Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jesterka001
22. dub 2011

@svoba Aha, tak to jo 🙂 Já v Podolí nebyla.

svoba
22. dub 2011

@jesterka001 - já dostala od Malíčkový dva papíry s milionem výsledků. u mě bohužel jeden zářil červěně. tím vyčníval. ale ty procenta jsme tam nenašla. jen mi to řekla ústně. v Podolí je to jinak. tam dělaj mnohem míň testů. a hlavně testujou i muže-partnera. nechci radit. ale řídila bych se tím, co ti řekla doktorka ústně 🙂

jesterka001
22. dub 2011

@svoba To jsi měla červeně jen jeden? A co, jestli se můžu zeptat? Já jich tam měla zvýšených devět.

svoba
22. dub 2011

@jesterka001 - nějaký gastro. díky tomu jsme zjistila, že mám alergii na lepek. jinak vše ok. u mě. manžel je a tom o poznání hůř.
docházíš za ní pravidelně?

jesterka001
22. dub 2011

@svoba Chodila jsem za ní pravidelně, loni jsem stihla za půl roku tři IVF. Před tím posledním přišla na to, že mám i mimojiný antifosfolipidový syndrem, takže jsem si píchala od ET Clexane a chodila tam na injekce gamaglobulínu a brala před ET Pentomer. Je fakt, že test byl pozitivní 12 DC (narozdíl od předchozích dvou), ale dostala jsem vysoký horečky a za dva dny už byl negativní :( Další IVF už nechci, takže se snažíme akorát s Clostilbegytem a jsem s Malíčkovou domluvená, že kdyby se zadařilo, tak jí okamžitě volám. Ale tak nějak tomu nevěřím ☹ Snažíme se pět let a podařilo se jen jednou (přirozeně) - přesně před rokem, ale SP 8tt. Jak dlouho se snažíte vy?

svoba
22. dub 2011

@jesterka001 - to je mi líto. zkoušelas třeba nějaký léčitele? bylinky?
my se snažili přes rok, já otěhotněla, potratila v 8-10tt, revize. pak dva roky - střídavě snažení, nesnažení. ted mi řpišli na celiakii (alergii na lepek), asi díky tomu jsem potratila. ted musíme dát pauzu. manžel katastrofální spermiogram. tak nám nutili dárce nebo operaci. je to na prd.

jesterka001
22. dub 2011

@svoba hmmm, taky nic moc ☹ Ale třeba se po tý dietě už konečně zadaří 😉 Bylinky jsem zkoušela, pila jsem je víc jak rok, mojžíšovou taky. Teď se snažím už asi čtyři měsíce dovolat k Haklovi, ale nedá se to. Už je moc známej....

tyna84
22. dub 2011

Ahoj holky jsem tu nová, pořád jsem se nemohla odhodlat sem napsat, ale ráda si čtu tuto diskuzi a občas ji mám jako psychickou podporu 🙂 . Snažíme se o mimi necelé 2 roky.Chodím od konce listopadu 2010 do Podolí, taky mi zjistili sníženou Bi (51%) a po třech měsících léčby prednisonem a striktního dodržování styku s kondomem zlepšení na 60% ☹ Závěr byl možnost koncepce a prednison 2,5 mg denně. Problém je ten, že chodím na endokrinologii kvůli uzlíku na štítné žláze ( funkci jsem měla vždy v pořádku) a teď mám od včerejška letrox 50 ug, protože mi zjistili sníženou funkci v důsledku braní prednisonu ☹ Už ho brát nechci, dneska jsem napsala MUDr. Malíčkové tak snad se po Velikonocích ozve a poradí

zvalentova
22. dub 2011

holky a teď čistě prakticky, červený mám skoro celý seznam z imuno.
NK buňky 26%, lymfocyty 64%, dál hemoglobin, neutrofily... jak to máte vy?

svoba
22. dub 2011

@jesterka001 - dieta je na celý život. ale po půl roce, roce by to snad mělo být lepší. jenže ono oplodnění a donošení jsou dvě věci. a hlavně početí není jen o mě. bohužel. a manžel není ok ☹ to je furt dokola.
o tom Haklovi jsem slyšela. já nejdřív hrozně na léčitele a cvičení věřila, ale ted už to beru hodně s rezervou. ale zase zkazit se tim snad nic nedá.

svoba
22. dub 2011

@zvalentova - tak mně zjistili "pouze" nevyléčitelnou chorobu v podobě celiakie. jinak po prednisonu a bezkondom.styku BI ok. jak bojujete dál?

svoba
22. dub 2011

@tyna84 - za Malíčkvou určitě zajdi. stojí to za to. zkusila bych klidně i nějaký CAR. jen kvůli těm vyšetřením (spermiogram, genetika, ...). nemusíte hned na umělý. můj názor. když si člověk platí pojištění, má právo nechat se prošetřit důkladně. i když s ena nic nepřijde nebo na umělý nechce jít. nikddo tě/vás nemůže nutit.

zvalentova
22. dub 2011

@svoba a mělas nějaké projevy u celiakie?

tyna84
22. dub 2011

@svoba Právě chci nejdřív zkusit tu Malíčkovou, jsem domluvená s gynekologem, že to teď chvíli nechám v klidu a kdyžtak mi doporučil Pronatal ( mám ho kousek od domu takže i hezká procházka). Hlavně už nechci brát ten prednison, kdybych věděla, že mi to tak odbourá štítnici tak bych s tim snad vůbec nezačínala ☹

svoba
22. dub 2011

@zvalentova - vyjma potratu a neplodnosti NE! žádný obtíže, nic. lékaři byli překvapení. já tuplem. ale ono k tomu má hodně lidí genetický predispozice a třeba stres nebo těhotenství ji spustí. ☹

svoba
22. dub 2011

@tyna84 - jasně. jedno po druhym. to je rozumný 🙂 hodně zdaru!

gejbule1
22. dub 2011

Holky ale je to hrozný když člověk ani doktorům nemůže věřit ☹
Kolik je let paní doktorce?Vůbec si ji neumím představit 😕 .
Jinak vám Všem přeju krásné Velikonoce 😲 🙂

gejbule1
22. dub 2011

Já teda u Hakla taky byla a na mě vůbec dobře nezapůsobil ☹ .Ani simpatický mi nebyl.Hodinu mi povídal blbosti o minulým režimu atd a pak jsme se rozloučili.Ale samozřejmě na každého působí jinak.četla jsem tu i že s ním byly holky spokojené 😒

lola22
26. dub 2011

Ahoj holky, krasny cas povelikonocni.
@jesterka001
@gejbule1 Ja u Hakla byla dvakrat a bylo to hodne intenzivni, jak na me pusobil, ale bohuzel jsem neotehotnela. S manzelem si myslime, ze on spis je vhodny, kdyz nekdo ma nepruchodny gyn.cesty, treba kdyz nekdo ma endometriozu, nejak to asi dovede odbourat, ale myslim, ze ty imunit.problemy jsou trochu jine. Me ty jeho reci vubec nepripadali jako blbosti, ve vetsine veci jsme mu pak dali za pravdu, ale pusobi dost zvlastne a verim, ze leckoho to muze odradit.

@tyna84 To je teda sila s tou stitnou zlazou, prednison jsem brala rok a jsem moc rada ze uz ho taky neberu. A to ti primo rekli doktori, ze to zpusobil prednison? Zajdi za Malickovou, urcite pro tebe neco vymysli.
@gejbule1 Jinak Malickovy je tak 40-45??? Tezko se to odhaduje🙂

tyna84
26. dub 2011

@lola22 Ahoj, no když jsem prvně ve výsledcích viděla zvýšené hodnoty TSH a Th4 tak mi to právě přišlo divný. Druhý den jsem šla k mojí endokrinoložce na kontrolu ( pouze s tím uzlíkem) jak jsem psala, ta mi udělala sono a uzlík je naštěstí v pořádku, ale říkala, že když vždycky byla funkce v pořádku tak ty zvýšené hodnoty jsou určitě způsobené prednisonem.Otázkou prý je, jestli po vysazení se funkce vrátí do normálu a nebo jestli už mi to zůstane ☹ Pořád čekám na mail od Malíčkový, snad už brzy napíše, to čekání je hrozný. Zatím prednison jím pořád, sama si ho vysazovat nechci.

tyna84
26. dub 2011

Jo a taky mám novou zkušenost s léčitelem 🙂Nikdy předtím jsem u žádného nebyla a ani jsem necítila potřebu k němu jít. U nás na oddělení jeden ležel, tak jsem za ním zašla, ale nic jsem u sobě neřekla, zajímalo jestli to pozná sám. Co mě překvapilo ( ale hned i odradilo) bylo, když mě přejížděl po těle a řekl, že mám štítnou žlázu naprosto v pořádku 😠 Pak mi řekl, že budu mít jeden potrat a pak jedno dítě. Nic z toho ale neberu vážně (potratit může přece každý) a ne jen ten co má problém otěhotnět.

gejbule1
26. dub 2011

Ahoj holky jak je po velikonocích?
Zítra jdu za paní doktorkou tak mi držte palce a já hned napíšu co mi řekla 🙂 .
Už dnes jsem trochu nervozní 😉 a bojím se aby mi neřekla něco špatného.
Přeju pěkný den 😀 😀

lola22
26. dub 2011

@gejbule1 Uvidis, ze te prijemne prekvapi. Tak dej zitra vedet.

lola22
26. dub 2011

@tyna84 Hm, tak to je fakt sila. Myslim, ze ti ho taky vysadi, jako me, ale radsi si pockej, co ti napise. A jak ze si ho dlouho jedla?

mv
26. dub 2011

Tak Anexin mám pozitivní, ale to jsme čekaly.ještě půjdu za pár týdnů na kontrolní odběry.Nic jiného, než miiniheparin na to není,takže před IVF si zajdu pro recept a uvidíme... 😉
Jinak musím říct, že mě Malíčková celkově hodně uklidnila a dodala sílu do dalších bojů,jsem moc rádas, že sem k ní šla... 🙂

tyna84
26. dub 2011

@lola22 Prednison jím teprve od poloviny prosince, BI se mi po něm moc nezlepšila ( z 51 na 60), ale na štítnou reagoval rychle 😒 No jinak dneska mi Malíčková odepsala na mail, že pro mě nejsou kortikoidy určitě vhodné, takže mi ho jistě vysadí. Jdu k ní už ve čtvrtek ráno. Je fakt milá, moc se na ní těším. Asi potřebujeme všechny povzbudit do dalšího boje, někdy mám pocit, že to už nezvládnu a takový lidi jako jsou ona hrozně moc pomůžou 🙂
A co dala tobě místo prednisonu?

sipkova1
26. dub 2011

@tyna84 Ahoj, moc mě zaujal Tvůj příspěvek ohledně štítné žlázy. Mně se taky během užívání Prednisonu "přehodila" štítná žláza, co jsem měla předtím zvýšené jsem měla naopak snížené a naopak. Nikdo to do souvislostí s Prednisonem nedával, MUDr. na endokrinologii mi řekla, že to prostě kolísá a že se to upraví dávkováním Letroxu.

Proč pro Tebe není Prednison vhodný?

tyna84
26. dub 2011

@sipkova1 Tohle mi napsala Malíčková :Dobrý den,
Prednison bohužel může někdy zhoršit thyreopatii , což nejspíše
znamená, že kortikoidy pro Vás vhodné nejsou. Pokud je k
imunointervenční terapii důvod (a to navrhuji zkontrolovat u nás),
budeme muset zvolit jiné léčebné postupy.
No a taky mi to řekla moje endokrinoložka, já měla funkci vždycky v pořádku, chodila jsem jen na kontroly jestli mi neroste ten uzlík a teď takové překvapení, že mám hypofunkci ☹ Ta mi řekla sama jestli by nešlo přijít na jiné řešení, že prednison je svinstvo

fori
27. dub 2011

@mv Ahoj, prosimtě kolik ti vyšel ten Annexin??

lola22
27. dub 2011

@tyna84 Ja jsem byla take na endokrinologii, kdyz jsem jeste jedla prednison a nasli mi tam taky nejaky maly uzlik na sono, ale vubec to do spojitosti s prednisonem nedavali a me to taky nenapadlo. Dr.rikala, ze asi sam zmizi, mam prijit za rok na kontrolu. Ale kdyz ted ctu tvuj pribeh, je taky mozny, ze za to mohl prednison.
Mne Malickova misto prednisonu dala lek Pentanum Retard, jez je puvodne na zlepseni dokrvovani konecku prstu a tak, ale po case se zjistilo, ze ma take vedlejsi imunomodulacni ucinky. A pak mi chtela zacit pichat injekce gamaglobulinu, ale ty ja ted nemuzu, neb jsem byla na ockovani proti tyfu (v cervnu jedeme na dovolenou, o kterou nechci prijit) a tak mi je zacne aplikovat, az se vratime. Rikala, ze kdyztak by mohla jeste uzit nejaky transfer faktor, kdyz by tohle nezabralo. Takze jak vidis, jak toho v nabidce vic🙂 Ta pak dej vedet, jak si u ni dopadla.