Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jesterka001
6. kvě 2011

@gejbule1 Kartářce jsem psala před 14 dny do tý její poradny zdarma. Prý otěhotním a nebude to dlouho trvat, tak to jsem teda zvědavá 🙂 Co řekla kartářka tobě?

fori
6. kvě 2011

@jesterka001 moje výsledky : Annexin 40 (0-25) , IRI 2,7 (1-1,5), IFNg - 33,2% (11-31) ,
INTERLEUKIN 2 - 45,1 % (8-28)
D-dimery: 230 ug/l [0..190]
Takže anfifos. syndrom.
máme to skoro stejný ale ty tam hoto máš tedy víc ☹
Teda fakt mě zaráží, že ti nevyšlo žádné IVF. Brala jsi medrol? nebo megaglobuliny? píchala injekce na ředění krve? A nic?? nevím co je to antiovariální. A když jsi šla do toho IVF tak jsi výsledky měla stále špatné?? nebo po léčbě se zlepšily a pak zase zhoršily?? Stále můžeš chodit na IUI, je to pořád lepší než se snažit doma.

verru
6. kvě 2011

@fori Asi na ten tamoxifen moc nereaguju - pokaždé jen jeden - ale jednou 13DC a podruhé už 11DC, takže jsem alespoň nemusela dlouho čekat na ovu...

@jesterka001 Já mám taky IFNg 36,6 a Interleukin 2 dokonce 47,4 pak teda ještě dalších 6 hodnot mimo normu, ale taky mi to moc neříká...

@gejbule1 jsem teprve 2.DPO takže nejdřív příští víkend...nesnáším čekání 😠

verru
6. kvě 2011

Tak jsem trochu googlila a ten Interleukin 2 by mohl znamenat ten zánět jak psala @kosvancova ?

Jinak IRI mám taky 2,2 a pak toho mám spoustu v odstavci: Subpopulace LYMFO a taky Intracel. cytokiny... ale jsou to názvy jako blázen😀

Antiovariální podle mě znamená protilátky proti vajíčkům.

fori
6. kvě 2011

mě Malíčková říkala že Intracel. cytokiny: IFNg znamená, že v těle je nějáký zánet. já si nejsem ničeho vědomá , že bych měla. Je fakt, že večer někdy mívám trochu zvýšenou teplotu a nevím od čeho. A ten interleukin2 je prý těhotenský interleukin a že prý je větší vůbec nevadí. horší by bylo kdyby byl nízký.
Jinak všechny hodnoty a co znamenají jsem vyhledala přes google.cz

fori
6. kvě 2011

Hlavně si myslím, že i kdyby tam šla holka co má už 2 děti, tak jí tam taky něco najdou. nejhorší je když máte blbý výsledky v tý autoimunite reproduk. Já tam mám blbý jen ten Annexin

fori
6. kvě 2011

toto je subpopulace lymfo : neboli BUNĚČNA IMUNITA **
CD3 (T-lymfocyty)
CD4 (subpopulaceT-lymfo)
CD8 (subpopulace T-lymfo)
CD19 (B lymfocyty)
CD 16+56 (NK buňky)
HLA Dr (aktivovane T-lymfo)
CD25+CD4+ (regulačni T-lymfo)
CD8+38+, CD20+23+, CD4+45RA,
CD4+45RO
fagocytarni aktivita (heparin)

fori
6. kvě 2011

@verru a kam chodíš do caru? tak uvidíš jak na to zareaguješ ted.

verru
6. kvě 2011

Mě když poprvé přišli na protilátky na spermie, tak jsem měla 180! Do toho poruchu BI a ještě deficit IGA - to komplikovalo léčbu kortikoidy, tak proto dostávám ty injekce gamaglobulinů...chodím k Apolináři. Mám teď protilátky v normě, tak by to snad mohlo klapnout...jinak jsem vyhazovala prachy za antikoncepci 12 let zbytečně - moje tělo je samo o sobě antikoncepční☹

gejbule1
6. kvě 2011

@jesterka001 No mě řekla že mimi bude,sice s nějakou léčbou ale bude.Jen nevím kdy to jsem se nějak zapoměla zeptat ☹ .
@fori Teda holky kde jste přišly na ty čísla?V Podolí?Jestli ano já tam nic takového nemám 😠 .
@verru O tom čekání mi něco povídej.Někdy mi to přijde nekonečný.

fori
6. kvě 2011

@gejbule1 u Malíčkový. Podolí je tam má taky ale není jich tolik. podívej se na to a napiš

fori
6. kvě 2011

toho 20.6. jdu poprvé k Apoli. jelikož už všechna vyšetření mám, tak si hned řeknu o ten Clostilbegyl a Pregnyl. A celý léto budu na tomto. sakra musí to někdy vyjít 🙂 🙂

jesterka001
6. kvě 2011

@fori No, první dvě IVF jsem nebrala nic, ale to jsem věděla od Malíčkový jen o špatné imunitě, antifosfolip syndrom mě nedělala. A IVF byly negativní hned od začátku. Před třetim se na to přišlo, dala mi injekci gamaglobulinu před a po ET, brala jsem Pentomer a píchala si injekce na ředění krve a je pravda, že jsem měla pozitivní test 14 DC, pak už ale ne. Ale je fakt, že jsem dostala horečky kolem 39,5, tak možná to bylo tím, že to skončilo, těžko říct. Ty výsledky máš teda dost podobný.
A co se týká toho Interleukinu a zánětu, tak si teda holky myslím, že máte pravdu. Já to teda teď slyšela poprvý, ale je pravda, že když jsem byla u obvoďačky nedávno na krvi, tak mi řekla, že mám posledních půl roku zvýšené leukocyty a že to značí zánět v těle a napsala mi antibiotika (je to týden, ještě jsem je nezačala jíst). Pak ale nechápu, jestli to tak je a Interleukin znamená zánět, proč to nepřeléčí antibiotiky? Ale asi kecám, asi vědí, co dělají 🙂
Jedinkrát, kdy jsem otěhotněla za pět let snahy bylo loni v březnu (SP 8tt) přirozeně a je zvláštní, že to jsem zrovna brala antibioika na chlamýdie, wobenzym a laktobacily, tak nevim, ale mám pocit, že se tim ta moje imunita třeba trochu dala na chvíli dohromady.
@gejbule1 Super, no tak vidíš 🙂

gejbule1
6. kvě 2011

@fori Já to tam fakt nemám asi mě to nevyšetřovali.
IgG,IgM,IGA,C3,C4,Revmat.faktor,transferin,Orosomukoid,A1,C-imunokomlpexy
a pak vyšetření hormonů!!!
THS,Free T3,Free T4,Anti-TPO
a pak tu buněčnou imunitu!

svoba
6. kvě 2011

holky, představte si, že kamarádka má za sebou 4 neúspěšný IVF. všechny výsledky maj ok. jen z Podolí je přeléčená prednisonem. byla u Malíčkový a ta jí řekla, že jsou zcela zdraví a že jim přeje hodně štěstí. snaží se už 6let. hustý!

svoba
6. kvě 2011

@gejbule1 - jojo, dám vědět. jsem zvědavá. já taky zkoušim kde co. jak blázen.
ty laktobacily určitě neuškodí. jen po nich zpočátku můžeš mít trochu průjem. nic vážného. to jak se osazuje těma zdravejma bacilama střevo. ale u mě to proběhlo ok.

verru
6. kvě 2011

@fori No jen doufám, že přes prázdniny budou ordinovat a nebudou dlouhé objednací lhůty - plánují totiž rekonstrukci a když jsem se ve středu ptala v jakém budou fungovat režimu, tak zatím netuší:-/

gejbule1
6. kvě 2011

@svoba Mě je po nich těžko od žaludku ale to je asi taky normální.Uvidím co to se mnou udělá dál 😀 😀 .Kdybych chodila každý den na velkou tak budu spokojená 🙂

svoba
6. kvě 2011

@gejbule1 chce to vydržet. nemá smysl je brát dva týdny. je to na měsíce. vydrž! jinak na pravidelnou velkou je super vláknina, jogurty, avokádo - to teda pomáhá mě 🙂

vanule
6. kvě 2011

@lola22 vidím to spíš jak píšeš, děj se vůle Boží. Zkusím se poptat jestli by nešlo někde u nás na moravě zjistit jak to vypadá s krevními testy na b.imunitu

fori
6. kvě 2011

@verru Ježiš to mi ani neříkej. My jsem 20.6. poprvé. A myslela jsem si že vždy 10DC půjdu na ultrazvuk, řeknou mi kdy píchnout Pregnyl, a popřípadě mi daj tedy něco na stimuaci a budem se snažit doma. Malíčková mi jen řekla, že o prázdninách umělé nedělají kvůli dovoleným, že mají omezený provoz. 🙂

fori
6. kvě 2011

@jesterka001 Pouze hodnota IFNg, značí zánět v těle, ale může to být i jenom nachlazení..... nevím co presně znamená ten Interleukin ale to že je zvýšený prý nevadí.... tak si myslím že se záněte v těle to asi souviset nebude.
Jinak jedna kamarádka mojí kolegyně 🙂 otěhotněla vždy a pouze jen když jedna antibiotika, vysadila je, a do týdne potratila. měla asi 5 potratů. ted už mimčo má, ale jak to s ní udělali to nevím, ona je z Českých Budějovic. Ale mohla bych to zjistit přes tu mojí kolegyni.

fori
6. kvě 2011

@gejbule1 asi vím, že bych neměla, ale to už bych se asi zbláznila... takže si ráno dám v práci pěkně kafíčko s cigárkem a jdu hned. každý den. Nikdy nebyl den, že bych na záchod nešla. taky jsi psala že po cígu deš ne? Ale máš pravdu v tom že je to uměle vyvolané..... teda myslím že jsi to psala ty 🙂

fori
6. kvě 2011

@jesterka001 jo a ješte k tomu zánětu. oni třeba vědí že máš zánět, ale když nemáš žádné potíže tak na co se mají zaměřit? Nemůžou ti prostě dát jen tak antibiotika. já mám ty zvýšené teptoty od listopadu 2008, to mi brali slepák. A když se o tom zmíním u doktorky tak mi řekne, že to nesouvisí, ale já myslím, že jo. A navíc v tu dobu jsem se rozcházela s bejvalým, a byla jsem z nervama tak v prdeli(pardon), že to mě taky zanechalo taky nějáké následky, a to tělo si to prostě pamatuje.při sebemenším rozrušení mi taky stoupne teptota..... tak nevíííím

fori
6. kvě 2011

@gejbule1 Podolí to dělá prostě trochu jinak. Mě by v Podolí třeba nikdy nezjistili , že mám ten antofosfolipidový syndrom.ted zase jedná otěhotněla po léčbě jen Prednisonem v Podolí. Má za sebou 6 potratů, ale ona vždy těhotněla fakt po 4 měsích, ale nikdy neudržela. naposled potratila abych nekecala tak v 16 tydnu. To mi přijde trochu pozdě, kdyby měla jen problém s BI, což jí řekl Madar tak potratí hned, třeba v 8 tt. ted je v 6tt a má hrozný strach. no jsem na ní zvědavá

jesterka001
7. kvě 2011

@fori Kdyby se ti to podařilo zjistit, byla bych moc ráda. Moje obvoďačka řekla, že nějaký zánět v těle mám, sice že neví jaký a kde, ale antibiotika mi na to dala. Koupím si k tomu ještě ty laktobacily a uvidim 🙂 U mě to asi jenom z nachlazení nebude, krev mi brali za poslední půlrok třikrát a vždycky byly zvýšený.

gejbule1
7. kvě 2011

No teda já nevím jestli to spolu souvisí ale včera jsem si dala 4prášky laktobacilu a od noci mám bolesti břicha a průjem jako blázen.Když jsem ale koukala na ty prášky tak by vedlejší účinky mít neměly.Asi jsem shodou okolností něco chytla.
@fori já nekouřím a je fakt že klidně nemusím na velkou i 3-4dny.To bych chtěla změnit ale to co mám teď je zase moc 😀 😀 😀 .

gejbule1
7. kvě 2011

@fori To by mě zajímalo co té potrácející holčině našli 😠 .To má jako já ☹

fori
8. kvě 2011

@gejbule1 našli jí pouze zvýšenou BI. po přeléčení prenisonem má BI v normě. Píchla si jen Pregnyl a je v tom. Tak u vidíme....... nic jinýho jí Podolí nenašlo.

tyna84
8. kvě 2011

@adriadri Ahoj už si byla u Malíčkový nebo kdy k ní jdeš, jsem zvědavá co ti řekne...Já jdu zítra na folikulometrii a základní vyšetření k Apolináři tak uvidíme. Zatim jsem spokojená jde to tam rychle a člověk má aspoň pocit, že se něco děje.Snad už se nám brzy poštěstí a taky se dočkáme 🙂