Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

feliccita
24. únor 2010

Žofko, je mi líto, že to nedopadlo. Já už taky bojuji několik let a taky nevím, co udělat pro to, aby to konečně někdy dopadlo tak jak má.

zofka44
24. únor 2010

Díky, teď se docela držím. Jen se bojím návratu do práce a všech těch soucitných pohledů ☹
Absolvovala jsi i jiná vyšetření než imunologii? My už jsme prošetřený ze všech stran. Doktorka včera v nemocnici říkala, že můžu být ráda, že jsem mladá, což mě teda moc neutěšilo, je mi 28, a že někdy se prostě musí zkoušet znova a znova, no jo, ale kolikrát se to dá vydržet?

label.l
24. únor 2010

Ahoj holky, dneska jsem nahodou objevila tuto diskuzi a nedalo mi to abych nenapsala vlastni zkusenosti. Ja jsem nemohla otehotnet vice jak 2 roky, pote jsme sli do CAR, udelali nam spoustu vysetreni a vse bylo v poradku. Tak nas z CAR poslali na imunologii do Prahy k Madarovi. A problem byl na svete - snizena BI proti spermiim. Madar doporucoval davku prednisonu 5 mg a 3-mesicni lecba, ale v CAR mi rekli ze 5mg je malo a budu brat 7,5 mg prednisonu a muzeme se snazit hned. A hned prvni mesic snazeni jsem otehotnela 😉 Poprve po 2 letech 😉
Proto si myslim, ze davka prednisonu 2,5 mg muze byt pro nekoho malo a na BI proti spermiim proste nestaci.... ale to muj nazor ...
Zofka preji Ti hodne sily a verim ze uz Vam to priste vyjde ...

feliccita
25. únor 2010

Žofko, taky ze všech stran vyšetřená a prošetřená, a Madár v Praze mě nazval kostlivcem ve skříni. 3.3. mám dělat test, jak dopadl můj x-tý pokus. Přestávám věřit na zázrak.

mado
25. únor 2010

feliccita, otehotnet muzes i s protilatkami proti spermiim, pokud to prelecis.....leci se to prednisonem a pritom udrzovat absolutni chranenej styk....kdyz to nepomaha, obchazi se to umelym oplodnenim....

mado
25. únor 2010

zofko, to me je opravdu hrozne lito, ze to nevyslo!!! brala jsi prednison? kolik? dodrzovali jste chraneny styk????

nekdy je mozne, ze ne za vsechno muze ta imunita.....nezoufej, je pravda, ze jeste ti neni ani 30 a mas cas to vsechno prelecit a vyresit! vim, je to na psychiku sileny!!!!
ja jsem ted v 5tt +2 a podle vysetreni vcera v Podoli je vse v poradku. ted se jen modlit, aby to vydrzelo!!!
papam prednison 2,5mg, utrogestan.....tak uvidime....snad to ted vyjde! me uz je 35 a toho casu je malo.... ☹

misanda
25. únor 2010

ahoj holky, přidávám se do klubu...mám hraniční protilátky proti spermiím, protilátky proti trofoblastu, a k tomu jěště moc hezjkou endometriozu... 😠

chrobacek
25. únor 2010

mis a jak jsi na tom ted? dlabeš Prednison nebo ne?

misanda
25. únor 2010

ahoj chrobi!!!

no já jsem prednison už vysadila...ptala jsem se, jestli ho mám brát i v mezipauze, ale prej ne...jenomže to mi nějak nejde do hlavy,máme se teď měsíc snažit doma...a nemám brát prednison??? někdy doktoři fakt vymejšlej chujárny!!!

a jak jste na tom vy???

chrobacek
25. únor 2010

hm já tomu taky holka nerozumím každej tu píše, že se léčí 3 měsíce ... mě to nasadili taky jen na ivf...

já stimuluju ted dlouhej protokol a čekám na mrchu Prednison tlačím už od konce prosince tak doufám, že mi to k něčemu bude

misanda
25. únor 2010

chrobi, já mám taky doma ještě recept na jeden prednison, tak jsem si říkala, že si to snad vyzvednu a budu to zobat aniž by o tom mudra věděla, ale nevim jestli je to dobrej nápad...???? 😖

tak to ti budu držet co mám, už by ses taky mohla dočkat po tom všem.

a má tu někdo endometriozu??? mě říkali, že je to prostě imunologickej problém spojenej i s těma ostatníma...

chrobacek
25. únor 2010

mis já ji mám asi taky, ale nemám ji prokázanou laparkou... hele já jsem si ten prednison naordinovala sama podle koníka...

mado
25. únor 2010

ahoj misando,
procti si par stranek nazad, uvidis jak to maji ostatni.....vetsinou porad dokola.....ten prednison se vysazuje az ve 14tydnu tehotenstvi, aby se ta imunita drzela na uzde, nez se plod definitivne usadi...jestli mas i alergii na spermie, tak tim spis by se to melo hlidat porad....chodis k Dr.Madarovi do Podoli?
Podle mych informaci ( a ze jsem si to proverovala) ma Madar nejlepsi vysledky u nas a jezdi za nim i z venku...Leci vsechny velmi podobne a sazi na ten prednison, ale pokud je imunita duvodem potratu ci neplodnosti, vetsinou se mu to s prednisonem dari.....
pokud se uziva uz dlouho (vic ne 6 mesicu) mel by se na chvili vysadit. V te tobe by se nemelo snazit ani bez ochrany...proste cekat az se telo vycisti z tech prasku a nasadit ho znova, pockat par tydnu aby se ta imunita zase uklidnila, zajit na vysetreni, kdyz je o.k tak az potom se na to zase vrhnout....myslim, ze to dava tak i smysl a neni to nijak slozity....ikdyz na zacatku se to zda 😉
drzim palce at to vyjde....
ja jsme v 5tt+2 a cekam jestli to tentokrat vyjde a mimi se udrzi na prednisonku.....

misanda
25. únor 2010

chrobi, no já jsem brala 10mg denně, tak si řikám, že bych ho třeba furt brala aspoň tenhle měsíc...nevim no...zase aby na mě pak mudra neštěkala, že jí neposlouchám...? navíc mi řikali i v Imumedu, že prej to stačí se začátkem stimulace...jsem z toho jelen a děsně mě to vytáčí ... 😠

jak jako že jí nemáš prokázanou laparkou?

a ještě vytvářim ty debilní protilátky proti štítce...zítra jdu opět na kontrolu, tak budu doufat, že je stále krásná a v pořádku, jinak se nechám dobrovolně odvézt k Chocholouškovi 😀

chrobacek
25. únor 2010

mado a máš pořád 5mg?

misanda
25. únor 2010

mado : tak u nás už to stejně jede všechno jenom přes IVF+ICSI, takže domácí snažení nepřipadá v úvahu. Když nejsem stimulována, tak jsem v um.přechodu 🙄 🙄 🙄

a jinak chodim do Imumedu, tam řekli, že když budu těhotná, musím na kontrolu v 8tt.

jinak tobě držím palce, abys to dotáhla do zdárného konce bez trápení a všeho kolem!!!!

chrobacek
25. únor 2010

protože jsem na laparce nebyla 🙂)

misanda
25. únor 2010

chrobi, tak to jo 😀 ty ses tomu takhle pěkně vyhnula 😀 no vidíš a mě čeká třetí, jestli se mi to za ty tři měsíce zase rozjede...já tohle nějak psychicky nedávám..je mi jedno kdy bude IVF nebo mimino, al ejá nedávám psychicky prostě věci kol mýho zdraví ... 😠

chrobacek
25. únor 2010

nedivím se ono to není moc příjemné když ti něco diagnostikují a přidávají další a další ... a kor když názor na léčbu není jednotný 😠

misanda
25. únor 2010

já jsem říkala, že dám asi svojí mudře ještě jednu šanci kol toho IVF a tak a pak se možná přesunu...včera jsem fakt šla domů a myslela jsem, že spáchám harakiri 😀

chrobacek
25. únor 2010

miso ja jdu na třetí takže..... 😔

misanda
25. únor 2010

chrobi, snad to vyjde!!! já teda nemám ráda takovýto pozitivní přesvědčování od ostatních když vim jak si stojim, ale tak musíme doufat a věřit, že? 🙂

chrobacek
25. únor 2010

no jo .... musíme 🙂 já věřím, že nám to ted s Prednisonem a jiným protokolem klapne 😀

misanda
25. únor 2010

chrobi a můžu se zeptat...mění ti třeba stimulanty, nebo stimuluješ furt jedním a tím samým???

chrobacek
25. únor 2010

dvě ivf jsme měla stejné a v podstatě se stejným výsledkem tak jsem změnila car a tam mám jiné léky a jiný protokol

misanda
25. únor 2010

chrobi, mě právě mudra říkala, že prej záleží na pojišťovně co mi pošle...že buď gonal nebo menopur myslim...a že můžu být ráda, že mám průmyslovou poj. že ta posílá nejvíc dávek...tak tomu fakt nerozumim...

chrobacek
25. únor 2010

to je blbost 🙂)) pojištovně je to jedno prostě ti platí určitou částku na léky zbytek doplácíš já si mohla vybrat co chci

chrobacek
25. únor 2010

toto rozhodování není o pojištovně protože gonal a menopur jsou úpně jiné léky a záleží na tvé hladině hormonů co ti dají

misanda
25. únor 2010

hm, přestává se mi ta mudra nějak líbit 😠

misanda
25. únor 2010

já měla gonal...a k tomu luveris...po dlouhém protokolu...