Špatně mi dozrávají (přezrávají) vajíčka

maja42
9. bře 2009

ahoj,
zakládám toto téma pro výměnu zkušeností kolem pozdní ovulace a budu ráda, když se připojí holky, které ovulují/ovulovaly později než 17DC a přesto otěhotněly. a nejraději si pochopitelně počtu, že ovulovaly pozdě, otěhotněly a těhotenství i mimino byly ok 😉

můj problém je, že po roce anovulace jsem se sice nakonec po léčbě začala snášet vejce, ale pozdě, pozdě, pozdě... 17 DC a dál. otěhotněla jsem přirozeně a celkem rychle dvakrát během půl roku - a dvakrát potratila v 8tt (MA pokaždé ale trochu z jiného důvodu, poprvé byl na vině bezesporu hematom v děloze, podruhé od začátku mizerně rostlo hcg a už to nedohnalo).

můj gynekolog (kterému nemám důvod nevěřit) si myslí, že mi špatně dozrávají ("přezrávají") vaja a to je důvodem opakovaného MA. nikde jsem ale na nic podobného nenarazila. máte s tím některá zkušenost? při druhém snažení mě doktor zkoušel stimulovat pididávkami klomifenu (clostilbegytem), ale ten jsem vemi špatně snášela (fyzicky i psychicky) a už to rozhodně nechci příště brát. stejně jsem ovulovala až kolem 17DC, bez jakýchkoliv podpůrných prostředků ovuluju přirozeně až kolem 22-23DC. zatím se víceméně "kosmeticky" léčím alternativně (mám šestinedělí a nakázáno 3 cykly se nesnažit, ale neručím za sebe, že to nezkusíme dřív) a nevím, co bude doktor dál ordinovat. (musím podotknout, že nemám hotový kompletní podrobný hormonální profil ani žádné jiné vyšetření vč. spg a ani jsme nechodila na folikulometrii.)

prosím, jestli s touto problematikou máte některá zkušenosti (nebo s její úspěšnou léčbou), napište a pokud možno podpořte mě/nás, dřímající, pozdně ovulující 😅

maja42
autor
29. bře 2009

margitula, ta věta "si myslím, že delší cyklus by rozhodně neměl být na na škodu, když ho způsobují "dobré" věci" poměrně dobře odpovídá definici "využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin" 😉 a co to je, ty "dobré věci"?
folikulární fáze se týká např. věta z článku:
"Z hormonových faktorů spojených s opakovaným potrácením je nejčastější (až v polovině případů) polycystóza ovárií, provázená poruchou poměru FSH a LH a hyperandrogenismem; v 57 % je syndrom provázen hypersekrecí LH."

margitule
29. bře 2009

Ty dobré věci jsou nepít alkohol, nekouřit, sportovat - tedy opak těch, které jsem předtím uváděla, že zkracují cyklus. A já to beru tak, že když napíšu myslím si, tak to znamená, že je to můj názor a ostatní, ať si udělají svůj podle toho, co jsem tam předtím napsala a co je fakt.
Ale LH přece podporuje ovulaci, takže hypersekreci by jí neměla opožďovat, ne?
Nechci se hádat, jen si to vysvětlit. 🙂

bettynka222
29. bře 2009

maji zijem 😀 dobre, ze? zajtra idem do tej nemocky...ale bojim bojim.

inak baby ta vase diskusia je zujimava....mna by to teda fakt zaujimalo, akym prirodzednym sposobom si mozem skratit folikularnu a predlzit lutealnu fazu....takze sportom?

margitule
29. bře 2009

No spíš to je tak, že pokud budeš sportovat, nebudeš pít alkohol a nebudeš kouřit, máš větší šanci, že nebudeš mít dlouhý cyklus

maja42
autor
29. bře 2009

bettynko, tak to je dobře, ozvi se zítra 😉

margitule,
na tvoji otázku odpověď viz šéf caru u apolináře o dvě strany zpět, konkrétně "Pozdní ovulace může souviset se zvýšenými hladinami LH, což může souvist s vyšší pravděpodbností nedokonalého zrání vajíčka."

a na jedné stránce to ordinuješ sport, nekouření a nechlastání jak na prodloužení, tak na zkrácení cyklu. podle tvojí logiky mám ležet na gauči s flaškou vajnu a cigárem v hubě a nádherně se mi zkrátí folikulární fáze 😅
mmch, úprava životního stylu obou potenciálních rodičů, je-li potřeba, je snad jedna z prvních věcí, kterou se buď pár připravuje na početí nebo alespoň podniká jako opatření na případnou neplodnost. což je jistě dobré, terapeutické a zdraví prospěšné, ale neslyšela jsem o jediném případě, kdy by došlo v reakci na to k zázračnému zdravému početí a donošení.
mezi prvním a druhým MA jsem žila jak světice (z hlediska zdraví) 😉 ), včetně podstoupení detoxu, cvičím každý den mojžu atd - a těhotenství bylo stejně mizerné. prostě mu od začátku nebylo přáno, chyba byla už v gametách.

bettynka222
29. bře 2009

maji ja som na tom pododbne. ani manzel, ani ja nefajcime, nepijeme...je sice pravda, ze v poslednom case som mala menej pohybu kvoli problemom s klbami, ale inak som cvicila jogu. ale dalsia pravda je, ze som otehotnela tesne pred, pocas alebo po zapale priedusiek....ale takato vyhovorka...resp. dovod potratu sa da najst vzdy...
zajtra napisem, co sme zistili... papapa 😉

margitule
29. bře 2009

Aha, to je zvláštní s tím LH, to by mě nanapadlo. A neříkal, jestli může nedokonale zralé vajíčko způsobit MA?
O příspěvek výš jsem se samozřejmě upsala a mělo tam být krátký. A já to neordinuji nezdravý živ. styl, to jsem nikde nepsala, nepřekrucuj to. Ale je to prostě tak, že kuřačky apd. mají kratší folikulární fázi (zejména to platí u starších žen). Takže jsem jen chtěla říct, že když ženy, které žijí tak, jak je (nejen) těhulím doporučováno, mají spíš dlouhou folik. fázi tak by ta dlouhá folik. fáze snad neměla znamenat nic špatného. Nepíšu, že pokud budete žít zdravě, tak foli. fáze bude akorát dlouhá, ale že zdravě žijící lidi mají v porovnání s nezdravě delší folik. fázi. A to je prostě pravda.

margitule
29. bře 2009

Jo už jsem si to přečetla, že to může být jedna z příčin. Mně to totiž přijde strašně divné, podle mě by takové vajíčko vůbec nemělo být schopné oplození nebo by se embryo zastavilo ve vývoji ještě před implantací.

margitule
29. bře 2009

Tak už jsem to s tím LH pochopila 🙂 Ono to způsobí vysoký poměr LH:FSH a FSH pak nemůže stimulovat folikuly k dozrávání. Takže problém není v ovulaci, ale v tom, že nejsou žádné váčky vhodné k ovulaci. Jenom ještě někde musím vyštrachat, jaktože je takové vajíčko vůbec oplodněno. Kdyžtak taky je odkaz na článek o LH u PCO, kdybyste někdo měl zájem
http://humupd.oxfordjournals.org/cgi/reprint/12...
Majo, ale ty PCO nemáš, ne?

maja42
autor
29. bře 2009

margitule, PCO diagnostikované nemám (co není, může být, ale já už ovuluju a těhotním celkem spolehlivě - ale blbě -, což pco-čkařky moc ne).
sama jsem zvědavá, co mi na to řeknou v caru a každopádně k nějakému serióznímu názoru na moje záprtky vede cesta přes vyšetření (stačil by blbý hormonální profil) a ne podle xichtu 😅 krom toho mě na mém dr tochu mrzí, že zpochybňuje moje měření BT, ačkoliv je to jediný důkaz o tom, kdy a jak ovuluju. při délce cylu kolem 35 dní přece nemusí být tutovka, že ovulace je pozdější.
pokud se nic nezjistí na genetice, imunologii a virech, tak se ta asi u mě bude řešit stejně jak u pco - injekcema fsh a pregnylem a v tom případě i inseminací, protože jestli něco oba nenávidíme, tak je to časovaný olodňovací styk 😝 a sex si necháme jako koníčka 😉

bettynka222
30. bře 2009

ahoj maji, hcg zase stuplo, vznika nova folik. cysta - na opacnom vajecniku...v bruchu ziadna tekutina, takze mimomaternicove sa asi nekona...ale s vysetrenim moc spokojna nie som. svokrovci ma vzali do bratislavy...a tam do mna vrazili obrovske sono..,mozu mat tie hlavice rozne velkosti? no a potom som zacala krvacat a bolelo to. myslis ze mi sono moze poskodit krcok maternice? sorry ze stresujem, ale uz nerozumiem tomu, co sa to so mnou deje... 😕

markulina
30. bře 2009

Ahoj maja 42,nečetla jsem vše co je tu napsané,ale co se týká pozdní ovulace, tak já vysadila po 8 letech antikoncepci,a první 2 cykly jsem měla různě dlouhé,36 dní a 38 dní. Tak jsme nevěděla kdy ovuluju a současně kdy přijde MS,štvala mě ta délka a nepravidelnost,tak jsem si koupila jeřáb ptačí pro úpravu cyklu a začala ho užívat a současně sem také začala měřit BT,hned první měřený cyklus se mi zkrátil na 32 dní, ovulace vyšla na 20.den, ten následující cyklus to bylo přesně to samé,20. den ovulace a 32. den MS,a následující cyklus s ovulací 20.den jsem otěhotněla 😵 takže i s pozdní ovulací se dá otěhotnět. Hodně štěstí! 🙂

bettynka222
1. dub 2009

majuska, takze pre zmenu si teraz dr. mysli, ze som tehu. ja som si to este do obeda myslela, ale potom som tomu nejak prestala verit. a mozno je to tak lepsie....ze trochu vypnem a nebudem na to mysliet. v piatok idem zase na kontrolu, tak uvidime, co z toho bude. dostala som aj lieky na durzanie, ale ajtak sa nechcem zbytocne tesit...ved co vsetko tomu uboziatku v poslendom case porobili. ja som navyse schudla 5 kg, nespala som, brala somkopu liekov, do toho kyretaz, anesteza....no proste otras. som fakt zvedava ci to chudatko do piatku prezije....hlavne po tych injekciach na stiahnutie maternice... no co uz, asi to tak malo byt, ze 😅

maja42
autor
1. dub 2009

markulinka, dík za pozitivní informaci. že se s pozdní ovulací dá otěhotnět vím i z vlastních zkušeností, já ale bohužel jaksi nejsem schopná to donést dál než do 8tt 😒 ale chyba může být samozřejmě i někde jinde a doufám, že jednoho krásného dne tady zahlásím, "milý watsone, chyba byla v tom či onom a jsem konečně dál než v prvním trimu" 😉

bettynko, myslela jsem na tebe, no to je drama. chudáku, musíš mít nervy v kýblu! ale zase jestli to je těhotenství, tak to bude malý terminátor, když to všechno vydýchal. s tlustým sono nemám zkušenost, ale třeba to byl ježtě dozvuk výškrabu. přece jen tím čípkem něco prolezlo ven. tož drž plod a dej vědět. držím palce a jestli to nakonec bude normoš těhotenství (jakože bych to každému přála), tak to bude úplně nevídaná věc. a dej si čokoládu, ať doženeš ty kila dolů 😉

bettynka222
2. dub 2009

ahoj maji, snazim sa jest, ale veceru vygracam vzdy, niekedy ranajky a dnes uz aj obed. a na cokoladu teda vobec nemam chut.... ach keby si tak mala pravdu a ja mam v sebe maleho terminatora, co sa tam napriek vsetkemu udrzi...
inak co myslis, ked mi to vysavali von, tak mi nasilu otvarali ten krcok?

maja42
autor
2. dub 2009

když bleješ, tak to je dobré znamení 😉 (horší už ten prožitek, co 😝 )
já teda přesné ponětí o technologii výškrabu nemám, jednou jsem gůglila kyretu (nástroj) a našla jsem tak hnusné věci, že o tom ani nechci mluvit. ale jestli ti to dělali jen tím vysavačem a ne kyretou, tak to by snad mělo být šetrnější. radši si s tím nelam hlavu, zkus co nejvíc ležet, nezatěžovat podvozek, odpočívat a něco sníst a brzy budeš vědět víc. na nevolnosti je skvělý zázvorový čaj (zázvor ořezat a nakrájet na kostičky, zalít horkou vodu, přidat med a citrón). hlavně nehladuj, to ty nevolnosti ještě zhoršuje. dej si k posteli třeba piškoty nebo něco, co hned nevybleješ a dávej si průběžně, i třeba hned po probuzení.
tak drž se ty i plod!

bettynka222
2. dub 2009

ahoj maji, ja sa celom drzim...ale co robi plod, to netusim 😀
dnes som konecne neprespala slniecko, tak som bola na krasnej, ajked kratkej, prechadzke. no nic, zajtra budem vediet mozno viac, ajked na definitivny vysledok si budem musiet este pockat... 😠

bluemchen
16. pro 2009

Ahoj holky, doufam, ze se tu najde nekdo, kdo se snazi a ma strach z pozdni ovu.
Ja jsem zjistila, ze pri cyklu 31 mam ovu 24.den. coz asi znamena, ze neni mozne, aby se plod udrzel.... Mate s tim nektera z vas zkusenosti?

gejbule1
15. dub 2010

Ahoj holky mám taky problém s ovulací.Minulý měsíc jsem si myslela že vím kdy jsem ji měla-dle testu atd.Byla překvapivě hodně brzy 10DC.Protože se snažíme o mimčo tak v té době jsme se snažili a pak to flákali.Ms jsem měla dostat v pátek ale nedostala tak jsem si dělala těhot.test a byl negativní.Přestala jsem to řešit a čekala na MS která nepřišla.12dní po meškání jsem udělala další test a byly tam krásné dálnice.To znamená že jsem otěhotněla daleko pozdeji než jsem si myslela.Včera jsem byla u doktora.Podle MS bych měla být 6tt ale dutinka odpovídá na 4tt.Tak to vypadá že jsem musela otěhotnět tak 3dny před očekávanou MS.Ale myslím že s tím budou pořád problémy-jako že je plod menší než by měl být atd.

ipuska
17. únor 2011

Ahoj, potřebovala bych poradit...... 😒 , dnes jsem si koupila poprvé ovulační test, nyní je to 23.DC a objevila se mi slabá čárka na testu......může to znamenat, že ovulka už proběhla nebo proběhne........po mimoděl. těhu nemám pravý vejcovod a Amálku máme um.opl.
Děkuju všem za rady

sarriku
12. dub 2012

Ahojky holky, mám normální 32-33 denní cykly, ale plodný hlen mám asi 3x za cyklus a ovulaci (pak je teplota stále nahoře) mám asi 24 den. Celkem mě vystrašila, že by případná počatá vajíčka přišla vvniveč, když mám luteální fázi asi jen 8-9 dní. Co si o tom myslíte?

lucka2405
13. dub 2012

@ipuska Ahoj pri ovu teste musi byt ciarka silnejsia ako kontrolna, vsetky bledsie odtiene su negativne, aspon tak to pisu na testoch🙂

maximka33
25. dub 2012

ahoj holky, prosím o obnovu tématu. já mívám ovulaci 19.-26.den, z každého vaječníku jinak. syn se nám "povedl" 27. den, takže pár dní po ovulaci. bohužel jsem pak byla ještě 2x těhotná, jednou ani nevím jak, podruhé to bylo až po roce a půl snažení asi 25.dc. a vše dopadlo špatně. naposled to byl spontánní potrat - krvácení a konec. myslím, že mám sklon k polycystickým vaječníkům a ten dlouhý cyklus a ovulace k tomu asi patří... jen nevím, jak na to, aby to konečně vyšlo..

petanevesta
6. kvě 2012

ahoj holky, našla jsem tohle téma a taky se přidávám...po vysazení antikoncepce jsem měla MS 2x po 34 dnech s ovulkou 21.den a pak se mi to pěkně rozhodilo, další cyklus byl 48 dní až po vyvolání Agulotinem zřejmě anovulační, minulý jsem měla rekordní 80ti denní cyklus s ovulkou 68.den, takže mazec...
Tenhle cyklus už jsem 30DC a ovulka pořád nikde, naštěstí jdu za dva týdny do Pronatalu a zřejmě mi nasadí Clostilbegyt, tak snad to zabere a už se nebudu trápit tak dlouhými cykly. Dokorka na gyndě mi řekla, že mám prostě po antikoncepci líný vaječníky, co jednou ovulujou a jednou ne, že se to někdy stává, ale protože se snažíme o mímo, tak mě to štve, protože ze 7 měsíců snažení jsem měli tak 3 pokusy na otěhotnění 🙄

anonymmar
4. bře 2013

Ahojky, byla jsem na ultrazvuku 14 DC po duphastonu (od 18. do 28. dne) a následně od MS clostylbegyt (3.-7. den cyklu) a bylo mi řečeno, že folikulů je víc, ale žádný "pořádný" a problém je v tom, že na dozrání je jich hodně, ale žádný pořádně nedozraje ☹ Tak mám z toho pocit, že méně někdy znamená více, jak se říká. Folikuly jsou malé a ještě nejsou k "prasknutí" a bůhví kdy prasknou ☹ a to prý je špatné, protože čím déle to trvá, tím méně to vajíčko je kvalitnější a méně silnější. Mám nepravidelný cyklus a posl. dobou přes 32 dní, mylsím, že tím to je, protože místo duphastonu jsem "vyfasovala" Agolutin, protože po duphastonu se mi dostavila MS až 11. den po vysazení "duphíku" v(39. den), měla se dostavit max. do 5 dní od vysazení duphastonu (uplné maximum do 10 dní = 38 den). Takže bych ráda slyšela i vaše zkušenosti, zda to má někdo také takto. Ovulace prostě přichází pozdě a není "kvalitní". Doufám že se dozvím i nějaké pozitivní věci, že léčba zabere a mimi se povedlo i přes to nebo tak něco. Děkuji. 😀

dashenka1
14. lis 2016

Ahojky koukam ze tu nikdo dlooouho nepsal ale chci se optat otehotnela nektera z vas i pri domneni ze ji spatne dozravaji vajicka? Myslim jeste pred nejakoz lecboi zda je to mozne?