Špatně mi dozrávají (přezrávají) vajíčka

maja42
9. bře 2009

ahoj,
zakládám toto téma pro výměnu zkušeností kolem pozdní ovulace a budu ráda, když se připojí holky, které ovulují/ovulovaly později než 17DC a přesto otěhotněly. a nejraději si pochopitelně počtu, že ovulovaly pozdě, otěhotněly a těhotenství i mimino byly ok 😉

můj problém je, že po roce anovulace jsem se sice nakonec po léčbě začala snášet vejce, ale pozdě, pozdě, pozdě... 17 DC a dál. otěhotněla jsem přirozeně a celkem rychle dvakrát během půl roku - a dvakrát potratila v 8tt (MA pokaždé ale trochu z jiného důvodu, poprvé byl na vině bezesporu hematom v děloze, podruhé od začátku mizerně rostlo hcg a už to nedohnalo).

můj gynekolog (kterému nemám důvod nevěřit) si myslí, že mi špatně dozrávají ("přezrávají") vaja a to je důvodem opakovaného MA. nikde jsem ale na nic podobného nenarazila. máte s tím některá zkušenost? při druhém snažení mě doktor zkoušel stimulovat pididávkami klomifenu (clostilbegytem), ale ten jsem vemi špatně snášela (fyzicky i psychicky) a už to rozhodně nechci příště brát. stejně jsem ovulovala až kolem 17DC, bez jakýchkoliv podpůrných prostředků ovuluju přirozeně až kolem 22-23DC. zatím se víceméně "kosmeticky" léčím alternativně (mám šestinedělí a nakázáno 3 cykly se nesnažit, ale neručím za sebe, že to nezkusíme dřív) a nevím, co bude doktor dál ordinovat. (musím podotknout, že nemám hotový kompletní podrobný hormonální profil ani žádné jiné vyšetření vč. spg a ani jsme nechodila na folikulometrii.)

prosím, jestli s touto problematikou máte některá zkušenosti (nebo s její úspěšnou léčbou), napište a pokud možno podpořte mě/nás, dřímající, pozdně ovulující 😅

magalinka
17. bře 2009

maja42: právě, že nám taky říkali, že očkování není příliš spolehlivé ☹ zvlášť, když tam máme asi nějakého přenašeče viru ☹ se mi to nechce riskovat ...chjo, a ty už máš všechny bobky zadané ? 🙂

mooja23
17. bře 2009

Ahoj holky! Chtěla jsem se jen zeptat, pokud jdu na revizi jak "rychlý" je to zákrok?? Jak dlouho si mě tam nechaji či ne??? Mám hrůzu z nemocnic a už teď jsem vyděšená!! ☹ Děkuji za odpověď.Přeji krásný zbytek dne

murynka
17. bře 2009

mooja zákrok je rychlý cc 15 minutek a je po všem ☹ ☹
mě si tam nechyli do druhého dne ale pouští i ten den 😉 😉
vyděšenábudeš já jsem na nemocnice zvyklá pracuji tam ale tohle mě položilo ☹ ☹
copak ty na ní jdeš?? ☹

maja42
autor
17. bře 2009

moojo, jak píše murynka, zákrok je rychlý, ale musí ti udělat předoperační vyšetření a uspat tě, takže samotná akce příjem-příprava-zákrok-dospání je skoro na celý den. pouští většinou druhý den, když nejsou komplikace. já vyděšená nebyla, nemám z nemocnic strach, ale samozřejmě jsem si békla, nejhorší pro mě bylo to čekání těsně před tím, po zákroku jsem měla skoro euforii - já tak reaguju na narkózu a krom toho se fakt uleví. tak hodně sil!

maja42
autor
18. bře 2009

magalinko, kočky zatím zadané nejsou, my ani nehledáme, loni jsem je prodala na inzerát během 2 hodin a ještě jsem spoustu lidí musela odmítnout, než se mi podařilo inzerát smazat. nechceme myslet na to, že půjdou z domu, zatím méme celou tlupu a je to paráda, ale až se začnou volně pohybovat po bytě, to bude mazec 😀

jinak tedy hlásím, že porevizní krámy dorazily ještě před mým očekáváním, takže gyndu a tím pádem i rozhojnění teorie o přezrálých vejcích při posunuté ovulaci jsem musela o týden odložit. LF jsem měla 11 dní, což je snad ok a je stejná délka jako průměrný výsledek z mých jinak nevypočitatelných cyklů.
a začínám čím dál více věřit bylinám a cvičení, protože ač v šestinedělí, tak jsem s drmkem a gynexem dosáhla svého historicky nejkratšího přirozeného cyklu (když nepočítám uměle řízené utrošové), krásných 34 dní, s ovulací ve 23DC. krom toho žádný PMS, žádný krvavý a bolestivý masakr jak po první revizi, úplná pohoda.
tak mi to udělalo radost a trochu vrátilo optimismus na líc, bo jsem nebyla daleka na celé další léčení a pokusy se vykašlat a už se o nic nepokoušet.

andelka
18. bře 2009

maja: Tak to je fajn, dobrá zpráva. Já beru drmek první cyklus a musím říct, že teda s ovulkou to moc nepohlo, ale vypadá to, že se mi prodloužila LF na 14 dní. Tak jsem zvědavá, jestli to časem bude mít víc účinků nebo jestli to byla v tomhle cyklu náhoda.

maja42
autor
18. bře 2009

no jsem zvědavá i na výsledky ostatních s drmkem. ty jsi chtěla prodloužit LF?
uvidíme, jak to u mě bude vypadat dál, přece jen po té revizi to není úplně standardní cyklus. třeba bych se do toho května mohla dostat na cykly

andelka
18. bře 2009

maja: No hlavní důvod to nebyl 😕 chtěla jsem nakopnout vaječníky a urychlit nástup druhé fáze, ale tak jako taky dobrý. Uvidíme, co bude dál.

maja42
autor
18. bře 2009

to dobře děláš, že nakopáváš decentně bylinama, klomifen nakopává s lehkostí a grácií vzteklého velblouda 😝
stala se mi taková věc, že krámy signalizovaly včera večer příchod bodavou bolestí v pravém vaječníku. nemáte to někdo podobně? že by nějaká sviňa cysta? 😕 po každém těhotenství přichází nějaká novinka, sakryš 😉

andelka
18. bře 2009

maji: No jo, jdu na to od lesa...nebo spíš od bylin. 😉
No, mně občas před MS nebo když začíná takhle píchá (kdyby to bylo při ovulce, bylo by to lepší, ale nemůžu si vybírat, že jo) ale jestli je to vaječník nebo cosi jiného, to nevím.

monulkab
18. bře 2009

Ahoj hokly, na copak je dobrý ten drnek? Myslím že andělka v nějaké jiné diskuzi psala že ho bere na pleť kvůli jebákům, ale možná se pletu...

andelka
18. bře 2009

monulka: Tak kvůli pleťi to opravdu není, ani nevím, že by to na to mělo být. Najdu stránku, kde jsem o tom četla, počketjte chvíli.

andelka
18. bře 2009

monul: Máš pravdu, píšou, že je to i na akné, ale to jsem nepozorovala.
Na MK je diskuze o drmku (nebo agnus castus)

monulkab
18. bře 2009

Díky andelko
Holky, jak jste na tom s očkováním proti zarděnkám a tak dále, četla jsem že by se každá ženská, která plánuje těhu měla nechat naočkovat...ale po tom očkování nesmíte 3 měsíce otěhotnět....tak teď nevím, jestli do toho mám jít nebo ne...

maja42
autor
18. bře 2009

vliv na jebáky jsem nepozorovala, ale s tím zásadní problém nemám. tak si laicky myslím, že asi snižuje testosteron a zvyšuje LH. já to zobu ve směsi fem+, doporučeno gyndařem. je to v první řadě na bezbolestnou ms a to fakt funguje a ze zkušenosti s prvním těhotenstvím vím, že mě po roce střílení na prázdno i rozovuloval (spolu s dalšíma faktorama).
http://panacea.naturalfactors.cz/index.php?cln=...
http://www.naturalfactors.cz/files/PMS_FEM_web.zip

a k tomu kapu totok
http://www.energycentrum.cz/gynex.php
a to je TAK hnusné, že to určitě musí být léčivé 😀

andelka
18. bře 2009

monulka: Já nevím, to se musí? to asi nepatří do povinného očkování z dětství, že? Já teda neznám nikoho, kdo by zarděnky kdy měl. 😕

monulkab
18. bře 2009

no, je to spíš dětská nemoc, ale pokud jsi to neměla v dětství, tak to můžeš chytnout, je to prý jako neštovice, můžeš to chytnout jak od děcek, tak klidně i v MHD...

andelka
18. bře 2009

Já měla jen neštovice. 😕 Asi, podívám se do deníčku děťátka.

monulkab
18. bře 2009

Teď jsem se dívala do očkovacího průkazu, a kolonku zarděnky jsem tam vůbec nenašla, jen spalničky a neštovice...

andelka
18. bře 2009

Ještě příušnice jsem měla. ale zarděnky ne. No jako, mě by nevadilo, že nesmím 3 měsíce otěhotnět, ale já se bojím jehel. 😅

monulkab
18. bře 2009

nepůjdete teď některá na gyndu, že byste se na to zeptaly??? 😨

andelka
18. bře 2009

Já tam mám jen TBC, záškrt, tetanus, obrna a spalničky. Neštovice a příušnice jsem si odstonala. No, já bych měla jít, ale až za 14 dní asi.

monulkab
18. bře 2009

tak pokud si na to vzpomeneš, tak se prosím zeptej....ať víme jestli panikařit nebo ne.... 😀

andelka
18. bře 2009

Já si to budu muset všechno napsat, na co se chci zeptat. 😅

maja42
autor
18. bře 2009

zarděnky = rubeola. ale že by se mělo očkovat před těhotenstvím jsem neslyšela. vím jen, že to jeden z testů, co se dělá po druhém nebo třetím potratu, vedle dalších věcí. jdu na gyndu za týden, tak se zeptám. mám to tam napsané už dýl, poradily holky tu na koni. jo a že tam chodím s deníčkem s dotazama, tak na to si už můj dr zvykl, stejně jako na grafy 😎

monulkab
19. bře 2009

maja...dobře děláš, u svýho minulýho gyndaře jsem se nic nedozvěděla, i když jsem si před vstupem do ordinace zopakovala všechny dotazy, byl prostě se vším tak rychle hotovej že jsem nestačila říct ani "A", natož se začít vyptávat na to co mě zajímalo.
Ale nová doktorka mi zodpověděla na všechny dotazy sama, asi už ví co takový snažilky jako jsem já zajímá 🙂 fakt, mluvila a mluvila a mluvila, což bylo fajn. A grafy mi teda pochválila, já mám okopírovanej muster z jedné knížky, a do toho kreslím... 🙂

pipinka
19. bře 2009

monulko. já se od svého gyndaře také nikdy nic nedozvím.každému to vysvětlí a mě odbyde ☹
uvažuji o přechodu k jinému lékaři.Když se ho na něco ptám, div mi nevynadá 😠

andelka
19. bře 2009

pipinka: to je divnej doktor. 😕 Já netvrdím, že ten můj je expert přes konverzaci, ale když se zeptám, odpoví mi. ale stejně jsem zvědavá, teď toho na něj budu mít trochu víc a s grafy tam půjdu poprvé. 😅

maja42
autor
19. bře 2009

já jsem měla původně taky nemožnou doktorku. resp nejřív jsem chodila na střídačku ke dvěma celkem sdílným a řešícím, ale jedna bohužel umřela a druhá šla na mateřskou. pak přišla nová na záskok a ta mi na anovulační sterilitu radila, že se máme mít s mužem hlavně hodně rádi a po milování se objímat. progesteron po 22DC nula vyhodnotila jako "v pořádku". takže jsem co nejrychleji šla k chlapovi, u toho nehrozí těhotenství a doufám, že ani to druhé. rozhodně se s ním dá o všem mluvit a jestli si se mnou nebude vědět dál rady, u apolinář určitě jo.