Špatně mi dozrávají (přezrávají) vajíčka

maja42
9. bře 2009

ahoj,
zakládám toto téma pro výměnu zkušeností kolem pozdní ovulace a budu ráda, když se připojí holky, které ovulují/ovulovaly později než 17DC a přesto otěhotněly. a nejraději si pochopitelně počtu, že ovulovaly pozdě, otěhotněly a těhotenství i mimino byly ok 😉

můj problém je, že po roce anovulace jsem se sice nakonec po léčbě začala snášet vejce, ale pozdě, pozdě, pozdě... 17 DC a dál. otěhotněla jsem přirozeně a celkem rychle dvakrát během půl roku - a dvakrát potratila v 8tt (MA pokaždé ale trochu z jiného důvodu, poprvé byl na vině bezesporu hematom v děloze, podruhé od začátku mizerně rostlo hcg a už to nedohnalo).

můj gynekolog (kterému nemám důvod nevěřit) si myslí, že mi špatně dozrávají ("přezrávají") vaja a to je důvodem opakovaného MA. nikde jsem ale na nic podobného nenarazila. máte s tím některá zkušenost? při druhém snažení mě doktor zkoušel stimulovat pididávkami klomifenu (clostilbegytem), ale ten jsem vemi špatně snášela (fyzicky i psychicky) a už to rozhodně nechci příště brát. stejně jsem ovulovala až kolem 17DC, bez jakýchkoliv podpůrných prostředků ovuluju přirozeně až kolem 22-23DC. zatím se víceméně "kosmeticky" léčím alternativně (mám šestinedělí a nakázáno 3 cykly se nesnažit, ale neručím za sebe, že to nezkusíme dřív) a nevím, co bude doktor dál ordinovat. (musím podotknout, že nemám hotový kompletní podrobný hormonální profil ani žádné jiné vyšetření vč. spg a ani jsme nechodila na folikulometrii.)

prosím, jestli s touto problematikou máte některá zkušenosti (nebo s její úspěšnou léčbou), napište a pokud možno podpořte mě/nás, dřímající, pozdně ovulující 😅

monulkab
19. bře 2009

po milování se objímat, no, zajímavá rada 😅

maja42
autor
19. bře 2009

tož rada to není až zas tak nelogická, akorát se obávám, že její vliv na fertilitu se lilmitně blíží nule 😀

mooja23
19. bře 2009

Maja42 a Murynka: Chtěla jsem vám poděkovat, že jste mi napsali o jaký zákrok jde. Už to mám za sebou, ale bez vás bych tam stála asi jak kůl v plotě, jelikož můj dr. mi jen řekl (mám na něj docela vztek), že to bude rychlý ambulantní zákrok. Díky informacím od vás jsem si sbalila věci, což by mě před tím ani nenapadlo...ještě jednou móóóóc děkuji!!!!

maja42
autor
19. bře 2009

moojo, nemáš za co, ty okolnosti jsou bohužel nemilé, ale jednou to vyjít musí 😉 já už tam chodím s taškou jak brno, abych v rámci možností měla vše s sebou. příště si musím vzít i nějaké jídlo, bufet tam mají sice fajný, bohužel nebyl otevřený ve 20:30, kdy mi dovolili chodit a zachránila mě spolubydlící a sestra vlastníma zásobama 😅 (jinak bych asi sežrala je, jak vlk karkulku).
tak ani se neptám jak je. a fyzicky nic nebolí? bacha, kdyby něco, hned na pohotovost, zánět je sviňa a i rezidua v děloze můžou udělat pěkné peklo.

mooja23
19. bře 2009

Zatim je to oukej, bere nějaká antibiotika, odpočívám. Tak snad za další 4 měsíce....Sice příčiny žádné nejsou, nebo spíš se to stává (mohlo to být špatné vajíčko nebo spermie), ale snad se to povede. To byl náš první pokus. Nikdo to nečekal, přišlo to rychle a taky je rychle po všem. 😒 Uvidíme!

murynka
19. bře 2009

mooja ☹ ale podruhé to vyjde 😉 jsme ráda že jsem ti mohla pomoc ale v tak blbé situaci ☹ lepší jí nezažít 😔

holky já měla ovulku ted 25DC dnes jsem 35DC a zítra budu testovat 😵 😵
tak na mě myslete
😉 😉 děkuji

maja42
autor
19. bře 2009

no to víš, že jo! a vyšechny budem rády, když bude vše ok a zase o jednu vzorně těhotnou pozdní ovulantku víc 😵 dej vědět.

murynka
19. bře 2009

maja děkuji akorát se budu bát 😔 😔

maja42
autor
19. bře 2009

to se po MA bojí každá. zkus nepanikařit. metoda postupných cílů: nejdřív //, pak hcg hodnota atd a pak se drobně radovat při každém "splněno". teď už stejně nic moc neovlivníš, tak tomu dej šanci 😉

monulkab
19. bře 2009

murynka- budu též držet pěstičky !!!
Já jsem dnes 29DC a už jsem začala špinit, takže se mi MS - pokud se to moje týdení špinění tak dá nazvat, už asi rozjela. Kždp. jelikož zítra s holkama hrnem Brnem, tak si ráno raději udělám test, jsem asi magor, ale jistota je jistota...
Dnes jsem byla na kosmetice a paní kosmetička mě pochválila, že už mám mnohem lepší pleť, snad se začaly už konečně uklidňovat ty hormony, po vysazení jsem asi 5 měsíců opravdu trpěla, měla jsem ksicht samej vřed..vypadala jsem jako smažka, ale opravdu, bez make-upu jsem nemohla vyjít ven...tak snad je to dobrý znamení... 😉

monulkab
19. bře 2009

mooja...je mi líto že jsi musela na ten zákrok, snad se z toho brzy dostaneš...hold, fyzická bolest se dá vydržet, horší je to s tou psychikou... ☹

mooja23
20. bře 2009

Zvláštní ale je, že sestra byla u věštkyně a tak nějak se zmiňovala i o mě a ta jí řekla, že pokud budeme chtít miminko, máme se snažit až v srpnu, že to je optimální čas. Jenže to už jsem byla těhotná a ještě o tom nevěděla...takové zvláštní okolnosti...no a ono to další "snažení" po těch 3-4 měsících vlastně na ten srpen vychází... 😉 ...musíme být optimisté... 🙂

monulkab
20. bře 2009

To jo, jinak by to nešlo...manželova sestra chodí ke kartářce, a jelikož se s manželovou částí rodiny o těchto věcech nebavím, tak se samozřejmě na nás ptala i kartářky, a ta jí řekla, že v létě počneme miminko, a že prý údajně budme mít 2 rychle po sobě, možná to budou i dvojčata....tak tomu věřím...myslím že věřit v něco pozitivního je důležité, už ani nebrečím když dostanu MS...hold, podvědomě počítám s tím létem 😉

wendyn
20. bře 2009

😀 Ahoj holky, také písnu můj problém. Mám také problémy s cyklem i s ovu. Při posledním těhotenství jsem to měla pěkně posunutý všechno. Poslední MS byla 20. 7. 2007 a otěhotněla jsem až 11. 8. 2007. Za dost dlouho. A nyní ? Vysadila jsem antinu Cerazette, bere se při kojení. Pak se dostavila MS 29. ledna a od té doby zase nic. Nejhorší je, že nevím, jestli jsem těhule. Mohla bych být. 24. února byla možná ovulace. Ale testy jsou negativní, je to už celkem dost dní DPO, prsa pálí, jsem unavená, bříško pobolívá, sem tam se mi zamotá hlava. V pondělí jdu k lékařce, snad mi poví nějaké výsledky nebo už jsem jako praštěná. Máte s tím někdo zkušenosti ? Díky. Wendy.

andelka
20. bře 2009

murynka: Teda to je překvápko, držím palce, aby byla čárečka den ode dne silnější. 🙂

maja42
autor
20. bře 2009

murynko, to je paráda. tak ať hcg raketově roste a vše je ok! 😵

mooja23
20. bře 2009

Murynko gratuluji. Hlavně hodně štěstíčka!!
wendyn: přesně tyto příznaky jsem měla, tak jsem si udělala testík, protože mi to přišlo divný a čárečky tam byly. Tobě taky hodně štěstí!!

murynka
20. bře 2009

holky děkuji snad to ted bude do konce 🙂 🤐

monulkab
21. bře 2009

murynka - gratulace největší!!!! moc ti to přeju 😉 ať je vše v poho!!! kolikátý dC jsi měla OVU? a kdy jste počali, víš to?

monulkab
21. bře 2009

už to čtu v tvém předešlém příspěvku, páni, murynko a tak dlouhé cykly jsi měla i předtím? nebo se to tentokrát samo natáhlo???

murynka
21. bře 2009

monulkab po revizi MS přišla po 34 dnech,pak po 30 dnech,pak po 40 dnech a ted nedorazila 😵 😵
po vysazení HA přišla po 28 dnech,pak po 35 dnech a tamta nedorazila takže ani nevím ale asi mám dlouhé cykly 😖 minulý měsíc jsem 27DC měla bolesti jako na MS ale šel ten hlen tak mě to zmátlo a MS přišla po 40 dnech takže ted jsme věděla že ovu bude pozdějia byla 25.DC piškota jsme počali 9.3.2009 😵 😵 😵
ale bojím se pozdní ovulka prý nic moc 😔 🤐
ty máš také dlouhé cykly??

andelka
21. bře 2009

No holky, začínám se trochu děsit. Znám další holčinu s dlouhými cykly, která o mimčo přišla, MA 6tt. Naštěstí znám další dvě a ty jsou zatím ok a vypadá to dobře. Ale i tak. Tak jen houšť spokojených těhulek s pozdní ovu.

murynka
21. bře 2009

no jo ale i spousta holčin s normálními cykly má MA 😔 😔

monulkab
21. bře 2009

murynka,já mám právě že cyklus pravidelný, mezi 29-32 dny, takže je to v normě, ale ovulku mám až kolem 19-22 dne, takže to je na prd...
holky myslíte že pozdní ovu může mít vliv na potraty, mě to nepříjde moc logický, pokud by to nemělo klapnout, tak by si to tělo plod nenechalo a s přípravou na MS by ho prostě vypudilo ne? a jak píše murynka, MA se vyskytuje i u holek, které měli cyklus v pořádku...nehledala bych v tom přímou souvislost, nebo dokonce příčinu MA...ale nejsem doktor...moje švagrová včera porodila kluka, hrozně se těším až ho uvidím naživo, na fotkách je k sežrání. Vlasáč jeden 😀

murynka
21. bře 2009

monu někdo říká že při pozdní ovulaci jsou vajíčka přezrálá 😔 😔 a nejsou tedy dobrá ☹
ale já bych tomu také nedávala přímou souvislost..no uvidíme jak ted dopadnu,mám hrozný strach ještě po tom co tady čtu ☹ ☹
říkám na jiném témetu si píši s holčinami které otěhotněli normálně kolem 15 DC prostě průměr a MA také zažili ☹

aha takže máš krátkou fázi??ale 10 dní prý stačí a to asi máš ne??

andelka
21. bře 2009

No, já bych řekla, že malinkatý problémek to možná bude, možná větší náchylnost (?), ale je pravda, že MA může potkat kteroukoli. Navíc ovulku 14DC má jen asi 14% žen no a přece těch dalších hodně x % není "odsouzeno" k problémům.
Jinak za normální délku LF se považuje 9-16 dní, ideálně 12-16.
murynka: Já věřím, že to dopadne výborně. Držím palce.

majka12
22. bře 2009

Ahojky 🙂 Já mám asi do laparky utrum se snažením 😠 Byla jsem u mojí Mudry, aby mě načasovala na tu laparku - jdu 27.4. - a ona se mě jen zeptala, zda jsem to dostala po Utrogestanu. Tak jsem řekla, že ano no a vyfasovala jsem recept a že ho začnu brát od 1.4.. Teď jsem už 57DC a evidentně jí nevadí že nemenstruuji. Myslela jsem, že mi píchne vyvolávačku. Teď budu ještě týden a půl čekat než začnu brát utroš a pak dalších 10 dní ho budu brát- pak dostanu MS a do 10 dní půjdu na laparku 😒 .Takže žádný prostor pro snažení. Vypadá to, že si ještě chvíli počkáme, než se dočkáme štěstíčka.

maja42
autor
22. bře 2009

ahoj holky,
sice už jsem to tu několikrát psala, ale pro jistotu a pořádek to znovu shrnu: můj gynekolog si myslí, že důvodem mých opakovaných MA jsou špatně dozrálá vaja z důvodu pozdní ovulace (v obou těhotenstvích ovulace 17DC, což je na hranici normy). momentálně mám za sebou pooperační šestinedělí, kdy byla ovulace 23DC.
ptala jsem se na problém i v poradně šéfa caru u apolináře a odpověď zněla "Pozdní ovulace může souviset se zvýšenými hladinami LH, což může souvist s vyšší pravděpodbností nedokonalého zrání vajíčka. Ale to je jen 1 z možných důvodů."
elana, která do problému neplodnosti z koně vidí nejlíp (co jsem tak zaznamenala), tady psala "No, je pravda, že ... čím delší doba tomu zrání předchází, tím vyšší riziko špatné separace chromozomů tam logicky může být, nicméně práce na toto téma jsou velmi sporé a diskutabilní, hodnocení je logicky obtížné (motají se tam opravdu "staré" matky, které mají to riziko prokazatelně vyšší-vysoké a nadále matky, které otěhotněly v tom statisticky nejrozumějším rozmezí, tj. 11.-16.DC, takže je jich nejvíc a proto taky mají relativně nejvíc postižených dětí), nicméně 23.DC ovulace není nijaká pozdní.

takže když to shrnu - "některé houby jsou jedovaté a jiné ne" 😎 😀 😕 MA může následovat po normové i pozdní ovulaci, dokonce může následovat i po ivf, kdy by mělo být vše uměle naladěno ideálně. ve věci plodnosti/neplodnosti/mateřství neexistuje nic, jako že si ta nebo ona něco "zasloužila", "odtrpěla" nebo "opracovala" a má/nemá na zdravé dítě nárok. ale samozřejmě, že se po příčinách mých neúspěchů budu pídit dál a případně je odstraňovat, ale určitě už nebudu futrovat žádné dryáky (např. klomifen), pokud tomu nebude předcházet patřičné vyšetření.

jinak já zaklínání se větama typu "příroda by to nedovolila" nepraktikuju, prože evidentně příroda dovolí spoustu věcí, které nejsou ok (pořád se rodí postižené, nemocné nebo neživotaschopné děti, přičemž početí a těhotenství probíhá hladce) a naopak léta nedovolí přirozeně počít párům, které jsou podle všech dostupných vyšetření v pořádku (a nkonec to zdravé dítě mají, často i přirozeně). příroda je mocná a neuvěřitelně koplikovaná a komplexní, ale chyby v matrixu je dějou furt a jsou nedílnou součástí každého systému. howgh.

pokud by to někoho zajímalo, mám teď půjčenou knihu "na cestě za dítětem", která problematiku neplodnosti a rodičovství (vč. adopce) velice dobře zpracovává - hlavně z psychologického a psychoterapeutického hlediska. sice pár věcí mně na ní vadí (patetické názvy kapitol podle písniček, to je mimo mísu), ale rozhodně doporučuju, vyšlo teď druhé aktulizované vydání, už ho mám objednané 😉

andelka
22. bře 2009

maja: Já mám to vydání staré doma, koupila jsem ho v levných knihách. Podle mě je to udělané dost dobře, ty názvy přispívají k určitému odlehčení. Myslím, že je to fajn kniha.
Díky za shrnutí.