Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ivka105
20. říj 2009

Ahojky jasmino,

to je super, že jsi měla 2 vajíčko a jak to dopadlo? Jsi opravdu velice statečná 😉 Držím pěsti!

jasmina309
20. říj 2009

Ahoj
Dopadlo to dobře. Krásně se nám vyvíjí- zítra mi je dají 🙂 zpět, obě. Jupí. Snad to vydrží a budou to už při mém třetím ET ti moji poslední bojovníci! 🙂
Holky, jsou to ale nery na pochodu...

ladus77
20. říj 2009

Ahoj Jasmi, tak super, super. To jsem rada, ze tam to jedno jeste fakt bylo schovane!!!!! 😉 😉 Jinak ses teda super statecna, ale verim, ze uz to bylo naposled. Ty nervy si dokazu predstavit, ale uz jenom par hodin a pak je uz budes mit u sebe, tak vydrz. A zitra urcite posli pozitivni zpravicky 🙂 🙂 🙂

ivka105
21. říj 2009

Ahoj,javascript:addEmoticon('😎','vBody')

tak to vypadá, že tu budou samé pozitivní zprávičky. To jsem ráda. 😅
A taky jednu připíšu já. Dnes jsem byla na kontrole a mimísek se má k světu. Mám první foto. 3D zatím nešlo, protože mám velkou placentu, tak stínila. Měří už 6,5 cm a mám těhotenskou průkazku. Holky jsem šťastná a ani to nedokážu popsat. I doktor se radoval, že prý to zapije 😉 . Holt jsem už známá firma.
Jasmino, doufám, že tu budeš další těhule a nenecháš mě v tom samotnou 😅 Moc ti přeji, aby ti to vyšlo. I ostatním holčinám.
Není nic krásnějšího. 😵

marceta
21. říj 2009

Ahoj holky,
Ivko a Jasmínko moc a moc gratuluji. Když jsem si přečetla o obdržení těhotenské průkazky, málem mi ukápla slzička. Musím se držet jsem v práci 🙂 .
Budu držet pěstičky, aby i Jasmínce vše dobře dopadlo a brzy měla taky svou těhotenskou průkazku.
My jsme dostali ke konci září výsledky a 5. října jsem byla u své doktorky a zrovna to tak vyšlo, že mi řekla, že mám právě ovulaci a ať to zkusíme.
Říkala jsem si, že nenapíšu dřív než budu něco vědět, ale když jsou tady takové dobré zprávy, tak jsem musela napsat a nenapsat nic o sobě mi nešlo 🙂 .
Dnes mám první den zpoždění a psychika pracuje opravdu skvěle. Mám samozřejmě všechny možné příznaky těhotenství. To už znám do tohoto stavu jsem se přivedla už mockrát. Prsa mě ale začínají bolet dost, tak uvidíme.

lillyella
21. říj 2009

Ahoj holky 🙂 ,dnes jsem tady poprvé,našla jsem tyto stránky v podtatě náhodou protože jsem se právě dnes dozvěděla,proč nemohu otěhotnět,resp.proč se již 2 roky nic neděje ikdyž se snažíme....Ve skratce: všechna vyšetření moje i partnera byli v pořádku,před měsícem jsem absolvovala dg.laparoskopii,také vše OK až poté lékaře napadlo udělat mi imunologické vyš.,zatím pouze základní a jsme doma - dnes jsem zjistila,že mám anti-spermie 72,patologická horní hranice je 60,takže to je průšvih.Mluvila jsem s MUDr.Malíčkovou(určitě jí někdo znáte),řekla mi,že šance na otěhotnění přiroz.cestou je v postatě minimální ale nic víc nevím,mluvily jsme jen po telefonu,gynekoložka je PN,nevím co bude dál.Tak se chci zeptat - pokud máte některá z vás podobné zkušenosti,napište mi,prosím jak u vás postupovali atd.,moc děkuji a všem přeju hezký den 🙂 .

ladus77
21. říj 2009

Ahoj lilly, ja chodim taky k MUDr. Malickove, je fakt super. Musis asi pockat na svoji doktorku a z vysledku co ti poslou asi bude jasne ze nemas v poradku imunitu. Zrejmne dostanes Prednison, tak na 2 mesice a melo by se to zlepsit a pak zase kontrola, pokud se to zlepsi, tak na to muzete vletet. Ja mam imunitu ok, ale ted zase resim stitnou zlazu, pri tech mych hodnotach se taky neda otehu. No a bud rada, ze se to zjistilo, my tam dosli az po 3 letech snazeni. Ale doufame, ze se to pomalinku lepsi.
Tak nezoufej, urcite to bude po preleceni dobre 🙂 😉

ladus77
21. říj 2009

Ivko a tobe OBROVSKA gratulace, jejej, je to parada, moc ti to preju, ale i trochu zavidim...snad se dockame vsechny. MUDr. Malickova mi doporucila lazne, tak nad tim ted zacinam premyslet.
Marceto, brzo posli taky pozitivni zpravicku!!!

chrobacek
22. říj 2009

ahojky můžu mít dotaz? čtu tady anti-spermie.. patologická horní hodnota je 60 .....tak moc nechápu

já mám nález po měsíčním braní Prednisonu 1,5tbl denně protilátky proti spermiím ELISA 21 hranice je 20 .... tak nechápu co je těch 60?? to je jinou metodou než elisa???

je ta moje hraniční hodnta taky problém??

katrin32
22. říj 2009

ahoj holky, nevíte jestli v podolí a v Imumedu, dělají stejné výsledky krve na imunitu?

chrobacek
22. říj 2009

ještě to upřesním, že jsem volala na imunologii a dr. mi řekla, že ted je to zkreslené a nenasadí mi léčbu a má přijít znovu v prosinci, takže dotázek zní jestli je vůbec šance otěhotnět podotýkám, že máme ještě k tomu mizerný spermiogram....díky

lillyella
22. říj 2009

Ahoj holky 🙂 ,ladus77,děkuji za vzkazík,my se snažíme přes dva roky,zbytečně mě hnali na laparoskopii a až ted se zjistila příčina - protilátky proti spermíím,by mě kleplo ale aspoň,že víme kde je problém 🙂 .
Chrobáček -k těm hodnotám - já pracuji v nemocnici,takže jsem se dívala tady do našeho info systému kde jsou výsledky krevních testů a také hodnoty,je tam napsáno že norma je mezi 0 a 59,60 je již patologická (to znamená špatná) hodnota,já mám 72 teď ale také mě přijde,že když budu mít třeba 50,dle tabulky budu v normě ale steně to nepůjde protože ta hodnota bude pořád vysoká.Nevím jestli to dělají všude stejnou metodou nebo ne,mohu se na to zeptat,zatím pa pa 🙂

ivka105
22. říj 2009

Ahoj všem,

tak mi dnes konečně přišly výsledky z Podolí vše mám v normě, jen mírně pozitivní anti-beta2 GLP1 - 1,20.
Vůbec nevím, co to znamená. Nevíte to někdo? Takže jsem objednaná opět na 12.11. na kontrolu. A Prednison mám brát do 14.-15.týdne.
Marceto držím pěsti a doufám, že zapadneš jako další těhule.
Lillyella, je to kříž. My se snažili 3,5 roku. Naštěstí mě tohle minulo, protože se zjistilo, že po stimulaci dokáži otěhotnět přirozeně. Jenže jsem musela 4X potratit než jsem dostala doporučení do Podolí na imuno. Ale snad to bude v pořádku, jsem živoucí důkaz, že to vyjde. Už jsem tomu, ale taky nevěřila a byla dokonce objednaná na IUI. A nakonec to přišlo. 🙂

lillyella
22. říj 2009

Ahoj Ivuš 🙂 - proč bereš Prednison?Jaké to je,myslím jeho "slavné" vedlejší účinky? Myslím,že mě také čeká a mám z toho obavy.

ivka105
22. říj 2009

lillyella, beru Prednison od ledna. Měla jsem rozhozené hodnoty úplně, měla jsem protilátky proti spermiím i plodu.
Brala jsem od ledna do dubna 5mg a od května 2,5mg. To bylo po přeléčení. Nyní ho beru stále, abych opět nepotratila. Takže až ti ho nasadí a budeš mít hodnoty v pořádku, sníží ti dávku a budete se moci snažit. Když jste oba v pořádku, tak nevidím problém, aby se vám to taky nepovedlo. Myslím, že máš velkou šanci. Na genetice jste byli? Účinky nevím, jestli to bylo po Prednisonu, ale přibrala jsem 5kg, pak se mi objevila nějaký ekzém, padaly mi vlasy. Ale jsou tu holky, který problémy nemají žádné. Teď jsem relativně v pohodě a dokonce i váha mi i přes těhotenství zůstává stejná. Jsem ve 3. měsíci a mám přírůstek 1kg, což je asi optimální.
Píšeš, že pracuješ v nemocnici, nezjistila by jsi mi prosím, co znamená to anti-beta2 GLP1? Teda, jestli je to v tvých silách. Docela by mě to zajímalo, protože mi prodloužili i to užívání Prednisonu. Měla jsem 12.tt končit.

lillyella
23. říj 2009

Ivko 🙂 ,moc děkuji za odpověď.Jsem momentálně doma,v neschopnosti,mám chřipku,přítel také,hrůza ale jakmile budu v práci můžu se na to anti-beta.... zeptat když půjdu za mojí lékařkou na iminologii.Stejně - čekáš mimi,povedlo se to,tak bych se tím netrápila,myslím,že to není nic závažné a ani ta hodnota není nějak extra vysoká...ale dám určitě vědět když to zjistím 🙂 .Co se týče toho Prednisonu - to je ono,ekzémy,vyrážky,vypadávání vlasů,šílené změny nálad,přibírání,kolegyně mojí kamarádky to brala před 6 lety,do dneška má kníra,uffff.Na genetice jsme nebyli,dělali nám všechna možná vyšetření,partner je OK,dokonce pan doktor řekl,že takový spermiogram už dávno neviděl 🙂 ,tak to mám radost,já jsem byla také OK,hormonální profil,folikulometrie,laparoskopie,atd.,vše v pořádku a ted tohle - anti-spermie,takže problém je tam.Příští týden snad budu moudřejší po poradě s mojí lékařkou ale už mě to neba,je to dlouhá doba,pořád jen čekáme,příští měsíc pak znova příští měsíc,vždyť to znáš.Ale budeme doufat,že se to srovná a nebudu muset na IVF.Tak pa a všem krásný den 🙂 .

chrobacek
23. říj 2009

lilly je opravdu možné že ty máš výsledky jinou metodou protože v těch mých výsledcích je norma do 20 takže asi jiný výpočet, přímo jsme se dívala do návodu na testy elisa... takže si to asi nemůžeme srovnat 🙂) každopádně já se asi víc dozvím až v prosinci protože dřív mi prednison nenasadí.....takže budeme čekat ☹(((

chrobacek
23. říj 2009

ivka .. nevíš jaký může mít vliv 1,5 tbl denně Prednisonu jeden měsíc na snížení těch protilátek???

ivka105
23. říj 2009

lilly kníra zatím nemám, ale co není může být 😝 Doufám, že to mě snad už mine. To máš úplně stejné jako já. Já byla také v pořádku a manželovi řekli, že má také spermiogram jaký už dlouho neviděli. Jenže problém tu byl. My si tedy prošli ještě genetikou a to bylo také v pořádku. Takže po dalším otěhotnění a následným potratem jsem se dostala na imunologii. Myslím, že je u tebe zbytečné přemýšlet nad IVF, to chodí holky, co mají gynekologické problémy. A když budeš na něco chtít jít, tak spíš na IUI. Je to šetrnější a do druhého pokusu by vám to mohlo vyjít. Jak jsem psala měla jsem stejný problém jako ty. A tak jsem podstoupila sama od sebe IUI a povedlo se na první pokus. Jenže jsem měla protilátky a v 8.tt potratila. Myslím, že uděláš líp, když se přeléčíš Prednisonem, protilátky se srovnají a na udržení se ti sníží dávka a budete to moci zkoušet. Je to lepší přirozenou cestou, doktor mě před ostatním spíš zrazoval. A teď s odstupem času to vidím taky jinak. Vím člověk je už zoufalý a o to víc, když ti okolí řekne, že se tím moc zabýváš. Jenže, kdybych se tím nezabývala, tak do dneška nic nemám. Musíme holky holt bojovat, ale výsledek stojí za to. Vždycky jsem si pobrečela a řekla, že jsou na tom někteří hůř. A jít dál. I když někdy už moc síly není.
Budeš moc hodná, když se mi poptáš, co to znamená.

Chrobaček fakt netuším. Já to měla jako většina holek tady. 1tbl denně 3 měsíce, pak kontrola a když byly protilátky v normě, tak 1/2 tbl denně do teď + snažení. Chodím do Podolí.

ivka105
23. říj 2009

Jesmino jak to s tebou vypadá? Mooc ti držím pěstičky a myslím na tebe.

ellysa
23. říj 2009

ahojte prednisonky, ja som brala prednison 6tt a hneď na prvý šup po nasadení 2,5mg sa nám podarilo otehotnieť. momentálne som v 9tt, veľmi sa bojím ale aj dúfam, že prednison zabral a konečne na tretí krát to bude v poriadku, pri prvých dvoch tehu som sa dostala nanajvýš po tento 9tt, takže teraz sa len modlím, aby kontrola o tri týždne dopadla dobre.
držím palce všetkým 🙂

ellysa
23. říj 2009

ivi a ja ho mám tiež brať až do 14-15tt, nevieš ako ho potom treba vysadiť, či hneď zo dňa na deň alebo nejak postupne?

ivka105
23. říj 2009

ellysa myslím, že se tohle bere jako malá dávka a půjde to vysadit hned. Ale dám vědět, protože ve 14. tt pojedu do Podolí na kontrolu a tam se zeptám a dám vědět.

lillyella
23. říj 2009

Ahoj holky 🙂
Ivka - mluvila jsem s doktorkou v týdnu a vzhledem k těm vysokým protilátkám mi řekla právě,že ani IUI nemá cenu,rovnou na IVF pokud by se nedařilo ale nebudu malovat čerta na zeď,zatím není nic jasné.
Ellysa - taky další těhulka po Prednisonu,to mám radost 🙂 .Proč si začala brát Prednison?

ellysa
23. říj 2009

lillyella, no ja som po dvoch MA, po tom druhom mi robili všetky možné vyšetrenia a na nič neprišli, tak som hľadala na nete, čo by to mohlo byť a natrafila som na Podolí, tak sme sa objednali a zistili mi mierne zníženú imunitu proti spermiám, odporúčili mi 6tt užívať prednisom 5mg a potom 2,5mg a začať sa snažiť. Ako som už písala zadarilo sa na prvý krát (nemáme problém otehotnieť ale potom sa bábo prestane vyvíjať 😔 )
Momentálne teda užívam prednison, duphaston, kys. listovú, železo-mám anémiu a ešte si pichám pre istotu aj clexane-mala som hraničné hodnoty a hematologička tvrdila, že mala aj prípady, ktoré mali dobré hemato testy a potrácali a po injekciách donosili, tak čakáme,zatiaľ je všetko ok. Myslím, že tieto tri týždne budú rozhodujúce 😨

ellysa
23. říj 2009

inak ja som z Prednisonu žiadne vedľajšie účinky nemala, neboj sa ho, s to malé dávky 😉

lillyella
24. říj 2009

Ahoj Ellysko 🙂,díky za odpověď,možná mám ten samej problém.Budu to ale bohužel řešit až příští měsíc protože moje doktorka z imunologie má do konce měsíce dovču,tak musím čekat,pak zas budu čekat dalších 14 dní na výsledky a pak už mám pocit,že se zblázním,takhle se to táhne od ledna,t.j. už 10 měsíců,pořád příští měsíc a příští měsíc..... ☹ ,doufám ale,že když mi nasadí ten Prednison tak to také bude v pořádku,konečně 🙂 .Já byla taky nějak začátkem roku v POdolí ale chovali se tam ke mně příšerně,a to pracuji ve zdravotnictví,tak jsem tam ani víc nešla a teď chodím k Apolináři a tam jsou skvělí 🙂 .

jasmina309
24. říj 2009

Ahojte

Ivko- moc gratuluji k průkajdě a krásně se vyvíjejícímu Mimískovi!

Ostatním díky za podporu a povzbuzení!

U mě sou dva bobísci v bříšku od středečního dopoledne! Měli 4 bunky. iCSI nebylo třeba.Beru dál Prednison a listovku a píchám Gamaglobulin. Jednou za 3-7dní.Jinak se cítím ok až na migrénu druhej den po transferu. A pálí mi žáha jako pr.. pardon. Jinak do testíku daleko , tak se snažím zaměstnat jinak
Mějte se zatím hezky a už tu chci vidět brzo plno pozitivních zpráv 🙂

zofka44
27. říj 2009

Ahoj holky, dnes mi přišly kontrolní výsledky z imunologie z Podolí, a jsem z toho zoufalá. Po 3 měsících užívání Prednisonu se zlepšily pouze protilátky proti trofoblastu a hodnoty u spermií zůstaly stejné. Vůbec tomu nerozumím, otěhotnění mi nedělalo problém, tak nevím, proč jsou ty hodnoty pořád tak nízké, navíc po léčbě. Nemáte s tím někdo zkušenost? Poraďte prosím.

marceta
29. říj 2009

Ahoj Žofi,
my jsme to měli podobně. U spermii manželových jsme měli 46 a po přeléčení jsme se dostali na 54. A na trofoblast se to výrazně zlepšilo.
S otěhotněním nemáme vůbec problém, akorát poprvé jsme čekali rok, ale brala jsem dlouho pilulky, tak to je asi normální.
Dovolili vám snažení?
Nám jo a vyšlo to na poprvé.
K doktorce jdu v pondělí.
Už třikrát jsme nepřežili 6-7tt, tak začínám mít docela nervy.
Doufám, že se přidám k Ivce a budu další naděje, že to funguje a že všechny tady se prostě dočkáme.