Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

sipkova1
2. dub 2011

Holky, chci se zeptat ohledně doporučení do Podolí:
na první vyšetření jsem měla doporučení od svého gynekologa
na kontrolní vyšetření jsem měla doporučení od svého gynekologa
a teď bych tam měla jít na kontrolu jako těhule v 7-9. týdnu. Nevíte, jestli i po 3. potřebuju doporučení? Už fakt nemám sílu říkat svému gynekologovi o 3.doporučení.

mv
3. dub 2011

@janasmek ahoj,
v laborce to je 2-3 měsíce,jak to mají lékaři s pojišťovnama a konkrétní délkou,to fakt nevím. 😒

verru
3. dub 2011

@sipkova1 Myslím si, že doporučení potřebuješ pouze na první vyšetření. Jdi tam normálně bez něj a kdyby ho po tobě náhodou chtěli (myslím, že chtít nebudou), tak řekneš, že ho přineseš příště 😉

alushka
3. dub 2011

@sipkova1 velka gratulace!!🙂 To je dobre, ze ti to vyslo. myslim, ze na konrolu v tehotenstvi jsem doporuceni mela taky☹ ale jako tehule uz mas prednost, jdes uz bez partnera a neberes si cislo.

svoba
3. dub 2011

@janasmek - já šla na gastroskopii a potvrdilo se to. ted čekám na sestavení diety. ona mi to ukazovala. je to hodnota IgA - gastro. něco takovýho. mám to najít a napsat konkrétně? proč? taky ti to vyšlo? hledám spřízněnou duši 😉

svoba
3. dub 2011

@sipkova1 - ty jsi těhotná? super zprávy! 😎 mám velkou radost.

fori
4. dub 2011

@janasmek mě celiakii malíčková nedělala..... 🙂

adriadri
4. dub 2011

@sipkova1 Taky se přidávám s velkou gratulací. Mohla bys prosím tě napsat, jakou léčbou jsi prošla, než ses dočkala? 🙂 Předem díky za odpověď.

terkao
4. dub 2011

@sipkova1 doporučení potřebuješ i když tam jdeš jako těhulka 😉 . Já měla to samé minulý rok 🙂 . Jo a moc gratuluju, že se zadařilo a léčba byla úspěšná 🙂

sipkova1
4. dub 2011

@verru
@alushka
@svoba
@adriadri
@terkao
Ahoj holky, děkuju moc za přání a za info. Musím teda "vysomrovat" 😉 3. doporučení na to samý pracoviště. Zatím jsem jen mírně optimistická, hcg mám vysoké, ale na UTZ zatím nebylo nic vidět. Jinak už jsem jednou těhotná byla a skončilo to zamlklým potratem, takže jsem už opatrná na nějaké to radování.
O mimi se snažíme od ledna 2009. Mám za sebou 3 neúspěšná IUI v Gennetu a teď se zadařilo přirozeně. V Podolí na BI se léčím od léta 2010 a užívám Prednisone dlouhodobě, po jejich standardních 3 měsících se BI zlepšila a nachali mi udržovací dávku. Taky beru Letrox na štítnou žlázu-mám autoimunitní zánět.
Adriadri záleží na tom, co se všechno zařadí do skupiny léčba, takže ještě: moře, hory, lázně, cvičení Mojžíšky, pití Mojžíšového čaje, akupunktura, vitamíny.

svoba
4. dub 2011

@sipkova1 - tak určitě informuj. držim palce!!! jistě to tentokrát vyjde. tfuj tfuj! 😉

adriadri
6. dub 2011

@svoba Ahoj, pisu jen ohledne te lecby s bylinami. Zatim nic nepocituji, mozna jen ten vytok je, jak ona rikala, ze se musim vycistit. Nevim, zda nam pomuze, ale musime verit. Obavam se vsak, ze by tato lecba mela byt delana pro kazdeho individualne. Ona vsak ma byliny jiz nasackovane a ty jen predava. Coz mi doslo, ze by to tak zrejme nemelo byt. Vzpominam si totiz, ze jak jsem byla u bylinare asi pred 7lety, tak mi je namichal. Musela jsem si prijit az druhy den popr. az za nekolik hodin. Coz zde neni. Nechci te nejak od toho zrazovat, ale to je zatim jedna vec co me napadla. 🙂 Jinak byliny postupne docela rychle mizi, takze ji budu volat o dalsi. Dam info, co tedy dal.

adriadri
6. dub 2011

@sipkova1 Drzim ti palecky, aby to tentokrate vyslo. 🙂 Mohla bys nas tedy dal informovat? Myslim, ze nas to tady vsechny velmi potesi. 😉

fori
6. dub 2011

ahoj holky. dneska jsem byla u Malíčkový. dala mi injekce heparinu na ředění krve, klidně se tedy mužem snažit. kdybych otěhotněla tak si je mám začít píchat, hned ten den a sama, jen mi ukázala jak. Jinak jsem se s ní domluvila že z ISCARU přejdu do caru k Apolináři, to jí velmi potešilo, říkala ,že aspon mě bude mít pěkně pod kontrolou. vše mi tam sama zajistí. tak to super. Jediný mínus je, že ted na umělý jít nechci jelikož jedem v půlce června na dovču do itálie, a tak tomu necháme volný pruběh, a car u Apolináře celý prázniny tam umělé nedělají, takže na to půjdu až v září. tak snad se nám zadaří. Prednison mi zpět nenasadila prý počkámě. kdyžtak mi ho nasadí později, a kdyby se BI hodně zhoršila tak mi dá větší dávku. a taky mluvila o tech megaglobulinech.Jinak o tom že jsem k ní přešla z Podolí, tak o tom nic neříkala. tak to je asi všechno. mej te se hezky. 🙂

adriadri
6. dub 2011

@fori Ahoj fori, to je nahodou super zprava. 🙂 Kdyz tomu nechate volny prubeh, mozna se zadari samo. Muzu se zeptat, jak jsi k ni presla z Podoli? Ja o tom uvazuji cim dal vic. Presto jsem ale jeste nezacala uzivat Prednison. Jeste jej totiz nemuzu uzivat. Mela jsem nejake bakterie, ktere se musi prelecit. Na kontrolu jdu az 18.4. Takze jedine az pak. Ale to se musim znovu objednat do Podoli, muj gynekolog mi jej nepredepise.
Muzu se tedy zeptat, co jsi ji rekla, ze te vzala?

fori
6. dub 2011

já jsem jí řekla že chodím do Podolí, a že tam do mě rvou jen Prednison a to je vše. A že jsem slyšela dobré reference o ní, a že bych k ní ráda šla. Pokud ještě nebereš Prednison, tak se objednej rovnou k ní. dělaly ti v Podolí už nejáké testy??

adriadri
6. dub 2011

@fori Jo delali. Vysla mi snizena BI 19. Coz je hrozne moc nizko. Nasadili mi Prednison. O recept si mam zadat sveho gynekologa. Ten je vsak proti. Nic mi nenapise. Predtim si mam udelat vysetreni na zanety. Nasli mi tam vsak nejake bakterie. Kontrola po preleceni az toho 18. Do te doby neberu nic, jen ty byliny. (viz. vyse).
Bojim se, ze me jen tak uz nevezme. Neberu ho a nemam tak co rict. Jen to, ze ji tady vsichni chvalite. 🙂 Proto bych k ni sla. Myslim si, ze by opravdu mohla pomoct.

fori
6. dub 2011

@adriadri kdy ti dělaly ty testy?

adriadri
6. dub 2011

@fori 2.2. proc?

fori
6. dub 2011

kdyby to bylo třeba 3 měsíce, tak by to bylo lepší. Ona myslím nesmi dělat stejný testy co ti dělali v podolí ve stejnou dobu, chápeš?zase si myslím že je dobře že ten prednison ještě nejíš, aspon ti nebude dělat kontrolui po vysazení. Hele zavolej jí a objednej se. ted je ale otázka zda jí říct nebo neříct že jsi už byla v Podolí. hlavně potom ona ti přímo píše i recepty takže u ní by jsi byla v poho. bude to chtít ale zase doporučení, i obvodák ti ho muže napsat, jestli gyndař bude dělat problémy.

adriadri
6. dub 2011

@fori Ja jsem stejne mela doporuceni do Podoli od obvodniho. A uricte mi ho znovu nepredpisou. Uz tak jsem se s nimi hadala. Jsem ve slepe ulicce. K ni bych sla az tak nekdy zacatkem kvetna mozna cervna, jestli myslis jeste pockat. Tak co myslis, ze mam udelat? Pockat nebo volat po tom 18, kdyz budou dobre vysledky?

svoba
6. dub 2011

@adriadri - uvidíme. my to zkusíme. jako další názor. i když my musíme čekat. já už nějak ztratila energii. ale je fakt, že správná bylinkářka ti ty bylinky dělá na míru. taky jsem to zažila. ženská přede mnou míchala přímo na míru přede mnou asi 20min. tak průběžně informuj! 🙂

svoba
6. dub 2011

@fori - optimistické vyhlídky. super! a bolí ty injekce? to zmákneš. holt tu cestu máme trnitější.

fori
6. dub 2011

@adriadri napiš jí email, že máš tyto problémy, že jsi byla v podolí, že ti gyndař nechce dát prednison prostě všechno. popros jí jestli bys k ní mohla i event. bez doporučení. mě taky vzala bez doporučení ale potom asi měla nějáké ty problémy jak se tu psalo. prostě jí to všechno napiš. uvidíš co ti odepíše. napiš jí i datum kdy jsi tam byla. třeba ti sama napíše aby jsi přišla trochu později, aby ti ty testy nedělala tak brzo. já myslím že tě veme. ona ti sama napíše i terminy a objednáš se i přes email. máš na ní email?

fori
6. dub 2011

@svoba ty injekce prý štípou. jednou jsem jí dostala když mi brali slepák, štípalo to jak blázen, au au 🙂 no musím to prý vydržet. jinak prý budu mít břicho jednu velkou modřinu, říkaka doktorka..... ale to se prý nedá nic dělat. tak uvidím no

adriadri
6. dub 2011

@fori S injekcemi mam zkusenosti z IVF. Mela jsem taky modriny, dokonce jsem si to i fotila. 🙂 Ale nestipalo to. 🙂
Muzes mi napsat ten email na ni?

adriadri
6. dub 2011

@adriadri Asi to tedy udelam tak, jak rikas. A pak uvidim. Myslela jsem,ze ji zavolam. Ale kvuli pacientum a jejimu casu to mozna bude lepsi reseni.

fori
6. dub 2011

@adriadri já si myslím že bude lepší když jí to v klidu všechno napíšeš. email na ní je : kmali@lf1.cuni.cz
a dej pak vědet co ti odepsala. 🙂

adriadri
6. dub 2011

@svoba Jestli muzu jeste jednu vec, zakazala nam vsechny mozne bylinne caje vcetne hermanku. Pritom je hermanek obsazen v tom jejim caji (michanem). Tak nevim, co si o tom myslet. Zda to je mysleno, ze uz ho nepit navic? Moc to nechapu.

svoba
6. dub 2011

@fori - zatni zuby! to dáš. aspon máš velkou naději. to je super! přeju ti to.