Špatný spermiogram. Jde přirozeně otěhotnět?

stazina
2. lis 2010

Ahoj...vím, eže se to ho tady píše hodně o spermiogramu, ale nenašla sem nikde, kde by někdo řešil co, s jak hrozným spermiogramem se dá otěhotnět přirozeně..nebo spíš...dr. vám řekli, ež přirozené otěhotnění nehrozí a ono se to přesto povedlo... 🙂
My máme za sebou 1IVF, z etu máem dvojčátka, Ket nebyl uspěšný..manaž se chce snažit přirozeně, ale jeho hodnoty jsou hrozné, proto tata otázka..díky moc...

marinka
2. lis 2010

Ahojky, my máme první holčičku po IVF + ICSI, díky špatnému spermiogramu a druhá se nám podařila za rok a půl po prvním porodu přirozeně 🙂 I když doktoři nám řekli, že šance na přirozené otěhotnění jsou v našem případě prakticky nulové. Ale jak říkám, příroda je mocná čarodějka a dá se otěhotnět i s hodně špatným spermiogramem, pokud se miminko má narodit 😉 Zázraky se dějí a takových párů je spousta, takže držím moc palečky!!

lela78
2. lis 2010

U nás úplně ten stejný příběh jako u Marinky 😎 akorát o trošinku později. Takže zázraky se dějí, aneb člověk míní, život mění.

romana29
2. lis 2010

stazino na jiném serveru měla holčina s přítelem taky mizivé šance - prý spermiogram hrozný a? Po pár měsících, kdy si řekli, že na to kašlou a časem postoupí umělé oplodnění, tak je těhotná 😉

fiallinka
2. lis 2010

šance existuje skoro vždycky, takové páry prostě jsou, ale na druhou stranu je potřeba si připustit, že prostě s hodně špatným spermiogramem to může být jednou za 10 let nebo taky nikdy, protože i tvůj věk roste... ů

lenajsek
2. lis 2010

Ahoj, souhlasím s fialinkou, znám kočky, co nemohly otěhotnět, absolvovaly několik IVF, manželé špatné hodnoty spermiogramu a nakonec otěhotněly přirozeně, zázraky se opravdu dějí, ale dá se na ně spoléhat? Ta šance je skoro nulová, že se podaří přirozeně, i když samozřejmě je... já jsem typ, co na zázraky asi nespoléhá, máme miminko po 2. IVF a nikdo nepřišel na to, proč to nejde přirozeně. Možná kdybysme čekali dál a snažili se sami, tak bych možná byla těhotná taky přirozeně, ale za jak dlouho by to bylo a jestli vůbec nikdo neřekne. Takhle jsme čekali 5 let na miminko a ten druhý IVF pokus byl úspěšný... Já osobně bych se špatným spermiogramem asi šla do dalšího pokusu a byla bych v rukou zkušených lékařů...
Držím palce a třeba se zázrak stane i u vás, je pravda, že co se má stát, to se stane... 😉

sussanah
2. lis 2010

Asi zalezi na tom, jak moc spatny spermiogram to je. Muj ho mel rekneme "stredne spatny". Dr to komentoval tak, ze to proste mame zkusit, za to nic nedame a kdyz tak se uvidime za rok.. Ja navic problemy se stitnou zlazou, no nedavala jsem nam prilis nadeji 😔 Manza zkusil nejakou doby brat selzink a sprchovat se vlaznou vodou (pry to trochu pomaha, pokud neni nejaka zasadni fyziologicka pricina, ale "jen" bezne civilizacni problemy - uzke kalhotky, sedave zamestnani apod) no a ted uz mame rocniho kluka a snazime se o dalsi 🙂 Proste stat se muze cokoliv 🙂

marrei
3. lis 2010

Tak můj manžel neměl úplně špatný spermiogram, ale přesto mu Dr. řekl, že bychom museli mít hooodně velké štěstí, kdyby se nám zadařilo přirozenou cestou. A výsledek? Anetka se podařila na 3. pokus, teď tohle mimi je naprosto neplánovaný, prostě jsme si jen jednou nedali pozor 😉 Takže asi tak.

evena
5. lis 2010

ahoj, po 2 IVF + KETu a 4,5 letech 😉 sperm. u nás až tak hrozné nebylo, asi 8 mil./ml, ale přesto to nešlo (nejspíš problémy i s kvalitou spermií, ptž 3 měs. před početím bral Profertil)

ester32
6. lis 2010

ahoj,znám holčinu co byla snad na 6 pokusech a to 3x s darcem,nekonec se jim IVF povedlo a s mm který měl TESA/MESE má dvojčátka a za tři roky na to otěhu přirozeně a má chlapečka)))zázraky se dějí,ale nedá se opravdu na ně spoléhat a většinou u těch co se už o mimi nesnařili držím pěsti i na tvůj zázrak)))

bledulka
6. lis 2010

čtu,že už máte díky lékařům dvojčátka.. jde o to,zda mizerný spermiogram má i nyní-přeci jen je to věc, která se může měnit (a mění směrem nahoru i dolů) nejde jen o počet,ale i kvalitu atd..
takže pokud další děti vyloženě chcete (tím nemyslím,že "antiko brát nebudeme a kdyby náhodou,tak budeme rádi),
tak bych šla na vyšetření a uvidíte,jak se spermiogram změnil..
pokud další děti "vyloženě chcete" ,tak bych to nechala znovu na doktorech, ale pokud to vaše snažení a touha po dalších dětech není "tak intenzivní", tak proč nezkusit štěstí- s tím,že vyjít to může a taky nemusí..a spíš bych v tom případě se přimluvila za manžela,aby v tom případě byl sex stále spíš zdroj radosti a lásky, než jen "nutnost na zplození dětí" 😉 🙂 (je dost párů.kterým už sex asociuje akorát nutný akt ve správnou dobu)

ester ,pokud zkratka "mm" znamená "můj manžel" ,tak bych se nechlubila,že má tvůj manža s tvou známou dvojčátka 😉 🙂 🙂 ne, chápu,jak to bylo myšleno 😉 ,to jen pro odlehčení 😅 😅 😅 😉 🙂 🙂

lukza
6. lis 2010

Ahojky my máme za sebou 1IVF a 2x KET bez uspěchu,měly jsme špatný spermiogral a doktoři nám řekly že přirozeně máme jen 10%šanci a to jen pokud vychytám plodný den přesně na minutu kdy to má být coš je prý nemožné a ještě bylo umě podezření na anoovulaci a ajhle najednou jsem našla na testu // čárky a to jsme se nějak nesnažily prostě na to jen vletě s chutě a bylo to takže aji doktoři se mužou mílit tedka už ná syn 9měsícu 🙂)

kaci1
8. únor 2011

Ahojky, ráda bych přispěla s trochou naděje při špatném spermiogramu.
Manžel měl špatný spermiogram a já k tomu zakloněnou dělohu. Bylo nám doporučeno umělé oplodnění.
Rozhodli jsme se vydržet a dočkali jsme se přirozeného oplodnění.-)
Matka příroda je prostě nevyspitatelná! .-) Přeju všem preblémovým párům hodně štěstí a hlavně nepropadat panice a myslet pozitivně.-)

f.miracle
8. únor 2011

Nemám osobní zkušenost, ale kamarádka řešila obdobný problém, dokonce podstoupili jedno neúspěšné umělé oplodnění a asi po dvou měsících otěhotněla přirozenou cestou...🙂

endie
8. únor 2011

ahojík

manžel mšl taky hooooooooodně špatný spermiogram a já jisté problémy, bylo nám řečeno že vlastní děti mít nebudeme, že to nepůjde ani při umělém.Tudíž adopce. No a ted mi v postýlce leží 16 měsíční holčička počatá přirozenou cestou 😀 . Takže zázraky se dějí 😀

petra273
10. únor 2011

Manželovi vyšlo, že nemá vůbec žádné spermie a za týden jsem zjistila, že jsem těhotná. V porodnici na mě koukali jak na exota a tvrdili, že jsem musela být nevěrná....Takže hlavu vzhůru 😀

tygr21
10. únor 2011

Přítel má špatný spermiogram,prostě řečeno,jsou líný.Normálně neotěhotním,jedině pomocí doktorů.Máme za sebou fůry vyšetření a ted se chystáme na 3 odběr vajíček

jana321969
19. říj 2011

jjjj

kvitko86
17. únor 2012

Ahoj holky, tak to tu čtu a chci vás taky povzbudit. Řešili jsme domnělou neplodnost, problémy na mé straně (silná zona pelucida - že je vajíčko hodně imunní a nechce spermie přijmou + anovulační cykly). A manžel měl spermiogram velice špatný, prý jakási 1% šance na přirozené otěhotnění a už nás zásobovali letáčkami a informacemi o umělém. Minulý měsíc jsem poprvé zkusila Clostilbegyt, moc jsem to neřešila a neprožívala a ejhle, jsem v 6. týdnu těhotenství! Takže nebojte, zázraky se dějí. My navíc věříme, že to je dar od Boha, že to je fakt veliké požehnání a už se nechci strachovat, co by, kdyby... Když se vám nedaří, přikažte si pozitivní myšlení nebo se modlete tak jako my 🙂

maudn
17. únor 2012

ahoj, něco ti povím, nevymýšlím si,ale já jsem otěhotněla, když manžel měl 7 dnů starý výsledek spermiogramu s 0% pohyblivých spermií a hodně špatnou morfologii, moje gynekoložka se mi tehdy vysmála, že to mám s někým jiným, doktor v nemocnici (bylo to mimoděložní) mi řekl, že to není nic překvapivého, že opravdu nezáleží na počtu a složení a opravdu s tím vším zamává jedna schopná spermie. No a pak manžel začal brát vitamíny- koupila jsem ty co byly ve složení přípravku profertil a spermie se během půl roku dostali do tabulek "zdravého" muže.

kooblich
17. únor 2012

já jsem manžela hnala na spermiogram, chudák je to jeho trauma snad na doživotí, vyšel mu špatně a teď máme skoro dvouletého kluka. Asi měsíc po testu se otěhotněla 🙂

motley
30. čer 2012

Ahoj všem, včera jsme obdrželi výsledky spermiogramu:
Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita
Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc

m_andy
19. črc 2013

Ahojky Všem
přítel byl před týdnem na vyšetření spermiogramu.Vše dopadlo tak,že veškěré výsledky měl 0.přítomnost spermií 0,pohyblivost 0 a závěr nepřítomnost spermií v ejakulátu,azoospermia.je možné,když jel přítel autem ve kterém bylo až příliš velké horko cca 40st.C a dovezl to do hodiny,že by to mohlo být i tím?Bohužel si nepřečetl návod,jak postupovat,je to prostě jen chlap.A taky jestli když byl závěr nepřítomnost spermií v ejakulátu,jakto,že nebyly vidět ani mrtvé spermie?Máme vyšetření podstoupit znovu?Jsem z toho docela nešťastná,protože se snažíme už 2 roky a nic a všichni kolem mě jsou těhotní a já už to nedávám.

janiju
28. črc 2013

Ano jde...podpořili jsem to užívání přípravku MACA a vitamínu E

ajda19
27. zář 2013

ahojda,s manželem se snažíme už skoro 4 roky má špatné spermio,tak že naše šance na přirozené otěhotnění jsou téměř nulové,že by se nám to přirozeně mohlo povést cirka +- za 40 let,to jsou vyhlídky,je to strašné,doktoři samozřejmě doporučili IVF což je pro nás velice nákladné,tudíž nemožné...,a jak tu tak čtu ty vaše odpovědi,zdají se mi jako vymyšlené,jelikož na zázraky nevěřím,nebo aspoň se v mé blízkosti žádný neuskutečnil.Tak že tady nebudu hýřit optimismem,a snad mi to nebudete mít za zlé,prostě se cítím mizerně,tak taky podle toho vypadá vše ostatní. 😢

dimo123
19. led 2016

Holky potřebuji poradit. 15 měsíců se snažíme o malé. Včera jsme byli s manželem poprvé na spermiogramu a tušili jsme, že bude chyba u manžela jelikož prodělal ve 20 letech příušnice. Spermiogram vyšel zle. Celkový počet spermii 6,3% a pohyblivost 2%. V lékařské zprávě je napsáno, že doporučují metodu ICSI. Možnost počít potomka snížena, ne vyloučena. Ale doktor říkal, že přirozeně těžko. Co dělat? Nakoupila jsem manželovi vitamíny, lubrikační gel pro lepší početí. Asi tomu dáme ještě půl roku přirozený průběh ( svíčku po sexu, prstíkovou metodu) zkusíme vše. Když to neklapne tak se objednáme do CARU. Chtěla jsem se zeptat je tady někdo u koho jsou podobné výsledky spermiogramu, nebo že manžel prodělal příušnice? Chtěla bych alespoň nejakou naději. A druhý dotaz jak rychle jsou schopní provést metodu ICSI? Třeba do dvou měsíců? Moc děkuji za odpověďi.

lory303
3. únor 2017

Ahoj holky, máte některá zkušenost jaká je šance na přirozené otěhotnění, když Motilita spermií je : 15% progresivní, 0% neprogresivní a 85%nepohyblivé ☹ předem děkuji za reakce.

anaid1
15. črc 2017

Ahoj ,chtela jsem se optat s pritelem ,jsme byli na spermiogramu ,a vysel dost spatne nema zadne spermie.Muze to byt tim ,ze si to v pondeli 3 ktar udelal ,a ve stredu jsme jeli na vysetreni .Dekuji