Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
27. únor 2012

@kockacz no povídej, ale opravdu se bojííím..... no stejně s tím nic neudělám 😀

mihaji
27. únor 2012

@jaya47 Já po Prednisonu taky nafouklá nebyla, jen před MS. Zato teď, co beru Utrogestan to stojí zato + spousta dalších "lahůdek". Ten fakt nesnáším. 😒

jaya47
27. únor 2012

@mihaji Hmm, tak že by to bolo z duphastonu (tiež progesterón)? Ja som teraz 5DPO, niekoľko cyklov som ho už nebrala a teraz ho beriem od 2DPO.

jaya47
27. únor 2012

@fori Neboj, všetko bude dobré, však máš krásne čiarky 🙂

mihaji
27. únor 2012

@jaya47 No to je dost dobře možný. Já teď taky beru po pauze a jsem jak nafukovací balón, bolí mě prsa, jsem pěkně podrážděná a přecitlivělá. Fakt bomba. Chudák manžel.

jaya47
27. únor 2012

@mihaji No, ja našťastie len nafúknutá a tie prsia. Pamätám si, že keď som brala prvé cykly duphaston, tak som mala tak neznesiteľné bolesti pŕs, že som kvôli tomu bola u lekára, nemohla spať a chodiť v ničom inom, len najsilnejšej športovej podprsenke... Tie naše umelé progesteróny, to sú riadny zabiják.... Manžel má aspoň tréning na tehotenstvo s tou podráždenosťou 😉))

mihaji
27. únor 2012

@jaya47 No jo, trénink manžel tedy má parádní a vlastně asi i já. Ale nevím, proč si to musíme vyžírat už předtím. Pak to bude aspoň mít dobrý důvod. 🙂

jaya47
27. únor 2012

@mihaji 🙂))))) To máš teda pravdu 🙂

kockacz
27. únor 2012

@fori CHapu, ze mas strach, sama ty pocity znam a vim, ze u me // zdaleka nejskou vyhra, jako u jinych ☹ Ale pokud bolesti ustoupily a spineni taky lepsi, tak to vypada, ze je vse na dobre ceste. Carky sili, to je hlavni 😉 Urcite bys mela byt pod kontrolou doktoru a verit jim 😎

fori
27. únor 2012

@kockacz no u mě taky zdaleka není vyhráno.... ale já považuji za uspěch i to že se to chytlo...... jinak včera jsem měla o trochu silnější čárku než dneska..... myslíš že to může být tím, že jsem předtím mín pila a ta čárka byla jako silnější?? mám za sebou 2 potraty v 8 tt a taky mám hrozný srach.... jinak stále cítím ten podbřišek...... nic příjemného.... a pořád se chodím kontrolovat na WC....... blázen no....... 😀

kockacz
27. únor 2012

@fori s tou carkou - tezko rict. Na testech pisi, ze je mas delat rano, protoze je HCG v moci nejvic koncentrovana. Takze asi cim vickrat jdes do testu na malou, tak je to vic naredene a ma to vliv. Asi ale jen v te uplne prvni fazi, kdy jeste neni HCG tak vysoke. Ja proto testovala vzdycky jen rano 🙂
Az prekonas tu pomyslnou psychologickou hranici 8tt, bude dobře. Taky mam v hlave takovou hranici. Hlavne ver, ze TENTOKRAT UZ TO VYJDE. Osefovali jste to, jak se dalo 😉
Tomu kontrolovani asi nejde zabranit, ledy by te privazali k zidli 😀 A to nemluvim o spotrebe toaletaku u vas v praci... 😀

fori
27. únor 2012

@kockacz asi máš pravdu, ve středu budu chytřejší.........jinak vždycky testuji jen ráno...

kockacz
27. únor 2012

@fori Ja jsem od prirody optimista a tak doporucuju: Soustred se zcela vedome na to, ze to bude dobré a dopadne dobre a ze se miminko udrzi. Dodavej mu silu pozitivnima myslenkama a negativni scenare hod za hlavu 🙂 Psychika dela hodne a pozitivni mysleni taky. Raduj se z uspechu, ze to vyslo a ze jste prekonali uz par prvnich prekazek (obdobi MS, velky bolesti, spineni).
Ty neuspechy byly driv, za jinych okolnosti, ted je vse jinak. Opravdu verim, ze ti to dobre dopadne 😎 Malickova te taky podpori.

fori
27. únor 2012

@kockacz tak díky.... budu pozitivní..... 😀 😀 a jak jsi na tom ty?? v jaké jsi fázi??

kockacz
27. únor 2012

@fori Zobu jak ten ptacek jarabacek uz 10 tydnu Prednison a Pentromer. Prvni faze nezabrala, tak jsme vytahli vetsi kalibr a davku Pentomeru zdvojnasobily. Kolem 15. brezna si udelam vylet do Prahy k Malickovy na odber krve a kdyz to uz konecne bude ok, tak bychom chteli zkusit IUI, abychom neztraceli cas nez budu muset vysadit Prednison. Pak mi nezbyde nez doufat, ze to TNF alfa je skutecne pricina nasich nezdaru. Navic mi Malickova dala ten Clexane, tak snad tomu poradnemu zavrtani taky pomuze, aby se mimi udrzelo a dobrali jsme se az do zdraneho konce 🙂
Jen musim ted vcas vyzjistit v nasem CARu vse kolem toho IUI, abychom ho nepropasli. Bohuzel to vyjde asi uplne tesne (konec lecby na zacatek cyklu).

fori
27. únor 2012

@kockacz no jasně, my to IVF stihli s odřenýma ušima..... medrol jím od října a ted v březnu už mi ho chtěla vzít.... jinak já byla na 4 IUI - neúspěšně..... TNF alfa nemám. a proč máš Clexane? já kvůli srážlivosti (Annexin V) jsem měla zvýšený..... kam chodíš do caru??

kockacz
27. únor 2012

@fori Doufam, ze kdyz uz jsem 3x prirozene otehotnela, presto, ze manzel nema mrsky uplne OK, tak IUI by mohlo klapnout. Verim hlavne tomu jejich spravnemu nacasovani 😉
Clexane mi Malickova dala, protoze jsem vzdy potratila jeste pred prokazanim srdecni akce. Obyvkle se to rozjelo den predtim, nez jsem mela jit ke gyn. na UTZ ☹ No a pry Clexane pomuze, aby se embryjko lip uhnizdilo a drzelo se zuby nehty. Samozrejme to predpoklada, ze to embryotoxicke TNF alfa bude uz v norme a embryjko nezahubi, jinak by byl Clexane nezadouci ☹

fori
27. únor 2012

@kockacz aha no vidíš.... tak to věřím, že bude v pohodě...... jen ten blbej čas vid?? to jsem ani nevědela, že ten Clexane takto působí, já myslela, že jen ředí krev..... no já předevčírem zapomněla píchnout...... no snad to nevadí....tak budu držet palečky.....

alushka
27. únor 2012

@fori já jsme měla těhu testy taky některý den silnější čárku a druhý den slabší, taky jsme a koukala jako blázen ☹ jak jsem pořád nevěřila, že je vše OK, tak jsme testovala a testovala každý den🙂

fori
27. únor 2012

@alushka já pořád sedím s těma testama a koukám na ně..... sleduji a porovnávám a moc si to užívám....... 😀 😀 k smíchu....... dneska jsem si vzala ten dnešní ranní sebou do práce.... občas na nej juknu....... blááázen no.. 😀

kockacz
27. únor 2012

@fori Diky, cas je nekdy nekonecnej, ale co tobe budu ted vykladat, ze 😀 Snazim se nejak zamestnat, aby to utikalo. Budeme stavet, tak povinne prohlizim na webu obkladacky do koupelen a kuchyne, abych mela o zabavu postarano 😀

fori
27. únor 2012

@kockacz no jasně, já zse vybírala letní dovču a plánovala svatbu.... ted z obojího sešlo.... hold nejsou prachyyyy.....

kockacz
27. únor 2012

@fori snad vas cekaji jeste prijemnejsi starosti 😉 Me trochu desi, ze az to klapne, asi pujdu na rizikovy a pak veskery aktivity mimo domov budou pase. No ale co by clovek pro mimco neudelal a neobetoval ze 😎

fori
27. únor 2012

@kockacz no já jdu taky na riziko, uvidím 9.3. to jdu na ulttr. potom to nějak oznámím v práci , počkám do 12 -13tt. a když bude vše o.k. odcházím... taky se bojím co budu děloat doma...... no hold se musíme nějak zabavit...

kockacz
27. únor 2012

@fori a neni to nejvetsi riziko prave v tom zacatecnim obdobi? Ja jeste presne nevim, jak to bude, ale vyznam vidim v tom, jit na rizikovy defacto hned po potvrzeni tehu. Protoze pak nastava krizove obdobi ☹

fori
27. únor 2012

@kockacz no jako je to logickééé. ale mě v práci okamžitě nahradí a já nevím co by bylo pak..... težkou práci nedělám..... ale pracuji v rizikovým prostředí... kde těhotný moc bát nesmějí..... zase si myslím že ležet od 4tt doma taky není asi ono ne?? nepřijde mi, že by to byla taková zátěž jet na 7 hodin do práce, sednou si k PC ....... přijít mezi lidi , a odpoledne doma odpočívat.... potratit můžu i když budu doma.....

zvalentova
27. únor 2012

@fori @kockacz holky, chce to klid a chladnou hlavu. Pokud se má dítko uchytit, tak to tak bude.
Pokud máte zaměstnání, které umožnuje mírnější režim, určitě bych se ho nezříkala. Selským rozumem vytřídíte co budete dělat a co ne. Ono jen ležení a nicnedělání také není ideální.

fori
27. únor 2012

@zvalentova moje řeč....... 😀

kockacz
27. únor 2012

@fori Jasne, ze lezet doma neni ono. Asi to vubec neutika a clovek se pak zabyva zbytecne blbostma 😒 Navic si teda neumim predstavit, ze by mel nekdo po mne praci prevzit behem par dni treba. U nas v praci se o mych problemech nevi. Nikdo neceka, ze bych mohla odejit ze dne na den 😖
Ale asi budu klidnejsi, kdyz budu doma hned od zacatku...

kockacz
27. únor 2012

@kockacz To zni, jako kdybych mela strach, ze ho nekde po ceste vytrepu 🙂