Štítná žláza - hypofunkce, chceme miminko

makuka88
27. led 2014

Zdravím ... prosím o radu nebo zkušenost ... v listopadu jsem byla na endokrinologii kvůli špatné fci ŠZ. Ovšem tam mi bylo řečeno, že vypadá na pohled dobře, byť jsou výsledky na hraně, tak pokud neplánuji okamžité otěhotnění, tak to nebudeme řešit .. já v tu dobu jsem řikala, že hned ne. No a chyba .. bohužel jsme si to rozmysleli a chtěli bychom se začít snažit. Tak jsem své dr volala a vše jí řekla a ona mě poslala do háje, s tím že to máme zkusit bez prášků a když se to povede mám to řešit potom. Mám trochu strach, že když se to povede, bude pozdě to řešit. Hormony mi nenapíše, nechápu. Může mi je napsat obvodní lékař ? Nebo mám počkat jak to půjde... Stalo se některé z vás, že jste otěhotněla a pak vám byla zjištěna špatná ŠZ a mimčo je v pořádku ? Budu moc ráda za každou radu ... 🙂

mabe
27. led 2014

@makuka88 ahoj, urcite si zkus najit jiného endokrinologa. me zjistily hypo a chronicky zanet po dvou potratech. hnedka další tehu jsme musela brat ještě předtím radsi vyssi davku, i tedka podruhe. jakmile jsem rekla dr., ze planujeme mimco, tak i přes dobry výsledky me zvýšila davku letroxu. ja teda brala uz od zacatku letrox 50, ty asi neberes hnedka rovnou prasky, kdzy to mas "v norme", ale urcite bych zmenila dr.

renusiq
27. led 2014

makuka88,pracuji s přirodními produkty aloe vera,při pití aloe vera gelu(nectar)omega3,lycium,B12-všechno přirodne produkty z aloe vera,mame vynikajíci vysledky.Známa ktera brala cely život tabletky na štítnou žlazu po pití tohto gelu a pomocnych vitamínu ma perfektní vysledky a mudr.ji odebral leky ktere uživala...🙂Kdyby ste mela zajem se dozvedet více,kontaktujte mne:jkubal@centrum.cz

spaagetka
27. led 2014

Až třetí endokrinolog řešil mé hraniční výsledky, do té doby jsem neotěhotněla, resp. po roce otěhotněla a potratila 😠 Stále jsem byla unavená, tloustla a padaly mi vlasy 😒 Našla jsem si tedy dalšího endokrinologa, ten prohlásil, že pokud chci otěhotnět, nemůžu mít hodnoty byť jen hraniční, že se tím snižuje šance. Začali jsme s 50 Euthyroxem a výsledky byly stále hraniční, až jsme se dostali na dávku 125mg, tak teprve šly hladiny do normálu a já po měsíci otěhotněla. V těhotenství mě víc hlídal a přidal jodid, prý aby bylo miminko chytré - no přechytralí jsou oba až až 😀 Takže já radím, najdi si jiného endokrinologa 😉

baru88
27. led 2014

Ahoj holky, taky mám sníženou funkci štítné žlázy. Od osmi do patnácti let jsem brala letrox a pravidelně chodila na kontroly. V patnácti se mi hodnoty srovnaly a docházela jsem na endokrinologii pouze dvakrát ročně. Pokaždé byly výsledky v normě. Před dvěma lety jsem otěhotněla, gynekologovi jsem řekla, že jsem se jako dítě léčila na sníženou funkci štítné žlázy, bohužel se mnou nic neudělal a nikam mě neposlal. V domnění, že přeci ví co dělá jsem mu důvěřovala. No dopadlo to zamlklým těhotenstvím v 9 tt. Potom jsem se objednala k mému endokrinologovi, který mi z výsledků řekl, že hodnoty jsou hraniční a že je prozatím řešit nebudeme. Ale jakmile otěhotněním, tak se mu mám ozvat a domluvíme se na další léčbě. Už se snažíme čtvrtý měsíc a mám pocit, že svůj vliv na tom, že ještě nejsem těhotná mají pravě ony hraniční výsledky...co si o tom myslíte? mám se mu ozvat už teď a říct mu, že mi zatím nedaří otěhotnět a jestli bych se mohla objednat? díky za odpovědi 🙂

zuza01
27. led 2014

Léčím se s hypofunkcí asi 5 let, mám jen lehkou, beru Euthyrox 50 a teď v těhotenství 75 mikrogramů. Předepisuje mi je a hlídá obvodní doktorka. Pokud vám nechce endokrinolog vyhovět, běžte jinam. Jinak léky může psát i obvodní, ale musí to taky hlídat podle výsledků.
@baru88 Určitě bych chtěla srovnat i ty hraniční hodnoty, nejen kvůli těhotenství.

lavita
27. led 2014

Já jsem vyměnila tři lékaře, než mě ten poslední pomohl, holky, nebojte se říct, že jste nespokojené! nemám štítnou vůbec a mám ji tak srovnanou, že jsem otěhotněla po dvou měsících, takže to jde 🙂

baru88
27. led 2014

holky a nejste některá z jižních Čech? teď chodím k Mudr. Míčkovi do Č.B. - údajně kapacita, takže nevím ke komu jinému bych měla přejít ☹

pegynka
27. led 2014

Ahojky,taky mam hypofci a dokavad mi nejakym zpusobem litaly hodnoty,nedarili se nam otehotnet...Nakonec mi MUDra vzala krev,rekla,ze vysledky jsou v poradku a muzeme se snazit a ja po dvou mesicich za ni prisla,ze cekame mimi...Takze at si Ti doktori mysli,co chteji,zmenila bych endokrinologa...Ono sice hranicni hodnoty trebe nemusi mit tak strasny vliv na mimco (samozrejme to myslim tak,ze ze zacatku to tolik nevadi,pak se to musi srovnat podle hodnot),ale na otehotneni to ma sakramentsky velky vliv..

alyssa.anna
27. led 2014

Jen bych Tě ráda uklidnila. Já se o horších hodnotách a hypofunkci dozvěděla krátce před otěhotněním a čekala jsem přes 3 měsíce na termín na endokr. Mezi tím jsem otěhotněla a vše bylo naprosto v pořádku. Ten THS jsem měla tuším 6,8 a otěhulila jsem a i jsem s tím byla těhu než jsem dostala prášky takže za mě bez jakýchkoliv problémů a komplikací.

pralinkamersi
27. led 2014

@baru88 No to je určitě možný! Já to zjistila po 3/4 roce,že nemůžu otěhotnět,protože mám nefunkční štítnou žlázu...takže jsem hned dostala prášky Euthyrox 50,s tím,že po 2-3 měsících by se mělo zadařit a povedlo se hned po 2 měsích 😉 ,chodím na kontrolu každé 2-3 měsíce s tím,že mi ted byla zvednuta dávka,protože v těhotenství to musí mít nějakou hodnotu...Takže tak

bledulka
27. led 2014

@makuka88 ano, mně se to stalo. V prvním těhotenství mi zjistili někdy v 13 týdnu hypothyreozu. Dostala jsem letrox, syn byl a je v naprostém pořádku...(nyní mu je už 6 a půl let)

a ještě vlastně dodám, že u druhého dítěte jsem na začátku neměla také úplně dobře kompenzovanu ŠŽ a syn je ok 🙂 (ale nebylo to tak špatné jako u prvního se vstupními hodnotami)

baru88
27. led 2014

@pralinkamersi Děkuju za odpověď, hned zítra si zavolám na endokrinologii...ach jo, prostě nechápu, proč to nemůžou řešit hned..postoj, uvidíme co to udělá a pak to když tak budeme řešit mě už nebaví ☹

pralinkamersi
27. led 2014

@baru88 Jasně,klidně si tam hned dojdi... Já mám bezva doktorku,hezky se o mě stará...a jestli jsi to měla na hranici,tak je to jasný...mě předtím řekla to samí a pak řekla,ale kdyby jste se snažily o mimi,tak přijdte,že s tímhle neotěhotním...a já ji říkam,že no to se snažíme už 3/4 roku...takže to hned napsala...

baru88
27. led 2014

@pralinkamersi evidentně máš vážně skvělou doktorku. Mě nejdřív ani nechtěl vzít krev, až když jsem mu řekla, že mám za sebou zamlčené těhotenství. A když výsledky byly na hraně tak ani slovo o tom, že by mohl být problém s otěhotněním. Rozloučil se se mnou slovy, až otěhotníte, tak se ozvěte...no, taky bych se mohla pěkně načekat... 😠

pralinkamersi
27. led 2014

Tak si dojdi k obvodní...ta ti to může taky udělat a popřípadně řešit...Já chodim k interní dr.,byla jsem tam původně s něčím jiným..
@baru88

power700
27. led 2014

@renusiq mohla bys mi prosím dát nějaké info do IP? Díky.

kstablova
27. led 2014

jdi jinam. Já od puberty neberu léky a před těhu jsem šla na kontrolu a krevní tesyt v červenci. měla jsem to hraniční a napsala mi 5Otku euthyrox a já v srpnu otěhotněla. V průběhu těhotenství jsem chodila co 6 týdnů na krev a dávku mi upravovali. Bohužel dcera má taky vrozenou hypothyreozu, ale naštěstí se na to přišlo hned v porodnici, tak je to o.k..... nedovedu si ani představit ty důsledky, kdyby mě v těhotenství nechali bez léčby.....

kofinka
27. led 2014

@makuka88 Já mám hraniční hodnoty takže se rozhodovala doktorka jestli mi dá léky. Dala mi je, ale je těžké vybalancovat správné dávkování, takže se mi občas stalo, že jsem jich měla moc. Otěhotněla jsem, ale asi v 8 týdnu jsem potratila. Těžko říct zda to bylo tou štítnou žlázou, mohlo to být i něčím jiným. Každopádně pro těhotenství je správná funkce štítné žlázy stěžejní. Kamarádka měla stejné hodnoty a jinou doktorku. Prášky jí nedala, že zkusí fungovat zatím bez nich, ale upozorňovala ji důrazně, že pokud by chtěla otěhotnět, nebo zjistila že je těhotná ať okamžitě přijde, nečeká na objednání, že ji napíše léky. Brala je pak celé těhotenství.

bibianca
28. led 2014

@kofinka No, já potratila už dvakrát a údajně štítnou žlázou to nebylo. Beru Euthyrox 1x50mg . Dneska jdu na kontrolu. Jsem zvědavá, co mi řekne, ale jak to tady čtu. Mám dojem, že něco podcenila. Chjo.. já se bojím, co se dneska dozvím... Jestli to bylo tou štítnou žlázou.... 😒

zuza01
28. led 2014

@bibianca Taky jsem 2 x potratila, nikdy to štítkou nebylo, byla jsem po odběrech a hodnoty se ani nehnuly. Ale musí se to hlídat.

kofinka
28. led 2014

@bibianca
@zuza01
@makuka88
U potratu se nikdy nedá s jistotou říct proč se to stalo, ale jedno vím jistě. Pokud má někdo i malinkatý problém se štítnou žlázou, bývá problém otěhotnět. Spustu těch potratů se dá zaměnit za menstruaci. Mám pár kamarádek co mají i hyperfunkci a mají třeba i jedno dítě, ale druhé se nedaří počít, nebo to končívá potratem.

bibianca
28. led 2014

@kofinka To je šílený... Další potrat by mě asi už zničil.. Já prostě věřím, že otěhotním opět brzy hned jak se začneme snažit, ale mám strach, co když to zase nedopadne... dneska jdu na endokrinologii a za týden si volám na výsledky z hematologie. Možná bych se raději jela osobně zeptat, ale nevím.. no...

z_kopretinka
28. led 2014

Já beru letrox 100 a 50. Lékařka říkala, že pokud se berou léky problém není. Snažili jsme od října a teď se povedlo. Na gyndu jdu až 24.2. Ale na endokrinologii mě upozorňovala, že musím do10. týdne na kontrolu.

makuka88
autor
29. led 2014

Tak ja jdu v patek na krev.. měření hodnot pul roce... tak jsem zvědavá ...pak se uvidí. Teď mam THS 4.11 ale asi je to s tím otehotnenim i potratama velmi undividualni.... 😒 proste někomu je to nejde a někomu se zadari a vše e v pořádku...

luciasekl
30. led 2014

Já sice ještě nevím jestli mám problém s otěhotněním kvůli štítné žláze,ale až se mi dostaví ms mám jít na testy,tak uvidím..doufám že ne...Někdy od 12-15 let jsem brala jodid,protože si moje doktroka myslela že mám špatnou šíttnou žlázu,potom jsem šla na kontrolu kde mi řekli že jí mám velkou jako dítě predškolního věku,nevím jestli to taky neni ovlivnění její fuknce..Ale před dvěma lety jsem byla na kontrole kde mi řekli že je v pořádku....Ovšem to jsem ještě nechtěla otěhotnět,třeba by se na to přišlo už dřív a teď bych nic neřešila...Nechápu,proč to doktoři neřeší hned, aby ty hodnoty byly v normálu..pak se tu tápíme...

leniiis
30. led 2014

Známá potratila 2x než přišli na to, že vubec má nějaký problémy se štítnou. Je škoda, že to došlo tak daleko, ale pak už prostě vědělina čem je, hlídali ji, dávali k tomu vhodný prášky a má dvě děti a zdravý bez potíží. Jedna z kamarádek ji má vypeorovanou a dítě sice má, ale docela vymodlený. Já mám štítnou taky vyoperovanou..a i tak mi řekla doktorka, že když to nebude hned, že to prostě je možný at se nelekám. A samozřejmě v případě otěhotnění se mám hned dostavit a budou mě hlídat a kontrolovat.

jani2013
4. únor 2014

@spaagetka Mně momentálně zjistili na gyndě z krve, že mám hraniční hodnoty štítné žlázy (snížená funkce), do té doby mi všichni říkali, že je všechno ok. No i tato doktorka mi sdělila, že když je to hraniční, že to není špatné a tím pádem s tím nic dělat nemusíme, ale pravda je, že se snažíme neúspěšně skoro rok a nic jinýho nepřišli. Myslíš, že je lepší to jít řešit ještě na endo, nebo to se mnou může řešit i moje gynekoložka, když jí řeknu, že o to stojím?

alyssa.anna
4. únor 2014

@jani2013 Gynekoložka ti léky na ŠŽ nenapíše, ty ti dají na základě vyšetření na endo

jani2013
4. únor 2014

@alyssa.anna Díky za odpověď. Za Tebe - ty hraniční hodnoty řešit, nebo ne? Nechci být za hysterku, ale už bych zkusila asi všechno, aby to vyšlo ☹

alyssa.anna
4. únor 2014

@jani2013 Podle mě je to dost individuální. Já měla před téhu THS tuším 6.7 a povedlo se ale u Tebe to může být jinak a řešila bych to. Normálně jdi k obvodnímu a pokud chceš aby tě tam poslal řekni, že míváš na krku takový ten stísněný pocit přiškrcení a knedlík v krku a bojíš se, aby to nebylo od šž (to jen pro případ źe by tě tam na gyndě neposlali s tím že to není podle nich k řešení)