Sumatriptan, máte zkušenost? Opravdu pomáhá?

uztotakbude
31. říj 2013

Právě dnes mi bylo doporučeno odložit snažení o mimi min. o čtvrt roku a byl mi napsán Simatriptan na migrény. Pan doktor říkal, že když ho budu pár měsíců brát, tak se tím sníží četnost migrén i v době těhotenství, kdy ho brát nebudu. V těhu se prý totiž žádné léky na migrénu nesmí a tak je nutné před snažením co nejvíce migrény omezit za pomoci triptanů. Má s tím někdo zkušenosti? Opravdu to pomáhá?

pussinka
1. lis 2013

Já na migrény trpím, ale v těhotenství jsem neměla jedinou bolest hlavy. Samo to zmizelo. První migréna přišla cca tři měsíce po porodu.

kadarka
2. lis 2013

Sumatriptan je lék na migrenozní záchvat, pořeší ho běhěm 30 min, většinou. Moje dlouholetá zkušenost.Ale určitě mi nepřišlo, že bych v těhu měla migrény míň nebo slabší.
Já jsem měla migrény v těhu do konce 5.měsíce,pak nic.To ty těhu hormony🙂)
Je to dobrý lék,ale problém migrény v těhu to neřeší.
Spíš se pak zkus zaměřit na pravidelný režim spánku a vyhnout se rizikovým potravinám(čokoláda, plesnivé sýry, červené víno, tabák,citrusy....)..je toho dost co nemůžeš🙂) časem na to každý přijde, co je spouštěč.
Jinak přeju hodně štěstí a tak 3 měsíce před snažením o mimi už nebrat žádné léky...