Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

verru
19. led 2012

Ta pohoda a odpočinek je fakt strašně důležitej. Taky jsem byla vyřízená, stavíme barák, hodra práce v práci, k tomu neúspěšné IVF a KET...pak jsem odjela na týden na dovolenou, celý týden jsem jen spala a četla, na nic jsem nemyslela a stimulace, která začínala týden po návratu z dovči vyšla...vím, že to radí každý být v klidu, já tomu taky moc nevěřila, ale u mě to fakt asi zafungovalo

lola22
19. led 2012

@adriadri Já myslím, že ten folikul není tak malý, já píchala pregnyl i při takovýhle velikostech. Jinak já teď byla v podobný situaci, jak jsem řešila ten Clexan. Malíčková říkala píchat od začátku stimulace, doktor v CARu píchat až od potvrzení těhu. Byla jsem z toho taky nešťastná. Naštěstí při zahájení stimulace byla v CARu jiná doktorka a ta říkala taky od začátku stimulace, takže když mi to potvrdil někdo v CARu, tak jsem si začala píchat hned další den (3.den cyklu). Bála jsem si to píchat za jejich zády, abych třeba při odběru vajíček moc nekrvácela, když by s tím nepočítali. Jak si má pacient, který o tom nic neví, vybrat, když kařdý doktor říká něco jiného. Pár dní jsem to hledala furt na internetu, ale tam informace taky nebyly jednoznačný. Takže tě chápu, že je to na palici. Nejlepší je v tom asi použít intuici, komu z nich víc věříš nebo nějak získat ještě názor 3.doktora (třeba Řezábek -vedoucí z Apolináře odpovídá na otázky přes net (http://www.porodnice.cz/poradna-MUDr.-Karel-Rez...), ale je těžký se tam propasovat, má to furt plný, ale třeba tady to můžeš zkusit: http://www.emimino.cz/poradny/neplodnost/
Já to chápu, že to řešíš, když ti říká každý něco jiného, to ti ani nic jinýho nezbývá, než to nějak vyřešit.

lola22
19. led 2012

@fori Takže začínáš už zítra🙂 Já už stimuluju 4.den a zatím mi to přijde úplně v pohodě. Jak jsme vycvičený z clexanu, tak už to všechno umíme🙂

lola22
19. led 2012

@fori A kdy a kam chcete jet na lyže? My jsme se taky včera dohodli, že když IVF nevyjde, tak si taky užijeme pořádně nějakou dovolenou na lyžích.
Jo koukám, že jsem tvůj příspěvek četla moc rychle, že začínáš stimulovat až později, promiň v tom dlouhým protokolu se vůbec nevyznám.

fori
19. led 2012

@lola22 na lyže jezdíme jen na 1 den vždy , ale docela často. jezdíme na Paseky nad Jizerou, mám to tam ráda. no právě já se v tom dlouhým protokolu taky ztrácím. prostě čekám na ms, ta má přijít zítra. příští pátek jdu na ultr. to budu cca 7dc a ted teptve začínám stimulovat. ale doktor říkal , já právě chodím k tomu Řežábkovi, že na OPU bych měla jít kolem 8.2.. tak nevíím.

lola22
19. led 2012

@fori To je fakt nějaký složitý, ale dlouhý je úspěšnější, prý, takže buď za něj ráda.

fori
19. led 2012

@lola22 taky jsem to slyšela, nechávám ti plně na nich , vědí co dělají.

svoba
19. led 2012

@adriadri já fakt nemám co radit. mám svých problémů dost. ale vim, že psychika je důležitá. bud má pravdu jeden nebo druhý doktor. ty se rozhodni pro jeden názor a pak nezpytuj.
a nebyla by možná krátáká pauza? dva měsíce třeba...
jinak kamrádka byla na dvou neúspěšných IVF v Gennetu a pak přešla od té doktorky k nějakýmu staršímu doktorovi (vyžádala si ho), on ji doporučil zákrok před IVF a podařilo se. je těhotná.

lola22
19. led 2012

@svoba A jaký zákrok ji doporučil?

svoba
19. led 2012

@lola22 dělali jí laparoskopii a v děloze jí nechali kanylu. aby jí rozdráždili stěny dělohy a líp se uchytilo vajíčko. ona nebyla s tou lékařkou spokojená a nechala se převést k tomu staršímu lékaři. a vyšlo to. je í přes 40, tak si to platili sami, byla to poslední šance.

lola22
19. led 2012

@svoba Aha, díky.

svoba
19. led 2012

@lola22 on jí to nějak vysvětloval jako s ornou půdou. když zořeš, líp se seje. do udusaný hlíny se ti semínko hůř vkládá. 🙂
oni neměli problémy s imunitou ale její anovulací.

adriadri
19. led 2012

@svoba Pauzu si prave ted delam. Ale leky na BI mam normalne brat dal. Aby se mesice jen tak nepromrhaly, tak mam zkouset jen IUI. Na IVF hned jit nechci. Chci zkusit treba 3x IUI a pak brat leky a nechat volny prubeh. Nyni na zadne IUI nejdu, chci jen vedet, zda ve me spermie preziji.
Dnes mi Malickova odepsala, ze leky mam brat, tak jak napsala ona. Tzn. Prednison, Anopyrin i ten Pentomer. Zitra jdu do Gennetu. Ted fakt nevim, co mam te primarce rict? Ze jsem se rozhodla pro lecbu "nejake imunolozky" a nedala na jeji lecbu? Bude asi nastvana. Uz tak byla. ☹ Verim vice Malickove, takze co rekne ona, je pro me svate. 😉
Premyslim, ze prejdu bud k jinemu doktorovi nebo zkusim jiny Car. Jenze ja mam pokazde jiny CAR. Jednou Brno, ted Gennet Praha a co dal? Apolinar? Jestli nejsem v tom moc "frfna"
Co se tyce tech folikulu, tak ja jsem mela vzdy jine informace od lekaru, co mi Pregnyl pichali. Je to sice nekolik let, ale nikdy pod 20mm nesli. Vzdy ten spravny cas vymerovali. Folikul roste vzdy cca 1-1,5mm za den. Takze do vecera jsem mela 18,5-19mm. Coz je fakt malo. No nevim, myslim si, ze kdyz chceme s Malickovou udelat ten test, tak to prim. rozhodla (trosku nastvane) tak, protoze tam nikdo o vikendu neni. A toto je nestandartni vysetreni. Tak to chapu ja.
Jinak se opravdu domnivam, ze mi celkove bylo lepe bez lekaru. Stehovani do Prahy, nova prace, novy manzel, s kterym jsem byla 8m na NZ, pak opet nova prace, dovolene u more.... - uzasne vsechny obdobi. Vse bylo opravdu tak fajn, a stejne jsem nikdy neotehotnela. Na deti uz cekam dlouho, tak jsem si rekla, abych neco nezanedbala. Vek jde dal, ten nepocka..... Nechci spechat, ale delat by se prece neco melo.
Resite tady byt v klidu. Ja osobne muzu rict, ze v klidu nejsem. Nevim, jak se od toho oprostit. Nejvic energie mi bere prace. Chtela jsem tam skoncit. Jenze je to takovy zacarovany kruh. Chceme stavet, brat hypoteku. Praci musim mit. K tomu v me praci vi, ze resim neplodnost. Mam pozehnane chodit si kdykoliv k lekari. Nova prace mi toto nezaruci-musim dodrzet 3mesice a pak jim hned rict, ze chci dite???? To asi nejde, ne? Uz jednou jsem to tajila a byla z toho pekne v p..... ☹

svoba
19. led 2012

@adriadri pauzu si to chce udělat jak fyzicky - např. dovolená a pak v hlavě (!). my, když jsme stavěli, tak jsme měli i minimálně sex a na dítě jsem vůbec neměla pomyšlení. a není možný poloviční úvazek v práci?
a udělali vám ten "postkoitální" test? (nevím, jak se jmenuje, je to můj latinský hybrid 😀 )
a co třeba Gest? Malíčkový bych fakt věřila. vem si gejbuli - tý pomohla. mně taky.

adriadri
19. led 2012

@svoba Malickove prave verim. Horsi je to rict v Gennetu, ze jejich lecbu neberu. ☹ Zitra tam oznamim, ze ten Pentomer beru, i kdyz mi ho zakazali. Dovolenou jsem mela ted pres Vanoce az do 3.1. Bylo moc fajn. Byli jsme na chate bez elektriny, vody bez niceho a nikoho. Uzasne. Clovek si odpocine od sileneho stresu. Ale ten navrat. Ja jsem pak uplne v prdeli z takoveho sileneho zivota. Stejne nic. A to jsem zadne leky nebrala. Ale to jsem uz psala. Na NZ jsem taky zadne leky nebrala a zili jsme jen celych osm mesicu v aute. Bez niceho. To byl zivot. 😎
Taky si rikam, ze to staveni a to vse okolo bude neco do sebe mit. Alespon doufam. Sex si myslim, ze nijak pravidleny nemame. Hold kdyz se chce, tak se chce. 🙂 Ale dnes ho mame naplanovany na 0:15 budikem, abychom zvladli 8hodin pred zminenym postkoitalnim testem. Zitra v 7:30-7:45 mame odber delozniho hlenu.
Kdyz mame uskutecnit sex v danou dobu, tak to udelame. I kdyz mame treba nejakou akci. Hold si odskocime, znami se bavi a my pak prijdeme. Vsichni maji pochopeni. 🙂 Je to divne, ale co uz? Ja i muj manzel jsme si uz zvykli. 🙂 Zatim to na mozek neleze, tak aspon v tom jsme v pohode. 😉

svoba
19. led 2012

@adriadri a musíš to v tom Genetu oznamovat? myslim jako to zamlžit. neoznamovat, jen když se přímo zeptaj.
my máme sex často, ale jakmile jsme ve stresu, tak klidně měsíc ani ťuk 😠 sex na povel mě teda nebere. ani vybírání poloh, aby se sperma dýl udrželo, apod. mám ráda tu spontánost. my přátelům o našich problémech neříkali, tak by pochopení ani neměli. a rodiče nám řekli, že to moc řešíme. klasika!
tak si to užijte a zítra držim palce! 😉

s9480
20. led 2012

@svoba možná si to tu popisovala, ale jak u tebe probíhala léčba když zřejmě příčinou tvého nětěhotnění byla ta alergie na lepek? to jsi začala brát nějaké léky nebo si změnila stravování a potom otěhotněla? díky za odpověď 😉

sipkova1
20. led 2012

@adriadri Můžu se zeptat, kam jdeš na ten postkoitální test? Já se po něm kdysi pídila, ale přišlo mi, že už to nikde nedělaj.

lola22
20. led 2012

@adriadri Já byla na postkoitálním testu taky na doporučení Dr. Malíčkový ještě před zahájením léčby u ní normálně u své gynekoložky, co se ale specializuje na neplodnost, a dopadl naprosto katastrofálně. Všechny spermie mrtvý, snad kromě dvou, co se tam nějak chaoticky mrskaly. Pak už mi ho nikdo nezopakoval, ale zajímalo by mě to, jak to mám po přeléčení. NZ to je Nizozemí nebo Nový Zéland? Každopádně to zní skvěle. Já bych jim to taky v Gennetu o tom Pentomeru nutně neříkala, pokud se přímo nezeptají. No nic, dej pak vědět, jak si dneska dopadla.

svoba
20. led 2012

@s9480 já jsem nejen že nemohla dlouho otěhotnět, pak jsem i potratila. léky se dávají vyjímečně. nejdřív se udělaj testy z krve, pak odběr vzorků střev a pak je konečný verdikt. dle poškození střeva. musíš do smrti držet bezlepkovou dietu. přísnou. 😒
změnila jsme stravování. musí se několik měsíců počkat (dokud se střevo nezahojí). no, a pak nám to vyšlo hned druhý měsíc. zázrak! 🙂

s9480
20. led 2012

@svoba aha moc díky za odpověď, nám se nedaří už 8 let a veškerá vyšetření máme oba ok, a na ten lepek vůbec nevím zda mi někdo testy dělal, takže jdu hned v pondělí na krev 😉
ten odběr vzorků střev to je asi drasťárna ale co už.......

svoba
20. led 2012

@s9480 odběr vzorku střev se dělá až po pozitivní krvi. je to nepříjemný, ale nebolí to. trvá to jen 10minut. 😉
nech si zkontrolovat ještě štítnou žlázu a na urologii udělat stěry na ureaplazmu. na to mě taky varovali. ty stěry příjemný nejsou. ale dá se to přežít.

s9480
20. led 2012

@svoba tu štítnou žlázu si chci nechat zároveň s tím lepkem, ale tu už mi dělali a to byla ok, ale radši zopakuju, a ureaplazmu jsem si vydupala v listopadu 2011 když jsem roky 2x do měsíce chodila na gyndu se zánětama, ale běžný stěr mi vyšel vždy negativní až mi vzali i tu ureaplazmu a ejhle příčina byla na světe, předepsali mě i partnerovi jednorázovou dávku antb Sumamed 2x 500 a basta, je pravda že ten největší problém odezněl ale nevím jestli tato dávka stačila, jak jsem četla na různých diskuzích tak se toho ženský zbavovaly měsíce po léčně antb která byla dlouhodobá a i tak měly kontrolní stěry pořád pozitivní, mě kontrolní stěr udělat nechtějí prej ta dávky co mi předepsali je naprosto dostačujcí 😖

svoba
20. led 2012

@s9480 štítka se může měnit. já jsem toho důkazem. nejdřív v pohodě, ted mírně zvýšená. s tou uraplasmou se prý bojuje dlouho. hrozný je, že to můžeš chytit v bazénu nebo rybníku. hnus. ☹ a imunitu máš ok?

s9480
20. led 2012

@svoba jj všechny gynekologické(LPS, HSG), endokrinologické, hematologické i imunologické výsledky ok
imunitu všeobecně mám ok, antb krom teď toho Sumamedu jsem brala někdy naposledy na ZŠ, já nebývám vůbec nemocná, max je u mě rýma, ale možná toto je ten problém, že moje tělo je obranné proti všemu až moc

s9480
20. led 2012

přeposílám mailovou odpověď dr. Malíčkové (v lednu jsem jí poslala veškeré mé výsledky všech vyšetření - po 8 letech snažení se o mimčo

Dobrý den,
bohužel současná lékařská věda nezná všechny faktory, které se podílejí
na těhotenských úspěších či neúspěších. Z přiložené dokumentace vyplývá,
že u Vás byly řádně provedeny všechny analýzy gynekologické,
endokrinologické, hematologické i imunologické. Vůbec nedokážu říct, co může být příčinou tak vleklého problému - ve Vašem případě už by šlo o
věštění.
S pozdravem dr.Malíčková

to mluví bohužel za vše

kockacz
20. led 2012

@s9480 Tohle asi desi vetsinu z nas - ze dojdeme do faze, kdy doktori reknou, ze uz proste nevi 😒 Na druhou stranu, mnohokrat jsem na konikovi cetla, ze se jeste na neco prislo a pak to dobre dopadlo...
Nejak jsem se tady nedopidila, zda jste behem tech 8 let zkouseli IUI nebo IVF?

s9480
20. led 2012

@kockacz jj byli, máme za sebou 3x IVF (jedno stoplé po stimulaci bylo jen 1 vajucho) takže nám zbývá poslední hrazený pokud a 6x jsme byli na IUI, nikdy nic a to jsme začali na soukromé klinice a teď jsme ve FN,
před 4 roky jsem otěhotněla přirozeně ale v 6 tt spontální potrat, těhu potvrznení je z vysokého HCG, a od té doby nic, teda těhu testy jsou občas pozitivní ale mrcha nakonec vždycky dojde

svoba
20. led 2012

@s9480 a zkoušeli jste IVF? tak to asi taky neporadim. zkus ještě tu celiakii. ty i partner. nejdřív odběr krve.

jasmi
20. led 2012

@s9480 můj kámoš je doktor, zrovan nedávni mi říkal o svém kámošovi, kterej se se ženou snažil o dítě 10 let a nic. Pak ji jednou zahnul a dotyčná byla těhu hned. Jeho žena ho opustila, našla si novýho a byla těhu taky hned. K tomu mi ten kámoš doktor řekl, že to tak prostě někdy je, že ti dva prostě spolu děti mít nemohou.....neuvažovali jste třeba o darovaných spermiích?
Já jedu k Malíčkové v úterý, konečně pro gamaglobuliny a zahajuji novu léčbu..no snad už konečně zabere...
@svoba ..to je super, že je všechno OK...a ty te´d teda bereš jaké léky?..promiň, už se mi to tu všechno plete...je nás už, bohužel, tolik...
@adriadri ..držím palce..