Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
11. kvě 2011

@sichatka No ja pri prvnim IVF brala jen par hormonu, jenze ty mi tak rozhodily delozni sliznici, ze prestala rust. Mela jsem v mrazaku 4 embrya, ty vsak nebyly kam vlozit. Tak jsem brala dalsi a dalsi hormony, co byly na trhu, aby mi aspon trosku narostla. Nikdy mi vsak uz nenarostla, jen me bylo hur a hur. Ze jsem pribrala - by mi tolik nevadilo, ale bolely me kosti a cele telo, byla jsem unavena a podrazdena, neustale spatna nalada, plactivost....
Vse jsem pak vysadila a sliznice porad nerostla, ubehl cca rok a porad nic. Odjela jsem k mori na 8 mesicu, po navratu mi zacala opet rust, kde jsem nic neresila a byla tam se svym soucasnym manzelem. Uzivali jsme si a taky se celou dobu snazili. Z toho vyplyva, ze se ruznych tech svinstev dost bojim. Nechci zase cekat nekolik let, az se mi sliznice opet vzpamatuje. A kde je jeste pak ten Prednison, nevim, co mi vse muze zpusobit... ☹
To ze se daji darovat vajicka a sperimie je fakt fajn, ale kdyz to nemas kam vlozit, je dost blbe - toto se darovat neda. Jedinou moznosti je nahradni matka-u nas vsak nelegalni.... Do tohoto tematu se vsak nepoustejme. Chci dite nosit sama. 🙂

adriadri
12. kvě 2011

Ahojte holky, tak jak jsem slibila, pisu kdy jsem objednana v Gennetu. Bohuzel to neni tak rychle, jak jsem si myslela. Jsem objenana az na 7.7. Takze hormonalni profil, ktery mam mit, si necham udelat u Malickove. Jsem s ni tak domluvena. Jeste ji to ale napisu.

gejbule1
12. kvě 2011

Já jsem taky zásadně proti Prednisonu ☹ .Brala jsem ho rok a vůbec mi nepomohl jen jsem se ještě víc rozhodila imunitu.Byla jsem pořád nachlazená atd.Sice jsem při něm normálně otěhotněla ale nikdy to nedopadlo 😠 .

gejbule1
12. kvě 2011

@fori Já už tomu vůbec nerozumím.Takže se normálně snažíme a když to nedostanu mám si přijít pro injekce.Je fakt divný že jsem ty výsledky z Podolí měla tak ošklivý a i když jsem se nijak neléčila tak u Malíčkový to mám OK!

adriadri
12. kvě 2011

@gejbule1 Zrejme budes mit problem nekde jinde, ne? Uz si presne nevzpominam, co ti nasla Malickova, jestli tedy vubec neco nasla. ☹

adriadri
12. kvě 2011

@gejbule1 Uz jsem to tady psala. Malickova rikala, ze vysledky z Podoli a nekde z Moravy jsou rozdilne a nepresne. Myslim, ze ty jeji jsou podrobnejsi a presnejsi. Temto bych tedy ja osobne vice verila.
Kdyz jsi nemela problem otehotnet, tak se snazte a jakmile zjistis, ze jsi v tom, tak rychle upaluj pro ty injekce. Treba tak to mimi donosis. 🙂
Jen prosim te, kolik jsi mela BI v Podoli? Ja 19%

gejbule1
12. kvě 2011

@adriadri Právě že vůbec nic nenašla ☹ .A ještě mě objednala na nějaké testy co se tu teprve začnou dělat o prázdninách 😕 .
To je děsný všude to čekání ☹ ☹ ☹

adriadri
12. kvě 2011

@gejbule1 Jake testy? Me vzali 7 zkumavek-test vzdy na neco jineho. Tak jsem taky hrozne zvedava, jak mi to vyjde. Ale myslim si, ze tu BI budu mit fakt hrozne moc nizko.
Jeste jsi nenapsala, kolik ti v Podoli vysla.....

gejbule1
12. kvě 2011

@adriadri Měla jsem BI proti spermatu partnera 52%,směsi cizích spermií 35% a proti trofoblastu 65%.
A za měsíc bylo zase vše OK 😕 😕 😕 .Kolik to vyšlo tobě?

adriadri
13. kvě 2011

@gejbule1 Proti spermatu partnera 21%, cizí spermie 19% a trofoblast 103%. Vsichni mi rikaji, ze toto je fakt dost nizko. Takze se asi tomu Prednisonu nevyhnu. ☹

gejbule1
13. kvě 2011

@adriadri Určitě ti to Malíčková dělala znova tak uvidíš jak to vyjde u ní 😉

adriadri
13. kvě 2011

@gejbule1 Jo jo delala a asi jeste vic. Chtela jsem pro jistotu i tu stitnou zlazu. Rikam brala cca 7 zkumavek. A pristi mesic jdu na ten hormonalni profil.
No kazdopadne Vam dam vedet cca za 10dnu. 😉

lola22
13. kvě 2011

@adriadri Hm to jsou skoro 2 mesice, co? Tak to ja se tam obednam v predstihu, nekdy v cervenci na zari, diky moc za dulezite info🙂
Jinak ja to mela v Podoli taky hodne nizke, proti obema typum spermii cca 29 %, pak se to sice zvedlo na normu, ale stejne nic z toho. On nekdy ten prednison taky muze pry jakoby maskovat, ze ty vysledky vyjdou po nejaky dobe dobre a ve skutecnosti, to ale dobry neni. Cetla jsem to tu kdysi davno u jedny holciny, co prave jedla prednison cca 2 roky, opakovane pri tom potracela a to dodrzovala vsechno co ji Madar rekl (kondom mimo ovulaci) a pak se prave objednala k Malickovy, ta ji vysadila prednison, pockala az se ho telo zbavi, pak udelala testy znova a pry byly katastrofalni, no ale nakonec dite donosila v poradku🙂

lola22
13. kvě 2011

Holky nevite, kde v tech vysledcich od Malickovy se najdou hodnoty o stavu bunecne imunity???

adriadri
13. kvě 2011

@lola22 Pujdes teda taky do Gennetu? 🙂 Tak si mezitim muzes udelat vsechna mozna vysetreni, at se tam pak nezdrzujete. I kdyz ty uz mozna vse mas hotove. 😉
Vysledky Malickova posila mailem? Myslim - naskenovane?

fori
13. kvě 2011

@lola22 toto je subpopulace lymfo : neboli BUNĚČNA IMUNITA **
CD3 (T-lymfocyty)
CD4 (subpopulaceT-lymfo)
CD8 (subpopulace T-lymfo)
CD19 (B lymfocyty)
CD 16+56 (NK buňky)
HLA Dr (aktivovane T-lymfo)
CD25+CD4+ (regulačni T-lymfo)
CD8+38+, CD20+23+, CD4+45RA,
CD4+45RO
fagocytarni aktivita (heparin)

fori
13. kvě 2011

@gejbule1 myslíš injekce toho miniheparinu? Já už je mám doma. 1 si mám píchnout hned jak zjistím , že jsem těhotná. Před IUI nebo IVF si je pícháš od začátku cyklu. Až k ní půjdeš na kontrolu, tak si oně taky řekni, at je máš už doma, .... co kdyby náhodou...

fori
13. kvě 2011

@gejbule1 jo a ješte k těm výsledkům. Malíčková mi říkala, že to chce jet podle jednoho doktora a tomu věřit, a neřešit co ti vyšlo jinde. Ona bude stejně řešit svoje výsledky. A to Podolí je fakt divný..... nemysli na to co ti vyšlo tam. Myslím si, že je plno holek co odešli z Podolí a Malíčková jim pomohla, a taky říkali, že v Podolí byly výsledky hrozný a u Malíčkový dobrý. 🙂

lola22
13. kvě 2011

@adriadri A co ti teda budou delat za testy? Ja ymslim, ze asi vsechny uz mame, krome genetickych a ty by mi tam asi mohli udelat. Asi taky pujdu do Gennetu, delaji tam ten nativ, sice ho delaji levnejsi v Podoli, ale tam to asi nebude nic moc CAR, i kdyz treba se pletu, ale ani Malickova ho nedoporucila ve svem seznamu, no Gennet zatim vyhrava.
Vysledky posila mailem🙂

lola22
13. kvě 2011

@fori Diky moc, vubec jsem se v tech vysledcich nevyznala, kde co je🙂

adriadri
13. kvě 2011

@lola22 Nez bude 7.7. tak budu mit tyto vysetreni: vysetreni pruchodnosti vejcovodu (laparoskopie), vystetreni ze stitne zlazy, imunologicke vysetreni, hormonalni profil, cytologii, vysetreni na zanety a spermiogram a zpravu od gynekologa ohledne rustu folikulu popr.sliznice. To si myslim, ze mi napise bez problemu. Musi jim dat nejakou kratkou zpravu. Jdu za nim v pondeli-jdu na tu cytologii. Takze mu tam rovnou reknu o tom Gennetu a at si pripravi nejaky "vycuc" z karty, ktery Gennetu preda.

lola22
13. kvě 2011

@adriadri Diky, tak to snad vsechno mam. A kam pujdes na tu laparoskopii?

adriadri
13. kvě 2011

@lola22 Ja na ni byla uz loni v rijnu na Homolce. Nic tam nenasli-vse ok. Ja uz vsechny vysetreni mam. Chybi mi ta cytologie-tam jdu v pondeli, takze ji uz budu mit taky a hormonalni profil budu mit, az to dostanu. 🙂 tzn.nekdy koncem mesice. Jinak mam uz vse. 🙂

lola22
13. kvě 2011

@adriadri No tak to jo, ja uz se bala, ze budes muset na laparku🙂

adriadri
13. kvě 2011

@lola22 Mozna to blbe vyznelo, omlouvam se. Laparku jsem si vynutila u sveho gynekologa. Taky mi to moc nadsene nepsal-doporuceni. Nic tam ale nenasli, pruchodnost ok, zadne cysty, zadna endiometrioza. Vse proste ok. Tak jsem si rekla, ze chyba musi byt jeste nekde jinde. Dozvedela jsem se o imunologii, kterou jsem si ale vyzadala u obvodniho-gyndar, no co budu psat-to je skoda slov. ☹

svoba
13. kvě 2011

@lola22 Podolí jako CAR není špatný. zase velká výhoda je, že máš vše pod jednou střechou. od vyšetření - imuno, genetika, IVF - vyšetření před, pak i následná péče v těhu a snad automaticky porod a šestinedělí.
každej CAR má něco do sebe. 😉

adriadri
13. kvě 2011

@svoba Ale jak rikala lola22, Malickova ho na vyber nedavala. Rikal ze doporucuje Apolinare, Gennet a Pronatal. U Apolinare mas taky vse "pod jednou strechou".
A do Podoli bych nesla - nejsem spokojena s lecbou Madara. Tak asi proto. 😉

svoba
13. kvě 2011

@adriadri já taky nebyla spokojená s Madarem. o tom žádná. Malíčkový hrozně věřim. já bych zase asi nechtěla rodit u Apolináře, přijde mi to tam smutný. jen jestli já někdy vůbec rodit budu. jen jsem chtěla dát alespon nějaký pozitivum Podolí. každý má svoje. třeba Gest je prý taky dobrej. moderně zařízenej. jen holt neřeší nic kolem. ale to asi žádný centrum. prostě chtěj jen prachy. to je furt dokola ... ☹

lola22
13. kvě 2011

@svoba
@adriadri No pravda je, že ja taky nechci rodit u Apolinare, urcite chci rodit v Podoli. Teda jestli budu nekdy mit co rodit🙂Zeptam se mozna Malickovy, proc CAR v Podoli nedoporucila.

adriadri
13. kvě 2011

@svoba No jsou to soukrome Cary. Proto chteji penize. Byla jsem na foru o Gennetu a holky tam jsou spokojene. A ze me hned do IVF hnat nemusi. Jsou tam holky, ktere se snazi doma a nebo chodi na IUI.
To ze to bude stat penize-to davno vim. Vim kolik to stalo v Caru v Brne. 😒
On Gest je treba dobry, ale treba te cpou rovnou do IVF-nevim.
No kazdopadne vam tady pak reknu jak bylo v Gennetu, ale musite pockat az do 7.7. 😀