Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
25. kvě 2011

@svoba Jinak s bylinkami jsem skoncila. Nema to na to vubec vliv. Dnes jsem mela posledni caj-pytliky caje dosly. K ni uz ani nejdu. Na muj problem zadne byliny nejsou. ☹
Bylinami se da ovlivnit cyklus, tvorba vajicek, ovulace atd. To mam vsak v poradku. Ale na nejake NK bunky a TNF-alfu a srazlivost krve jsou moc moc kratke. ☹

fori
25. kvě 2011

Holky nevíte náhodou jak je to tema IUI?? Máme nárok 6 x za kažký rok?? nebo prostě 6x a konec??

adriadri
25. kvě 2011

@fori Na IVF nechci jit vubec, ale bylo mi receno, ze snad ani jina moznost neni. Tak jsem si rekla, pujdu do toho znovu.
Na dite cekam 8 let, s prvnim manzelem IVF neuspesne-spatne spermie - pote rozhozen organismus (nerostla delozni sliznice). Rozvod, novy manzel. Spermie super, ja pruchodnost super, ovulace, folikuly... vse super. Zazadala jsem si o imunolog.vysetreni. V Podoli vysly blbe vysledky. Nasazen Prednison a kondom styk. Ja byla proti tomu. Napsala jsem Malickove, zda muzu k ni ale bez dopruceni. U ni vyslo toto viz. vyse. Mezitim jsem se ale objednala do Gennetu. Vstupni pohovor 7.7.
Takze se asi snazit budeme moct, jak pises, co? Furt doufam, ze bych mohla otehotnet prirozene, az budou hotnoty v pohode.

adriadri
25. kvě 2011

@fori Myslim, ze 6x za rok. Ale pry ti jich vice ani pak nedoporuci, bylo by to zrejme zbytecne.

adriadri
25. kvě 2011

@fori Jo a na diskuzi IUI nekdo psal toto:

Ahojky holky jenom jsem sem nakoukla a prispivam do diskuze ohledne cen. U nas tady v Ceskych bUdejovicich nestoji iUi ani korunu je to zcela hrazene ZP a max 6x za rok ma clovek narok a po uplynuti muze jet znova 6x plati se jen injekce Pregnylu 140 kc jinak nic

Taky si myslim, ze to tak je. 😉

fori
25. kvě 2011

@adriadri pokud má manžel spermie o.k. a ty máš taky vše o.k. tak to normálně zkoušejte. jedna holčina tu taky psala že se snažili já nevím cca 2 roky a nic , ale vždy otehotněla po pregnylu a na po 4 to vyšlo. a zase jen díky clexanu.
takže si myslím, že IUI cenu má.

adriadri
25. kvě 2011

@fori Injekci Pregnylu jsem uzivala cca 6x nebo 7x, nikdy jsem neotehotnela. Vzdy spermie zabiju, nez dopluji do cile. Pak z toho sdeleni od Malickove prece vyplyva, ze nejak toxicky pusobim nejen na spermie ale i na embrya. A dale je ta spatna srazlivost. ☹ Tak je jasne, ze by se to nikdy nepovedlo. A myslim si ze by se to nepovedlo ani pri IVF.

mv
25. kvě 2011

@adriadri taky mám zvýšený TNF,asi jde o to, jak moc to máš zvýšené.Já to mám jen lehce a to prý není problém.
A taky mám trombofilní mutaci, toho se vůbec neboj, to se pokryje injekcema.
Já si teď začala píchat hned ode dne, kdy jsem našla pozitivní test, tak doufám, že to tentokráte dopadne dobře.
Malíčková je super doktor, určitě ti doporučí kvalitní léčbu a za pár měsíců bude po problému s TNF a NK buňkama.Pak to už určitě výjde.... 🙂

adriadri
25. kvě 2011

@mv Chces mi rict, ze mas uplne to stejne jako ja? Ja mam TNF Alfa 67,9%(12-44)-to je prekroceno celkem dost.
Trom.mutace se asi pokryje injekcemi, ale to bych musela nekdy otehotnet. Snad ten Prednison zapusobi.

Kdy sis zacala delat prvni tehu test? Ted prave vubec nevim, zda si delat test hned prvni den po vynechani nebo uz i drive? Vim, ze kdyz to nedostanu v terminu, tak do 3dnu urcite. Proto jsem si ani testy nijak zvlast nedelala. Preci jen po 8 letech, uz na to neni ani nalada. 😉

mv
25. kvě 2011

@adriadri to máš více zvýšené,já mám jen trošku.
Určitě ty kortikoidy zaberou,to se neboj.Je naopak hodně dobře, že víš o té srážlivosti a budeš to pak mít od začátku podchycené.Já to loni nevěděla,že to mám a taky to dopadlo MA.
Test jsem si udělala 2.den po vynechání MS,ale já to prostě poznala hned,prsa jsem měla už před plánovanou mrchou jednou takový,takže mi to bylo jasný i bez testu... 😉

jananov
25. kvě 2011

@adriadri Ahojky, myslím, že je vždy lepší najít nějakou příčinu a věřím že Malíčková Ti ji právě našla. Imunitu Ti určo srovná. Taky je super, že Ti udělala testy na trombofilní mutace. To většinou doktoři udělají ženám až několikrát potratí nebo mají zamlklé těhu. A jakou genovou trombofilní mutaci Ti vlastně zjistili?

fori
25. kvě 2011

@adriadri hele uvidíš co ti řekna sama Malíčková, nemá cenu tady špekulovat 🙂 Jinak já si těhu testy dělám každý měsíc. vždy 28 DC ráno. a vetšinou odpoledne to hned dostanu ale co kdyby náhodou 🙂 tak abych si píchla ten Clexan.
Zase na druhou stranu bud ráda, že se zjistilo proč jsi ješte neotěhotněla, ted se to bude řešit a zase se pohneš o krok dopředu. 🙂

svoba
25. kvě 2011

@tyna84 mimčo bude. neboj! jednou určitě! 😉

svoba
25. kvě 2011

@adriadri jo, chápu. já tam teda taky nepůjdu. díky za info! mrzí mě to. ale jak jsem ti psala, každá z nás má něco. alespon většina z vás má ok manžela-partnera. bude líp!!! 🙂

adriadri
25. kvě 2011

@fori Kdyz ja mam hrozny strach z toho Prednisonu. Cetla jsem, ze se nesmim slunit. A my jedeme na dovolenou v cervenci, na kterou se tesim od ledna. To jako budu zalezla? 😠 Pritom slunce miluju a vyhrivam se na slunci jako jesterka. 😀

adriadri
25. kvě 2011

@jananov Kde ty hodnoty uvidim? 😒

adriadri
25. kvě 2011

@svoba No na jednu stranu jsem moc rada, ze si konecne muzu uvarit jakykoliv caj-jdu na zeleny. 🙂 Muzu si dat celozrny rohlik a kure. 😀

svoba
25. kvě 2011

@adriadri to mi povídej. já nemůžu jíst tolik věcí, který miluju. chjo. alespon, že ty ted už můžeš. si furt říkám, že aspon zhubnu a furt nic ☹
prednison je sice hnus, ale v malých dávkách se to fakt dá i dlouhodoběji.
jinak se sluněním já ted hrozně bojuju - chodim na laserovou epilaci a nemůžu na sluníčko, takže i na zahradě jsem furt bud ve stínu nebo zakrytá. a to se jedem potápět na seychely někdy za čtvrt roku. ksakru!

adriadri
25. kvě 2011

@svoba No ja taky nic neshodila 🙂)))) Ono se to jidlo, ktere nemuzeme nahradi jinde. Malickova mi bude jeste delat testy na glykemii a ionogram. To se bude zjistovat zda nemam to co ty? Jestli se mi jeste neco najde, jdu si to uz hodit. 😠
A po prednisonu ses slunila? Delalo ti to neco? Taky mam nejake oslavy behem cervna. Vetsinou kulatiny. Tak jsem zvedava, jak to bude jeste s alkoholem. ☹

fori
25. kvě 2011

@adriadri Malíčková dává Medrol, je lepší než Prednison. Já jsem loni v červenci ten Prednison brala a normálně jsem se slunila a opalovala až do černa 🙂 . Žádnej doktor mi výslovně neřekl že nemám chodit na slunce. Je to hrozně malá dávka, chápu , že ženský co berou třeba 20 - 40 mg denně, že nesmí na slunce ale ty dostaneš 4 mg nebo 6 mg . Na všechno se jí zeptej. A rovnou jí i řekni že se tech kortikoidů bojíš, jestli nemá něco jinýho. třeba ty injekce tech glubulinů.

svoba
25. kvě 2011

@adriadri přesně. člověk to nahradí něčim jinym. já docela sportuju, ale nějak ne a ne shodit. a to bych potřebovala "jen" 4kg do ideální váhy, jenže 4kila tuku. ksakru!
ne, to je antigliadin. nevim, co je ionogram. glykemii mám ok. nebo přesněji nějaký glykemický obraz.
já brala prednison na podzim a v zimě, na jaře. a minulý rok jsme nebyli u moře, ale v létě na horách. tak v tom ti neporadim. po prednisonu jsem měla horší plet - vyrážky, bedary. a občas nevolnosti. ale fakt se to dá přežít. nezavislej doktor mi řekl, že těch 5mg denně je prd. máma brala na srdce asi 5let 20mg denně a nic jí to nedělalo. ale ona je taková drsonka. holt matka samoživitelka ....

adriadri
25. kvě 2011

@fori Vim, ze je to mala davka. Vsimla jsem si na konci zpravy, ze je tam jeji doporuceni. Je tam Prednison 10mg po 3 tydny a pak 5mg na 3 mesice-pak kontrola. Plus je tam ten anopyrin. A nic vic, jen dale je ze se Anopyrin ma prevest pak na ten clexane(enoxaparin) pri IVF. To mi vse ale vysvetli.
No zkusim se s ni domluvit, ze bych chtela neco setrnejsiho. Mozna ale nevyjde vstric. Kolik se za co plati? Nevite?

@svoba 😀 Mama-drsonka. Tos me rozesmala.
Antigliadin nemuzu najit, delala ti ho normalne nebo az pak nekdy?
No ja zadny velky sportovec nejsem, jsem totiz antitalent na vsechny sporty. 😀 Ale rada jezdim na kole a chodim 2x tydne cvicit aerobic. To snad staci ne? 😎

fori
25. kvě 2011

@adriadri tak to jo. No uvidíš co ti řekneš. zkus se jí zeptat na ten Medrol. je mi divný že ti chce dát prednison, mě říkala že ho nikomu moc nedává. ale veř tomu, že se ti ty hodnoty upraví. 🙂

lola22
25. kvě 2011

@adriadri Ahoj, hele zas tak se toho prednisonu bat nemusis, resp. medrolu, ktery predepisuje Malickova a ktery je pry setrnejsi. Ja ho brala pres rok a na slunicko u nas jsem normalne chodila, i kdyz jsem to nijak neprehanela. Kdyz jsme jeli k mori, tak jsem ho na tyden vysadila a pak zas zacala brat a obcas jsem si dala i sklenicku a taky v pohode. Malickova ho tu vysadila holkam, co ho uz nejakou dobu braly. Na zacatku tyhle diskuse jsem ale taky cetla pribehy, co ho zacaly brat, roky nemohly otehotnet a pak za 2 mesice byly v tom. Takze 3 mesice na zkousku, jak pise Malickova, urcite prezijes, neboj🙂
To IUI je urcite hrazeny 6krat za rok. Jinak nekomu IUI s imunol. obtizemi pomuze, nekomu ne, zalezi kde presne a jak az vysoko jsou protilatky nebo jiny veci, co brani v poceti. Ja ji chci zkusit pres leto tak jeste 2-3krat, az budu brat ty imunoglobuliny u Malickovy.
Na druhou stranu jsem uz smirena i s IVF, nikdy jsem neverila, ze az tak daleko dojdu, ale proste uz me to nebavi roky to resit, furt nekde po doktorech, furt vymyslet, co by mi jeste mohlo pomoci. Utracet spousty penez za alternativni cesty. Uz toho mam celkem plny zuby.

adriadri
25. kvě 2011

@lola22 A ty vis v cem je Medrol setrnejsi? A ty imunoglobuliny jsou misto toho Medrolu ci Prednisonu?
Mam hodne strach taky z toho, ze se pri techto kortikoidech muze udelaa mesickovy oblicej. A vzhledem ze vsechny zenske v rodine mame docela velky druhy podbradek, tak ho mam taky. Asi se smejete, ale kdyz mate 50kg a k tomu podbradek, tak to moc hezky nevypada. Bojim se, ze se mi jeste zvetsti a pry uz to nejde dat nikdy zpet.

svoba
25. kvě 2011

@adriadri - máma je fakt drsná. on se s ní moc život nepáral. tak holt musela být. je na vše sama.
Malíčková mi ten antigliadin dělala sama od sebe. asi kvůli tomu potratu. já ale žádný příznaky neměla. nehrot to. ona by ti řekla. je důsledná. dělá hodně testů. já jsem vyjímka. jsem zdravá, jen holt tohle. a k tomu ten můj manžel.
prosím tě, já jsem taky antitalent. jsem nešika. já jen chodim běhat. tim nic nezkazim. aerobik moc nemusim. stačil mi semestr na vejšce. 😠

svoba
25. kvě 2011

jinak léčitelka - keltská čarodějka je celkem dobrá. byla jsem u ní dvakrát. ona člověka osahává teplejma rukama. je příjemná. řekla mi, at se vykašlem na doktory a snažíme se. taková milá babča. 🙂

adriadri
25. kvě 2011

@svoba Behala jsem taky kdysi denne. Na tom nema clovek co zkazit. 😀 Jenze kdyz jsem se prestehovala, tak neni, kde behat. Predtim jsem mela jsem hned u baraku. 🙂
Ten antigliadin jsem ve zprave vubec nenasla. Nepise se to jinak? Nebo neni na to nejaka zkratka?

adriadri
25. kvě 2011

@fori Pokud si dobre vzpominam, tak ty jsi mela nejaky ten Annexin ne? Tohle ja mam v poradku.

adriadri
25. kvě 2011

@svoba No a kdy se vlastne snazit muzete? Uz taky nejakou dobu mas tu dietu ne? Jdes na nejake kontrolni testy k Malickove?