Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
15. pro 2011

@adriadri těžké období? dnes jsem při rannim venčení viděla chlapa, jak spí se svým pejskem v autě. jinými slovy - máme se ještě dobře.
oni dlouho vyhrožovali, páč jim klesaly zisky.... uvidíme. na IVF půjdem už asi v lednu. půjčíme si od našich. nechci se na to ani moc upínat. je mi ze všeho smutno, ale snažim se myslet pozitivně.

adriadri
15. pro 2011

@svoba To se mame opravdu dobre. Vzdy muze byt hur.
Takze IVF v lednu. Dobra zprava. Zase az tolik penez to neni. Horsi je, ze jsem se divala, kolik by to stalo bez pojistovny. A to vychazi 80-100tis. na to bychom uz taky nemeli. ☹
Nechci ani myslet, co by bylo, kdyby nas posledni pokus nevysel. Asi jen cekat v zazrak a snazit se, tak jak vetsina. 😉

@verru A uz jsi opravdu nic vic u toho 2. IVF nebrala? Zadny utrogestan? Nebo jine leky?

svoba
15. pro 2011

@adriadri někde jsem četla, že máme-li kde bydlet, můžeme se třikrát denně najíst a kde umýt, patříme mezi 8% (!) těch štastných na naší planetě.
kamarádce je 42, jde na 4. IVF a bude platit 100tisíc. prostě si půjčí z banky. bere to jako investici do sebe sama. na svůj věk je čiperná a vitální. a dítě ještě nemá. dlouho otálela.
no, asi leden. pak budu řešit tu práci. státnice jsem odložila na květen. jen ted čekám na menses, abych začala počítat. mám jít do CARu 22. až 26.den cyklu. počítá se to tedy od krvácení, nikoli špinění, že?

lola22
15. pro 2011

@svoba Tak to jo, pokud je to jazyk.statnice a s ohledem na tu vypoved, to bude dobre, ze pujdes uz v lednu. Aspon pujdeme spolecne. A kdyz se to povede, tak uz zadnou praci par let resit nebudes muset🙂
Holky me to prislo vsechno uz tak tezky a smutny, ze jsem si se svoji starsi kamaradkou, co je psycholozka normalne domluvila sezeni. Hodne mi pomohla. Mame ale takovy podobny svetonazor, mozna to ne kazdymu vyhovuje. Ale rikala mi, ze jsem se na to materstvi hrozne upnula, ze mam uplne tunelovity videni. Taky mi rekla, ze tim, jak na to tlacim, tak v podstate to dite už teď buzeruju, jako kde je, ze uz tu mělo být. Mam věrit tomu, že má asi dobry duvod, proc nejde. Taky rikala, ze vzhledem k tomu, jak se vyviji svet, ze je mozne ze v budoucnu budou potreba "volni"lide, kteri nebudou nikam vázaný. Zkrátka teď už se nemodlim a neprosim za to, abych otěhotnela, ale spis uz jenom dekuju, že i tak toho mam az az a tomu nenarozenymu, nepočatýmu diteti rikam, ze pokud nechce prijit, ze to respektuju a ze nemusi chodit, ze to zvladnu i bez nej. To IVF beru jako takovej most, ze mu to snadno umozni prijit, ale snazim se, dat mu volnost. Mozna vam to prijde ulitly, ale treba to nekoho nejak oslovi. Je to smutny, ale kdo z nas dohlidne, proc se nektere veci deji. A posledni dobou mam pocit, že se to deje, protoze se mam neco naucit. Ja jsem si treba uvedomila, ze jsem byla zvykla vsechno mit hned, vsechno se mi darilo, a ted bum, holt jsem byla asi trochu pysna. No nejak jsem se rozepsala🙂

adriadri
15. pro 2011

@svoba 100tis si mi uz pak nebudeme moct pujcit. Zavazeme se hypotekou a to nam pak uz nepujci. Hlavne kdyz budeme mit i jine pujcky-stavebka atd. Takze to na takovych 10let nehrozi. Pak uz budu docela stara. ☹
Pocita se od krvaceni. Pokud to dostanes dopoledne, pocita se to jako prvni den. Pokud to dostanes odpoledne, pocita se prvni den az ten druhy. 😉
@lola22 Myslim, si ze na tom tedy je docela velky kus pravdy. Je hezke to vzit i z te druhe stranky. Ja si sice jen rikam, ze jeste neni ten pravy cas. Neco se ma proste jeste stat, nez to prijde. Treba jsem svym zpusobem rada, ze nevyslo prvni IVF. To bych nikdy nepoznala sveho druheho manzela. 😉 Nevyslo ani druhe, tak tam je jeste neco, co tomu brani. Tak nejak to beru zase ja. 😉
Ale abych rekla pravdu s tim, ze jsi nasrana na to dite, ze tady jeste neni, tak to jsem mela (mozna mam jeste nekde v hlave schovane) taky. Fakt jsem svym zpusobem byla nasrana nejen na nej, ale taky na cely svet. 😎 No tak doufam, ze uz jsem klidnejsi jako beranek. 😀

svoba
15. pro 2011

@adriadri - já totiž vždy na začátku den špinim, tak jsem si nebyla jistá. beru to běžně jako krámy a nasazuju kalíšek. 🙂 mám i bolesti břicha a tak.
hele, my máme taky hypotéku, ale oba hodně makáme. peněz je relativně dost. jenže kdo ví, co bude. zase jsme sami (někdy s babičkou-dle jejího stavu) ve velkym domě (a ještě prázdnym - nemáme všechen nábytek). je nám smutno.

svoba
15. pro 2011

@lola22 já jsem lingvistka, překladatelka. takže jazykový státnice musim furt obnovovat 😉 ale taky to jsou nervy. je to těžký. jenže já jsem (jak jsem starší) už víc v klidu. na vejšce jsem se taky nervovala.
tvá kamrádka má pravdu. já to měla stejně. hodně jsem se na to upínala. třeba během meditací se doporučuju nemodlit se za dítě, ale jen mu říct, že se na něj člověk moc těší a že se mu bude věnovat. tím ho přilákat. a důvod nehledej! bude tě to akorát bolet. jak já obrečela dokument Katka.... ☹

adriadri
15. pro 2011

@lola22 Chtěla bych se zeptat odkud jsi? Jsi z Prahy? Přemýšlím, že bych zkusila taky nějakého psychologa, ráda bych zkusila toho tvého. Je to možné?
Nevím, mám takový pocit, že už těm všem šarlatánům nevěřím, i když jsem jich moc nevyzkoušla. Ale přece jen si myslím, že je něco, co může dělat neplechu v hlavě. Jak jsi psala, že dítě má přijít, až si řekne. Ale proč dítě příjde k někomu, kdo ho nechce. Nějak teď nad tím přemýšlím.
@svoba Já měla taky nějaké období (roky), kdy jsem prvně špinila, ale nepočítá se to. Tak to počítej první den, jak jsem již psala. Tak mi to teď vysvětlili v Gennetu.
Myslím si, že sis taky už užila svého a pořád nic. Nerozumím tomu. Ale jak píšu výše, že nepřišel ten správný čas, tak proč pro jiné ten čas přišel a pro nás, co čekáme, ještě ne.
Možná je to opravdu někde schované v té hlavě. Začínám si toho všímat. Ale až teď ,co jsem byla na tom IVF.
Měla jsem několikrát fakt skvělé období, kdy jsem byla opravdu spokojená-šťastná (změna zaměstnání, změna prostředí - Praha, jiná změna země - NZ - vše bez vážnějších problémů) stejně nic z toho nepomohlo. Je pravda, že jsem taky neřešila nějakou BI- o ni jsem nic nevěděla. Mám si myslet, že těch 8 let (už skoro 9) jsem zbytečně promarnila, že jsem to jen nevěděla? Ráda bych si stejně s nějakým normálním psychologem promluvila.
Jednou jsem u jednoho byla, ale úplně kvůli něčemu jinému. Ten mě však poslal akorát tak "do prdele" - že mé názory se nedají poslouchat. ☹

svoba
15. pro 2011

@adriadri odzadu ... tak to byl debil, když ti řekl, že se tvé názory nedají poslouchat. je to odborník, musí umět pomoct. někomu připadají starosti toho druhého jako malichernosti, nemůže je ale přehlížet.
jak to tak sleduju, každá snažilka má svý období. období, kdy doufá a je šťastná, jindy zase propadá beznaději.
mám dobrou historku. jednou se mě kamarádka (taky dlouholetá snažilka) zeptala, jestli by mi pomohlo nebo mě uklidnilo, kdybych znala důvod, proč to jedné jde, aniž by chtěla a druhé ne. já dlouho přemýšlela, nedokázala jsem odpovědět. ona se na mě pak dlouze podívala a řekla: co když v tom žádný důvod ani plán seshora není?!

lola22
16. pro 2011

@adriadri Ahoj, jsem z Prahy, ta psychložka se jmenuje Patrice Anzari, znam ji od svych 15 let a moc mi vzdycky pomohla, kdyz jsem potřebovala. Ordinuje na Praze 6 u Dejvický, má i stránky http://www.herba-magica.cz/index.php/individual..., myslím, že určitě nebudeš zklamaná. Je to s ní intenzivní🙂

lola22
16. pro 2011

@svoba Jestli si překladatelka, tak to myslím seženeš jinou práci snadno, ne? To je dobrý zaměstnání. A jak jsi v Podolí spokojená?

svoba
16. pro 2011

@lola22 práce je málo a blbě placená ☹ Podolí. no, až na Madara asi ok. ale já si stejně vše dělám po svým. vše konzultuju s Malíčkovou.

sedmitecka
16. pro 2011

ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem lezu, ale rada bych se na neco zeptala, jestli muzu 🙂
mame za sebou 2xIVF, bohuzel spatne, a byli jsme na imunologickem vysetreni v Imumedu. Vse nam vyslo obema ok, jen v Gennetu pani doktorka zjistila, ze mi sice odebrali na vse, co se tyce reprodukce - protilatky na spermie, zona pellucida, ovaria atd...ale jaksi zapomneli na trofoblast.....pokud s tim mate zkusenost, myslite, ze ma cenu si je nechat dodelat nebo se muze predpokladat, ze pokud mam celou imunologii bez nalezu (vysledky na 4 archy papiru 🙂 a nikde se nic neobjevilo, ze je to zbytecne? asi nad tim uz moc badam ,ale rikam si, co kdyz zrovna na ten trofoblast tu alergii mam? omlouvam se za mozna zmateny dotaz....

@svoba s tou praci je to smula, taky jsem dostala takovy vanocni darek, poprve v zivote jsem bez prace ☹ a do toho me v lednu ceka laparka a pak asi dalsi IVF ☹ bude to zajimave 😉

svoba
16. pro 2011

@sedmitecka osobně. mám kamarádku po třech neúspěšných IVF, imuno měla v Podolí taky ok. já jí stejně doporučila, at jde ještě k Malíčkový. pro jistotu... sice ani tam nic nezjistila. ale je lepší se nechat řádně prošetřit.

já jsem bez práce za dva měsíce. ale bojim se. je krize. manžel je podnikatel a bojuje ted taky. a do toho nás čeká IVF. tak nevim ...
slyšela jsem, že po laparce se dobře těhotní. držim pěsti!!!! 😉

sedmitecka
16. pro 2011

@svoba tak to jsme na tom podobne, manzel je taky podnikatel a je to boj ☹ prace dnes fakt neni, nebude to sranda.....a IVF take v dohledu...
prosim te, k te MUDR. Malickove se muzu objednat sama, bez doporuceni? ta je u Apoli ze?

svoba
16. pro 2011

@sedmitecka krize ☹ a IVF taky není nejlevnější záležitost v rodinnym rozpočtu. jenže co naděláme ...
dřív chtěla doporučení, ale dnes nevím. tady holky psaly, že ho neměly. nechci mystifikovat. je jak u Apolináře, tak i v nemocnici na Karláku. cena 30kč, jako u normálního lékaře. 🙂

svoba
16. pro 2011

zapomněla jsem sem dnes napsat. no, skoro se stydim. že jsem dnes ráno testovala. mám den zpoždění (ani nešpinim, což je divný) a bolí mě podbřišek. jsem idiot... no, nic. další zklamání. jedno z mnoha.

verru
16. pro 2011

@adriadri Předepsala mi je Malíčková, sama od sebe a chodila jsem na ně taky na Karlák, na imunologii, ale do jiné části budovy, než je Malíčková. No brala jsem ještě utrogestan, ale asi jen 12 dní a fakt nic víc. Jen jsem ještě na začátku stimulace začala brát kyselinu listovou + DHA (jen proto, že jiné vitamíny pro těhule nemůžu kvůli šž). Myslím si ale, že ten úspěch byl prostě jen náhoda. Někdy se každá z nás dočká taho "pravého" embrya, které se prostě rozhodne zůstat😉 Držím palce!

gammaray
16. pro 2011

@sedmitecka čau lázenačko 😀 😀 vyšetření trofoblastu , co se týče komplet imuno vyšetření ,je taky dost důležitý,tak určitě šup tam 😉 hezké svátky 😉

mv
16. pro 2011

@sedmitecka ahojky, vůbec neváhej zajdi za Malíčkovou, už jen za ten klid,že je vše o.k.,než budeš podnikat další IVF to stojí.ona je fakt super
Kam jdeš na tu laparku???Taky bych se měla dokopat, ale nevím kam.Tak uvítám doporučení..

lenkacar
17. pro 2011

ten clexan dělá modřiny to čumim ,no hlavně ,že to nebolí ..

sedmitecka
17. pro 2011

@gammaray ahojda 🙂 připadá mi, že ty lázně byly tak dávno, a přitom jsem doma teprve tři týdny 😉
tak já se k ní zkusím objednat, nechápu, jak to mohli v Imumedu vynechat, udělali všechny testy, čtyři archy papírů výsledků a trofoblast tam není 😠 😠 😠
napíšu ji email a uvidím....

sedmitecka
17. pro 2011

@mv díky moc, určitě jí napíšu, zda mě vezme....taky mi to připadá důležité a přece jen, před třetím IVF by bylo dobrý to vědět.....
já byla na laparce v září v Gyncentru v Hloubětíně a mohu jen doporučit, na tu druhou jdu také tam, ke stejnému operatérovi

fori
17. pro 2011

@verru no nekeceej, tyy jooo, super...... konečně vid?? tak se drž........ po koliké se vám to teda povedlo??

verru
18. pro 2011

@fori Díky🙂 No nejprve plánované styky, pak 2x IUI, IVF, KET a konečně další IVF, které klaplo...držím ti palce, ať se konečně zadaří!!!

adriadri
18. pro 2011

@mv Ja byla na laparce Na Homolce. Taky si nemuzu stezovat. Prisla jsem ve ctvrtek kolem 14hod. Druhy den v 10 jsem na to sla. Vzbudila jsem se za cca 30min. A dalsi den me pustili domu. V pondeli jsem sla do prace, aby nikdo nic nezjistil. 😉 Nic sice nenasli, taky jsem po tom neotehotnela, ale aspon vim, ze zde je vse uplne vse ok. (ani zadne cysty, endoska, srusty,... - nic) 😉

adriadri
18. pro 2011

@verru Diky za info. A na zaklade ceho ti to doporucila? Nevim, zda se ji jinak na to zeptat taky. Ja jinak nebrala zadne vitaminy. Vic jsem ale jedla ryby a ovoce se zeleninou + mlecne vyrobky. Nyni jim zase normalne - sidim se. 😉 Jakto ze jen 14dni ten Utros? Bere se do urciteho tydne - myslim aspon do 10.?
@lola22 Diky moc. Mozna tam zajdu az po novem roce a pak podam zpravu. Kolik muzu pocitat, ze to bude cele stat (kolik sezeni je asi optimalni - cca)

lola22
19. pro 2011

@adriadri Ahoj,já tam byla jednou a stačilo mi to, za hodinu si bere myslím 750 Kč.

fori
19. pro 2011

@verru no super, fakt mám radost 😀 😀 no my jdem na 1 IVF ted v lednu, tak jsem zvědavá 😀 😀 veselé vánoce 🙂 🙂

verru
19. pro 2011

@adriadri No na základě neúspěšného IVF a KETu. Myslím, že Malíčková ti sama od sebe navrhne pro tebe nejlepší léčbu. Nemyslím si, že je to lékařka u které si musíš o něco říkat (jak to funguje jinde). Ona dělá pro pacientky fakt první poslední bez ohledu na rozpočty pojišťoven apod.

@forti Tak budu MOC držet palce a sledovat tě!!! Tobě taky veselé vánoce. U nás budou určitě, nikdo ještě o mímu neví a všichni to dostanou pod stromeček. Už se těším, protože to tajení mě zabíjí a navíc vím, že všichni budou nadšení 😀