Špatný spermiogram - jak brzy se vám podařilo otěhotnět?

katka1313
4. kvě 2012

Manžel má 40% pohyblivých spermijek, ale 0% progresivně pohyblivých. Navíc celých 95,5% má špatnou morfologii, z toho 54,5% špatnou morfologii hlavičky. Máme vůbec šanci na miminko? Řešili jste též někdy podobnou otázku? Měli jste též špatný spg a podařilo se vám otěhotnět? Přirozeně nebo umělým oplodněním?

jmisa
4. kvě 2012

Muž měl minimálně spermií, pohyblivých málo a jen na místě, morfologie špatná u většiny a navíc později na imunologii zjistili, že ani nemají enzym, kterým by se případná spermie mohla dostat do vajíčka.
Příčina zřejmě v pozdě řešeném nesestouplém varleti.
Náprava nemožná.

Byli jsme na IVF, absolvovali jsme dva cykly IVF+ICSI a vyšel až třetí transfer z mražených zárodků.

irisi
4. kvě 2012

šanci máte a určitě se Vám zadaří 🙂 , ale podle mě pouze IVF.... vím bude to znít tvrdě, ale co my bychom dali i za jednu spermii.... manžel má azoospemii, takže u nás jedině dárce a zatím po 2.IVF a 1.KET bez úspěchu ☹

gimulka
4. kvě 2012

ahoj, manžel měl tu nejhorší diagnózu oligoasteroizoospermii (nebo jak se to píše už si to nepamatuju) doktor řekl,že šance je jako když mravenec zašlápne slona, takže začal brát různé vitamíny MACU,A,C,E selen zinek a do tří měsíců jsem byla těhotná přirozenou cestou, takže holky držím palce

svoba
4. kvě 2012

manžel měl opakovaně strašný spermiogram. jednou dokonce všechny spermie mrtvé. bylo mu řečeno, že nikdy přirozeně dítě nezplodí. no, a dvakrát se to podařilo. přirozeně. 😀
takže hlavu vzhůru! jde to!

eficenka
4. kvě 2012

zkus manžovi koupit vitamíny - selzink... Uvidíte, třeba se povede přirozeně 🙂

ivex
4. kvě 2012

Taky měl manžel špatný spermiogram, iui se nepodařila, šli jsme na ni 3x a před tou třetí mu napsal doktor vitamíny selezin a kyselinu listovou a ejhle, spermiogram víc než dobrý. Jedl to necelé 2 měsíce, ale místo 3 iui jdeme v pondělí na závádění embryií, už máme oplozených 6 vajíček z 8, tak snad se chytnou. Proto nevěš hlavu, určitě je taky nějaký způsob na zlepšení.

meggar
4. kvě 2012

My měli taky špatný spermiogram. Nabízeli nám dokonce 2x dárce. Odmítli jsme, změnili CAR, hlavně nasadili vitamíny a prcka už máme doma. Ještě máme zamražená embrya.
Takže šanci určitě máte, ale spíš počítej s IVF.

stavba
4. kvě 2012

tak můj manža měl výsledky také špatné, hodnoty už nevím přesně, ale když je viděl můj gyndař, tak nad námi zlomil hůl, že to nevidí na přirozené těhu nebo se budeme snažit moc dlouho. Je pravda, že o dvě mimča jsme hned na začátku přišli 😔 , ale dnes mám krásného chlapečka přirozenou cestou. Jo a v CARu nám řekli, že se nedělají závěry po jednom vyšetření, že ty hodnoty se můžou hodně měnit, takže neztrácej naději, šanci určitě máte. 😉

petruskaaa
4. kvě 2012

my poslední SPG v listopadu 2011 nic moc a v únoru 2012 jsem otěhotněla,po 3 neúspěšných IUI ,hrozilo nám IVF a nakonec se to podařilo přirozeně 🙂

maybay
6. kvě 2012

Muj manzel mel 3x spermiogram - vzdycky s vysledkem hodne spermii ale mene pohyblive - ale pred obouma IUI mel spermiogram vyborny, i doktori mi rikali, ze kolisa tak nehazej flintu do zita 🙂

iwuska19
7. kvě 2012

Chtěla bych se také podělit,přítel po dvou spermiogramech nic moc.Prý možnost klasického otěhotnění asi z 10% je tomu už 7 let nijak se nechráníme a nic.Já jsem zcela v pořádku mám dceru a byla jsem i darovat vajíčka,ale s přítelem pořád nic.Budu doufat,že to snad výjde a nebo přemýšlím o ivf,ale nevím jestli by nestačil Nativ??Může mi tady někdo poradit!!!!!!

motley
29. čer 2012

Ahoj všem... mohl by někdo poradit?
Výsledky spermiogramu:

Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita

Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF.

Děkuji moc

lukza
29. čer 2012

u nás taky špatný spermiogral prý přirozeně nemáme šanci no a oba syny máme přirozeně a manža bral vitamíny a pak se to prý trošičku spravilo ale hlavní že se zadařilo přirozeně a dvakrát🙂)držím pěsičky taky se taky zadaří

evina401
2. únor 2015

Holky tak kdo uz otehotnel prirozene? Muz mel spatny spermiogram pred malou posilaly nas na as.repro. nakonec po 6 sex a byla zadelana ted zkousime od brezna druhe v patek na genetice a vysledky 6 mil spermii pohyblivost 54% a vsechny nonprogresivni takze mame prijit znova a to tam ma opet leuko a erytrocyty modlim se at zaberou leky a vitaminy

bolont1
16. čer 2015

Svoda ahoj chtela jsem se jenom zeptat kdyz mel vas manzel vsechny mrtve spermie a bylo vam receno ze nikdy dite prirozenou cestou nesplodite tak meli ste alespon sanci na umele oplodneni? Nebo take ne a co vam vubec pomohlo? Leky? Lecba? Dekuji za pdpoved muj muz ma totiz take mrtve a bylo nam receno ze to nepujde ani umele

eloana
16. čer 2015

bolont1- v techto pripadech lze udelat mese/tese-odebrani spermii primo z varlat nebo nadvarlat....

dimo123
19. led 2016

Holky potřebuji poradit. 15 měsíců se snažíme o malé. Včera jsme byli s manželem poprvé na spermiogramu a tušili jsme, že bude chyba u manžela jelikož prodělal ve 20 letech příušnice. Spermiogram vyšel zle. Celkový počet spermii 6,3% a pohyblivost 2%. V lékařské zprávě je napsáno, že doporučují metodu ICSI. Možnost počít potomka snížena, ne vyloučena. Ale doktor říkal, že přirozeně těžko. Co dělat? Nakoupila jsem manželovi vitamíny, lubrikační gel pro lepší početí. Asi tomu dáme ještě půl roku přirozený průběh ( svíčku po sexu, prstíkovou metodu) zkusíme vše. Když to neklapne tak se objednáme do CARU. Chtěla jsem se zeptat je tady někdo u koho jsou podobné výsledky spermiogramu, nebo že manžel prodělal příušnice? Chtěla bych alespoň nejakou naději. A druhý dotaz jak rychle jsou schopní provést metodu ICSI? Třeba do dvou měsíců? Moc děkuji za odpověďi.

crazy_girl3
25. led 2016

já muže testovala v rámci diplomky a výsledek byl blbej. Malá koncentrace, špatná pohyblivost i morfologie, ale byla jsem ve 20tt...prostě vážně někdy stačí 1 🙂

barboratov
3. únor 2016

poradíte co jedli vaši chlapi pro zlepšení sperimio....díky 🙂

zandi
3. únor 2016

Selzink,E,kotvicnik, zkusil to vse i ve fertilanu. Do mesice jsem byla v tom i když nam bylo receno, ze prirozene otehotneni = zazrak.

lendula123
9. črc 2020

Holky byli jsme na spermografu vysledky blbe. Viz foto. Mate nekdo podobne zkusenosti a dalo se stim neco delat. Moc dekuji

sharpener
13. únor 2021

Ahoj, Všem ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost se špatným ( hodně špatným spermiogramem ). První spermiogram výsledek v podstatě neplodný v nálezu jen nějakých 9 spermii a z toho 0 pohyblivých. Samozřejmě to byl výsledek prvního, takže řekli, že určitě zopakovat po 3 měsících + si udělat další testy vč. urologického vyšetření, vše bylo v pořádku. Nasadili jsme nějaké vitamíny jako je vitamin E, B, kyselina listova, maca, kotvičník, a možná ještě něco. Dokonce jsme podstoupili genetické vyšetření a taky vše bylo v pořádku.
Když jsme se ptali jestli je nějaká naděje na zlepšení a zda můžeme otěhotnět normální cestou, tak nám bylo řečeno, že zázraky se dějí ale spíš ať s tím nepočítáme ba naopak, že s takto špatným výsledkem máme počítat s dárcem, že by to nestačilo a ni na umělé.
Co se ale nestalo, cca před 2 týdny než jsme měli jít na další spermiogram jsem otěhotněla. Dělali jsme aspoň 10 testů, protože jsme tomu nemohli uvěřit a furt jsme si mysleli, že testy ukazují špatně ale ono ne a fakt jsme otěhotněli.
Nicméně druhý spermiogram jsme podstoupili, který už byl lepší ale furt špatný nějakých 7 mil. spermií a z toho jen 1% pohyblivých a s tímto výsledkem prý není možné otěhotnět normální cestou ale stalo se.
Celé těhotenství bylo vše v pořádku a máme zdravé krásné dítě.

Chci Vám proto Všem, kteří se snažíte otěhotnět a nedaří se skrze špatný spermiogram a jinak jste zdraví, tak to nevzdávejte a věřte, že se to podaří, protože když se to podařilo nám s takto řek bych asi nejhoršíma výsledkama co můžou byt, tak se to podaří i Vám. Samozřejmě, že pokud se Vám nedaří dlouhou dobu, tak do toho běžte ale před tím neztrácejte naději po špatných výsledcích a na všechno se vykašlete, uklidnite se a hlavne to tak moc nechtejte, protoze i kdyz nevime jestli zabrali třeba i ty vitaminy ale podle nas to bylo hlavne o tom, ze jsme to prestali resit a prestali jsme to az tak moc chtit. Verte nebo ne ale vse je hlavne o psychycke pohode.

Timto prispevkem chci vsechny kdo maji spatny spermiogram podporit, protoze vim jak bylo nam kdyz jsme se to dozvedeli a rict ze nikdy neni nic ztraceno.