Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

lola22
8. črc 2011

@adriadri Hm, ja si prave nebyla nikdy jista, zda kdyz mas spatnou imunitu, tak ti IUI muze pomoc nebo ne. Moje gynekolozka totiz jednou rikala, ze neni jasne zda imunita treba spatne funguje jen v deloznim hrdle a pak IUI ma smysl a nebo v celem tele. Ale Malickova mi rikala, at IUI taky nezkousime, ze ta imunita proste funguje pravdepodobne spatne i za deloznim hrdlem, tak to asi fakt nema cenu. Navic kdyz se to stanovuje z krve neni duvod, proc by to spatne fungovalo jen nekde. A ptala ses pripadne na to jiny IVF jak si chtela driv jit, jak odebiraji ty nezraly vajicka? Asi pujdu tak do Gennetu, chci jit ale na ten nativ bez stimulace.

lola22
8. črc 2011

@adriadri A jeste by me zajimalo, jak se tvarrili na to, ze se to muze po prednisonu treba povest prirozene behem tech 3 mesicu?

svoba
8. črc 2011

@fori to, že většina fyzických problémů je od stresu, je dle mého pravda. jenže každý je jiný a stresuje se jinak dle své podstaty. úplně to odbourat nejde. já už rok a půl medituju. ale stále se trápím ☹

svoba
8. črc 2011

@adriadri tak to je dobré, ne? začlo se to pořádně hýbat a víte, co vás čeká.

lola22
8. črc 2011

@svoba Ahoj, chodis jeste na tu SUjok terapii, jak si mi uz driv posilala?Ta pani doktorka na svem serveru pise, ze ma temer 100% uspesnost s problemy s pocetim. Jak na tebe pusobila?

svoba
8. črc 2011

@lola22 já díky ní otěhotněla poprvé. ona pomůže jen někomu. když máš určitý problémy, pomůže. ale nezmůže vše. záleží na jednotlivci. 100% úspěšnost nemá. to je jen reklama. ale tak 65% určitě. ona je lékařka a je i dobré, že ti řekne, co si myslí. ona je takovej svéráz. ale je zkušená.
ted k ní nechodim. zhruba 3měsíce jsem u ní nebyla, sousetředim se na dietu a nemůžeme se stejně snažit. od října zase ale začnu. chceme se začít pak nějak snažit. ale záleží na práci a penězích.
jinak - chodil k ní i manžel. a tomu trochu pomohla. jenže on podniká a tříhodinový seance u ní pro něj byly náročný. tak to vzdal.
jinak ona léčí nejen neplodnost, samozřejmě.
tys tam ještě nebyla? myslim, že přes léto má volno. a pak jede léčit do lázní. tam jsem s ní dvakrát byla. ale to na začátku nemá smysl.

lola22
11. črc 2011

@svoba Ahoj, jeste jsem u ni nebyla, ale premyslim o tom. Trihodinovy seance jsou opravdu dlouhy, ale ja zas bydlim kousek od Budejovicky, tak by to nebylo tak hrozny. Diky za informace🙂

lola22
11. črc 2011

Ach jo, zitra jsem mela jit k Malickovy na prvni injekci gamaglobulinu a napsala mi, ze z duvodu nemoci v rodine neordinuje v utery a ve stredu, pristi tyden se mam objednat ☹

adriadri
11. črc 2011

@lola22 Na to IUI jsem se prave te doktorky ptala, zda ta spatna imunita je v deloze nebo v celem tele. Je pry uplne vsude, tak proto to nema smysl.
O tom IVF jsme se taky bavily. Nahlasila jsem ji totiz, ze jsem na minulem IVF mela 31 folikulu a ze jsem pak mela ten ovariální hyperstimulační syndrom. Rikala, ze je dobre toto vedet, ze muzeme udelat ten nativ. Ze se jeste dohodneme, az po te genetice-kdovi, co se najde jeste tam. 😒
Ohledne toho prednisonu se prave tvarila nadejne. Rikala, ze se mame normalne snazit, ze na to mame ty 3 mesice (tedy 4dohromady), nez bude ta genetika. Takze se snazime a kdyz do te doby neotehotnim, tak musime na IVF. Ono totiz ten prednison nemusi ucinkovat. To mi zase rikala ta Malickova. Proto pujdu na ten kontrolni odber. Pak bohuzel budu muset chodit na ty injekce - to jsou asi ty, na ktere jsi mela dnes jit? Jak casto se vubec pichaji?
Jo jen jedna vec me trosku u Dr. zarazila. Malickova ve zprave napsala, ze doporucuje se zacatkem IVF cyklu az minimalne po dobu 1trimestru tehu, uzivat injekce enoxaparin kvuli te me mutaci genu. A dr. se tvarila jako proc? A ja se ji to snazila vysvetlit-tak rekla, hm tak teda jo. Tak ted nevim - vzdyt o nic nejde, ne? Je to nestoji nic, to jen me a mou pojistovnu. Tak je to takove zvlastni. 😒

@svoba Nevim, zda to brat, ze se to zacalo poradne hybat. Nehne se zatim vubec nic. Genetika bude az koncem zari. IVF bude mozne az rijen nebo listopad. Myslela jsem, ze to bude mit rychlejsi spad. Ale na druhou stranu mame moznost se snazit prirozene s Prednisonem. Treba to nejake to ovoce prinese 😉

lola22
11. črc 2011

@adriadri Ty injekce gamaglobulinu se pichaji jednou za 14 dni. Ja myslim, ze Malickova je hodne vepredu s metodami lecby a mozna ta Dr. v Gennetu ani presne nevi co pichat pri jake mutaci. Tezko rict, no hlavne ze nebyla proti. A za jak dlouho te vlastne v Gennetu objednali na tohle prvni setkani? Abych vedela jake jsou cekaci lhuty. Nejradsi bych se tam uz taky objednala, myslela jsem, ze to udelam po zitrejsi konzultaci s Malickovou, a zase musim cekat, kdyz se to posouva,ach jo:(

svoba
11. črc 2011

@lola22 já bydlim na chodově. ono je to dost fyzicky namáhavý. hlavně zpočátku. (když ti rovná řádně tu pánev) jak jsem psala, pomůže někomu. od září k ní zase budu chodit. tak se tam třeba uvidíme.

svoba
11. črc 2011

@adriadri já to myslela tak,žes dlouho čekala na dobrý CAR. ted víš, co vás čeká. podzim je tady co nevidět. takže to spád má. to bude dobré. 😉

adriadri
11. črc 2011

@lola22 No cekaci lhuta je tak 2-3 mesice. Nevim, jak to tam maji prave pres prazdniny, muzes si zavolat klidne hned, neni problem to kdykoliv zrusit. 😉
No ona to doktorka ty injekce zna, ale prislo ji to asi zbytecne, ze ten gen neni az tak asi vazny, ci co. Jenze me Malickova zase napsala, ze nemusim vyzivovat placentu, a tim bych dite pak mohla zabit. Takze verim vice Malickove a ty injekce budu stopro chtit. 😠

adriadri
11. črc 2011

@svoba No snad jsem vybrala dobre. 😉 Je pravda, ze to vse utece hrozne rychle. A co ty a prace? Jsi doma? Mas aspon pohodicku, ne? 🙂

svoba
11. črc 2011

@adriadri vždy můžeš změnit. tím bych se netrápila. příroda je mocná čarodějka. třeba se zadaří při domácím snažení.
práci budu hledat od října. ted ještě pracuju. v pohodě nejsem. tři noci jsem nespala. do toho jsem se pohádala s našima. no, prostě - blbý období! ☹

lola22
11. črc 2011

@svoba To mě mrzí, že to máš teď tak složitý. Uvidíš, že zas bude líp. Vím, že se to lehko řekne. Držím palce se vším!

svoba
11. črc 2011

@lola22 díky! já se už ani nestresuju. nic mi nevychází. nevim, kdy budu mít dítě. ale snažim se myslet pozitivně. co já už se nabrečela...

adriadri
11. črc 2011

@svoba Takze jeste pracujes, ja myslela, ze uz ne. Ono jak se rika: kdyz se sere, tak se sere. ☹ Jak pises, je to jen obdobi, pak bude zase lip a vse se srovna. Mozna to vse pak dopadne jeste tak, ze budes i tehu a prirozenou cestou. 😉

svoba
11. črc 2011

@adriadri já dostala výpověd před pár dny. lhůta je ze zákona min. 2měsíce, mně dali tři. takže podzim (kdy jsme se chtěli začít snažit) bude zajímavej. jojo, sere se mi všechno nějak najednou. ale zase jsou i pozitiva. Malíčková tvrdí, že je přesvědčená, že otěhotnim přirozeně. manžel už má nějaký spermie (jde i na zamražení). já dietu jakž takž přijala.

svoba
11. črc 2011

holky, taky nedávno jsem si počítala, kolik že jsme to dali za léčbu neplodnosti doposavad. uf! ty čísla jsou úděsný. ☹

adriadri
11. črc 2011

@svoba S tou praci je to fakt na dve veci prave kvuli tomu tehu. No nejlepsi by bylo mit pak praci hned. Takze bys sla z prace do prace. 🙂
Kdyz pises o te diete, ja se o minulem vikendu dovedela, ze muj tata mel celiakii-herterovou nemoc ve dvou-trech letech. Lecil se jen nejakou chvili a pak byl doktory uznan jako normalni zdravy clovek. A od te doby nemel zadne problemy. Ja o tom nevedela, mam to jeste napsat taky Malickove? Nevim, zda mi ty testy delala a zda to muze byt vubec nejak dedicne.

svoba
11. črc 2011

@adriadri právě nevim, jak by to bylo, kdybych nemohla dýl sehnat a otěhotněla v té době. pak bych asi musela začít na oko podnikat či co. neumim v tom chodit. ani na to nechci myslet. 😖
celiakie se dědí nebo získává. myslim, že jí Malíčková dělá sama od sebe. alespon u mě to tak bylo. a dívky jí dědí dvakrát častěji než kluci. tvůj táta by si měl dávat pozor na rakovinu. celiakii nejde vyléčit tak rychle. to tehdá doktoři ještě ani neznali.

adriadri
11. črc 2011

@svoba Snazim se ho hlidat, psala jsem, ze mame rakovinu snad vsichni. A je jedno zda z matcine strany nebo otcovy. ☹ Zaciname pomalu odpadat, pokud to tak muzu napsat. 😢 Ja se snazim hlidat taky. Takze bych to Malickove asi napsat mela, ze? Jen tak pro jistotu, co?
Jak se to prosim te jmenuje? Zkusim se jeste jednou podivat do papiru, zda to tam nenajdu.
No s tim podnikanim by to slo, ale je to docela blbe v nekterych vecech. Myslim, ze automaticky musis byt 4roky doma a musis mit nejakych 270dni placene nejake pojisteni, ale uz to nevim presne. Furt se to nejak meni.

svoba
11. črc 2011

@adriadri napiš jí to. že táta jako malý měl diagnostikovanou celiakii, ale neléčí se. na tom papíře je to nějaký gastroenter. IgA. normální hodnoty 0-30. myslim, že ona to po potratu dělá fakt automaticky. ale nic za to nedáš, když jí to řekneš.
já bych si udělala osvč-živnosták a pomáhala manželovi. samozřejmě bych nevydělávala a platila si minimální pojištění. jde-li to tak. to jsem si tak v hlavě vykonstruovala. ale zase bych víc odpočívala. víš jak, je mi 30 a jsem vdaná. každýmu musí být jasný, že chceme někdy brzo dítě. a při pohovorech (ač nesmí) se na to ptaj. nechci vyloženě lhát. ještě když bych byla zřejmě na rizikovym.

adriadri
11. črc 2011

@svoba Tak toto tam nevidim, napisu ji teda. No s tim OSVC by to asi tak slo, myslim, ze to mas dobre vymyslene. 😉 Vim, jake to na pohovorech je. Me se taky ptali, taky jsem vdana a taky mi je 30. 🙂

svoba
11. črc 2011

@adriadri jo, napiš jí, za to fakt nic nedáš. klidně bych to pak řekla i při pohovoru před odběrem na genetice.
prosim tě, ještě mi napiš, jak se hlídáš s rakovinou? chodíš na nějaký speciální testy?
no, jo, šlo by to asi. ale co ty peníze. je to na nic. chtěla bych nějaký půl úvazek. ač mám vš. tak snad půjdu i uklízet. jsem z toho nějak mimo 😒

adriadri
11. črc 2011

@svoba Hlidam si jen ty prsa. Babicka a 2 tety uz na to umrely-rakovina prsu. Deda rakovina strev.
Tatka chodi na nejake vytery z konecniku nebo co. Vim, ze sem tam ma nejake krece v brise. Tak se ho jednou za cas na to zeptam. Zatim si to hlida, pokud mi teda nekeca 😅
Jinak se nejak rakovina da zjistit z te genetiky. Vic ti reknu az po 5.9. Je to konzultace, kde ti vse vysvetli, co by se mohlo najit a jak se pak "cisti" embryjka nez se vlozi do delohy. Pak se jde na krev.
No uklizet snad nemusis, byla by to skoda a ani by te asi nevzali. 🙂

svoba
11. črc 2011

@adriadri hele, a neměl by tvůj táta teda držet bzl.dietu, když má křeče? přemluv ho k endoskopii. za to nic nedá. je to nepříjemný, ale dá se to přežít. nebolí to.
nás se na tý genetice ptali jen na downův syndrov či jiné tělesné a duševní postižení v rodině. tot vše. a jsme ok! dělá se to jen jednou za život. 🙂
kamarádka má dvě vš a je půl roku bez práce. já dělám ráda. a ničeho se nebojim.

adriadri
12. črc 2011

@svoba Tata na takove vysetreni chodi. Nejakou dobu bral jakesi leky. A zase to ma na nejakou dobu ok. Prijde mi, ze ty krece ma tak max 1x do roka.
Na takove nejake genetice jsem byla v tom roce 2006-to bylo ok. Toto ma byt genetika na rakovinu (i kdyz tomu moc nerozumim). 😒 Kdybych se nezminila o rakovine v rodine, tak nikam nejdeme. Jine problemy v rodine totiz nejsou (zadna cukrovka, infarkty, postizeni.... nemame dokonce na nic ani zadne alergie)
Prace v Praze se najde prece vzdy. 🙂 Kdo se prace neboji, muze delat cokoli 😀 Tak budu drzet palecky, i kdyz to podnikani vypada dobre. 😉

svoba
12. črc 2011

@adriadri tak se radši pozeptej. nám bylo řečeno, že genetický testy platí pojištovna jen jednou za život. bez ohledu, zda máš v rodině cokoli. to vim až ted zpětně. jestli vám dělali genetiku před tim, tak byste mohli na ivf hned, ne? nějak to nechápu.
no, jo, ale z podniká je zezačátku málo peněz. a výbavička je drahej špás 😉