Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
18. črc 2011

@svoba No právě, proč na ni teda jako čekat. Ale nevím, zda se tam nedá zjistit ještě něco jiného, co by se dalo nějak odbourat před vložením embryí do dělohy. Takže to necháme tak. A aspoň se můžeme snažit přirozeně, pokud zabírá Prednison. Taky si říkám, kam tak spěchat. 😉
Jo a ta ureaplazma způsobuje nepolodnost u ženy jak? Ničí ji třeba ovulaci nebo co? Jak se to pozná, že to žena chytla od partnera? A pochopila jsem to dobře, že takový muž může nakazit více jiných mužů či žen jen přes koupání v bazénu? Promiň, pokud se moc blbě ptám.... Slyším to poprvé

svoba
18. črc 2011

@adriadri není kam spěchat, to je pravda. jen ten postup lékařů mě udivuje.
ureaplasma je bakterie, která brání uhnízdění a celkově oslabuje imunitu. taky často způsobuje potraty. ona je hlavně v moč.trubici (pak se přesune do pochvy). může sice v určitých případech vyvolávat vejcovodové srůsty. ale taky nemusí. takže cyklus neovlivní. a nemusíš vůbec poznat, že ji máš. někdy ji provází výtoky. chce to zajít k urologovi a nechat si udělat výtěr z moč.trubice. je to něco jako chlamydie. málo se o tom ví, ale je to důležité.
léčí se atb a je to bohužel na dýl. kamarádi se jí zbavili až po třech atb - po půl roce.
přenáší se pohl.stykem a právě i v bazénech a hlavně se nesmí člověk koupat ve vaně s nemocným.
nechci dělat chytrou, pár lidí ji v okolí mělo. a mě jí hodně vyšetřovali po tom potratu.

adriadri
18. črc 2011

@svoba Aha, diky za vysvetleni. Na urologii jsem byla a prosila o kompletni vysetreni, jaka se tam daji udelat. Trpela jsem na zanety neustale. Tak mi udelali vse vcetne presetreni partnera - to mi rekli, ze musi udelat taky. A ten vysel taky ok. Tak snad zde problem neni. Manzel je stejne naprosto v poradku a zadny problem se spermiemi nema. 😉
Postup lekaru me udivuje uz od mala a myslim, ze bude udivovat do konce meho zivota. 😠 S tim se asi fakt nic neda delat. Jen posledni dobou jsem na lekare "zla" a nic jim neverim. Manza me pak musi pred nimi krotit. 😅

svoba
18. črc 2011

@adriadri chlamydie i ta urea se daj částečně zjistit i z krve. spermiogram může být výbornej a stejně může mít ureu nebo jiný mykoplasmata. tad je to jen o hnusnym výtěru z moč.trubice. bohužel. pro chlapa je to fakt nepříjemný.
jinak urea může taky přitížit v těhotenství. může způsobovat potraty, předčasný porody, odtoky plod.vody...
já jsem zase proti přílišnýmu vyšetřování (testů nikdy není dost) ale zároveň líní doktoři mě taky pěkně štvou. chce to zlatej střed.

adriadri
18. črc 2011

@svoba On na takovem vysetreni byl. Bal se toho a nakonec rekl, ze to tak zle nebylo. 😉 Jinak z krve od Malickove na chlamydie byly vysledky vsechny negativni. Takze tady je to taky ok.
Myslim, ze u me je opravdu jen ten problem s BI - pokud se to dokaze nejak srazit, tak predpokladam, ze by problem v otehotneni nemel byt. Proto jsem si taky rikala, ze bych jeste pockala nez bych sla do IVF. Ale Malickova rekla, ze cekam uz moc dlouho. A to same rekli i v tom Caru. Tak asi maji pravdu-nevim. 😒
Souhlasim s tebou - zlaty stred je ten nejlepsi.

svoba
18. črc 2011

@adriadri můj manžel pak nemohl skoro chodit a čůral krev. označil to za hrozný. což je u něj co říct. on není takovýto bolístko.
alespon jeden problém, to není tak hrozné. každý má něco. to si nevybereš. a jak jsem tu už psala i úplně zdravý pár nemůže počít dítě - ani přirozeně ani pomocí IVF. ☹

skifarka
21. črc 2011

Ahoj holky, @adriadri Chápu naprosto, co zažíváte a ta touha je tak veliká ☹ . Ano, úsměv, přetočení se, pokus o sezení, lezení, chození, slůvka to všechno je nádhera. Je to i vyčerpání, ale nebudete věřit, já si žádné vyčerpání nepamatuji, tak to asi nebylo nic hroznýho. A to se kluci budili 5x za noc. Ta radost ta vynahradí všechno a hlavně člověk se stále jakoby vznáší na obláčku a děti neskutečně nabíjí. Holky ale potom až potomci odrůstají to je "maso", fakt. Nechci strašit, ale v pubertě to je něco. Proto až budete mít ty miminka a to si pište, že budete, jste moc mladý holky, tak si užívejte každý den. Od určitého věku je třeba počítat ne do 10, ale do 100 😠. Hledat taktiku, diplomacii, obrnit se trpělivostí, aby se k něčemu puberťák "donutill". Mám každodenní zkušenosti. Třeba budete mít neskutečné vzorňáky. Do 14 let jsem ho měla taky 😉 .
Vy máte proti mně obrovskou výhodu, a tou je věk. Já jestli se dočkám, tak na tř.schůzky bude chodit osoba, která mamku připomíná hodně vzdáleně. Prostě " o berličce hnáty křivé, pod plachetkou osoba"/ pro odlehčení/.
Chodili jsme nejdřít do Gennetu, tam se IVF nepodařilo. V mém pokročilém věku, jsem měla i se sníženou stimulací 11 plných vajíček a oplodnilo se 9. Upřímně, přestala jsem tam docházet, protože jsem naprosto nevěřila embryologovi a jeho "blbým ziskuchtivým otázkám". Jasně mířily tam, aby zjistil jestli ještě přijdeme, když se to nepodaří 😠. Tak jsem udělala rázný konec. Tam musí být alespoň základní důvěra a ta u mě "vyprchala". Jak si psala jsem taky už na doktory nepříjemná. Všechno je to jenom o penězích. Nevidí za tím nešťastnou ženskou, Jenom kus a kolik přibude do kasy peněz. Je mně to líto, ale už to mám takto.
Teď jsme se po 3 měsících dočkali a 27.7. jdeme do Pronatalu. Tak uvidím.
@svoba Přesně, jak píšeš o co si v podstatě neřekneš a někde nevyčteš a to jsou ještě dotčení, to nemáš. Díky za popsání ureoplazmy. Je to pěkný "svinstvo". U nás je dost možný, že celá léta měl přítel ureoplazmu a leukospermii. Vůbec jsme o tom nevěděli. Nikdo mu neudělal vyšetř. až loni. Nechápu, že to taky nemám. Včera dostal výsledky a je prý po roce vyléčený. Rok nebyl sex 😉. Ano, máš pravdu plodnost je asi docela křehká záležitost. U někoho stačí dlouhodobý stres/ kdo ho v dnešní těžké době nemá/, zánět, psychika, imunita. Teď jsem si vzpomněla, že když jsme byli v Podolí u MUDr.Madára, tak se nás ptal, kde byl přítel na vojně? Myslím, že mu odpověděl, že u letectva. Vyjádřil se něco v tom smyslu, že tam mohl dostat nějaké dávky radioaktivity. Ale asi ne veliké. Když je ten mužskej trochu křehčí a to ten můj je, tak to taky může mít vliv. Postavou není křehký...., ale odolností.
Zkoušeli jste zinek, vitamin E, macu, Profertil/ je prý pro mužský výborný na plodnost, ale je drahý/?
Já zkoušela i mateří kašičku, na vyladění hormonů Femigard a ten myslím je dobrý.
Pardon, že se vyjadřuji k tomu, co si psala. Ohledně té kamarádky, všimni si, vždycky se vyjadřují a takto promiň, ale necitlivě a hloupě mluví ženský, který děti v pohodě mají. Jedna moje kamarádka, neumí se samozřejmě vžít do toho, co člověk zažívá mně taky něco obdobného říkala, že to asi nemá být.Tyhle řeči, že to příroda nechce a ještě nějaký další nesnáším. Je to strašně necitlivý. Kdyby byly v té kůži a čekaly celé roky, určitě by tak blbě nemluvily.

lola22
21. črc 2011

@skifarka Tak to nejsi zrovna chodici reklama na Gennet.
Chtela jsem se tam uz prihlasit, ale v pondeli jsem byla u Malickovi, dostala prvni injekci gamaglobulinu, zase mi nechala nabrat krev, aby zjistila, jak se imunita zmenila za tech par mesicu bez prednisonu.Jsem moc zvedava, jak to ted budu mit. Injekce pry zaberou nejdriv za 2 mesice, takze ja jeste taky s IVF brzdim, podle vysledku mi mozna pristi tyden doporuci zkusit jeste IUI.
Donedavna jsem byla fakt v klidu, ze neni kam spechat, posledni dobou se mi ale splasily asi biol.hodiny a mam pocit ze musim jednat rychle, prece jen za kratko oslavim 34.narozeniny:(.
Holky, drzte se!

svoba
21. črc 2011

@lola22 kamarádka taky nadává na Gennet kudy chodí. ale ono každej CAR má něco ... takže klid!
a bolí ty injekce? a to je pak budeš muset i v těhu?

svoba
21. črc 2011

@skifarka ony celkově ty mykoplasmata jsou hnusný. léčí se dlouho, pak si jde člověk dvakrát zaplavat a má je zase. hnus! a to maj prý těhulky chodit plavat 😠
chlapi jsou citliví. to víme všechny 😉 kamrád nám vyprávěl, jak na vojně vůbec neměl chut na sex. čim pak to asi bylo ....
jak jsem psala, mám kamarádku, oba úplně zdraví, Malíčková je děsně chválila a nic. 4 neúspěšný IVF, nespočet IUI. je jí 36, moc času už nemá.
manžel bere Profertil. prý je nejlepší, i když ta cena ☹ vitamínky taky. zkoušela jsem ho dlouho cpát bylinkama, chodil cvičit. bez účinku. ted se to trochu zlepšilo. bere léky na rozpuštění cysty a na prokrvení.
Femigard mi nějak nedělal dobře. prý rozhazuje cyklus, když je před tím pravidelný. ale naopak ustaluje ten rozházený. zkoušela jsme toho hodně. bojuju jak lev.
no, neuhleduplný kamarádky - to je kapitola sama pro sebe. zažívám to i ted s tou celiakií. jedna kolegyně mi řekla, že mě upřímně lituje, ale že aspon zhubnu. (tlustá fakt nejsem. při 175cm mám 60kg). o neplodnosti nemluvě.

lola22
21. črc 2011

@svoba Ne, neboli vubec. Picha to do zadku, ani jsem to necitila. Jestli se pichaji i vt ehotenstvi to ani nevim,ale jelikoz maji snizit protilatky proti spermiim, tak asi ne, to uz pak bude jedno.... Kdypak asi bude to pak?🙂

svoba
21. črc 2011

@lola22 BUDE! neboj. 34 není katastrofa. jistě BUDE!

fori
25. črc 2011

Ahojky holky, ve středu jdu na svoje 1 IUI, tak jsem zvědává. doktorka říkala , IUI uděláme ve čtvrtek ale to přítel nemůže, tak tedy ta středa, snad to není moc brzo.jinak se docela těším.

verru
26. črc 2011

@fori Moc držím palce!

svoba
26. črc 2011

@fori budu na tebe myslet! 🙂

lola22
26. črc 2011

@fori Taky moc drzim palce!
Ja dnes byla u Malickovy a po uzivani Pentomeru se mi protilatky uplne zlepsily, BI jen mirne zhorsena, takze pristi mesic asi taky zkusim IUI a treba to konecne vyjde!🙂

lola22
26. črc 2011

Jinak jak Maličková dělá ty nové genetické testy, tak mě zrovna vyšla nějaká mutace, která může zhoršovat zásobení krví embrya, takže v případě přirozeného otěhotnění nebo i před a během IVF budu muset brát něco na ředění krve (anopyrin nebo injekce miniheparinu), no to ještě není tak hrozný.

fori
27. črc 2011

@lola22 tak to máš to samé jako já, toto 1 IUI dělám ješte bez injekcí, ale kdybych šla na 2IUI tak injekce budu píchat od začátku cyklu. Akorát mě zarazilo, že když jsem to říkala doktorce v caru, tak mi řekla že stačí píchat od pozitivního testu, tak jsem to psala Malíčkový a ona na to, že 1 IUI zkusíme bez injekcí ale to 2 IUI s injekcema. tak nevím......

gejbule1
28. črc 2011

Ahoj holky,jdu vás pozdravit a kouknout se jak se vám daří 🙂 .
@fori mě doktorky říkali ať začnu píchat od pozitivního testu.jak je po středě?
Moc vám držím palce 🙂

fori
29. črc 2011

@gejbule1 pobolívalo mě břicho, ale dneska už je to dobrý. jestli začnu brát duphaston tak mi bude zase 14 dní jenom blbě. ☹

lola22
30. črc 2011

@fori Ahoj, mě Malíčková taky říkala od začátku cyklu, a i mě to vysvětlovala,že to nedostatečné prokrvení může způsobit že se embryo vůbec neusadí v děloze, tak mi to přijde logický začít už na začátku cyklu. Kdyžtak se na to Malíčkový zeptej, ale věřila bych jí. A nevíš, to se píchá denně? A kam? Injekce strašně nemám ráda, to bude děs!

fori
1. srp 2011

@lola22 jo.jo přesně takhle mi to vysvětlovala. píchá se to denně do břicha, po celé těhu + šestinedelí. já už mám ho mám doma, myslím tím Clexane 0,4. taky se toho hrozně bojím. prý se po tom dělají modřiny a pálí to. Ale každý to má prý jinak. no já s tím začnu v sprnu au au au 🙂

tyna84
1. srp 2011

@fori Ahoj Fori můžu se zeptat jak probíhalo to IUI? Zřejmě nás to taky v září čeká ☹ Za jak dlouho se můžeš testovat? Moc držim palce aby vám to vyšlo. A modřin po clexane se neboj ty zmizí a to miminko za to stojí. Jo a nemusíte píchat jen do břicha, ale taky do paže, takže máte místa dost 😉

tyna84
1. srp 2011

Ahoj všem, chtěla jsem se vás zeptat na jednu věc: asi tak za tři dny bych to měla dostat a doslova to "cítím v kostech", že ta mrcha zase přijede, ale skoro mě nebolí prsa, jak tomu normálně bývá, ale bolej mě bradavky a při zmáčknutí mi z nich jako by vyteče v kapičkách "mléko" nezažila jste to některá???? Jo a test jsem dělala a je neg. ☹ tak nevím jestli je brzo nebo co si moje tělo vymýšlí...

fori
1. srp 2011

@tyna84 ahoj, přitel dal sperma ve 12 hod. já přišla ve 14,00. vylezla na křeslo, doktorka to zavedla, pak jsem tam chvilku ležela a šla domů.trvalo to cca 10 min. A ty taky pícháš miniheparin?? mě ho totiž doktorka z imunologie doporučejde píchat ješte před IUI, ale v caru mi zase řekli, že stačí od pozitivního testu. 🙂

fori
1. srp 2011

@tyna84 toto se mi taky stává, všechno jak to píšeš

tyna84
1. srp 2011

Aha takže to "mléko" je asi normální... No pro jistotu jsem napsala i Malíčkový, mě se to právě ještě nikdy nestalo.Ne já nepíchám clexane ( ale jsem zdravotní sestra), takže ho píchám jiným 🙂 No tak jak to píšeš, tak to IUI nevypadá nijak hrozně. A oni ty spermie nějak vybírají, aby tam dali ty dobrý?

tyna84
1. srp 2011

@fori A hlavně mě štve, že u někoho je to "mléko" normální a u někoho příznak těhotenství, tak snad by ty příznaky měly být přesnější, pak nevíme na čem sme 🙂

fori
1. srp 2011

@tyna84 vím jak to myslíš, já toto přestala už řešit. mě bývá pořád na zvracení, bolesti prsou i v podbřišku, ale zjistila jsem že to mám po Duphastonu. prostě všechny tehu příznaky mám každá měsíc, a nikdy z toho ale nic nebylo. spermie upravují a centrifugují nebo co. prostě vybírají ty nejlepší. a kam chodíš do caru?

tyna84
1. srp 2011

Já ale žádný hormony ani nic kromě letroxu neberu, chodím k Apolináři ty taky že jo? Jsem tam spokojená, jsou tam hodní a věřím jim. Právě já měla jen mírně sníženou BI a jinej problém nebyl, takže jsme zkusili píchat 2 cykly pregnyl a teď jsme byli s manželem na dovolený, takže jsme dokonce vynechali injekci.... No uvidíme, myslím že těhu nejsem, jak říkám, úplně cítím, že mrcha každým dnem dorazí ☹ Snad už se všechny brzo dočkáme, to čekání je děsný.