Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

zvalentova
28. lis 2011

@adriadri to bude dobré, také jsem měla AH za 2000,- na každém embryu a drží se obě 😉

lola22
28. lis 2011

@zvalentova Ahoj, a poprve si nemela AH?

svoba
28. lis 2011

@adriadri tak si to pamatuju. super!
neboj, dobře to dopadne!!!! moc na tebe myslím 😉

svoba
28. lis 2011

@zvalentova ahoj, co dvojčátka? držte se! 🙂

adriadri
29. lis 2011

@lola22 My meli metodu PICSI, je to lepsi metoda. Bohužel však stojí jednou tolik. My platili 14tis. Penez to je opravdu dost. Chteli jsme to nejlepsi, bohužel jsem však měla jen tak málo vajíček. Zbytek by mohl být zamražen. Tak nemáme žádné mrazáčky a peníze budeme muset dávat znovu. No ale doufám, že to snad výjde a výdaje už budou jiného rázu. 🙂

zvalentova
29. lis 2011

@lola22 ee, poprvé jsme neměli nic, ani ICSI ani AH

lola22
29. lis 2011

@zvalentova Hm, tak to asi fakt pomaha. Asi si to dam vsechno taky, at je maximalni sance. A ty chodis (resp. si chodila🙂 do jakeho CARu?

zvalentova
29. lis 2011

@lola22 hodila jsem 2,5 roku do Gennetu

lola22
5. pro 2011

@adriadri Ahoj, tak jak to s tebou vypada? Kdy bude cas udelat test? Moc drzim palce!

adriadri
5. pro 2011

@lola22 Bohužel jsem začala včera špinit. A špiním pořád. Test jsem si dělala dnes ráno - 11den od ET. Vyšel negativní. ☹
Teď budu jen čekat, zda se to rozjede. Další test bych jinak udělala ve čtvrtek (14den ET) a v pátek bych šla na krev do Gennetu. Tam to pak budu vědět stoprocentně.
Takže holky nic povzbudivého. ☹

svoba
5. pro 2011

@adriadri já na tebe ráno myslela. neboj! ještě neházej flintu do žita

fori
5. pro 2011

@adriadri
@adriadri to mě mrzí......... tak uvidíš no.... já také nemám pozitivní zprávy. byla jsem dneska na ult. a snad poprvé mi nenarostli folíci vhodné na IUI. jsou prostě moc malý. ve středu jdu na další ult. takže si myslím že tento měsíc se IUI konat nebude ☹

lola22
5. pro 2011

@adriadri Špinění ještě nic neznamená! Myslím na tebe! Drž se.

lola22
5. pro 2011

@fori Už si těch stimulovaných cyklu mela za sebou hodne, ne? Treba je to tim a telo chce chvilku pauzu.

fori
5. pro 2011

@lola22 mě se ptej........ 4 měsíce jsem ho brala 2-6 dc. a ted tohle.......

jasmi
5. pro 2011

@adriadri já byla těhotná 5krát a z toho 3krát bylo špinění 😉 teda dopadlo to po čase blbě, ale to bylo už něčím jiným..takže špinění nemusí nic znamenat, moc držím palce, ať se to nerozjede..

@fori 😢 taky ti držím palce..možná tělo chce fakt pauzu..a nabere sílu do dalšího měsíce a pak 🙂

já jsem nyní ve fázi léčení, příští týden jedu za Malíčkovou na další testy, tak uvidím, zda léky zabírají..

adriadri
6. pro 2011

Holky, špiním pořád-příjde mi, že asi víc než včera. ☹ Barva je ale pořád stejná. Břicho, prsa ani záda mě nebolí. Necítím vůbec nic. Myslím si, že to zatím drží jen ten Utroš, aby se to nerozjelo. No už jsme se s manžou smířili. S Malíčkovou jsem se domluvila na dalších kontrolních testech, abychom věděli, jaké léky užívat. Nutné je taky se domluvit s lékařem v Gennetu, co dál. Na další cyklus bych asi hned nešla. Prý když je krátký protokol, tak se může hned. Já jsem v pohodě, ale nechci nic uspěchat. Mám poslední pokus. Dáme asi pauzu do března.
@fori Jaké bereš léky na to IUI? Třeba tělo opravdu potřebuje pauzu. Moc ho huntuješ. Já si chci dát pauzu, protože poslední pokus chci stimulovat velkými dávkami, aby bylo co nejvíce vajec. Protože pak už nemám další pokusy. Počítám tedy taky i s OHSS. Proto chci, aby tělo bylo silné a ne unavené od hormonů. 😉
@jasmi Díky za zprávu, u které můžu trošku věřit. Ale ono je podle mě špinění a špinění. Už ze mě víc a víc vytéká i ten Utroš. ☹ Vždy po zavedení ležím alespoň 2hodiny, aby hned nevytekl. Asi začnu kuličky polykat.

fori
6. pro 2011

@adriadri to si nemyslím že tělo huntuji. .... užívala jsem jen Clostilbegyt. 1 tabletu denně. akorát nechápu proč jeden měsíc mám 2 krásné folíky a další měsíc nic.

adriadri
6. pro 2011

@fori Jeden doktor mi vysvětloval, jak to vše funguje. A říkal taky, že cca 1x do roka žena neovuluje. Nevytvoří se vajíčko, nebo se pak nevytváří ten ženský hormon - žluté tělísko. Žena tak taky nemusí mít menstruaci stejnou jako vždy. Já ji třeba mívala cca 1x za rok nebo 2roky takové jen špinění, nebyla to klasická menzes. Možná je to tím, že jeden měsíc 2 vajíčka, druhý měsíc žádné vajíčko. Vůbec bych to moc neřešila. Akorát chápu to, že máš promarněný 1 měsíc. Bereš jen ten Clostilbegyt? A co Utrogestan? Mě ho dávali vždy po "vpravení" spermií. Ten má "udržet" případný plod-jsou to ženské hormony. Něco jako náhrada za to žluté tělísko. Tak nějak to teda chápu já.

fori
6. pro 2011

@adriadri jo všechno co píšeš mi je jasný a máš pravdu. ten utrogestan sem měla asi 2 měsíce a pak mi řekli že ho brát nemusím.

svoba
6. pro 2011

@adriadri no, nechtěla jsem sejčkovat. ale pro mě znamenalo špinění průser ☹
držim palce! ještě bych to nevzdávala.

adriadri
7. pro 2011

@svoba Pro mě špinění znamená to stejné jako pro tebe. A k tomu když víš, že to je trošku jiné špinění. Ušpinit a pak nic, je v pohodě. Trvalé špinění asi těžko. No nic. Dnes ráno jsem to dotala v plné míře. 😢 Nějaká slza ukápla, ale jde se dál. Do Gennetu jsem objednaná na 6.1. Chci se nějak dohodnout na té silné stimulaci. Tak pak dám vědět. Pauzu určitě udělám. 3 nebo 5 měsíců uběhne rychle. Uvidíme....
Za 14 dnů jdu k Maličkové na ty kontrolní testy. Uvidím, jak se dohodneme. Ráda bych zase užívala Prednison. Ten ale asi bude problém. Malíčková říkala, že by se na ni pak mohli gynekologové zlobit - zas bych mohla mít cysty. No uvidíme.
Holky, cesty jsou k vytoženému dítěti máme hold trnité. Ale zvládneme to. Vzhůru do boje. 😉

svoba
7. pro 2011

@adriadri a nemáte mrazáčky? to bude dobré!!!!!!!

adriadri
7. pro 2011

@svoba Bohužel nemáme. Měla jsem nejnižší možnou stimulaci (ne však nativ). Byly jen 3 vajíčka. 1to zabalilo hned a 2 jsem si nechala vložit. Proto další poslední pokus chci stimulaci zase vysokou - kvůli mrazáčkům, kdyby to opět nevyšlo. Do dalších pokusů bychom už asi nešli. Neměli bychom na to. Budeme splácet hypotéku. ☹

lola22
7. pro 2011

@adriadri Ach jo, proč to musí být všechno tak těžký, někdo má dítě lusknutím prstů a my se roky pachtíme, snažíme a nic z toho. Je dobrý že si dáš pauzu pár měsíců.
Zaujalo mě, jak píšeš že bys chtěla zase prednison místo gamaglobulínu. Proč? Já jsem taky na gamaglobulínech, jednou Malíčková mluvila, že bychom mohli ten prednison ještě zkusit, ale posledně už zase že zkusím to IVF taky s gamaglobulíny. Tak nevím, co je lepší.

fori
7. pro 2011

@adriadri tak to mě mrzí že ti to nedopadlo...... chjooo.. no já dneska dopadla tak, že.... 5 IUi se konat nebude. a v lednu začínám stimulovat na IVF.

adriadri
7. pro 2011

@lola22 Nevím, mám takový lepší pocit z toho Prednisonu. Ty gamaglobulíny budu mít už teď, než bude další IVF, jen udržovací dávku: 1x za 3 týdny. Což mi příjde málo. Při IVF jsem docházela 1x týdně. Já bych se totiž o mimi ráda snažila i přirozenou cestou. A u Prednisonu vím, že mi fakt pomohl. Všechny ty šílené hodnoty se dostaly do normálu (Malíčková poprvé říkala, že jsou fakt moc vysoké). Uvidím, co udělaly ty injekce gamaglobulínu. Pujdu k ni někdy kolem 20.12 . na kontrolní testy. Výsledky budou po novém roce. Tak dám pak vědět.

adriadri
7. pro 2011

@fori Ty jdeš k Apolináři, že? 🙂 Nezoufej a pěkně se připravuj na leden. 😉 Všechny budeme držet palečky a ty nás pak prosím informuj.

fori
7. pro 2011

@adriadri jo jo k Apoli. budu vás pak o všem informovat.

jasmi
7. pro 2011

@adriadri ..tak to je mi moc líto..jak je možný, že někdo si musí tak vytrpět a někdo to má zadara a ani si to potom neváží...při každým svým těhotenství, který skončilo jsem si říkala, že to už snad ani není možný...že už jsem si všechnu smůlu vybrala a pak zase přišlo další zklamání ☹
Tak snad se fakt jednou všechny dočkáme..no určitě si to teda fakt zasloužíme..no bohužel to není o zásluhách, že?ch jo...
Držím palce dál...nám všem...