nízký počet a hrozilo vykrvácení, nezbylo nic jinýho než to nějakým způsobem obejít a odstranit slezinu(tam se destičky shlukují), takže bez ní jsou zase v těle a teď jich mám dost, nicméně pořád proti nim tvořím protilátky..je to hodně zjednodušeně řečeno...

lola22
21. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem se na zaklade Vasi diskuse rozhodla napsat MUDr. Malickovy a objednala jsem se k ni za 3 tydny na kontrolu. Mezitim vysadim prednison, co bastim uz rok a nic z toho. Jen se bojim, ze tech cca 14 dni nebude stacit na odezneni jeho ucinku, kdyz ho uz jim dlouho. Kazdopadne mam zase nejakou nadeji, i kdyz to vypada vsechno na dlouho. Ale dik!

svoba
21. únor 2011

@fori - tak hlásim, že Podolí výsledky taky ok. napsali mi tam, že mám přijít na kontrolu v 7.-9.týdnu gravidity - to mě pobavilo....to bude tak za sto let nebo jestli vůbec. Malíčková mi dnes volala, ale já byla v metru, tak se to přerušilo. Snad napíše.
jinak bolesti v podbřišku byly způsobený prasklou cystou. nic vážnýho. těhu se nekoná. zázraky se nedějí. nebo alepson ne u nás. ☹

sipkova1
21. únor 2011

@svoba tak blahopřeju, já to tam mám taky napsaný a taky mi to přijde scifi 😉

svoba
21. únor 2011

@sipkova1 - není k čemu. problém je asi jinde. a je neřešitelný ☹
myslím, že pana doktora Madara dlouho neuvidím. jsem realista.

sipkova1
21. únor 2011

@svoba no furt je lepší mít o problém míň, nebo ne? Myslíš problé s manžou?, tak kdybyste šli do dárce, tak aspoň víš, že Ty jsi OK.

svoba
21. únor 2011

@sipkova1 - stále je ale cíl v nedohlednu. ta imunita se dá řešit lékama, katastrofální spermiogram nikoli. tak jsem to myslela. manžel dárce nechce.

nemáte někdo zkušenost s prasklou cystou a následnou tekutinou děloze?

svoba
21. únor 2011

ted mi psala Malíčková krátký mail. napsala mi toto - Vase imunologicke testy prokazaly zavazne podezreni na celiakii (nesnasenlivost lepku) - dál přijdte ve středu na konzultaci. nechápu.....

sipkova1
21. únor 2011

@svoba no asi máš zvýšené protlátky na gliadin, tj. že máš alergii na lepek obsažený v mouce. Záleží na tom, kolik to máš zvýšené. Mírné zvýšení prý neznamená nic, větší může způsobovat např. opakované potrácení. Jinak lidi, co s tím maj opravdu problém, tak Ti to na sobě poznaj, je jim po snědení potravin s lepkem špatně od žaludku, mají nadýmání, průjem...

svoba
21. únor 2011

@sipkova1 - já právě žádný problémy po jídle nemám. jsem normálně zdravá. půjdu k ní ještě ve středu. vyděsilo mě to. dokonce mi i volala. děkuju za info! vy jste ale mozkovny, holky!
a nemá i Raduza celiakii? vim, že někde psala, že měla hrozný problémy v těhu.

sipkova1
21. únor 2011

@svoba schválně se jí zeptej, jak to máš vysoké (kolik) nebo ji popros o okopírování těch výsledků, mně to na Karláku taky vyšlo zvýšené (dělal mi to někdo jiný než MUDr. Malíčková) a přitom jinde mi to dělali po prodělaném potratu a tam to vyšlo OK. A taky žádný problémy po jídle nemám.

svoba
21. únor 2011

@sipkova1 - to mi připomíná moje hodnoty tsh hormonu. tady je o tom diskuze. jak je důležitý, aby byla co nejnižší. mně jednou vyšla vyšší, podruhý zase nízká -tj. v pohodě. já se z těch vyšetření asi zbláznim.
prosím tě, a jaká jiná vyšetření ti dělali po samovolném potratu? já ho totiž taky prodělala a nikdo mě nikam neposlal.

fori
22. únor 2011

@svoba jee to mi tam napsal taky 🙂 🙂 tak aspon že tak vid??

fori
22. únor 2011

@svoba tak vidíš, aspon víš od čeho máš ty bolesti