Špatně mi dozrávají (přezrávají) vajíčka

maja42
9. bře 2009

ahoj,
zakládám toto téma pro výměnu zkušeností kolem pozdní ovulace a budu ráda, když se připojí holky, které ovulují/ovulovaly později než 17DC a přesto otěhotněly. a nejraději si pochopitelně počtu, že ovulovaly pozdě, otěhotněly a těhotenství i mimino byly ok 😉

můj problém je, že po roce anovulace jsem se sice nakonec po léčbě začala snášet vejce, ale pozdě, pozdě, pozdě... 17 DC a dál. otěhotněla jsem přirozeně a celkem rychle dvakrát během půl roku - a dvakrát potratila v 8tt (MA pokaždé ale trochu z jiného důvodu, poprvé byl na vině bezesporu hematom v děloze, podruhé od začátku mizerně rostlo hcg a už to nedohnalo).

můj gynekolog (kterému nemám důvod nevěřit) si myslí, že mi špatně dozrávají ("přezrávají") vaja a to je důvodem opakovaného MA. nikde jsem ale na nic podobného nenarazila. máte s tím některá zkušenost? při druhém snažení mě doktor zkoušel stimulovat pididávkami klomifenu (clostilbegytem), ale ten jsem vemi špatně snášela (fyzicky i psychicky) a už to rozhodně nechci příště brát. stejně jsem ovulovala až kolem 17DC, bez jakýchkoliv podpůrných prostředků ovuluju přirozeně až kolem 22-23DC. zatím se víceméně "kosmeticky" léčím alternativně (mám šestinedělí a nakázáno 3 cykly se nesnažit, ale neručím za sebe, že to nezkusíme dřív) a nevím, co bude doktor dál ordinovat. (musím podotknout, že nemám hotový kompletní podrobný hormonální profil ani žádné jiné vyšetření vč. spg a ani jsme nechodila na folikulometrii.)

prosím, jestli s touto problematikou máte některá zkušenosti (nebo s její úspěšnou léčbou), napište a pokud možno podpořte mě/nás, dřímající, pozdně ovulující 😅

maja42
autor
10. bře 2009

elana, ty jsi doktorka nebo genetička nebo tak něco? koukám, že ty do toho vidíš jak do hubené kozy 😉

veria
10. bře 2009

Elano, a je možné, že ani jeden nemá žádné ty translokace, a přesto může být ta oplodňující spermie nějak náhodně vadná a způsobí MA?

elana
10. bře 2009

Maja, IP 😉

Vero, určitě ano...proces tvorby spermie je vícekrokový a obecně meioza je docela složitá a v každé chvíli je možné, že se cokoli pokazí a vznikne spermie s vadným počtem chromozomů...některé dizomie (přítomnost dvou chromozomů jednoho páru) jsou životné, např. dizomie 21 dá s monozomií 21, která je žádoucí, trizomii 21-a je tu Downův syndrom...jiné jsou neživotné a vedou k MA nebo SA v I. trimu (řídce později). Někdy spermie (nebo i vajíčko) obsahuje dokonce kompletní chromozomovou sadu zdvojenou a taková gameta pak dá vznik triploidnímu jedinci, který nemá sadu 46,XX (XY), ale 69,XXX (XXY).

veria
10. bře 2009

Elano, díky za info, určitě jsi genetička 😉 Dobře, že tě tu máme, a díky, že odpovídáš.
Jen pro zajímavost - takový triploidní jedinec se může narodit? A jak vypadá? Nebo se to nijak viditelně neprojeví? Asi se ptám hloupě, ale toto fakt není můj obor 😉

elana
10. bře 2009

Verio, triploidní jedinec se může narodit...vypadá, no...má zdeformované končetiny, četné vady vnitřních orgánů (srdíčko, ledviny), různé rozštěpy (bříška, zad), špatný tvar hlavičky (někdy vypadá jako banán, jindy připomíná citron), žije maximálně pár hodin. Dneska se většinou odhalí ve II. trimu na ultrazvuku a narodit se nenechávají...

veria
10. bře 2009

Aha, tak to byl vážně hloupý dotaz, takové ztrojení už je hodně závažná genetická odchylka, aby se to nijak neprojevilo, že. Snad to není moc časté. Díky za info!

elana
10. bře 2009

Nemáš zač, rádo se stalo!

Časté to není, hodně se jich spontánně potratí dávno před těmi ultrazvuky.

monulkab
10. bře 2009

Ahoj holky, konečně jsem našla téma vhodný pro moji "diagnózu". Dnes jsem byla u nové paní Mudr. a ta po prostudování mých grafů řekla, že u mě dochází k ovulaci docela pozdě, když jsem se jí ptala, jestli to jde upravit nějakými doplňky nebo vytamíny, tak mi říkala že je to hormonální záležitost, která se v těle musí srovnat sama. Když mi dělala ultrazvuk, tak mi říkala, že podmínky pro uhnízdění jsou v pořádku, důležitý je, že mám pravidelný cyklus a ovulaci - i když ta býva až v druhé fázi cyklu. Je to údajně otázka času, než se to srovná. Chtěla jsem Vám to napsat páč jsem tu od nějaké holčiny četla příspěvek o pozdní ovulaci a nemožnosti otěhotnět. Každý tělo je individuální, funguje jinak, proto věřím že se nám to povede i bez nějakých chemických preparátů, důležitý je na tom tolik nelpět, já už jsem se smířila s tím, že to hold bude chvilku trvat (teď to bylo půl roku co jsem vysadila) a jak se znám, příjde to v tu nejneočekávanější chvíli - hodlám se teď měnit po 3 letech zaměstnání, tak uvidím, co mi osud přinese. Nevěšte hlavu ženský! 😀

evik30
10. bře 2009

ahoj nevím kdy mám ovu ale moje cykly jsou dlouhé 35-45 dní jak kdy a jak jsem pochopila dr tak to má za následek že se mi dělá i málo vajec jinak léky na úpravu cyklu fungovaly teď mě čeká IVF sdlouhým protokolem tak jsem zvědavá jak tentokrát dopadnu jinak fakt nemá cenu věšet hlavu

veria
10. bře 2009

holky, ono když máte za sebou skoro 5 let snažení, 2x IVF a z toho jednoho MA v 10 tt, tak už vám ta hlavinka bohužel trošku klesá 😉

majka12
11. bře 2009

Ono je to hrozně lehké říci nejlpět na tom a nemyslet na to a o dost horší je to v praxi. Já jsem na tom s dobou snažení ještě jakš takš ( 1 rok ) a začíná mi to lézt na palici. Když to bylo půl roku neúspěchu, tak jsem byla taky vpohodě a plná optimismu. Teď po roce je to o dost horší a neumím si přestavit, že bych třeba teď po roce konečně otěhotněla a potratila. Veria vůbec se ti nedivím a plně chápu. Po takové době neúspěchů je hodně těžké nevěšet hlavu. Ale my musíme být statečné a znovu se vzchopit. 😉

a1211
11. bře 2009

Ahoj holky, přidávám se k vám. Zatím pouze začínám s měřením tento měsíc a chtěla bych vás poprosit, vůbec se v tom nevyznám, měřím si baz.teplotu a dělám graf, ale nepoznám v tom ovulaci, vypadá to spíš že mám taky anovul.cyklus, protože mám velmi neprav.menstruaci, jsem dnes 19 DC. Mohly byste se prosím mrknout na můj graf jak se vám jeví?🙂díky za pomoc
http://www.fertilityfriend.com/ttc/calendar_mod...

maja42
autor
11. bře 2009

ahoj holky,
tak především bych chtěla říct, že já hlavu ani nic jiného nevěším, ale jak se ty problémy s neplodností přehoupnou přes určitý práh bolesti (včetně zpestření typu "po roce otěhotněla a pak potratila. a pak zase potratila". to si pište, že jsem si TOTO nedovedla představit ani v tom nejhorším snu.), tak už to není žádné šálalá a celý ten problém je komplexní a mnohovrstevnatý (jak medicínsky, tak psychologicky).
jako například: mě vždy říkali doktoři, že mám dělohu parádní, nic, co by bránilo normoš uhnízdění a donošení. takže jsem si říkala, pohoda, snesu vejce a pak už bude vše v oukeji. a ejhle, v první těh se ukázalo, že je tam částečná přepážka, která v těhotenství zduřela jak sviňa (děloha vypadala jak ležatá osmička). po výškrabu to potvrdil i operatér. momentálně s tím nikdo nechce nic dělat, protože septum je malé. tady na koňovi je diskuse "dvě dělohy" a tak jsou holky i co mají opravdu úplně oddělené dělohy, srdcovité atd. a nakonec taky otěhotněly a donosily. je tam jedna, co v poloviční děloze měla dvojčata, narodily se dřív, ale jsou, pokud vím, ok.
a pak jsou tady matadorky jako třeba veria, co už jsou zase v úplně jiném levlu, tři, pět let neplodnosti, ivéefka pak bum, missed. tam už neplatí žádné "nemysli na to" a "nelpět" a podobné bezobsažné klišé.
nebo zase vím o holce, co těhotněla dobře, ale potratila 5x! (včetně nějakého porodu kolem 20tt). nakonec dítě má, jako všechny asi nakonec budem mít. ale je to boj 😉

maja42
autor
11. bře 2009

jo a a1211, musíš si na FF udělat home page a ten odkaz sem dát, protože jak jsi to dala teď, tak se nám ukazují naše aktuální grafy.

a1211
11. bře 2009
maja42
autor
11. bře 2009

jj, to je přeně ono. tak zatím to na ovulu nevypadá, ale my pozdní ovulantky nikdy neztrácíme naději 😉 jestli to poleze dál nahoru, tak 3 po ovulaci (např. 18DC+3dny) ti to tam vyznačí červenou čáru. můžeš si tam cvičně zkusit zadat zvýšené teploty pro následují 3-4 dny a uvidíš (pak je ale vymaž 😉 )

a1211
11. bře 2009

aha takže ta čára se mi tam udělá sama jo? vůbec se v tom nevyznám, jak člověk neumí angličtinu...chápu to teda dobře, že pokud bude ovulace tak se mi to tam vyznačí samo a já to podle toho poznám jo?

a1211
11. bře 2009

děkuju za pomoc🙂to je najednou tolik věcí, až už nevím co dřív sledovat atd..

maja42
autor
11. bře 2009

taky mi chvíli trvalo, než jsem s FF skamarádila a to celkem anglicky vládnu 😉 jestli ovu bude, vyznačí se ti sama. však zkus si tam ty teploty nasimulovat a uvidíš. každopádně až odovuluješ, udělá se ti tam čárkovaná čára (nebo plná, kdybys vyšetřovala i hnel nebo čípek, ale to já neumím, přijde mi to furt stejné).
koukni ke mně
http://www.fertilityfriend.com/home/maja42

a1211
11. bře 2009

aha tak už to chápu🙂děkuju no kdoví jestli se vůbec dočkám, měla jsem teď menstruaci po půl roce takže by asi byl zázrak kdyby ovulka došla. Jsem teď vděčná aspon za tu menstr., po tak dlouhém čekání

andelka
11. bře 2009

a1211: Souhlas s majou, zatím nic. Ale opravdu, zatím se nic neděje, my s tím máme zkušenosti. Já už si snad ani nepamatuju, kdy jsem měla ovu pod 20DC. A přitom jsem vždycky tak napnutá, kdy už se to konečně zvedne. Naštěstí mě to většinou nezklame, ale kdyby to bylo dřív, nezlobila bych se, pochopitelně.
Holky: Všem co máte před sebou vyšetření nebo nějaký zákrok držím palce a přeju štěstí. Máte můj obdiv. 😔

maja42
autor
11. bře 2009

a1211 a ty se nijak neléčíš? krámy jednou za půl roku musí vzrušit i toho nejlaxnějšího gyndaře, ne? jestli to není PCO nebo tak něco. a zkoušelas to aspoň popostrčit bylinama? i když v těch případech, kdy je tam opravdu nějaká choroba, už jsou byliny slabé kafe...
(já si tak nějak tvrdohlavě myslím/přeju, aby to u mě byla jen shoda nešťastných náhod a žádná nemoc a čím dál víc se kloním k tomu, že to aspoň jednou zkusíme přirozeně v přirozeném cyklu... metodou pokus omyl. třeba už těch omylů bylo dost 😉 )

murynka
11. bře 2009

ahojky holky

trochu mi to nedalo a šla jsem k nám do nemocnice jsem zdr.sestra za jednou dr.která se specializuje na neplodné manželství řekla mi že cykly delší 35 dní by se měli řešit pokud chceme mimi a že ovulka kolem 26 DC což mám já ☹ je problém a mělo by se to upravit 😒
přiznala že by to mohlo být přičinou i MA což mě šokovalo 😔

chci se zeptat mám to řešit se svým dr.nebo to mám řešit bylinkami femigardem atd.. 😕 😕
jak se léčí pozdní ovulace?? 😅 moc děkuji

maja42
autor
11. bře 2009

murynko, můžeš zkusit pár cyklů bylinama (různé ty kapičky nebo drmek, já mám teď od šamanky gynex a možná přiložím i drmek, až prověří, jestli se to mezi sebou neboxuje, protože to vypadá, že jsem gynexem předávkovaná a snižuju dávky) a veselou myslí a zároveň měřit a uvidíš. gyndaři zezačátku zkouší posunovat ovulu clostilem (je nejlevnější), můj začal pididávkou 1/2 tabl denně a i to mi dělalo zle, ale ovulovala jsem dřív, to je pravda. dalším krokem je stimulace FSH, ale k tomu se přistupu až později - je to drahé a musíš píchat (injekci 😉 ) každý den do špeku.
jinak z těch přírodních věcí mám taky velmi dobrou zkušenost s napravením podle mojžíšové (včetně teda té kostrče přes p*del, ale to po všem tom hrabání se doktorů v pindě už je brnkačka) a následním cvičením. poprvé jsem otěhotněla v tom cyklu s napravením a drmkem. na to se znovu chystám určitě v příštím cyklu (cvičím furt). to ale není ani tak na ovulaci, jako na to, aby se v v podvozku udělala pěkná dálnice pro spermoně (plus jako bonus lepší zážitky ze sexu a celkově dobrý fyzický pocit, nekecám.)

mattas
11. bře 2009

Ahojky,
chtěla bych se k Vám přidat..... snažíme se 3/4 roku a většinou jsem jen měřila BT...... podle ní mi vychází, že ovulku mám 19 - 20 DC při cyklu dlouhém cca 28 dní ☹ . Předtím jsem brala 10 let HA, tak jsem jí to přičítala a čekala že se mi ovulace bude posunovat. Ale za tu celou dobu je to asi o ten jeden den......... Doktorku mám hroznou, chtěla bych jí změnit, ale v okolí si moc nepomůžu 😒 , když jsem jí povídala že se budem snažit, tak mě hned spražila, že když se nebude dařit, tak dřív jak za rok nemám chodit.....

Myslíte že mám brát nějaké bylinky? a které? a na hormonální profil posílá gynekolog nebo se můžu někde objednat sama?

Díky moc za rady. 🙂

andelka
11. bře 2009

mattas: Jestli by to nechtělo spíš než posunout ovulku dopředu, prodloužit luteální fázi. Když jsem se o tom bavila se svou učitelkou STM, tak říkala, že dobré výsledky jsou se Sarapisem a nebo že se pak dává Utrogestan nebo Duphaston. Jako základní bylinky a bylinné preparáty bych řekla že jsou: kontryhel, drmek obecný, Femigard, Gynex.

elana
11. bře 2009

Mattas, jestli je to opravdu jak píšeš (chtělo by to aspoň 1x zkusit v inkriminované době ultrazvuk, kdy k té ovulaci opravdu dochází), ta potom problém není v tom, žee je pozdě (to fakt není), ale spíš máš krátkou luteální fázi (to je od ovu do MS). Pro otěhotnění je nutná alespoŃ 10 dní (ale to je fakt minimum, embryo niduje až tak 9. den po ovulaci), takže v době, kdy u Tebe začíná MS, ještě o něm tělo neví a tak ho odplavuje. Pomoc je relativně snadná, nejspíš Ti naordinují Utrogestan nebo Duphaston, který bude suplovat funkci žlutého tělíska a umožní tak případnému embryu úspěšně zahnízdit a vytvořit dost hcg, aby se o něm tělo dozvědělo.

Na HP většinou posílá gynekolog, na biochemii jdeš s vyplněnou žádankou od něj, on si tam zaškrtá hormony, které chce vyšetřit, k pohlavním se často dává ještě štítná žláza.

mattas
11. bře 2009

jee děkuju moc za rychle a skvělé odpovědi 😵 ... asi zkusím ty bylinky, protože doktorka by to zatím nechtěla řešit.... ☹

andelka
11. bře 2009

elana: koukám, že jsme se scvakly. 😀 Tak to má aspoň mattas tuplované. 😅

mattas
11. bře 2009

andelko čeho je ta učitelka 😕 , připadám si jak v říši divů při všech zkratkách, které na mě vždycky někde vykouknou.... případně se omlouvám za blbou otázku